Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 00:24:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 195 196 [197] 198 199 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285057 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2940 Dátum: 2015. Október 06. - 17:05:46 »

Hasonló eset esett meg velem szombaton. Szlovákiába mentem a párommal, két autóval, mivel a családot is szállítani kellett. Párkányból tartottunk Komárom felé, a települést elhagyva felvettük a kényelmes 90-es tempót. Pár km után azt vettem észre, hogy a páromat őrült módon záróvonalnál megelőzi egy autó, beáll a kocsim mögé és dudál veszettül. Nem is értettem a dolgot, szembe nem jött semmi, a záróvonal eddig sem izgatta, gondoltam kielőz. De nem, dudált tovább, aztán amikor már jöttek szembe, elkezdett előzni. Persze lassítottam, a szemből jövők villogtak rá, erre nyomott egy satut előttem He Persze meg tudtam állni, mert már eleve fékeztem, a párom mögöttem szintén. Aztán elhúzott. Azt ugyan nem értem, hogy ha valaki ennyire siet, akkor miért csinál még ilyet, amivel időt veszít. Persze magyar volt a kis*, mármint a kocsi rendszáma is (NFY-***). Ez egyébként nem számít közúti veszélyeztetésnek? Lehet ilyenkor feljelentést tenni? Típus, szín, rendszám adott, tanu is van bőven, bár nem Magyarországon történt.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2941 Dátum: 2015. Október 06. - 17:48:41 »

Hasonló eset esett meg velem szombaton. Szlovákiába mentem a párommal, két autóval, mivel a családot is szállítani kellett. Párkányból tartottunk Komárom felé, a települést elhagyva felvettük a kényelmes 90-es tempót. Pár km után azt vettem észre, hogy a páromat őrült módon záróvonalnál megelőzi egy autó, beáll a kocsim mögé és dudál veszettül. Nem is értettem a dolgot, szembe nem jött semmi, a záróvonal eddig sem izgatta, gondoltam kielőz. De nem, dudált tovább, aztán amikor már jöttek szembe, elkezdett előzni. Persze lassítottam, a szemből jövők villogtak rá, erre nyomott egy satut előttem He Persze meg tudtam állni, mert már eleve fékeztem, a párom mögöttem szintén. Aztán elhúzott. Azt ugyan nem értem, hogy ha valaki ennyire siet, akkor miért csinál még ilyet, amivel időt veszít. Persze magyar volt a kis*, mármint a kocsi rendszáma is (NFY-***). Ez egyébként nem számít közúti veszélyeztetésnek? Lehet ilyenkor feljelentést tenni? Típus, szín, rendszám adott, tanu is van bőven, bár nem Magyarországon történt.
Ezért jó a kamera a kocsiban, azzal még bizonyítani is tudnád!
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2942 Dátum: 2015. Október 06. - 19:18:10 »

Evvel abszolút egyetértek, meg mint mondtam, nem is vagyok a bosszú pártolója. Előbb-utóbb mindenki megkapja ami jár neki. Viszont amíg az autó mozgásképtelen, addig a sofőrje sem fog másokat veszélyeztetni ( :

Az autó nem tehet róla, hogy ilyen idióta hajtja! A vezetőz kell megbüntetni!
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2943 Dátum: 2015. Október 06. - 20:16:48 »

Nem vagyok bosszúálló típus, de az ilyennek (tudván, hogy hol áll az autója) valószínűleg holnapra nem lenne működőképes a járgánya... Általában nem vallom helyesnek az ilyesmit, de ez nem önző bosszú lenne, ez színtisztán a közjó szolgálata, mások megmentése egy idióta közlekedő féltől. Aki ennyire labilis, ne vegyen részt közlekedésben.

Ma reggeli történet.

Menyem, sebike felesége 7,50 környékén Kaposvár közeli településről tart a kaposvári munkahelyére. A város menti település ház hídján állt egy Volvo C 30-s a menyem közlekedett a főúton (később lényeges) az autó elhaladása után a Volvo beállt a Spark hátuljába villogott mutogatott egészen Kaposvár belterületéig ahol a Vásártéri úton megelőzte, majd egy satuféket nyomott, Edina alig tudott megállni, nem akadályozta-tartotta fel a mögötte haladót a KRESZ-ben meg engedett maximummal közlekedett, a Volvót vezető 25 év körüli "hölgy" mint egy felbőszült bika rontott a Spark felé ki akarta rángatni és megtépni a menyemet! Jobb kéz szabályt reklamált, kapukijáróból főútra! Nonszensz!!!!!!!!
Az autó nem tehet róla, hogy ilyen idióta hajtja! A vezetőz kell megbüntetni!


