Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 06:25:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Le
 
Szerző Téma: Sérülések, kivitelezési hibák  (Megtekintve 75326 alkalommal)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #105 Dátum: 2008. Február 25. - 19:55:28 »

Meg is kérdeztem anyucit, hogy itthon miért nem?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Meg mered kérdezni?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #106 Dátum: 2008. Február 25. - 19:56:32 »

Irva vagyon, hogy senkisem lehet próféta saját hazájában (házában), ez különösen vonatkozik a férjekre!
No igen...
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #107 Dátum: 2008. Február 25. - 20:00:20 »

Meg is kérdeztem anyucit, hogy itthon miért nem?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Meg mered kérdezni?
Persze..olyan vagyok, mint a cigány lova...nem bátor, csak vakmerő!!.. Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #108 Dátum: 2008. Február 25. - 20:15:49 »

Ma voltam a szervízben, véleményük szerint semmilyen körülmények között nem szabadna nekicsapódni a karosszériához a csomiajtónak. Beállították az ajtót, de a festést illetően nem tudtak semmit tenni, mivel valószínű garanciában (bár ilyen nem fordulhat elő) extrém túlnyitásra hivatkozva ejtenék az ügyet. Mondjuk ezt nem értem, ha nem fordulhat elő, akkor miért történt ez mégis. Ha meg megtörtént, miért nem lehet gariban javítani?
No hát ezt próbáltam meg leírni neked, talán nem elég érthetően! Hmmm....Ha ilyen nem fordulhat elő akkor az valamilyen hibából adódóan fordult elő mégis. Amúgy itt a következő, amit nem értek! Azt mondod, hogy beállították az ajtót. Miért? Elállítódott? Hogyan? Nem volt meghúzva a zsanér csavarja rendesen, hogy egy erősebb nyitástól elállítódhatott? Nem tiszta ez az ügy nekem, én tuti nem hagynám ennyiben, mert sérült a fényezés. És ha kinyomja a hátsó szélvédőt? Ha nem történt volna más, mint felcsapódik a határolón túlra, akkor beállíttatja az ember, nyel egy nagyot és örül, hogy nem történt baj, reménykedik, hogy más rendesen össze van rakva a kocsin. Na de így? Azért, mert esetleg nem húzták meg a zsanércsavarokat rendesen, vagy nem volt beállítva az ajtóhatároló, a sérült fényezést neked kell elviselned? Hmmmm.....Minek nyitogatod az ajtót mi? Érdekes...
Felhívtam még két szervízt (Vác, Chevrolet Gombos). Szerintük sem lehetséges ilyen. Az ajtóbeállítás csak félig-meddig sikerült. Könnyebben csukódik, de láthatóan az ajtó szélvédő felé eső része lejjebb van kb fél centivel, mint a karosszéria többi része, így csukáskor az ajtó hamarabb eléri a tömítést mint kellene és felfekszik rá, emiatt a csukás igencsak nehézkes. Amúgy direkt végigolvastam a kezelési útmutatót, de egy szó sem esik róla, hogy szeles időben nem nyithatom ki a csomagtérajtót, mert karosszériasérülés lehet belőle. Szerintem is nonszensz a dolog, ez akármikor akárkivel előfordulhat. És ha a szélvédő is betörik? Nem hiszem el hogy ezt nekem kellene lenyeli egy ilyen árkategóriájú autónál.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #109 Dátum: 2008. Február 25. - 20:19:56 »

