Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 06:28:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285295 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2760 Dátum: 2013. Október 04. - 21:30:57 »

Amúgy van egy találó mondás. Aki nem káromkodik vezetés közben, az nem is figyel a forgalomra Mosolyog

Nekem az asszony azt szokta mondani, hogy mikor vezetek, olyan vagyok, mint egy öregember, aki beszél a tévéhez Vigyorog Nem értem, mi baja van az olyan mondatokkal, hogy "Légyszi, maradj még ott egy kicsit!" meg "Azért, mert nem köszönted meg, még szívesen!" vagy hogy "Át kéne ismételni a kézikönyvből a fényszóró-magasság állítása című fejezetet!" Vigyorog Káromkodni viszont nem szoktam, de hát senki se lehet tökéletes Kacsint
Én sem szoktam, csak ha már nagyon kiakadok. Addig én is csak hasonlóképpen szoktam magyarázni Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #2761 Dátum: 2013. Október 04. - 21:46:18 »

Mai nap péntek ugye, mindenki kocsiba ül még az is aki egész héten az akciós fogyasztanivalót nézte nyálcsorgatva a heti akciós ujságból, mondva elfogy vazze, menni kell érte hamarjában, na állok egy kereszteződésben várva, hogy balról elfogyjon a kocsisor, mert ugye jobbról egy retves madár sem jön, de én balra kanyarodnék, ahonnan végeláthatatlan sor jön... Látok egy kicsit nagyobb hézagot, motor felpörget (Renault Kangooval, nem szép és jó már a hang őszintén szólva) mondom start, de mégsem, tul közelinek itélem... Erre bekanyarodik felém a fehér dobozos tgk.-val, grrrr idegbajomban elfog a pantomimvágy, mutatom kezemmel az irányjelző használatának hiányát, erre visszaint Bandi bá' aki 72 éves és megismer...
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2762 Dátum: 2013. Október 04. - 22:06:55 »

Mai nap péntek ugye, mindenki kocsiba ül még az is aki egész héten az akciós fogyasztanivalót nézte nyálcsorgatva a heti akciós ujságból, mondva elfogy vazze, menni kell érte hamarjában, na állok egy kereszteződésben várva, hogy balról elfogyjon a kocsisor, mert ugye jobbról egy retves madár sem jön, de én balra kanyarodnék, ahonnan végeláthatatlan sor jön... Látok egy kicsit nagyobb hézagot, motor felpörget (Renault Kangooval, nem szép és jó már a hang őszintén szólva) mondom start, de mégsem, tul közelinek itélem... Erre bekanyarodik felém a fehér dobozos tgk.-val, grrrr idegbajomban elfog a pantomimvágy, mutatom kezemmel az irányjelző használatának hiányát, erre visszaint Bandi bá' aki 72 éves és megismer...
Legalább már tudod, hogy ha legközelebb személyesen találkoztok, elmondod neki az index helyes használatát Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2763 Dátum: 2013. November 04. - 13:32:03 »

Tegnap esete Pest felé jövet a 6-os főúton Szekszárd és Paks között kvázi szembe kaptuk az orkán erejű szelet és a cm2-ként 2000 liter esőt. Ablaktörlő full fokozaton is csak szenvedett, nem bírta, előttem egy fehér Peugeot 306-os velem együtt kb. 40 km/h-ra lassítva egymástól kb. 25-30 m-re vonatoztunk Dunaföldvárig. Természetesen a Peugeot reflektorral én mögötte szigorúan tompítottal (ködfényszóróm nincs is...). Ebben a kis kettes vonatunkba kapcsolódott be hátulról egy gyökér Opel G Astra-s tompított + ködfényszóróval!!! Elég kellemetlen vak sötétben ködfényszóróval a visszapillantókban autózni a szakadó esőben... Miután felcsattintottam a hátsó ködlámpákat a hülye még arra sem reagált, inkább lemaradt egy kicsit... Minek kell 20 méterre a másik seggében ködfényszóróval jönni vak sötétben??? Előbbre úgy se lát a barom a kocsim hátuljánál...

