Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 04:37:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285225 alkalommal)
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #2790 Dátum: 2013. December 08. - 10:10:19 »

A felkészültségről ennyit. Még jó, hogy nem esett több hó mert akkor megint ülhetünk át a szomszéd autójába.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2791 Dátum: 2013. December 15. - 20:47:32 »

Nos autópályán gazdagodtam, az alábbi élményekkel:  Kacsint
Sötétben egy kocka 1 hátsó lámpával.. hogy mi az?  egy magyar furgon és annak összes fényforrása! Én mi ment elötte? egy másik magyar furgon csak épp a másik lámpája égett. Lehet, hogy egy cég??  Puszi
Egy másik RO felségjelű mazda hátsó lámpái fehéren égnek (nem a tolilámpák!), mert jó hecc ha egy menőbb tipus fehér lámpatestét tesszük rá -csak a színes izzó maradt le a munkában. 
Ha mindenki 130al megy magyarban, akkor 'én' a 3000s audival 170-nel kell mennem, mert mit gondolnak rólam. Ausztriában már másként gondolkodik, mert velünk együtt megy 130al... 
Ha halad a forgalom 130al és nincs lejáró meg zűr, akkor unalmadban átnézel a másik sávra, ahol épp téged kerülnek ki. De nehogy túl unalmas legyen, elötted felbukkan a 'semmiből' egy autó, erre csontig fékezel. Nem érted, hogy bambulhattál el így mindösszesen 1,9mp-ig??!! Csak amikor kikerülöd és nézed a sebességmérőt, akkor döbbensz rá MI a P*CSÁT csinál ez itt 70-el?!?! 

amúgy meg az off technika nagyon érzékeny a guminyomásra. Oda 1tank (kb.55l) épphogy - vissza 50l és még maradt is  igaz belepumpáltam vagy 0,2bart még kerekenként
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2792 Dátum: 2013. December 16. - 19:06:31 »

Szombathelyen ma a Thököly utcában beékelődtem egy belügyis kocsi, és egy Nissan terepjáró rendőrautó közé... Megérkezvén a zebrához látom, hogy balról a négysávos úton átkelne egy hölgy a kisfiával. Én lassítok, megállok, szemből is ugyanígy tesznek. Belügyis suhan tovább, a rendőr meg mögöttem a külső sávba átváltva szintén elsuhan. 100 méter után meg álldigáltunk a piros lámpánál...

https://maps.google.hu/maps/myplaces?ll=47.230772,16.624855&spn=0.000405,0.001032&ctz=-60&t=h&z=21&layer=c&cbll=47.230772,16.624855&panoid=Hld9_H4YG6r1hNniXnQuDA&cbp=13,64.52,,0,0

Ilyenkor sajnálom, hogy még nincs meg a kamerám
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2793 Dátum: 2013. December 22. - 18:55:24 »

Parkolás Mosolyog

Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2794 Dátum: 2014. Január 12. - 13:32:24 »

tegnap délután-este volt 1-2 érdekes tag az utakon, az egyik egy körforgalomban jött be majdnem elém, de az utolsó pillanatban félig belógva megállt......
a másik meg, ahogy haladunk a Hungárián a volt Lágymányosi felé, a Lurdy háztól kikanyarodik a külső sávba puttonyos Béla, közben láttam a tükörben, hogy sznob emberünk a vassal tolja neki a külsőben. nem tudom, hogy emiatt-e, de puttonyos bejött elém/rám sávot váltva index nélkül, miközben volt vagy 20-30 km/h-s sebességkülönbség köztünk. a hirtelen sokktól kikerültem egy sávval beljebb (szerencsére üres volt, bár megnézni nem volt időm, csak ösztönből cselekedtem) közben végig nyomtam a dudát, de csak nem vette a lapot és folytatta a sávváltást. átnéztem a fejére, hogy mégis miwan, de le sem ****t.....aztán ezek után pár mp-el elsuhant egy 2es golf vagy 160nal a kocsik között...na az sem volt semmi....elég nagy motor tuningot kaphatott a gép
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2795 Dátum: 2014. Január 12. - 22:13:28 »

Én meg felírom magam, mert balesetveszélyes helyzetet idéztem elő, bár a rendőr is belerakta a magáét:
 
