Lacetti klub fórum
2024. Július 03. - 08:12:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 57   Le
 
Szerző Téma: Eladás-vétel (gazdacserés autók)  (Megtekintve 181290 alkalommal)
tamas73
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Hozzászólás #180 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 10:46:17 »

Sziasztok!

Megint én vagyok, Lacetti kombi leendő tulajdonos. A tanácsotokat kérném. Találtunk egy 2006. szeptemberi kombit 40 ekm-el. A gondom az, hogy a szervízkönyvében nem Chevrolet szakszervíz van, így akkor max az első szervízig volt garis. A szervízben, ahová jártak vele, azt mondták nem volt vele gond, csak a szokásos olaj és szűrő (olaj és levegő) cserék voltak, nem panaszkodtak rá. A rétegvastagság mérő 200 alattiakat mutat az állapotlap szerint.

Az autó ~200km-re van tőlünk, de mindenképpen megnézzük mielőtt megvennénk. Békéscsaba környékén valaki tud jó Chevrolet szakit ajánlani átnézéshez?

A kereskedő azt mondta ad rá 1 év Lion Autoselect garit Dekra tanusítvánnyal.
Szerintetek érdemes megvenni? Vagy legalább gondolkozni rajta?

Köszi: Tamás
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #181 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 11:26:27 »

Sziasztok!

Megint én vagyok, Lacetti kombi leendő tulajdonos. A tanácsotokat kérném. Találtunk egy 2006. szeptemberi kombit 40 ekm-el. A gondom az, hogy a szervízkönyvében nem Chevrolet szakszervíz van, így akkor max az első szervízig volt garis. A szervízben, ahová jártak vele, azt mondták nem volt vele gond, csak a szokásos olaj és szűrő (olaj és levegő) cserék voltak, nem panaszkodtak rá. A rétegvastagság mérő 200 alattiakat mutat az állapotlap szerint.

Az autó ~200km-re van tőlünk, de mindenképpen megnézzük mielőtt megvennénk. Békéscsaba környékén valaki tud jó Chevrolet szakit ajánlani átnézéshez?

A kereskedő azt mondta ad rá 1 év Lion Autoselect garit Dekra tanusítvánnyal.
Szerintetek érdemes megvenni? Vagy legalább gondolkozni rajta?

Köszi: Tamás

Az én gondolataim ezzel kapcsolatban:
1. "Nem volt vele semmi gond" - ezek szerint még az eredeti szelepek és az eredeti kormánymű van benne. Nem a javított. Húzós lesz a csere, ha szükség lesz rá.
2. 40.000 Km, és nincs szakszervizes papírja. Ez tipikusan taxis hozzáállás (bár én szakszervizbe hordtam, de nagyon nem általános)
Mondjuk az sem "garancia", ha van. Kacsint Mármint papír. Az évi egy szerviz lett elspórolva? Ez mennyire igényes dolog? Vagy nem 40.000 Km. 
3. garancia: ezek az utólagosan vásárolt garanciák nem egyenértékűek a gyári garanciával! Sokkal kevesebb dologra vonatkozik. Ahogy hallottam az érvényesítése sem egyszerű ügy (melyiknek az?). Nézz, kérdezz utána alaposan!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #182 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:40:15 »

Sziasztok!

Megint én vagyok, Lacetti kombi leendő tulajdonos. A tanácsotokat kérném. Találtunk egy 2006. szeptemberi kombit 40 ekm-el. A gondom az, hogy a szervízkönyvében nem Chevrolet szakszervíz van, így akkor max az első szervízig volt garis. A szervízben, ahová jártak vele, azt mondták nem volt vele gond, csak a szokásos olaj és szűrő (olaj és levegő) cserék voltak, nem panaszkodtak rá. A rétegvastagság mérő 200 alattiakat mutat az állapotlap szerint.

Az autó ~200km-re van tőlünk, de mindenképpen megnézzük mielőtt megvennénk. Békéscsaba környékén valaki tud jó Chevrolet szakit ajánlani átnézéshez?

A kereskedő azt mondta ad rá 1 év Lion Autoselect garit Dekra tanusítvánnyal.
Szerintetek érdemes megvenni? Vagy legalább gondolkozni rajta?

Köszi: Tamás
Megéri-e? Ha nem is látjuk, pár infó ehhez nem elég....főleg, hogy még az árat sem írtad!  Vigyorog Vigyorog
Rétegvastagságra jó az! Én körbemértem az enyémet...hát nem német autós vastagságú fény van rajta!  Vigyorog 
Átlagosan 115 és 145 mikron között volt a réteg. A tetőlemez volt az egyik legvékonyabb, itt néha csak 112-t mutatott, vékony még az ajtók díszléc alatti felén is. Egyébként zömében 130 körül volt a többi elemen. 150 mikron van a motorháztetőn, a küszöbök viszont alul 180-200-at mutattak. Ez némileg a rücskös fényezésnek is köszönhető.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 14. - 16:47:44 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #183 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 19:32:04 »

3 éves autóban 40.000 km nem sok. Szerintem, nekem van 31000 már.