Kérdem én, bucsúban lőtte légpuskával a jogsiját az ilyen f@... vagy esetleg lopta valakitől???  Én az ilyen esetekre legalizálnék egy paint-ball puskát vagy igazi pisztolyt a kocsiban!!! 
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 04. - 15:25:51 írta ladlac » Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2764 Dátum: 2013. November 04. - 18:05:09 »

Én tavaly egyik csillagfényes ragyogó este, városban kaptam magam elé egy nőt... ködzárókkal. Villantok neki... semmi.... Villantok... semmi...... Villantok... mutogat. Erre villogatom neki a ködfényszórókat.... Mutogat, nem érti. E közben nekem meg már a szemeim folytak ki. Persze annyi esze sem volt, hogy megálljon megkérdezni, hogy mi baj van...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2765 Dátum: 2013. November 05. - 08:23:40 »

Én tavaly egyik csillagfényes ragyogó este, városban kaptam magam elé egy nőt... ködzárókkal. Villantok neki... semmi.... Villantok... semmi...... Villantok... mutogat. Erre villogatom neki a ködfényszórókat.... Mutogat, nem érti. E közben nekem meg már a szemeim folytak ki. Persze annyi esze sem volt, hogy megálljon megkérdezni, hogy mi baj van...
Azt hitte ismerkedni akarsz...  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2766 Dátum: 2013. November 06. - 12:34:01 »

Tegnap esete Pest felé jövet a 6-os főúton Szekszárd és Paks között kvázi szembe kaptuk az orkán erejű szelet és a cm2-ként 2000 liter esőt. Ablaktörlő full fokozaton is csak szenvedett, nem bírta, előttem egy fehér Peugeot 306-os velem együtt kb. 40 km/h-ra lassítva egymástól kb. 25-30 m-re vonatoztunk Dunaföldvárig. Természetesen a Peugeot reflektorral én mögötte szigorúan tompítottal (ködfényszóróm nincs is...). Ebben a kis kettes vonatunkba kapcsolódott be hátulról egy gyökér Opel G Astra-s tompított + ködfényszóróval!!! Elég kellemetlen vak sötétben ködfényszóróval a visszapillantókban autózni a szakadó esőben... Miután felcsattintottam a hátsó ködlámpákat a hülye még arra sem reagált, inkább lemaradt egy kicsit... Minek kell 20 méterre a másik seggében ködfényszóróval jönni vak sötétben??? Előbbre úgy se lát a barom a kocsim hátuljánál...

Kérdem én, bucsúban lőtte légpuskával a jogsiját az ilyen f@... vagy esetleg lopta valakitől???  Én az ilyen esetekre legalizálnék egy paint-ball puskát vagy igazi pisztolyt a kocsiban!!! 
Gyerekszobája nem volt rendes.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2767 Dátum: 2013. November 06. - 12:36:23 »

Én tavaly egyik csillagfényes ragyogó este, városban kaptam magam elé egy nőt... ködzárókkal. Villantok neki... semmi.... Villantok... semmi...... Villantok... mutogat. Erre villogatom neki a ködfényszórókat.... Mutogat, nem érti. E közben nekem meg már a szemeim folytak ki. Persze annyi esze sem volt, hogy megálljon megkérdezni, hogy mi baj van...
Egy hete a piros lámpánál átszóltam egy PUG-ba, hogy nézzék meg, nincs-e felkapcsolva a hátsó ködzár, mert erősebb a heyzetjelző fénye, mint a féklámpáé. fiatal srác volt a sofőr, gondolom friss jogsival, mert J1-ről apuka idegesen kapkodott és magyarázott neki. Majd visszaszólt, hogy nincs felkapcsolva. Akkor viszont 21W-os izzók vannak a lámpákban - ami sem a közlekedőknek, sem a lámpáknak nem tesz jót.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2768 Dátum: 2013. November 14. - 19:39:22 »

