Lacetti klub fórum
2024. Június 26. - 11:36:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 57   Le
 
Szerző Téma: Eladás-vétel (gazdacserés autók)  (Megtekintve 180875 alkalommal)
Toljadneki
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62

Jazz 1.4 LS Storm Silver


« Hozzászólás #90 Dátum: 2008. április 28. - 08:05:34 »

Off:

Sziasztok !

No, részemről vége ennek, mert kezdünk elkanyarodni rossz irányba.  Kacsint Nem fikázom a Lacettit, nem tartom ROSSZ autónak, csupán személyes tapasztalaton alapuló véleményem írtam le. Ez egy független fórumon teljesen helytálló lenne, itt az oroszlánbarlangban persze, hogy nem annyira, na.  Kacsint Amellett is kitartok, hogy eddígi autóink közül a Matizt meg a Lanost szerettük a legjobban, ez a kettő alapozta meg a Lacetti vásárlását, ennyire tele vagyok előítéletekkel "koreával" szemben. 

A Hondát illetően meg... érzem nap mint nap, hogy mit kaptam a pénzemért.  Kacsint

Szép napot Nektek ! 

On:
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #91 Dátum: 2008. április 28. - 14:34:39 »

Igen, tényleg jobb lesz ha visszatér a topic az eredeti kerékvágásba. Kacsint

Toli!
Tiszteljük a véleményed, elmondtad, köszönjük! Mosolyog

Tagság!
Ne bántsunk senkit a véleménye miatt, nincs értelme másokat győzködni a Lacetti "szeretetéről"! Kacsint
( Én spec. meg vagyok elégedve a Lacettimmel. Vigyorog )
Naplózva
Toljadneki
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62

Jazz 1.4 LS Storm Silver


« Hozzászólás #92 Dátum: 2008. április 28. - 15:46:59 »

Köszönöm Jopek !  Kacsint Mosolyog

Kicsit bántott, hogy egyesek azt hiszik, hogy fikázom a Lacsit, pedig nem. Vélemény, enyimé, oszt' ennyi. Sőt, hogy nagyon pontos legyek, az én volt autómról alkotott   vélemény, nem úgy unblock a Lacsi társadalomról ! Na, így a helyes. 

Csőkutya !
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #93 Dátum: 2008. április 28. - 16:47:35 »

Köszönöm Jopek !  Kacsint Mosolyog

Kicsit bántott, hogy egyesek azt hiszik, hogy fikázom a Lacsit, pedig nem. Vélemény, enyimé, oszt' ennyi. Sőt, hogy nagyon pontos legyek, az én volt autómról alkotott   vélemény, nem úgy unblock a Lacsi társadalomról ! Na, így a helyes. 

Csőkutya !
Az erő legyen veled! 
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 28. - 16:49:44 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Bazsika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #94 Dátum: 2008. Május 13. - 22:28:09 »

Sziasztok. Lacetti vásárlása előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az 1.4-es és 1.6-os motor közötti különbségekről? Mennyire dinamikusabb az 1.6-os,mivel a gyári 1 mp nem tűnik túlzottan nagy előrelépésnek? Az 1.4-es motor valóban olyan gyenge, ahogy sok tesztben írják? Előre is köszi.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #95 Dátum: 2008. Május 14. - 07:11:52 »

Sziasztok. Lacetti vásárlása előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az 1.4-es és 1.6-os motor közötti különbségekről? Mennyire dinamikusabb az 1.6-os,mivel a gyári 1 mp nem tűnik túlzottan nagy előrelépésnek? Az 1.4-es motor valóban olyan gyenge, ahogy sok tesztben írják? Előre is köszi.
Nekem nem volt alternatíva, mert 1.4 SW nincs. De nem bántam meg az 1.6-ot.
Miért? Szerintem /legalább is az SW-hez/ kell az 1.6 a klímás időszakban. Nem véletlenül ez az induló motor, a legnehezebb kasznihoz.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #96 Dátum: 2008. Május 14. - 07:22:22 »

