Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 22:23:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 194 195 [196] 197 198 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284933 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2925 Dátum: 2015. Május 10. - 18:48:43 »

Ma találkoztam egy idiótával. Vasúti átjáróban szemből 2 kocsit előz majd sorol vissza... aztán újra kivág és még egyet előz, viszont ezzel engem fékezésre kényszerítve... gondolom az is fékezett akit előzött. Sajna a videó nem adja vissza a szitut igazán jól.

https://www.youtube.com/watch?v=mHJp5RyQM_Q
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2926 Dátum: 2015. Május 11. - 09:07:42 »

Az "eredmény":
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2927 Dátum: 2015. Május 11. - 09:32:54 »

Ma munkába menet ismét szabálytalan rendőrautóba botlottam. Dorog határától jött mögöttem szabályosan, majd Tokodaltáróra érve egy darabig követett 50-nel, majd az egyenes szakaszon index nélkül nagy sebességgel kielőzött. Utána szerintem rakéta üzemmódra váltott, mert az Üveggyár és Tát közötti egyenesben már alig láttam, úgy lehagyott.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2928 Dátum: 2015. Május 11. - 18:39:03 »

Így mutatnak példát...felelősségteljesen.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2929 Dátum: 2015. Május 11. - 19:44:56 »

Az "eredmény":
Szerencsédre a hűtők nem sérültek.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2930 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 18:06:30 »

Különös "emberekkel" találkozom mostanában, legalábbis a lámpahasználatot tekintve.

Szürkület: felkapcsolja a helyzetjelzőt, mert ő úgy is lát, na meg spórol is
A menő: nincs pénzem nappali menetfényre hát megoldom, helyzetjelző ködlámpával
Öngyilkos vagy inkább gyilkos: szakadó eső köddel párosítva, én látok, tehát nem kell lámpát kapcsolnom (szürke Suzukival, az előttem menő - aki egy lassú járművet akart kielőzni - is csak későn vette észre, de sikerült elkerülni a balesetet) Többen villogtunk is rá, de nem vette a lapot. A mögötte jövő, szintén Suzuki, szintén nem értette, miért villogtunk rá többen. Budapestről hazafelé, megint egy Suzukis, az Árpád-hídtól Pilisvörösvárig ment lámpa nélkül hasonló körülmények között. 
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2931 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 21:13:06 »

Különös "emberekkel" találkozom mostanában, legalábbis a lámpahasználatot tekintve.

Szürkület: felkapcsolja a helyzetjelzőt, mert ő úgy is lát, na meg spórol is
A menő: nincs pénzem nappali menetfényre hát megoldom, helyzetjelző ködlámpával
Öngyilkos vagy inkább gyilkos: szakadó eső köddel párosítva, én látok, tehát nem kell lámpát kapcsolnom (szürke Suzukival, az előttem menő - aki egy lassú járművet akart kielőzni - is csak későn vette észre, de sikerült elkerülni a balesetet) Többen villogtunk is rá, de nem vette a lapot. A mögötte jövő, szintén Suzuki, szintén nem értette, miért villogtunk rá többen. Budapestről hazafelé, megint egy Suzukis, az Árpád-hídtól Pilisvörösvárig ment lámpa nélkül hasonló körülmények között. 

Teljesen hasonló szitú: ma este fél 8 után Kispestről mentem át Erzsébetre a Hunyadi úton, szitáló esőben és ugye már sötétben, amikor elém kanyarodik egy kis mellékutcából egy kivilágítatlan ősrégi Volkwagen... Én villogok rá hátulról, a szemből jövők a képét vakuzzák 1000-rel, mire kapcsol a majompótló, hogy zéró világítással megy már vagy fél perce... Már csak egy kis köd kellett volna és "önfeledten" baleseteztem volna.  Az ilyen suttyóktól minimum 2 évre elvenném a jogsit közveszély okozása miatt!!!
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2932 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 21:21:28 »

Egy szürke autó még verőfényes napsütésben is képes eltűnni, pláne ha az szemből süt. Ehhez képest iszonyat kevesen világítanak szürkületben, árnyékos utcákban, stb, ahol még a színeseket is nehéz észrevenni. Persze, alapból lát az ember, de 50-60-nal közlekedve más a szitu.

A DRL-t sem értem, mert az csak elöl világít, ami frankó, de attól még nem látom, hogy előttem hogy szerencsétlenkedik.

Jómagam világítok éjjel-nappal. Abból még sosem volt baj. Kicsit sűrűbben cserélek izzót, de már rutinból megy  Vigyorog
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2933 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 08:50:23 »

Egy szürke autó még verőfényes napsütésben is képes eltűnni, pláne ha az szemből süt. Ehhez képest iszonyat kevesen világítanak szürkületben, árnyékos utcákban, stb, ahol még a színeseket is nehéz észrevenni. Persze, alapból lát az ember, de 50-60-nal közlekedve más a szitu.

A DRL-t sem értem, mert az csak elöl világít, ami frankó, de attól még nem látom, hogy előttem hogy szerencsétlenkedik.

Jómagam világítok éjjel-nappal. Abból még sosem volt baj. Kicsit sűrűbben cserélek izzót, de már rutinból megy  Vigyorog

DRL tökéletesen megfelel arra amire kitalálták.
Hátul miért kellene világítani egy irányba mozogtok nappal jó látási viszonyok közt látod ,hogy van előtted valami ,szemből más a helyzet mert 2 ellentétes irányból mozgó autót nehéz bemérni pláne sebességet tekintve.
Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2934 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 12:15:25 »

Egy szürke autó még verőfényes napsütésben is képes eltűnni, pláne ha az szemből süt. Ehhez képest iszonyat kevesen világítanak szürkületben, árnyékos utcákban, stb, ahol még a színeseket is nehéz észrevenni. Persze, alapból lát az ember, de 50-60-nal közlekedve más a szitu.