Ma úgy érzem kiengedték az összes idiótát. Egy év alatt szerintem nem találkoztam annyi aberrálttal, mint ma. Kezdődött reggel munkába menet, egy kamikaze kockáztatta saját, és főleg mások életét. Majd bent a városban a munkahelyem előtt egy beláthatatlan kereszteződésben 2 másodperccel előttem száguldott keresztbe a védett úton kb 70-80-al egy valami. Ha picit hamarabb érek oda, akkor engem a vezető ajtónál elkap... esélyem nem lett volna a túlélésre szerintem. Napközben belső sávban utolértem egy targoncát!!!  Este mögöttem jött valami egy helyzetjelzővel, és 2 vakító ködlámpával... Ez lekanyarodott hálisten... de aki mögötte jött nő, az meg leakart tolni az útról... annak meg semmilyen világítása nem volt... Majd előttem egy A merci, csúcsforgalomban végig 35-40-el...Szerencsére a következő körforgóban az első kijáraton lement... index nélkül. Következő körforgóba berobban elém egy Alfa fékezés nélkül kb 70-el. Szerencsére megtaláltam a dudát. Na és ennyi volt az össz sikerélményem a mai napra. Elfáradtam...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2769 Dátum: 2013. November 14. - 19:46:39 »

Ma úgy érzem kiengedték az összes idiótát. Egy év alatt szerintem nem találkoztam annyi aberrálttal, mint ma. Kezdődött reggel munkába menet, egy kamikaze kockáztatta saját, és főleg mások életét. Majd bent a városban a munkahelyem előtt egy beláthatatlan kereszteződésben 2 másodperccel előttem száguldott keresztbe a védett úton kb 70-80-al egy valami. Ha picit hamarabb érek oda, akkor engem a vezető ajtónál elkap... esélyem nem lett volna a túlélésre szerintem. Napközben belső sávban utolértem egy targoncát!!!  Este mögöttem jött valami egy helyzetjelzővel, és 2 vakító ködlámpával... Ez lekanyarodott hálisten... de aki mögötte jött nő, az meg leakart tolni az útról... annak meg semmilyen világítása nem volt... Majd előttem egy A merci, csúcsforgalomban végig 35-40-el...Szerencsére a következő körforgóban az első kijáraton lement... index nélkül. Következő körforgóba berobban elém egy Alfa fékezés nélkül kb 70-el. Szerencsére megtaláltam a dudát. Na és ennyi volt az össz sikerélményem a mai napra. Elfáradtam...
Szerencsére megúsztad. Szerintem front lesz. Vagy van.

Tegnap Münchenből hazafelé tartva St.Pölten-nél hirtelen beállt a pálya.
Egy 24t-s daru jobb hátsó kereke kiszakadt és a mögötte haladó Ford kisbusz alá préselődött.
A kisbusz maga alá gyűrve tolta a kereket egészen a külső korlátig.
Szerencsére személyi sérülés nem volt, de borzalmas volt látni azt a nem kis kereket a kisbusz alatt.

Nameg a német pályán mennénk hazafelé 180-as tempóval, Gráz-i barátunk meg a belsőbe beállva kis forgalom mellett 120-al. Hmm.
Kultúrált index befelé, hatástalan.
Két villantás, hatástalan.
Kürt, erre kirakja a vészvillogót.
Jobbra le, melléérve meg bemutat jobb egyről anyuci.
Se előtte, sem mellette nem volt senki.
Naplózva

Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2770 Dátum: 2013. November 14. - 20:05:17 »

Jól van, nem csak itt vannak hülyék. Mi Radstasdtnál jártunk úgy, hogy autópályáról lejőve egy szlovák állt be a fenekembe. De azon a részen szinte nem lehet előzni, végig kanyargós, tele falvakkal. Előttem kocsisorból kiindexel egy kocsi, hogy balra kanyarodik. Sávot vált. Már szinte megállt, erre rájön, hogy mégsem erre, és vissza rántotta a kormányt. Mögötte mindenki satu. Én is dinamikusan fék, majd bevillant, hogy hiszen a seggemben itt idegesít egy autó. Már készülök a csattra, semmi.... Belenézek a tükörbe, autó sehol (lekanyarodott???) Nézek el balra, ott állt mellettem, rám sem mert nézni Mosolyog Onnantól kezdve dupla követési távolságot tartott Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #2771 Dátum: 2013. November 14. - 23:32:15 »

Én tegnap dudáltam rá pár hónapon belül a harmadik (!) olyan autósra, aki a Kerepesi útra a forgalommal szemben fordult be... Elsőre talán hihetetlen egy ilyen forgalmas útnál ez a "gyakoriság", de valójában mégsem.