Megspórolta a céges szervízt, de rendszeresen elhordta szervízbe? Azaz évente?

A kormánymű és szelepek lutri. Nekem sem voltak cserélve, mert nem volt velük hiba - kopp kopp kopp.
Remélem nem is lesz rá szükség, mert csak úgy kicseréltetni, még gariba sem akarom.
Autót látni kellene hozzá, hogy tudd.
Megjegyzem, hogy azért nézz körül egy márkakereskedésben is. Én épp most kaptam prospektust, 1.6- os sedan már 3 milla alatt. Na az tuti garis. Igaz nem SW.
De lehet, hogy a készleten lévőket utánad vágják...

Vagy meg kell kérdezni sebijoet. Ha jól tudom éppen van eladó 1.6- os SW jük.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Herrg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #184 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 16:59:12 »

Sziaszok,

Noriel férje vagyok szal egy leendő lacetti kombi tulaj remélem. Mosolyog Egy kis segítség kéne, ha tudtok vagy emlékeztek, hogy használt kocsi vásárlásánál a hitel thm-je mennyi szokott lenni, vagy mennyi a reális. 8 évre lenne a hitel 1,5 milla. Nem szeretnék többet fizetni havonta mint amennyit feltétlenül muszáj.

Köszi,

Herrg

ui. A weblap gazdáknak. Programozó vagyok azon belül is weboldalakat csinálok, ha kell valami segítség lehet rám irogatni vagy nyektetni. Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #185 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 18:01:04 »

Sziaszok,

Noriel férje vagyok szal egy leendő lacetti kombi tulaj remélem. Mosolyog Egy kis segítség kéne, ha tudtok vagy emlékeztek, hogy használt kocsi vásárlásánál a hitel thm-je mennyi szokott lenni, vagy mennyi a reális. 8 évre lenne a hitel 1,5 milla. Nem szeretnék többet fizetni havonta mint amennyit feltétlenül muszáj.

Köszi,

Herrg

ui. A weblap gazdáknak. Programozó vagyok azon belül is weboldalakat csinálok, ha kell valami segítség lehet rám írogatni vagy nyektetni. Vigyorog
Nos, akkor üdv itt nektek a fedélzeten, végre egy komplett házaspár együtt a klubban!  Esetleg követhető a példájuk!?!
MNT (Mostnemtom) cartárs, pénzügyes is, írj neki, hátha tud jó tanácsot adni. Azt viszont én is tudom, hogy használt kocsinál magasabb, mint az újnál a THM.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #186 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 19:01:49 »

Sziaszok,

Noriel férje vagyok szal egy leendő lacetti kombi tulaj remélem. Mosolyog Egy kis segítség kéne, ha tudtok vagy emlékeztek, hogy használt kocsi vásárlásánál a hitel thm-je mennyi szokott lenni, vagy mennyi a reális. 8 évre lenne a hitel 1,5 milla. Nem szeretnék többet fizetni havonta mint amennyit feltétlenül muszáj.

Köszi,

Herrg

ui. A weblap gazdáknak. Programozó vagyok azon belül is weboldalakat csinálok, ha kell valami segítség lehet rám irogatni vagy nyektetni. Vigyorog
Én nem vagyok pénzügyes, de arra figyelj, hogy a hitel kiajánlásánál milyen deviza árfolyammal számolnak. Nehogy "véletelen" elavultság miatt alacsonyabb árfolyamon számoljanak azért, hogy kedvezőbbnek hasson a forintban fizetendő összeg.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #187 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 05:31:56 »


ui. A weblap gazdáknak. Programozó vagyok azon belül is weboldalakat csinálok, ha kell valami segítség lehet rám irogatni vagy nyektetni. Vigyorog

Üdv "kolléga"!
Te is nyugodtan üzenj, ha (pl. idő hiányában) nem boldogulsz valamivel. Kacsint
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #188 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 08:16:41 »


ui. A weblap gazdáknak. Programozó vagyok azon belül is weboldalakat csinálok, ha kell valami segítség lehet rám irogatni vagy nyektetni. Vigyorog

Üdv "kolléga"!
Te is nyugodtan üzenj, ha (pl. idő hiányában) nem boldogulsz valamivel. Kacsint

Ezt jól megbeszéltétek.  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Herrg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #189 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 11:25:11 »


ui. A weblap gazdáknak. Programozó vagyok azon belül is weboldalakat csinálok, ha kell valami segítség lehet rám irogatni vagy nyektetni. Vigyorog