Egy 60 cm-es szigetelt nagyfesz kábel-suhintással. Esetleg a végén megbontva a sodronyt, hogy szebb nyomott hagyjon...
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2944 Dátum: 2015. December 06. - 14:16:58 »

Tegnap állok a külső sávban, mint egy ember Mosolyog Mellettem belsőben rendőr kisbusz... Normálisan indulunk zöldnél, látom a rend éber őre tolja ám a dízelnek tiltásig Mosolyog Majd megpöccinti az indexet, be elém és fék
Én is nyomom a féket (előttünk nem volt senki) Majd szépen haladunk tovább...  He Videóm is van, de azt nem merem felrakni Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2945 Dátum: 2015. December 06. - 17:17:11 »

Pedig megnézném 
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2946 Dátum: 2015. December 07. - 21:45:55 »

tedd fel nyugodtan, majd én továbbküldöm  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2947 Dátum: 2016. Március 03. - 22:36:19 »

Már rég volt ilyen, hogy az asszony nélkül kiszabadultam autóútpályázni.  Vigyorog Budafokon kicsit betorpant kétszer amíg tekeregtem a kis utcákban. Gondoltam akkor kikormolom hazáig. Jó volt kicsit lepadlózni a kocsit. El is felejtettem milyen gyorsan felpörög. A régi M0tól M5re befelé próbált meglógni egy új Mondeo, akit korábban utolértem, de persze nem volt kedve jobbra tartani. Én ott régi szokásommal szeretem 60tól kihúzatni. Gondolta majd jól megleckéztet.....szívott a Mondeo vákuma, nem is néztem mennyivel mentünk, de nem tudott ellépni  pedig elfogyott a 4es is, aztán belassultunk az előttünk haladóktól.
Beírom magam, rossz kisfiú voltam, de jól esett.  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2948 Dátum: 2016. április 25. - 09:34:32 »

Tegnap WTCC futamról hazafelé jövet hasonló szituáció részese voltam:

Szentendre végénél vártunk a zöld lámpára, hogy bekanyarodhassunk Pomáz felé. Ekkor észrevettük, hogy egy rendőrautó szemből szintén arra megy. Zöld után mi is mentünk utána és láttuk, hogy bement az Interspar parkolójába ellenőrizni. Ekkor hirtelen mellettünk termett egy új Octavia (szerintem RS lehetett) és kielőzött a bekanyarodó sávon át, persze záróvonal is volt, meg még lakott település (igen messziről jöhetett, mert 1-2 másodperccel azelőtt még nem láttam a tükörben. A település vége táblát elhagyva aztán a mögöttünk jövő (Scenic) követte a példát (pedig mi a megengedett sebességgel mentünk). Sebaj. Már majdnem elértük Pomáz határát, amikor látom, hogy szirénázva jön a rendőr, lehúzódtam és száguldott tovább. Látom, hogy az előttünk lévő Scenic lehúzódik, de a rendőr nem őt állította meg, hanem lekanyarodott jobbra a Pomáz határában lévő zöldségeshez, ahol az Octavia parkolt. Hát nagyon meglepődtem a dolgon, nem ehhez vagyok hozzászokva a rendőrök részéről  Ezek szerint látták a történteket az áruház parkolójából és nem voltak restek utánamenni.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #2949 Dátum: 2016. április 25. - 11:08:31 »

Tegnap WTCC futamról hazafelé jövet hasonló szituáció részese voltam:

Szentendre végénél vártunk a zöld lámpára, hogy bekanyarodhassunk Pomáz felé. Ekkor észrevettük, hogy egy rendőrautó szemből szintén arra megy. Zöld után mi is mentünk utána és láttuk, hogy bement az Interspar parkolójába ellenőrizni. Ekkor hirtelen mellettünk termett egy új Octavia (szerintem RS lehetett) és kielőzött a bekanyarodó sávon át, persze záróvonal is volt, meg még lakott település (igen messziről jöhetett, mert 1-2 másodperccel azelőtt még nem láttam a tükörben. A település vége táblát elhagyva aztán a mögöttünk jövő (Scenic) követte a példát (pedig mi a megengedett sebességgel mentünk). Sebaj. Már majdnem elértük Pomáz határát, amikor látom, hogy szirénázva jön a rendőr, lehúzódtam és száguldott tovább. Látom, hogy az előttünk lévő Scenic lehúzódik, de a rendőr nem őt állította meg, hanem lekanyarodott jobbra a Pomáz határában lévő zöldségeshez, ahol az Octavia parkolt. Hát nagyon meglepődtem a dolgon, nem ehhez vagyok hozzászokva a rendőrök részéről  Ezek szerint látták a történteket az áruház parkolójából és nem voltak restek utánamenni.
Én sepeciál aggodom, hogy a VÉDA miként látta a pirosra váltó lámpán történő áthaladásomat. (idegesit, hogy nem tudható meg, nem kérhető le az adatbázis).
Pécsről hazafelé egy BMW-t követtem, 100körül haladtunk, mögöttem felbukkant egy másik BMW, aki elözöt mindenkit, ha kellet, ha nem, aztán összeakadt egy motorossal és elkezdtek versenyezni. Oroszló belterületén aztán ott állt a mobil traffi, de az a másik irányba volt állitva, és max csak akkor rongyoltak bele, ha a távolodó jármüveket is méri és bünteti, egyébként meguszták. Az elöitélet pont az ilyen "BMW és a Motoros"-ok miat alakul ki
Szóval ebben az esetben sem elözött meg semmi forgalomra veszélyes helyzetet a Traffi, max birságol.
(Megj: aki gazdag, az kifizeti és szabálytalankodhat tovább.) .
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2950 Dátum: 2016. április 26. - 08:53:55 »

Én itt a rendőrt írnám most fel. Oké, hogy szívatta a bmw-st (nem tudom miért), de az a sávváltás elég meleg volt és veszélyes a két autó közé 90-100-as tempónál... Intézkedés nem történt, tehát még csak ki sem szedte...

https://youtu.be/1hIbH-j95Zg
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2951 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 13:53:43 »

Hogy mekkora p*****t emberek vannak a Földön!
Egy órával ezelőtt éppen kimentem az erkélyre, amikor látom, hogy az előttem éppen leparkoló autóból kiszállnak (egy nő és egy férfi, a nő vezetett) és rögtön odamennek a kocsi hátuljához és nézik az én autóm elejét is. Éppen ekkor jött meg a párom is autóval és látta ugyanezt. Szóltam neki, hogy menjen oda a kocsimhoz és nézze meg, hogy lát-e rajta valami sérülést. Közben azért én is összeszedtem magam és lementem, addigra már nem volt senki a másik kocsinál (egyébként gyakran parkol itt és szlovák rendszáma van, de a tulaj magyar). Már mikor odaértem a kocsihoz észrevettem, hogy a bal első lámpa becsúszott a sárvédő alá. Felemeltem a motorháztetőt, láttam, hogy a lámpa rögzítése elmozdult a csavarnál, de mást nem vettem észre. Gyorsan kiderítettük a párommal, hogy kié az autó, felcsöngettem. Mondtam neki, hogy mit láttunk a párommal. Erre azt válaszolta, hogy melyik autó az (mintha nem tudná, pedig a járdaszegély mellett csak egy autó állhat az övé mögött). Erre kinézett az ablakon és elkezdett velem kiabálni, hogy ő nem ment neki semelyik autónak (ő nem is, a felesége vezetett), meg tolatóradar van a kocsiban, meg nézzem meg, hogy tőlem egy méter távolságra áll (most). Mondom neki, láttam én már olyat, hogy tolatóradarral is nekimennek a másiknak. Erre ő elkezdett fenyegetően beszélni, hogy "El lehet tolni a bringát, mert különben nagyobb bajom is lehet belőle." Beszéltem Yetivel is ezután, hogy ő mit tanácsolna, végül úgy döntöttem, felhívom a rendőrséget. Ott azt mondták, illetve kérdezték, hogy van-e anyagi kár (van-e üvegmaradvány?) . Mondom üveg nincs, mivel műanyag a lámpa (és nincs összetörve), egyelőre csak annyi látszódik, hogy elmozdult a lámpa, a többit én nem tudom megállapítani, festék nem jött le, se az övé nem maradt az enyémen. Erre azt mondta a rendőr, hogy vigyem el hétfőn megnézetni és ha van nagyobb sérülés, akkor vetessek fel jegyzőkönyvet a szervizben és tegyek ezután feljelentést. Fotókat azért most csináltam egy párat a két autóról, hogyan helyezkednek el, milyen sérülés van az enyémen. Hát most itt tartok és reménykedem, hogy csak a lámpát kell visszatenni a helyére. 
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #2952 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 14:46:18 »