Főútnak minősülő utca, trolival, busszal; 2x1 sáv + parkoló mindkét oldalt, majd a parkolóból buszsáv lesz. Kb ott ahol ez megtörténik, jövök magamnak, mögöttem a rendőrautó, szemből is érkezik valaki, de amúgy épp nincs jelentős forgalom. Nagymama kettő cekkerrel leszegi a fejét és megindul balról keresztbe. Na most értem én, hogy nehéz a cekker és utat rövidít a 10-es mezőre, de onnan van 40 méterre a lámpa. Az is értem, ha nem nézek se jobbra, se balra, akkor az autók teleportálnak, dematerializálódnak, tökömtudja, nekem még nem jtt be. Lassítottam, mert nem tudtam eldönteni, hogy mögöttem a rendőrrel a záróvonalat átlépve mögötte, vagy a buszsávba kivágva előtte menjek el. Mami nem tempósan megy , csak megy - én meg megálltam. Mögöttem rendőr is lassít, megáll,, majd fogja és padlógázzal nekiáll kikerülni jobbról, amikor a mami a jobb lámpám vonalát elhagyja. Majd satu fékez, nehogy nyugdíjast gázoljon. Azvolt a mák, hogy annyira bizonytalan voltam, mit tegyek, hogy kb. 5 méterre álltam meg a muttertól, így a zsarunak volt ideje észlelni. Azért ablakot lehúzta, hogy magyarázzon valamit a maminak, meg gondolom elfogta a kísértés, hogy engem is megvegzáljon, de akkor kihűlt volna a dögburger a mekkdonáccos zacsikban.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2796 Dátum: 2014. Január 20. - 16:21:17 »

érdekes dolog történt reggelt....állunk a dugaszban az M5 bevezetőn. nem mentem fel a felüljáróra, mert állt a sor, gondoltam rámegyek a határ útra. pont ott állt a sor vége, ahol ketté nyílik a külső sáv. látom a tükörben a buszsávban robog egy astra mögötte meg rendőr szirénáva villogva. erre a barom pont mellettem állt meg lehúzódva, az idegbeteg gyökér rendőr meg beállt 3iknak közénk, hogy leugathassa a fejét a paréjnak, csakhogy közben lekoccolta a tükre az én tükrömet. mivel nem foglalkozott velem, így nem látta, hogy gratulálok neki és kérdőre vonom, hogy ez mire jó. miért nem lehet mögötte megállni és kiszállva intézkedni ahogy szoktak?  ha meg csak ugatni akar, akkor azt is lehetne ésszel, nem barbár módon....

mellékelem hol álltam...
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2797 Dátum: 2014. Január 28. - 18:24:38 »

Ma majdnem sikeren letaroltak, még jó hogy számítottam a történésre. Állok haza felé a kereszteződésben, piros a lámpa. Szemből is várakoznak. Zöldnél elindulok, és megszokásból elnéztem jobbra, ugyanis egyszer egy megkülönböztető jelzést nem használó mentő neki piroson áthajtott, engem majdnem felöklelve... Valahogy megéreztem, hogy most is ez lesz, csak most egy Land Cruisert terelgető hölgyemény hajtott át. Ha nem állok meg, vagy leszabja a kocsi elejét, vagy bejön. Nyomtam neki a 2x110db-es kürtöt, de mint aki se lát, se hall. Mindegy... Aztán ez a hölgy, a következő körforgalomból jobbra kiindexelve, végig indexelte az egész utcát... kb olyan 500 méter Mosolyog
Mióta megrendeltem a kocsiba a kamerát, egy csomó jó felvételt csinálhattam volna. Remélem most már lassan ide ér Kínából Mosolyog

https://maps.google.hu/maps?hl=hu&ll=47.239015,16.625255&spn=0.000405,0.001032&t=h&z=21&layer=c&cbll=47.239015,16.625255&panoid=oevpbc2dqxjfXh9XiP1t_Q&cbp=12,64.42,,0,0.23
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2798 Dátum: 2014. Január 29. - 13:39:53 »

itt Bp-n is rengetegen csorognak még át 1-2 mp-es piroson is. undorító, felelőtlen, primitív, unintelligens hozzáállás és viselkedés.....