Ma voltam a szervízben, véleményük szerint semmilyen körülmények között nem szabadna nekicsapódni a karosszériához a csomiajtónak. Beállították az ajtót, de a festést illetően nem tudtak semmit tenni, mivel valószínű garanciában (bár ilyen nem fordulhat elő) extrém túlnyitásra hivatkozva ejtenék az ügyet. Mondjuk ezt nem értem, ha nem fordulhat elő, akkor miért történt ez mégis. Ha meg megtörtént, miért nem lehet gariban javítani?
No hát ezt próbáltam meg leírni neked, talán nem elég érthetően! Hmmm....Ha ilyen nem fordulhat elő akkor az valamilyen hibából adódóan fordult elő mégis. Amúgy itt a következő, amit nem értek! Azt mondod, hogy beállították az ajtót. Miért? Elállítódott? Hogyan? Nem volt meghúzva a zsanér csavarja rendesen, hogy egy erősebb nyitástól elállítódhatott? Nem tiszta ez az ügy nekem, én tuti nem hagynám ennyiben, mert sérült a fényezés. És ha kinyomja a hátsó szélvédőt? Ha nem történt volna más, mint felcsapódik a határolón túlra, akkor beállíttatja az ember, nyel egy nagyot és örül, hogy nem történt baj, reménykedik, hogy más rendesen össze van rakva a kocsin. Na de így? Azért, mert esetleg nem húzták meg a zsanércsavarokat rendesen, vagy nem volt beállítva az ajtóhatároló, a sérült fényezést neked kell elviselned? Hmmmm.....Minek nyitogatod az ajtót mi? Érdekes...
Felhívtam még két szervízt (Vác, Chevrolet Gombos). Szerintük sem lehetséges ilyen. Az ajtóbeállítás csak félig-meddig sikerült. Könnyebben csukódik, de láthatóan az ajtó szélvédő felé eső része lejjebb van kb fél centivel, mint a karosszéria többi része, így csukáskor az ajtó hamarabb eléri a tömítést mint kellene és felfekszik rá, emiatt a csukás igencsak nehézkes. Amúgy direkt végigolvastam a kezelési útmutatót, de egy szó sem esik róla, hogy szeles időben nem nyithatom ki a csomagtérajtót, mert karosszériasérülés lehet belőle. Szerintem is nonszensz a dolog, ez akármikor akárkivel előfordulhat. És ha a szélvédő is betörik? Nem hiszem el hogy ezt nekem kellene lenyeli egy ilyen árkategóriájú autónál.
Szerintem is igazad van, nem Trabant ez, hogy ilyen hibái legyenek. Fuss még 1-2 kört, hátha...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #110 Dátum: 2008. Február 25. - 23:37:22 »

Ma voltam a szervízben, véleményük szerint semmilyen körülmények között nem szabadna nekicsapódni a karosszériához a csomiajtónak. Beállították az ajtót, de a festést illetően nem tudtak semmit tenni, mivel valószínű garanciában (bár ilyen nem fordulhat elő) extrém túlnyitásra hivatkozva ejtenék az ügyet. Mondjuk ezt nem értem, ha nem fordulhat elő, akkor miért történt ez mégis. Ha meg megtörtént, miért nem lehet gariban javítani?
No hát ezt próbáltam meg leírni neked, talán nem elég érthetően! Hmmm....Ha ilyen nem fordulhat elő akkor az valamilyen hibából adódóan fordult elő mégis. Amúgy itt a következő, amit nem értek! Azt mondod, hogy beállították az ajtót. Miért? Elállítódott? Hogyan? Nem volt meghúzva a zsanér csavarja rendesen, hogy egy erősebb nyitástól elállítódhatott? Nem tiszta ez az ügy nekem, én tuti nem hagynám ennyiben, mert sérült a fényezés. És ha kinyomja a hátsó szélvédőt? Ha nem történt volna más, mint felcsapódik a határolón túlra, akkor beállíttatja az ember, nyel egy nagyot és örül, hogy nem történt baj, reménykedik, hogy más rendesen össze van rakva a kocsin. Na de így? Azért, mert esetleg nem húzták meg a zsanércsavarokat rendesen, vagy nem volt beállítva az ajtóhatároló, a sérült fényezést neked kell elviselned? Hmmmm.....Minek nyitogatod az ajtót mi? Érdekes...
Felhívtam még két szervízt (Vác, Chevrolet Gombos). Szerintük sem lehetséges ilyen. Az ajtóbeállítás csak félig-meddig sikerült. Könnyebben csukódik, de láthatóan az ajtó szélvédő felé eső része lejjebb van kb fél centivel, mint a karosszéria többi része, így csukáskor az ajtó hamarabb eléri a tömítést mint kellene és felfekszik rá, emiatt a csukás igencsak nehézkes. Amúgy direkt végigolvastam a kezelési útmutatót, de egy szó sem esik róla, hogy szeles időben nem nyithatom ki a csomagtérajtót, mert karosszériasérülés lehet belőle. Szerintem is nonszensz a dolog, ez akármikor akárkivel előfordulhat. És ha a szélvédő is betörik? Nem hiszem el hogy ezt nekem kellene lenyeli egy ilyen árkategóriájú autónál.
Hát erről beszélünk "itten" Neked!  Vigyorog
Persze a szervíz hozzáállásán sok múlik. Ügyes szervizes nem konokoskodik ilyen határesetben, hanem első körben kompromisszumos megoldást ajánl (mondjuk hogy két óra munkadíjat ki kellene fizetni, a többi költség, fényezés, stb a szervíz költsége), de egyúttal azt is megemlíti, hogy az ilyen nem lenne garanciális, ingyenes javítás. Az ügyfél ilyenkor örül, mint majom a farkának, hogy milyen jól járt és hírét viszi minden felé, hogy milyen tuti kis szervíz ez! Na ezt hívják üzletpolitikának.
Ezzel szemben Te milyen hírét hoztad annak a szervíznek? Kell mondanom, hogy ode sem viszem az autómat? Bár kis ügyfél vagyok, rajtam nem gazdagodnak meg, de sok kis ügyfél, sok kis forintocska....
Nem teljesen idekapcsolódó téma, de más országokban nem engednek pl. boltot nyitni, vezetni 2-3 éves kereskedelmi középiskola után, több évig szélesközű oktatás folyik. Persze tehetség kérdése is, de tanulni sem árt, hogy kell bánni az "ügyféllel".
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 25. - 23:39:04 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #111 Dátum: 2008. Február 29. - 19:01:14 »

