Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 04:19:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284452 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #240 Dátum: 2008. Február 21. - 18:51:00 »

Én "ezekkel" nem vagyok jóban:
1. tököl, határozatlan, látszik rajta, hogy nem tudja eldönteni mit is akar. Gázt ad, belefékez, abszolút eltér a forgalom ritmusától! A legrosszabb fajta! Sohasem tudhatod, mikor fordul be balra index nélkül! Az "ilyenre" legtöbbször rádudálok, hogy álljon meg és úgy bámészkodjon, mert egy egész sor forgalmát akasztja meg!!!
2. Legalább 10 méterre áll meg a rendőrlámpánál -vagy elsőnek a vonaltól, vagy az előtte álló autótól. Persze ezért a kanyarodóba nem lehet besorolni, mert 3 autó már megtölti az egyenes sávot az átsorolóig. Rádudálsz és csak néz, nem érti hogy mi a bajod. Megoldás bár szabálytalan:kikerülni a záróvonalon keresztül, eléállni, elétolatni, majd legalább olyan ráérősen elindulni a zöldnél, mint ahogy ő tette az előzőnél, amikor miatta csak 2 autó ért át. Lehetőleg meg kell várni az indulással a zöld utáni sárgát, hogy ha úgyis ráér, még had bámészkodhasson ott egy darabig!  Vigyorog
3. Említettétek már, hogy tököl és amikor előzi az ember, rálép. A durvább eset velem is megtörtént. Fekete Pick-Up terepjáró, fekete üvegekkel. Egyből sürgős lett neki, ahogy mellé értem. Duda pöccentés, hogy ne legyen már bunkó, jön a forgalomtól elzárt, eddig ment volna. Megelőzöm, nem lehet ellenfél 4000 felett. Egy km múlva lámpa piros, erre mögöttem villog, dudál, csúnyákat mutogat. Elgurult a gyógyszer, pláne hogy gyerek is volt velem, nemcsak engem, a gyerek életét is veszélyeztette. Kiszálltam, beolvastam nek, de ajtaja, ablaka zárva, nem merte kinyitni. Szerencséje, lehet nyolc napon belüli lett volna.
4. Általános eset, ha valakire rápöccented a dudát, hogy figyelmeztesd, szabálytalan volt, esetleg vegye már észre a többi közlekedőt is, mutogat, ordibál vissza. Na ilyenkor is el tud gurulni a tabletta! (Pl. nagy forgalom, kitolatsz a kapun, elindulnál előre, de egy biciklis éppen a kocsi orra előtt és a padka között elsuhan, majdnem elütöd. Ijedtedben és figyelmeztetésképpen duda pöcc, erre a fent említett jelenség) Utánaeredtem, bevártam, de akármit tettem, nem akarta "megbeszélni" velem a dolgot, egy idő után feladtam az értelmetlen "invitálást". (lerántani sem sikerült a nyeregből, hogy a fene egye meg! Vigyorog
Átgondoltam, mégy egy csomóval nemvagyok jóban, úgyhogy inkább nem írok, nem bírok annyit írni. Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #241 Dátum: 2008. Február 21. - 19:40:12 »

Nekem is volt előzés közbeni szívózás, meg a biciklis is beugatott, aztán menekült, pedig nem sok foga maradt volna.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #242 Dátum: 2008. Február 21. - 19:54:06 »

Nyugi barátaim! Nem kell más hülyesége miatt magunkat tönkretenni! Nézzétek meg, hogy én miképpen oldottam meg a problémámat! Ráadásul ő szállt ki a kocsijából, hogy felelősségre vonjon, persze nem Kazinczy stilusában, majd leköpött, megdobta a buszt, később elémvágott, hogy befékezve megneveljen. Hát az eredménye mi lett: másfél év jogsi nélkül (teherautó sofőr volt addig!), egy év börtön, igaz 3 évre felfüggesztve, 120 ezer forint bírság, és persze füzetheti az ügyvédjét is. Szóval jobb volt mint egy pofon tőlem. ..., és még sokkal nagyobb is volt nálam! (Addig!)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #243 Dátum: 2008. Február 21. - 20:02:33 »

Nekem is volt előzés közbeni szívózás, meg a biciklis is beugatott, aztán menekült, pedig nem sok foga maradt volna.