A DRL-t sem értem, mert az csak elöl világít, ami frankó, de attól még nem látom, hogy előttem hogy szerencsétlenkedik.

Jómagam világítok éjjel-nappal. Abból még sosem volt baj. Kicsit sűrűbben cserélek izzót, de már rutinból megy  Vigyorog
Én már jártam úgy, hogy a hátam mögött lévő nap úgy verődött vissza a az elöttem haladó VW lámpáiról, hogy nem láttam, amikor fékezett. Mondjuk ez más tészta.

DRL tökéletesen megfelel arra amire kitalálták.
Hátul miért kellene világítani egy irányba mozogtok nappal jó látási viszonyok közt látod ,hogy van előtted valami ,szemből más a helyzet mert 2 ellentétes irányból mozgó autót nehéz bemérni pláne sebességet tekintve.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2935 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:49:03 »

Hosszú egyenes (és városépítészetileg rosszul elhelyezett - Szegeden akad jópár) utcákon gyakran előfordul, hogy az úttal párhuzamosan esnek be a napsugarak, és egészen egyszerűen semmit nem látsz, pláne ha veled szembe süt, csak fekete kockákat előtted. Sokat segít, ha világít rajtuk valami.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2936 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 19:34:31 »

Ez Kaposvár belterületén a régi 61-es úton és Pécs belterületén a 6-oson is így van: Kelet-Nyugat irányultságú utaknál így van, néhány napszakban iránytól függően pont szembe vagy hátba kapod a napot. Na most vagy közvetlen a nap vakít meg, vagy a tükrök vakítanak el. Hegesztőpajzsban meg mégiscsak furcsa lenne vezetni.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ilyenkor tényleg nem árt ha van némi világítás elől hátul.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2937 Dátum: 2015. Október 06. - 13:30:13 »

Ma reggeli történet.

Menyem, sebike felesége 7,50 környékén Kaposvár közeli településről tart a kaposvári munkahelyére. A város menti település ház hídján állt egy Volvo C 30-s a menyem közlekedett a főúton (később lényeges) az autó elhaladása után a Volvo beállt a Spark hátuljába villogott mutogatott egészen Kaposvár belterületéig ahol a Vásártéri úton megelőzte, majd egy satuféket nyomott, Edina alig tudott megállni, nem akadályozta-tartotta fel a mögötte haladót a KRESZ-ben meg engedett maximummal közlekedett, a Volvót vezető 25 év körüli "hölgy" mint egy felbőszült bika rontott a Spark felé ki akarta rángatni és megtépni a menyemet! Jobb kéz szabályt reklamált, kapukijáróból főútra! Nonszensz!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 06. - 13:34:36 írta sebijoe » Naplózva

Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2938 Dátum: 2015. Október 06. - 14:07:43 »

Nem vagyok bosszúálló típus, de az ilyennek (tudván, hogy hol áll az autója) valószínűleg holnapra nem lenne működőképes a járgánya... Általában nem vallom helyesnek az ilyesmit, de ez nem önző bosszú lenne, ez színtisztán a közjó szolgálata, mások megmentése egy idióta közlekedő féltől. Aki ennyire labilis, ne vegyen részt közlekedésben.

Ma reggeli történet.

Menyem, sebike felesége 7,50 környékén Kaposvár közeli településről tart a kaposvári munkahelyére. A város menti település ház hídján állt egy Volvo C 30-s a menyem közlekedett a főúton (később lényeges) az autó elhaladása után a Volvo beállt a Spark hátuljába villogott mutogatott egészen Kaposvár belterületéig ahol a Vásártéri úton megelőzte, majd egy satuféket nyomott, Edina alig tudott megállni, nem akadályozta-tartotta fel a mögötte haladót a KRESZ-ben meg engedett maximummal közlekedett, a Volvót vezető 25 év körüli "hölgy" mint egy felbőszült bika rontott a Spark felé ki akarta rángatni és megtépni a menyemet! Jobb kéz szabályt reklamált, kapukijáróból főútra! Nonszensz!!!!!!!!
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2939 Dátum: 2015. Október 06. - 14:55:08 »

Nem vagyok bosszúálló típus, de az ilyennek (tudván, hogy hol áll az autója) valószínűleg holnapra nem lenne működőképes a járgánya... Általában nem vallom helyesnek az ilyesmit, de ez nem önző bosszú lenne, ez színtisztán a közjó szolgálata, mások megmentése egy idióta közlekedő féltől. Aki ennyire labilis, ne vegyen részt közlekedésben.

Ma reggeli történet.

Menyem, sebike felesége 7,50 környékén Kaposvár közeli településről tart a kaposvári munkahelyére. A város menti település ház hídján állt egy Volvo C 30-s a menyem közlekedett a főúton (később lényeges) az autó elhaladása után a Volvo beállt a Spark hátuljába villogott mutogatott egészen Kaposvár belterületéig ahol a Vásártéri úton megelőzte, majd egy satuféket nyomott, Edina alig tudott megállni, nem akadályozta-tartotta fel a mögötte haladót a KRESZ-ben meg engedett maximummal közlekedett, a Volvót vezető 25 év körüli "hölgy" mint egy felbőszült bika rontott a Spark felé ki akarta rángatni és megtépni a menyemet! Jobb kéz szabályt reklamált, kapukijáróból főútra! Nonszensz!!!!!!!!
Az autó nem tehet róla, hogy ilyen idióta hajtja! A vezetőz kell megbüntetni!
Naplózva

Oldalak: 1 ... 194 195 [196] 197 198 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!