Ma voltam Vácon. A csomiajtót szépen beállították (bár közben azért néha frászt kaptam, hogy hogyan teszi helyre az enyhén elcsavarodott ajtót!!!). Úgy hajlítgatta a szerelő, mintha papírból volna, de sikerült szépen megcsinálni. A festékhiányt Kornél is megnézte, de ő is csak azt mondta rá, hogy fessem le javítófestékkel. Na mindegy. Tényleg hol is lehet olyat kevertetni? Remélem egy ismerős festő meg tudja csinálni szépen, mert én nem vállalkozok rá (kicsit nem túl jó a kézügyességem)
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #112 Dátum: 2008. Február 29. - 19:18:41 »

Ma voltam Vácon. A csomiajtót szépen beállították (bár közben azért néha frászt kaptam, hogy hogyan teszi helyre az enyhén elcsavarodott ajtót!!!). Úgy hajlítgatta a szerelő, mintha papírból volna, de sikerült szépen megcsinálni. A festékhiányt Kornél is megnézte, de ő is csak azt mondta rá, hogy fessem le javítófestékkel. Na mindegy. Tényleg hol is lehet olyat kevertetni? Remélem egy ismerős festő meg tudja csinálni szépen, mert én nem vállalkozok rá (kicsit nem túl jó a kézügyességem)
  Hello! LadLac Főszerelő mester szokott festékért menni, talán vedd fel vele a kapcsolatot! Szinkód kell hozzá, két kis flakon 1500 rossz magyar forint. Kornél bácsiék mennyíért javították meg a csomikaput? Vagy megsajnáltak, és grátisba ment? Érdeklődéssel várjuk válaszod!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #113 Dátum: 2008. Február 29. - 19:19:28 »

Ma voltam Vácon. A csomiajtót szépen beállították (bár közben azért néha frászt kaptam, hogy hogyan teszi helyre az enyhén elcsavarodott ajtót!!!). Úgy hajlítgatta a szerelő, mintha papírból volna, de sikerült szépen megcsinálni. A festékhiányt Kornél is megnézte, de ő is csak azt mondta rá, hogy fessem le javítófestékkel. Na mindegy. Tényleg hol is lehet olyat kevertetni? Remélem egy ismerős festő meg tudja csinálni szépen, mert én nem vállalkozok rá (kicsit nem túl jó a kézügyességem)
Javitó festék: Bp. IV. ker. Árpád út xy, a viztoronynál, a híd mellett. Kocsit vigyél, hogy tökéletesre tudják keverni. Lakkot se felejts el venni, festés után pár nappal érdemes lekenni vele.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #114 Dátum: 2008. Február 29. - 19:31:13 »

Jut is eszembe(?), LadLac még van hátra lakkozásunk, és igértél polirozást is utána! Mikor? Holnap egyébként szabad vagyok! Ha nem esik, minitali délelött porszívózással?  Kormányjavítás?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #115 Dátum: 2008. Február 29. - 19:40:45 »

Jut is eszembe(?), LadLac még van hátra lakkozásunk, és igértél polirozást is utána! Mikor? Holnap egyébként szabad vagyok! Ha nem esik, minitali délelött porszívózással?  Kormányjavítás?
Polirozás majd 20 fok felett, napsütésben. Akkor szárad jól. Ha megyünk Lurdy-hoz, akkor ott lakkozhatunk. Kormányt a 7végén megnézem, igérem. Időt majd egyeztetünk.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #116 Dátum: 2008. Február 29. - 20:24:09 »