Nem kell piszkálni a bringásokat, mert 2 napja én is az vagyok!
Szép idő van, sztenderre állítottam a Lacsit. meg aztán szegénynek nem tudok már enni adni ebben a hónapban, amennyi van be kell osztani.

Viszont megállapítottam egy csuda érdekes tényt(illetve hármat):
- Ha autóval vagyok, a biciklis és a gyalogos hülye
- Ha biciklivel vagyok, akkor az autós, és a gyalogos hülye
- Ha gyalog vagyok, akkor meg a biciklis, és az autós hülye!
És mielőtt bárki elmosolyogná, nem viccnek szántam!
Én mindenkivel szemben toleráns, és előzékeny vagyok a közlekedésben, bármilyen jármű is legyen a seggem alatt!
De 90% nem ám! Hogy is gondolom!
A városi 1 Km kerékpáruton tovább tart bringával, mint az azt követő 5. Mert a gyalogos nem megy ám félre, még én szégyelljem magam, hogy a kijelölt helyen kerekezem!
A hülye autós meg 3 helyen akar átgázolni rajtam, ahol nekem van elsőbbségem!
Ezek a mai élményeim, de még csak a fele, mert 10 után haza is kell mennem melóból.

Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #244 Dátum: 2008. Február 21. - 20:12:13 »

Nekem is volt előzés közbeni szívózás, meg a biciklis is beugatott, aztán menekült, pedig nem sok foga maradt volna.

Nem kell piszkálni a bringásokat, mert 2 napja én is az vagyok!
Szép idő van, sztenderre állítottam a Lacsit. meg aztán szegénynek nem tudok már enni adni ebben a hónapban, amennyi van be kell osztani.

Viszont megállapítottam egy csuda érdekes tényt(illetve hármat):
- Ha autóval vagyok, a biciklis és a gyalogos hülye
- Ha biciklivel vagyok, akkor az autós, és a gyalogos hülye
- Ha gyalog vagyok, akkor meg a biciklis, és az autós hülye!
És mielőtt bárki elmosolyogná, nem viccnek szántam!
Én mindenkivel szemben toleráns, és előzékeny vagyok a közlekedésben, bármilyen jármű is legyen a seggem alatt!
De 90% nem ám! Hogy is gondolom!
A városi 1 Km kerékpáruton tovább tart bringával, mint az azt követő 5. Mert a gyalogos nem megy ám félre, még én szégyelljem magam, hogy a kijelölt helyen kerekezem!
A hülye autós meg 3 helyen akar átgázolni rajtam, ahol nekem van elsőbbségem!
Ezek a mai élményeim, de még csak a fele, mert 10 után haza is kell mennem melóból.


Ez egy jó megállapítás Mosolyog Mindíg a másik a hülye. De úgy gondolom én is próbálok toleráns lenni a többi közlekedővel. Bár ma kb 2 tized másodpercem volt eldönteni, hogy toleráns leszek e egy gyalogossal szemben, vagy rákenem a főnököm frissen festett Galaxyjának az orrára. Szerencsétlen nő teherautó mögül rohant ki integetve az úttestre. Gondolom valami ismerősét látta meg. Miután szerencsésen megálltam, rám mosolygott, és tova szaladt. Én meg mentem tovább remegő lábakkal  Amúgy halkan jegyzem meg: 1 éves full extrás Galaxy....úgy zörög a műszerfala, meg jön minden honnan valami zaj, hogy majd megbolondulok benne. Bezzeg a mi szeretett Lacsijaink! Igaz kollégák? Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #245 Dátum: 2008. Február 21. - 20:23:36 »

Giovanni! Így igaz, a legjobb a mi kocsink, ez nem vitás! De egyben vedd üdvözletem, hogy elérted a bűvös 300-at! Gratula Neked!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Fer962
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 260



« Hozzászólás #246 Dátum: 2008. Február 22. - 08:52:04 »

Peti!
Tök jó a rókás avatarod! Kacsint
Naplózva

http://img176.imageshack.us/img176/5922/chevr3gq9.gif
Ahogy tanult barátom mondja -> "mint tudjuk sok függ mindentől"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #247 Dátum: 2008. Február 22. - 10:30:26 »

Peti!
Tök jó a rókás avatarod! Kacsint

Köszi!