A pontos helyszín a Mexikói - Kerepesi - Fogarasi - Albertirsai - Pongrác stb. utak csomópontja (nem is olyan komplex Vigyorog), ahol a Mexikói út felől érezőknek kissé érdekes KRESZ-szituációt kell megoldaniuk. A kereszteződés előtt két sávba lehet besorolni: balra és jobbra kanyarodók. A jobbra fordulóknál egyértelmű, hogy a Kerepesire fordulnak jobbra (esetleg onnan rögtön a Pongrác útra), ez tehát oké. A balra kanyarodó sávból viszont elvileg három (!) irányba is lehetne haladni szabályosan: tovább "egyenesen" az Albertirsai útra (ez valójában egy kisebb S-kanyart jelent), balra a Kerepesire illetve balra vissza a Fogarasi útra (nem visszafordulás!). No, a három lehetőségből szoktak a jóemberek egy negyediket választani, miszerint balra fordulnak az osztottpályás Kerepesi út baloldali pályájára (vagyis a forgalommal szembe)! He

De miért is? A gond ott kezdődik, hogy a két sávon a felfestés balra illetve jobbra kanyarodási lehetőséget jelez, de azt nem, hogy balra többfelé is lehet fordulni, sőt igazából egyenesen is lehet menni (nincs többágú nyilacska). A két lámpa ezzel szemben jobbra kanyarodást és balra tartást jelez. A lámpákon túljutva nincs felfestett vonalvezetés (pedig egyszerű csomópontnak nem nevezném). Ami még rosszabb, hogy ebből az irányból nincs kis kerek kék tábla, hogy a járdaszigeteket merről kerüld, olyan viszont van, ami a Kerepesin jobbról érkezőknek kéne hogy szóljon, de mégis jól látszik, és így épp a szembejövő sávba "irányít"...  Már csak annyi kell, hogy későn este legyen, amikor nincs akkora forgalom, és máris fordul mindenki mindenfelé, mert nincs viszonyítási alapja.

Csatolok "képet is" a lámpától nézve: http://goo.gl/maps/m6UP4
Ide vezet a balra forduló sáv. Képzeld el, hogy nincs az úton egy autó sem. Na, merre van a balra? Mosolyog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2772 Dátum: 2013. November 25. - 12:56:24 »

ma délelőtt rendkívül dinamikusan közlekedett előttem az összes "öreg" szigorúan 30-35 között, igaz hó nem esett.... csoda, hogy ilyen fénysebességgel kimerészkednek az útra
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #2773 Dátum: 2013. November 25. - 15:23:35 »

Elővették az esernyőt:D azzal nem lehet gyorsan menni Vigyorog
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #2774 Dátum: 2013. November 25. - 17:36:36 »

ma délelőtt rendkívül dinamikusan közlekedett előttem az összes "öreg" szigorúan 30-35 között, igaz hó nem esett.... csoda, hogy ilyen fénysebességgel kimerészkednek az útra

Erről jut eszembe. Tanulókat OK, hogy ki kell vinni a városon kívülre is, de könyörgöm, amelyik oktató 65-70 km/H sebességgel közlekedteti a tanulóját, az egy ön és közveszélyes b@rom. Az országuton haladni kell közel a megengedett sebességgel, aki nem igy tesz azt leszoritás, veszélyes előzések, seggébe menetel áldozata lesz és növeli jócskán a baleseti kockázatot arról már ne is beszéljünk, hogy tanulóját akár egy életre elrémítheti a vezetéstől (már ha tulélik). Főleg ha ezt péntek délután teszi....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!