Üdv "kolléga"!
Te is nyugodtan üzenj, ha (pl. idő hiányában) nem boldogulsz valamivel. Kacsint


Ok, fogok. Vigyorog
Naplózva
Herrg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #190 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 14:58:36 »

Új okosságokat tudtam meg a kocsiról. Véleményeknek örülnék nagyon. Mosolyog

A kocsi egyik első sárvédőjét újra fényezték, mert karcos volt. Az előző tulaj meghúzta, de nem törött. Erről a műveletről semmi nincs a kereskedő oldotta meg elvileg szépen. Csak egy kulcs van a géphez. Az ördög nem alszik alapon rákérdeztem a gombosnál, hogy ugyan mennyi is lenne egy komplett zárcsere, 73 000 pénz kb 3 óra műtét. Most már viszont tuti, hogy a garancia megvan még rá a gyári + vezetett könyves, azzal nincs ilyen gond elvileg. Gombosék mondták, hogy a maszek festéssel  még simán garanciális a szekér. Ötletek, tippek, rossz érzések, okosságok? Vigyorog Pl. hogyan tudom meg, hogy tényleg csak karcolva volt és nem cserélve, és nem nyomott e össze még valamit az az ifa ami csak egy karc? Mosolyog

HELP! Vigyorog Minden választ köszönök előre is.

Herrg
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #191 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 16:54:34 »

Új okosságokat tudtam meg a kocsiról. Véleményeknek örülnék nagyon. Mosolyog

A kocsi egyik első sárvédőjét újra fényezték, mert karcos volt. Az előző tulaj meghúzta, de nem törött. Erről a műveletről semmi nincs a kereskedő oldotta meg elvileg szépen. Csak egy kulcs van a géphez. Az ördög nem alszik alapon rákérdeztem a gombosnál, hogy ugyan mennyi is lenne egy komplett zárcsere, 73 000 pénz kb 3 óra műtét. Most már viszont tuti, hogy a garancia megvan még rá a gyári + vezetett könyves, azzal nincs ilyen gond elvileg. Gombosék mondták, hogy a maszek festéssel  még simán garanciális a szekér. Ötletek, tippek, rossz érzések, okosságok? Vigyorog Pl. hogyan tudom meg, hogy tényleg csak karcolva volt és nem cserélve, és nem nyomott e össze még valamit az az ifa ami csak egy karc? Mosolyog

HELP! Vigyorog Minden választ köszönök előre is.

Herrg
Szegény autó még csak egy éves és már ilyen homályos múlttal rendelkezik.
Azon nem gondolkodtatok,hogy egy makulátlan újba üljetek bele?A 4 ajtós sedánt mostanában jó áron adják. He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #192 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 18:10:59 »

Új okosságokat tudtam meg a kocsiról. Véleményeknek örülnék nagyon. Mosolyog

A kocsi egyik első sárvédőjét újra fényezték, mert karcos volt. Az előző tulaj meghúzta, de nem törött. Erről a műveletről semmi nincs a kereskedő oldotta meg elvileg szépen. Csak egy kulcs van a géphez. Az ördög nem alszik alapon rákérdeztem a gombosnál, hogy ugyan mennyi is lenne egy komplett zárcsere, 73 000 pénz kb 3 óra műtét. Most már viszont tuti, hogy a garancia megvan még rá a gyári + vezetett könyves, azzal nincs ilyen gond elvileg. Gombosék mondták, hogy a maszek festéssel  még simán garanciális a szekér. Ötletek, tippek, rossz érzések, okosságok? Vigyorog Pl. hogyan tudom meg, hogy tényleg csak karcolva volt és nem cserélve, és nem nyomott e össze még valamit az az ifa ami csak egy karc? Mosolyog

HELP! Vigyorog Minden választ köszönök előre is.

Herrg
Engem egy kicsit eltántorítana ez a gyanús sérülés, meg az egy kulcs is. Miért nem nézel itt, ahol többet megnézhetsz kis városi utazással. Esetleg akciós vadi újat is, ami nem biztos, hogy sokkal drágább a jobb THM miatt. Kérj ajánlatokat! Elmenjek Veled a Gombosékhoz? Vagy máshoz? Ne kapkodd el a vásárlást!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Herrg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #193 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 21:36:05 »

Én is arra jutottam, hogy nem nyerő a dolog ezért nem megyek le megnézni. Inkább megyek egy másikért Miklósra. Vigyorog Az új gép már sok nekem sajna ezért kutatom a középutat.
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #194 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 21:40:49 »

ne csak a vétel árat nézzétek hanem a törlesztöt és a vég öszeget is de persze ti vagytok tisztába az igényekel és a fedezetel Mosolyog
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 57   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!