Itt van sok ravaszdi

Meg itt is
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Fer962
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 260



« Hozzászólás #248 Dátum: 2008. Február 22. - 10:31:42 »

Én még messze vagyok tőle, de kösz.
Naplózva

http://img176.imageshack.us/img176/5922/chevr3gq9.gif
Ahogy tanult barátom mondja -> "mint tudjuk sok függ mindentől"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #249 Dátum: 2008. Február 28. - 11:30:29 »

Örülök, hogy megint kívülről kellett előznöm többször is autópályán, mert passat-bmw5-corolla kibérelte a belső sávot. Gratulálok nekik!  :censored:
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #250 Dátum: 2008. Február 28. - 13:06:35 »

Nekem is volt előzés közbeni szívózás, meg a biciklis is beugatott, aztán menekült, pedig nem sok foga maradt volna.
Nekem is volt szerencsém elmagyarázni a közlekedés rejtelmeit egy kerékpáros "embertársamnak".Az arcátlan szabáltalansága után, még ő kezdte illetlen szavakkal emlegetni a felmenőimet(ezen belül az édesanyámat), majd nemi identitásom firtatása után, kikapcsoltam az övemet és kiszálltam(184 cm és 115 kg.).Mondandóm nyomatékosítása érdekében megemeltem először a hangomat majd őt is (a nyakánál), melynek következtében a kerékpár az oldalára dőlve elterült az úton.Békés polgár révén a tulajdonosát is mellé fektettem.Ennek következtében ő megértette, hogy bizony a közlekedés veszélyes üzem.A bíróság meg nekem magyarázta el, hogy mit is takar a BTK.garázdaság paragrafusa és 6 hónap próbára bocsájtott.Azóta, ha lehet még jobban kedvelem kerékpáros embertársaimat.(tisztelet a normálisan közlekedő kivételnek)
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #251 Dátum: 2008. Március 01. - 15:09:13 »

Ma délelőtt Kaposváron a belvárosban közlekedtem és 1-2 másodpercen múlott az életem, előttem 5méterrel dőlt az útra kb 1méter átmérőjű fa az úrtra, éppen, hogy meg tudtam állni! Két parkoló autót rongált meg szerencsére személyi sérülés nem történt!
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #252 Dátum: 2008. Március 01. - 15:24:39 »

Ma délelőtt Kaposváron a belvárosban közlekedtem és 1-2 másodpercen múlott az életem, előttem 5méterrel dőlt az útra kb 1méter átmérőjű fa az úrtra, éppen, hogy meg tudtam állni! Két parkoló autót rongált meg szerencsére személyi sérülés nem történt!

Gratulálok a túléléshez, és folytasd ezt a szériát!
Én is erősen figyeltem a 4. emeletig érő tuját, 6 méterre volt tőle a járgány. Az ablaktól meg 2-re.
Szerencsére a másik irányba tekergette a vihar!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #253 Dátum: 2008. Március 01. - 19:53:35 »

Remélhetőleg minden cartárs, és kocsija is túlélte a borzalmas vihart. Szörnyű mi minden történt ma.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #254 Dátum: 2008. Március 02. - 15:15:16 »

Remélhetőleg minden cartárs, és kocsija is túlélte a borzalmas vihart. Szörnyű mi minden történt ma.

Nem ide való, de nem akarok új topikot nyitni; halk imákat rebegek a hajón hátrahagyott kollégáimért. Mert amit itthon tapasztalunk az az Északi- tenger felől jön. És az utolsó infóm szerint (szombat este) a hajó az Elbe torkolatában veretett kifele teljes 1 csomóval... Gyengébb napjainkon szoktunk volt menni 17-et.
És sajnos a hajót parancsnokoló gazember nem igazán érti a dolgát, de 100%-ban meg van győződve, hogy Ő az legjobb, legbelevalóbb tengerész. Sajnos még a törött orra sem bírta jobb belátásra...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 03. - 19:27:07 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!