Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 08:31:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Le
 
Szerző Téma: Alapjárat ingadozás  (Megtekintve 198968 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #105 Dátum: 2010. Augusztus 15. - 18:30:32 »

Sziasztok!

Volt már valakinek olyan hibajelensége, hogy az alapjárat eltűnésével egyidejűleg a gázpedál teljesen bekeményedett, szinte csak egy erős rugással lehetett újra lenyomni, és ezt majdnem minden felengedés (sebességváltás) után eljátszotta? Így közlekedtem kb. fél órán keresztül, majd kb. fél órányi motorleállítás után rendbejött minden, de akkor is aggasztó, hogy mikor jön elő újra a hiba. Mindez nem először fordult elő, 2-3 havonta előjön. Gondolom itt is a fojtószelep ház környékéről származik a baj, de tudja valaki, hogy azon belül vajon mi "akad be", ami ilyen szinten megnehezíti a gázpedál lenyomását (ill. eltünteti az alapjáratot)? Vagy esélyem sincs ennek házilagos javítására, törődjek bele a fojtószelep ház cserébe? Tisztítással már próbálkoztam, eredmény nélkül, de darabokra még nem szedtem a házat, csak a pillangószelep környékét tisztogattam.
Előre is köszönöm a választ.

Üdv,
K.


a probléma maga a folytószelepház cserével lehet csak orvosolni
Naplózva

70/4334431
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #106 Dátum: 2010. Augusztus 15. - 19:35:56 »

Sziasztok!

Volt már valakinek olyan hibajelensége, hogy az alapjárat eltűnésével egyidejűleg a gázpedál teljesen bekeményedett, szinte csak egy erős rugással lehetett újra lenyomni, és ezt majdnem minden felengedés (sebességváltás) után eljátszotta? Így közlekedtem kb. fél órán keresztül, majd kb. fél órányi motorleállítás után rendbejött minden, de akkor is aggasztó, hogy mikor jön elő újra a hiba. Mindez nem először fordult elő, 2-3 havonta előjön. Gondolom itt is a fojtószelep ház környékéről származik a baj, de tudja valaki, hogy azon belül vajon mi "akad be", ami ilyen szinten megnehezíti a gázpedál lenyomását (ill. eltünteti az alapjáratot)? Vagy esélyem sincs ennek házilagos javítására, törődjek bele a fojtószelep ház cserébe? Tisztítással már próbálkoztam, eredmény nélkül, de darabokra még nem szedtem a házat, csak a pillangószelep környékét tisztogattam.
Előre is köszönöm a választ.

Üdv,
K.
a probléma maga a folytószelepház cserével lehet csak orvosolni

Jaja nekünk is volt két autón is :S
Naplózva

Pittike
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #107 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 18:56:14 »

Sziasztok!

Volt már valakinek olyan hibajelensége, hogy az alapjárat eltűnésével egyidejűleg a gázpedál teljesen bekeményedett, szinte csak egy erős rugással lehetett újra lenyomni, és ezt majdnem minden felengedés (sebességváltás) után eljátszotta? Így közlekedtem kb. fél órán keresztül, majd kb. fél órányi motorleállítás után rendbejött minden, de akkor is aggasztó, hogy mikor jön elő újra a hiba. Mindez nem először fordult elő, 2-3 havonta előjön. Gondolom itt is a fojtószelep ház környékéről származik a baj, de tudja valaki, hogy azon belül vajon mi "akad be", ami ilyen szinten megnehezíti a gázpedál lenyomását (ill. eltünteti az alapjáratot)? Vagy esélyem sincs ennek házilagos javítására, törődjek bele a fojtószelep ház cserébe? Tisztítással már próbálkoztam, eredmény nélkül, de darabokra még nem szedtem a házat, csak a pillangószelep környékét tisztogattam.
Előre is köszönöm a választ.

Üdv,
K.
a probléma maga a folytószelepház cserével lehet csak orvosolni

Jaja nekünk is volt két autón is :S
Nekem is,szerencsére még gari időben.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #108 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 13:30:47 »

Urak!

A szokottnál magasabb alapjárat, a normális alapjáratra való igen lassú visszaesés, a gázelvétel utáni pár másodpercel történő hirtelen rángatás orvosolható a fojtószelep tisztításával?

Ha igen, akkor minitali keretében ki segítene?

Gyanakszom a múlt héten tankolt kagtylós nyálra is...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #109 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 14:23:14 »

Urak!

A szokottnál magasabb alapjárat, a normális alapjáratra való igen lassú visszaesés, a gázelvétel utáni pár másodpercel történő hirtelen rángatás orvosolható a fojtószelep tisztításával?

Ha igen, akkor minitali keretében ki segítene?

Gyanakszom a múlt héten tankolt kagtylós nyálra is...
Eljátszhatunk vele, de nekem nincs olyan tisztítóm, mint Kripic úrnak volt anno. Ha hozol sprayt, akkor segítek, ha kell természetesen holnap délelőtt például.
Kripic úrat kérdezd meg, hogy mi volt az, és hol lehet kapni? Ha ez a baja egyáltalán...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #110 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 15:00:47 »

Urak!