a kedvencem még az szokott lenni, hogy egyirányú utcában 2 sáv van, de az "okosak" a jobb oldaliból kanyarodnak balra, ezzel feltartva az egyenesen és jobbra közlekedőket....arra sincs eszük, hogy felfogják hol vannak...ááááááhhh
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
szaot
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


Lacetti 1.4 Star AC HB 2007


« Hozzászólás #2799 Dátum: 2014. Január 29. - 22:50:13 »

OFF
Mióta megrendeltem a kocsiba a kamerát, egy csomó jó felvételt csinálhattam volna. Remélem most már lassan ide ér Kínából Mosolyog

Milyen kamerát rendeltél? Én is gondolkodom ilyesmin.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2800 Dátum: 2014. Január 29. - 23:58:03 »

OFF
Mióta megrendeltem a kocsiba a kamerát, egy csomó jó felvételt csinálhattam volna. Remélem most már lassan ide ér Kínából Mosolyog

Milyen kamerát rendeltél? Én is gondolkodom ilyesmin.

GS9000Pro

http://azolcsosag.hu/uj_cubot_gs9000pro_1080p_full_hd_gps_mozgaserzekelos_night_vision_szeleslatoszogu_autos_kamera_rendszer
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2801 Dátum: 2014. Február 09. - 19:11:43 »

Tegnap olyat láttam, valaki magyarázza meg, mi történt! Illetve sejtem, de nem értem, miként.

Haladok egy régebbi Octavia mögött olyan 40-50 méterrel. 50km/h-s tempóban mehettünk, forgalom semmi. Közeledünk egy lámpához, és azt látom, minden fékezés nélkül felgyullad a tolatólámpa. Az autó feneke mintha megemelkedett volna, aztán vágódott balra, neki egy vastag fának. megálltam, rohanok oda. A jobb 1-en egy rémült kislány, ő be volt kötve, semmi baja, csak bepisilt. A sofőr egy fiatal gyerek, na az nem volt bekötve, ki is fejelte az ablakot, fejsérülés, eszméletlenül vitte el a mentő.

Amikor a tűzoltók,  rendőrök megjöttek, még mindig égett (volna) a tolatólámpa. Én nem nézegettem a váltót, de én azt hittem, hogy az ilyesmi lehetetlen. Nevezetesen az, hogy előre menetben be lehessen rakni rükvercbe a váltót. Illetve nem tudom, hol van az Octaviában a hátra, de hát ez fizikailag képtelenség, ledarálja a fogaskerekeket, nem?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2802 Dátum: 2014. Február 09. - 19:18:20 »

Tegnap olyat láttam, valaki magyarázza meg, mi történt! Illetve sejtem, de nem értem, miként.

Haladok egy régebbi Octavia mögött olyan 40-50 méterrel. 50km/h-s tempóban mehettünk, forgalom semmi. Közeledünk egy lámpához, és azt látom, minden fékezés nélkül felgyullad a tolatólámpa. Az autó feneke mintha megemelkedett volna, aztán vágódott balra, neki egy vastag fának. megálltam, rohanok oda. A jobb 1-en egy rémült kislány, ő be volt kötve, semmi baja, csak bepisilt. A sofőr egy fiatal gyerek, na az nem volt bekötve, ki is fejelte az ablakot, fejsérülés, eszméletlenül vitte el a mentő.

Amikor a tűzoltók,  rendőrök megjöttek, még mindig égett (volna) a tolatólámpa. Én nem nézegettem a váltót, de én azt hittem, hogy az ilyesmi lehetetlen. Nevezetesen az, hogy előre menetben be lehessen rakni rükvercbe a váltót. Illetve nem tudom, hol van az Octaviában a hátra, de hát ez fizikailag képtelenség, ledarálja a fogaskerekeket, nem?
Attól emelkedett fel a sejhaja!. Szerintem olyan "homályt" váltott, mint a fene. Tudod, "R" mint rakéta fokozat. Amúgy sajnálom őket, remélem meggyógyulnak rendesen.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2803 Dátum: 2014. Február 10. - 19:30:33 »

Na megjött a fedélzeti kamerám Mosolyog Holnaptól indul a való világ Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
szaot
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


Lacetti 1.4 Star AC HB 2007


« Hozzászólás #2804 Dátum: 2014. Február 10. - 21:15:35 »

Én kíváncsian várom!   Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!