Ma voltam Vácon. A csomiajtót szépen beállították (bár közben azért néha frászt kaptam, hogy hogyan teszi helyre az enyhén elcsavarodott ajtót!!!). Úgy hajlítgatta a szerelő, mintha papírból volna, de sikerült szépen megcsinálni. A festékhiányt Kornél is megnézte, de ő is csak azt mondta rá, hogy fessem le javítófestékkel. Na mindegy. Tényleg hol is lehet olyat kevertetni? Remélem egy ismerős festő meg tudja csinálni szépen, mert én nem vállalkozok rá (kicsit nem túl jó a kézügyességem)
  Hello! LadLac Főszerelő mester szokott festékért menni, talán vedd fel vele a kapcsolatot! Szinkód kell hozzá, két kis flakon 1500 rossz magyar forint. Kornél bácsiék mennyíért javították meg a csomikaput? Vagy megsajnáltak, és grátisba ment? Érdeklődéssel várjuk válaszod!
A javítás szerencsére ingyen volt. Pestre általában kétszer megyek 1 héten, csak az a gond hogy nem saját autóval, de remélem színkód alapján is ki tudják keverni a megfelelő színt.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #117 Dátum: 2008. Február 29. - 20:26:38 »

Ma voltam Vácon. A csomiajtót szépen beállították (bár közben azért néha frászt kaptam, hogy hogyan teszi helyre az enyhén elcsavarodott ajtót!!!). Úgy hajlítgatta a szerelő, mintha papírból volna, de sikerült szépen megcsinálni. A festékhiányt Kornél is megnézte, de ő is csak azt mondta rá, hogy fessem le javítófestékkel. Na mindegy. Tényleg hol is lehet olyat kevertetni? Remélem egy ismerős festő meg tudja csinálni szépen, mert én nem vállalkozok rá (kicsit nem túl jó a kézügyességem)
  Hello! LadLac Főszerelő mester szokott festékért menni, talán vedd fel vele a kapcsolatot! Szinkód kell hozzá, két kis flakon 1500 rossz magyar forint. Kornél bácsiék mennyíért javították meg a csomikaput? Vagy megsajnáltak, és grátisba ment? Érdeklődéssel várjuk válaszod!
A javítás szerencsére ingyen volt. Pestre általában kétszer megyek 1 héten, csak az a gond hogy nem saját autóval, de remélem színkód alapján is ki tudják keverni a megfelelő színt.
Esetleg vidd el a tanksapka ajtót, azzal már tudnak kezdeni valamit.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #118 Dátum: 2008. Március 05. - 20:56:21 »

*********** annak a b********, akiben annyi tisztesség sincs, hogy a nevét és a telszámát hátrahagyja. 3 hetes a kocsi és már egy kedves autóstársunknak sikerült szépen elnyomni az első lökhárítómat miközben végigsúrolta a lökös jobb elejét. Mindezt a házunk előtt parkolva valamikor az éjszaka folyamán. Sajnos ez már sokadik ilyen, összeszámolni sem tudom hányszor fordult elő. És nem Pesten lakom ám, hanem egy kisvárosban. Ha egyszer sikerülne elkapnom egy ilyen k*****, biztos nem tudna pár hétig vezetni maximum lábbal.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #119 Dátum: 2008. Március 05. - 21:00:25 »

*********** annak a b********, akiben annyi tisztesség sincs, hogy a nevét és a telszámát hátrahagyja. 3 hetes a kocsi és már egy kedves autóstársunknak sikerült szépen elnyomni az első lökhárítómat miközben végigsúrolta a lökös jobb elejét. Mindezt a házunk előtt parkolva valamikor az éjszaka folyamán. Sajnos ez már sokadik ilyen, összeszámolni sem tudom hányszor fordult elő. És nem Pesten lakom ám, hanem egy kisvárosban. Ha egyszer sikerülne elkapnom egy ilyen k*****, biztos nem tudna pár hétig vezetni maximum lábbal.
A lábát minek hagyod meg?Én azt is letolnám a torkán annak a gan*-nak aki az 1 napos kocsim feltörte és az ajtómat összeb*****.De legalább is az ormaduláit a bokáján keresztül venném ki.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!