A szokottnál magasabb alapjárat, a normális alapjáratra való igen lassú visszaesés, a gázelvétel utáni pár másodpercel történő hirtelen rángatás orvosolható a fojtószelep tisztításával?

Ha igen, akkor minitali keretében ki segítene?

Gyanakszom a múlt héten tankolt kagtylós nyálra is...
Eljátszhatunk vele, de nekem nincs olyan tisztítóm, mint Kripic úrnak volt anno. Ha hozol sprayt, akkor segítek, ha kell természetesen holnap délelőtt például.
Kripic úrat kérdezd meg, hogy mi volt az, és hol lehet kapni? Ha ez a baja egyáltalán...
Például holnap délelőtt nem jó, mert viszem a kölkét a vonathoz, utána meg kínzás, illetve gyógytorna.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #111 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 15:02:07 »

Urak!

A szokottnál magasabb alapjárat, a normális alapjáratra való igen lassú visszaesés, a gázelvétel utáni pár másodpercel történő hirtelen rángatás orvosolható a fojtószelep tisztításával?

Ha igen, akkor minitali keretében ki segítene?

Gyanakszom a múlt héten tankolt kagtylós nyálra is...
Eljátszhatunk vele, de nekem nincs olyan tisztítóm, mint Kripic úrnak volt anno. Ha hozol sprayt, akkor segítek, ha kell természetesen holnap délelőtt például.
Kripic úrat kérdezd meg, hogy mi volt az, és hol lehet kapni? Ha ez a baja egyáltalán...
Például holnap délelőtt nem jó, mert viszem a kölkét a vonathoz, utána meg kínzás, illetve gyógytorna.
Délután? Vagy szombaton nálunk a telken? Ha egyáltalán akarod-e?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #112 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 15:57:35 »

Tisztításra jó a féktisztító spray is.
De vedd figyelembe amit korábban írtam: utána szükség lehet a Scan100-ra is!
A tisztítással nem biztos, hogy megoldod a gondot - inkább csak teszel hozzá még egyet.

A legegyszerűbb, ha beugrassz a Gombosba egy műszerezésre.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #113 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 18:16:39 »

Urak!

A szokottnál magasabb alapjárat, a normális alapjáratra való igen lassú visszaesés, a gázelvétel utáni pár másodpercel történő hirtelen rángatás orvosolható a fojtószelep tisztításával?

Ha igen, akkor minitali keretében ki segítene?

Gyanakszom a múlt héten tankolt kagtylós nyálra is...
Kötve hiszem,hogy a kagylós nyáltól van.Én csak azzal járok.Nem lehet inkább az E85-től?
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #114 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 18:44:32 »

Kötve hiszem,hogy a kagylós nyáltól van.Én csak azzal járok.Nem lehet inkább az E85-től?
Nem tudom, fél tank fogyott el és most jött elő. Amúgy meg kissé erőtlen tőle a gép.
E85 meg nem most volt először benne.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #115 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 18:59:38 »

Tisztításra jó a féktisztító spray is.
De vedd figyelembe amit korábban írtam: utána szükség lehet a Scan100-ra is!
A tisztítással nem biztos, hogy megoldod a gondot - inkább csak teszel hozzá még egyet.

A legegyszerűbb, ha beugrassz a Gombosba egy műszerezésre.

Egyedül nem, mert...

Szóval inkább ne nyúljak hozzá?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #116 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 11:10:31 »

Ebben mindig nehéz tanácsot adni. Ahány ember annyiféle elvárás/lehetőség/jó megoldás.

Én a következőt tenném:
- meglesem a fojtószelepet mennyire koszos (nem mintha ez okozná a problémát, de ha már úgy is műszerre kerül a gép legyen előtte kipucolva)
- szükség esetén tisztítás (biztos fekete lesz  Vigyorog)
- teszt egy pár napig (megtett út és tűrőképesség függvénye)
- ha rendbe jött: örül. Amennyiben továbbra sem az igazi: Gombos - Scan100

Ez utóbbi esetén szólj, adom az instrukciókat. Kacsint

Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #117 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 11:52:31 »

Asszem nálam is befigyel a fojtószelep-tisztítás, mert már rég beállt az alapjárat az újratanítás óta, de tegnap este és ma reggel elég csúnya dolgokat művelt hidegen a motor.
Ha jól sejtem akkor http://gm.ws123.net/EN/documents_2007/nubira-lacetti/sm-j/7j2_1c1.en.html#J1C1IEM itt a 7-es számú alkatrészről beszélün, ugye?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #118 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 12:08:42 »

Igen a 7-es az.
http://auto.indavideo.hu/video/folytoszelep_tisztitas
Naplózva


LPG
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #119 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 12:14:04 »

Igen, közben megtaláltam a videót is:) Azért köszi!:D
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!