Sziasztok. Lacetti vásárlása előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az 1.4-es és 1.6-os motor közötti különbségekről? Mennyire dinamikusabb az 1.6-os,mivel a gyári 1 mp nem tűnik túlzottan nagy előrelépésnek? Az 1.4-es motor valóban olyan gyenge, ahogy sok tesztben írják? Előre is köszi.
Nekem 1,4-es van. Azért döntöttem mellette, mert téves infóim voltak a kötelező biztosítást illetően. Előtte 1,6-os autóm volt, és majd' kétszer annyiba került a kötelező, de utólag számolgatva 1500 Ft-tal lenne most drágább a lacsi. Bánom már, hogy nem néztem utána. Az 1,6-os sem eszik többet, de a teljesítmény mellett a nyomaték is nagyobb, ami jól jönne!
Megjegyzem ha nem lenne a legdrágáb felszereltségű az 1,8-as, akkor erőben az illene a kasztni súlyához, mert számomra ideálisnak tekinthető a 10 kg/LE arány, ami körül érdemes maradni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 14. - 20:35:51 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #97 Dátum: 2008. Május 14. - 14:23:59 »

Sziasztok. Lacetti vásárlása előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az 1.4-es és 1.6-os motor közötti különbségekről? Mennyire dinamikusabb az 1.6-os,mivel a gyári 1 mp nem tűnik túlzottan nagy előrelépésnek? Az 1.4-es motor valóban olyan gyenge, ahogy sok tesztben írják? Előre is köszi.
  Szia itt a csapatban! Mivel használtat készülsz venni, ezért pláne kicsi az árkülönbség, és adó, biztosítás, így én az 1,6-osat ajánlanám. De a döntés aTied! De nagyon nézz körül, mielött döntesz! Estleg próbáld ki az összes verziót márkaszervizekben, nem kell tudniuk, hogy használtat vennél. Jó jel, ha márkaszervizben leadott Lacettit veszel, mert akkor azt jelenti, hogy a tulaj meg volt elégedve a géppel, és maradt a márkánál. Idegen tipus mindig gyanus! Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Bazsika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #98 Dátum: 2008. Május 14. - 19:09:10 »

Sziasztok. Lacetti vásárlása előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az 1.4-es és 1.6-os motor közötti különbségekről? Mennyire dinamikusabb az 1.6-os,mivel a gyári 1 mp nem tűnik túlzottan nagy előrelépésnek? Az 1.4-es motor valóban olyan gyenge, ahogy sok tesztben írják? Előre is köszi.
  Szia itt a csapatban! Mivel használtat készülsz venni, ezért pláne kicsi az árkülönbség, és adó, biztosítás, így én az 1,6-osat ajánlanám. De a döntés aTied! De nagyon nézz körül, mielött döntesz! Estleg próbáld ki az összes verziót márkaszervizekben, nem kell tudniuk, hogy használtat vennél. Jó jel, ha márkaszervizben leadott Lacettit veszel, mert akkor azt jelenti, hogy a tulaj meg volt elégedve a géppel, és maradt a márkánál. Idegen tipus mindig gyanus! Kacsint

Köszi a tippeket, én is kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy az 1.6-os motor fog kelleni. Volt egy nagyon jó 1.6-os a használtautoponthun, de sajnos aznap, amikor felhívtam volna, már levették a hírdetést, és eladták. Mivel fekete színű 5 ajtósat keresek, így elég kevés lehetőségem van válogatni, pláne úgy, hogy 2misinél többet nem szeretnék rákölteni. Ha esetleg bárki tud egy ilyen eladó 1.6-os 5 ajtós fekete Lacsiról, kérem azonnal értesítsen.  Mosolyog
Naplózva
Merrick
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Hozzászólás #99 Dátum: 2008. Május 15. - 11:01:09 »

Sziasztok.Sajnos eladósorba került a kisautóm,az okát nem ecsetelném,nagyon sajnálom.(Ha valaki tud olyat akit érdekelne egy 2006 os 22000 km es gyöngyház fekete elite 5 ajtós kisautó sportdobbal,már csak egy db belső neonnal,zenével,a lökösön tenyérnyi karcolással,és kis illatosítómegfolyással a középkonzolon,8 év hitelátvállalással,esetleg 17 es felnivel,(felnivel 200000),150000 kp mellett.Az autó 1.4 es.Ha tudtok,kérlek segítsetek.Sziasztok.Esetleg e-mailen vagy telefonon is elértek. fordstyle@freemail.hu vagy 06-70-327-8131 Köszi
Merrick
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 15. - 11:03:57 írta Merrick » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #100 Dátum: 2008. Május 15. - 12:44:23 »