Hogy mekkora p*****t emberek vannak a Földön!
Egy órával ezelőtt éppen kimentem az erkélyre, amikor látom, hogy az előttem éppen leparkoló autóból kiszállnak (egy nő és egy férfi, a nő vezetett) és rögtön odamennek a kocsi hátuljához és nézik az én autóm elejét is. Éppen ekkor jött meg a párom is autóval és látta ugyanezt. Szóltam neki, hogy menjen oda a kocsimhoz és nézze meg, hogy lát-e rajta valami sérülést. Közben azért én is összeszedtem magam és lementem, addigra már nem volt senki a másik kocsinál (egyébként gyakran parkol itt és szlovák rendszáma van, de a tulaj magyar). Már mikor odaértem a kocsihoz észrevettem, hogy a bal első lámpa becsúszott a sárvédő alá. Felemeltem a motorháztetőt, láttam, hogy a lámpa rögzítése elmozdult a csavarnál, de mást nem vettem észre. Gyorsan kiderítettük a párommal, hogy kié az autó, felcsöngettem. Mondtam neki, hogy mit láttunk a párommal. Erre azt válaszolta, hogy melyik autó az (mintha nem tudná, pedig a járdaszegély mellett csak egy autó állhat az övé mögött). Erre kinézett az ablakon és elkezdett velem kiabálni, hogy ő nem ment neki semelyik autónak (ő nem is, a felesége vezetett), meg tolatóradar van a kocsiban, meg nézzem meg, hogy tőlem egy méter távolságra áll (most). Mondom neki, láttam én már olyat, hogy tolatóradarral is nekimennek a másiknak. Erre ő elkezdett fenyegetően beszélni, hogy "El lehet tolni a bringát, mert különben nagyobb bajom is lehet belőle." Beszéltem Yetivel is ezután, hogy ő mit tanácsolna, végül úgy döntöttem, felhívom a rendőrséget. Ott azt mondták, illetve kérdezték, hogy van-e anyagi kár (van-e üvegmaradvány?) . Mondom üveg nincs, mivel műanyag a lámpa (és nincs összetörve), egyelőre csak annyi látszódik, hogy elmozdult a lámpa, a többit én nem tudom megállapítani, festék nem jött le, se az övé nem maradt az enyémen. Erre azt mondta a rendőr, hogy vigyem el hétfőn megnézetni és ha van nagyobb sérülés, akkor vetessek fel jegyzőkönyvet a szervizben és tegyek ezután feljelentést. Fotókat azért most csináltam egy párat a két autóról, hogyan helyezkednek el, milyen sérülés van az enyémen. Hát most itt tartok és reménykedem, hogy csak a lámpát kell visszatenni a helyére. 
Sajnálom, szerintem sok mindent nem tehetsz és sajnos manapság az ököl szabály terjed, aki erősebb, fenyegetőbb az következmények nélkül tehet meg dolgokat és mint az esetedben is, kikéri magának, hogy ő felelős lenne bármiért is.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2953 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 15:39:54 »

Az ilyen patkányok ellen az egyetlen megoldás...lemenni a szintjükre kb. Felkenni a falra, hogy ****ja össze magát. Krisznek ez jól ment anno 
Egyre több a szánalmas sunyi ember, mert megtehetik. Sajnos tényleg egyre inkább az ökölszabály kezd visszatérni. Jogilag sok esetben nem lehet mit kezdeni, ha meg lehet, akkor évekig tarthat.... Zavart
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2954 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 18:03:36 »

Az az igazság, hogy az ilyen tényleg megtesz bármit és attól tartok, hogy egyszer arra ébredek, hogy valamit tett a kocsival (megkarcolja, kiszúrja a gumit stb.). Bizonyítani akkor én sem tudom majd, hogy ő tette, mint ahogy a mostanit sem. Azon gondolkozom, hogy felszerelek egy kamerát az erkélyre, ami látja a parkolót, bár szomorúnak tartom, hogy ilyenben kell manapság gondolkozni. Persze ő sem véletlenül jár szlovák rendszámú kocsival, nyilván jó adófizető polgár
Naplózva
Oldalak: 1 ... 195 196 [197] 198 199 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!