Sziasztok.Sajnos eladósorba került a kisautóm,az okát nem ecsetelném,nagyon sajnálom.(Ha valaki tud olyat akit érdekelne egy 2006 os 22000 km es gyöngyház fekete elite 5 ajtós kisautó sportdobbal,már csak egy db belső neonnal,zenével,a lökösön tenyérnyi karcolással,és kis illatosítómegfolyással a középkonzolon,8 év hitelátvállalással,esetleg 17 es felnivel,(felnivel 200000),150000 kp mellett.Az autó 1.4 es.Ha tudtok,kérlek segítsetek.Sziasztok.Esetleg e-mailen vagy telefonon is elértek. fordstyle@freemail.hu vagy 06-70-327-8131 Köszi
Merrick
Infó gyanánt, hátha tudok valakit: ilyenkor a hitelt is vinni kell és fizetni 8 évig?
Más: milyen felnik vannak? Kép a felniről, az autóról? Vevőétvágy  hamarabb megjön, ha látni!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Dundi500
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Hozzászólás #101 Dátum: 2008. Május 17. - 23:05:01 »

Hali Bazsika!

Az 1.4 és 1.6 -os motor közt a gyakorlatba annyi különbség van, hogy az 1.6 -os motor kb. 500-700 fordulattal hamarabb húz. Nagyobb a nyomaték. Ha a vezetési stílusod a pörgetős kategóriába tartozik, akkor elég az 1.4 -es is. Különösen most, hogy majd gazdagon büntetik az igyekvőket (300.000.- ft/alkalom).


.
Naplózva

.

Üdvözlettel:   Dundi
Bazsika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #102 Dátum: 2008. Május 19. - 22:16:47 »

Hali Bazsika!

Az 1.4 és 1.6 -os motor közt a gyakorlatba annyi különbség van, hogy az 1.6 -os motor kb. 500-700 fordulattal hamarabb húz. Nagyobb a nyomaték. Ha a vezetési stílusod a pörgetős kategóriába tartozik, akkor elég az 1.4 -es is. Különösen most, hogy majd gazdagon büntetik az igyekvőket (300.000.- ft/alkalom).


.
Hello, tehát tulajdonképpen ezért is hasonló a fogyasztás, mivel a kisebb motorút jobban kell pörgetni? Vagy azért alul is húz valamennyire? Mondjuk az én összehasonlítási alapom a család 60 lovas Astra F-je, tehát ahhoz képest szinte bármi jobban húzna  Mosolyog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #103 Dátum: 2008. Május 20. - 07:26:41 »

Hali Bazsika!

Az 1.4 és 1.6 -os motor közt a gyakorlatba annyi különbség van, hogy az 1.6 -os motor kb. 500-700 fordulattal hamarabb húz. Nagyobb a nyomaték. Ha a vezetési stílusod a pörgetős kategóriába tartozik, akkor elég az 1.4 -es is. Különösen most, hogy majd gazdagon büntetik az igyekvőket (300.000.- ft/alkalom).


.
Hello, tehát tulajdonképpen ezért is hasonló a fogyasztás, mivel a kisebb motorút jobban kell pörgetni? Vagy azért alul is húz valamennyire? Mondjuk az én összehasonlítási alapom a család 60 lovas Astra F-je, tehát ahhoz képest szinte bármi jobban húzna  Mosolyog

Persze. Kisebb motornak ugyanannyi energia-befektetéssel kell azt a súlyt mozgatni, mint a nagy motornak. Effektív tehát ugyanannyit eszeik.
Hát ahhoz képest az 1,4-es jobban megy...3000 felett....de 4000 felett pláne. 3000 alatt ne várj egetrengetőt a rasztához képest, mert annak 8 szelepes motorjával merő ellentét ennek a karakterisztikája! (8 szelepes alul "is" nyomatékos, viszont fent nincs akkora nyomaték és teljesítmény emelkedés, a 16 szelepes alul "simson", fent megjoűön az ereje)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Bazsika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #104 Dátum: 2008. Május 25. - 23:13:17 »

Sziasztok, kinéztem megint egy szimpi Lacsit, igaz, csak 1.4es, de kezd sürgősebb lenni az,hogy legyen gép, és végülis fenntartani is olcsóbb lenne. Van viszont egy kicsit szokatlan dolog vele kapcsolatban. Épphogy 2 éves a járgány, és több, mint 40ezer km van benne. Nem szokatlan ez egy kicsit szerintetek? Mondjuk ha egy vidéki tulajé volt, és ingázott, akkor lehet,hogy nem, de azért átlagosan 20-30e kmesek szoktak lenni 2 évesen az ótók, amiket nézegettem. Miket javasoltok, hogy nézzek meg mindenképp a Lacsin, ha személyesen is elmegyek megnézni az ótót, valamint vezetésnél mire figyeljek? Előre is köszi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 57   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!