Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 12:17:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 178 179 [180] 181 182 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285466 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2685 Dátum: 2013. Március 04. - 14:34:23 »

Ugye jól tudom, hogy vasúti átjárónál nincs már sebességkorlátozás? Mennyi a megengedett lakott területen kívüli mérési alsó határ? Ma jöttem vissza a szállásra és a 84-esen egy hosszú egyenes végén a vasúti átjáró után a bekötőúton  az útra merőlegesen állva lézer volt a VI-os Golfban. Érkezésem felől csukva voltak az ablakok, a haladási irányomban lehúzva. Kb. 500-700 méternél 110-ről lassítottam fokozatosan, mert gyanús lett. Mire úgy 200 méterre megközelítettem, már a megengedett sebesség (90) alatt haladtam és a vasúti átjáróban is kb ennyivel (80-90 között) mentem át. Majd elkerültem és akkor láttam, hogy a túloldali ablak le volt húzva. Sajnos nem láttam, hogy merre állt benne a lézer, lehet csak arra mért, amerre le volt húzva az ablak? Ha 110-zel bemért még jó távolban kb. 1 km-re akkor mennyibe fog fájni a bünti? Egyedül ült benne, más rendőrt nem láttam a környéken. 
sztem ez még ingyen volt neked, főleg, ha nem is téged mért  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #2686 Dátum: 2013. Március 04. - 14:58:06 »

Ugye jól tudom, hogy vasúti átjárónál nincs már sebességkorlátozás? Mennyi a megengedett lakott területen kívüli mérési alsó határ? Ma jöttem vissza a szállásra és a 84-esen egy hosszú egyenes végén a vasúti átjáró után a bekötőúton  az útra merőlegesen állva lézer volt a VI-os Golfban. Érkezésem felől csukva voltak az ablakok, a haladási irányomban lehúzva. Kb. 500-700 méternél 110-ről lassítottam fokozatosan, mert gyanús lett. Mire úgy 200 méterre megközelítettem, már a megengedett sebesség (90) alatt haladtam és a vasúti átjáróban is kb ennyivel (80-90 között) mentem át. Majd elkerültem és akkor láttam, hogy a túloldali ablak le volt húzva. Sajnos nem láttam, hogy merre állt benne a lézer, lehet csak arra mért, amerre le volt húzva az ablak? Ha 110-zel bemért még jó távolban kb. 1 km-re akkor mennyibe fog fájni a bünti? Egyedül ült benne, más rendőrt nem láttam a környéken. 
sztem ez még ingyen volt neked, főleg, ha nem is téged mért  Kacsint
Így van, ha nem nagyon mért az átjáró mögé, akkor jó vagy.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2687 Dátum: 2013. Március 04. - 15:25:37 »

Ugye jól tudom, hogy vasúti átjárónál nincs már sebességkorlátozás? Mennyi a megengedett lakott területen kívüli mérési alsó határ? Ma jöttem vissza a szállásra és a 84-esen egy hosszú egyenes végén a vasúti átjáró után a bekötőúton  az útra merőlegesen állva lézer volt a VI-os Golfban. Érkezésem felől csukva voltak az ablakok, a haladási irányomban lehúzva. Kb. 500-700 méternél 110-ről lassítottam fokozatosan, mert gyanús lett. Mire úgy 200 méterre megközelítettem, már a megengedett sebesség (90) alatt haladtam és a vasúti átjáróban is kb ennyivel (80-90 között) mentem át. Majd elkerültem és akkor láttam, hogy a túloldali ablak le volt húzva. Sajnos nem láttam, hogy merre állt benne a lézer, lehet csak arra mért, amerre le volt húzva az ablak? Ha 110-zel bemért még jó távolban kb. 1 km-re akkor mennyibe fog fájni a bünti? Egyedül ült benne, más rendőrt nem láttam a környéken. 
sztem ez még ingyen volt neked, főleg, ha nem is téged mért  Kacsint
Így van, ha nem nagyon mért az átjáró mögé, akkor jó vagy.
1 Km-re nem tud fényképezni. Ha az órád 110-et mutat, akkor kb. mentél 103-104-el, az meg nem számít szerintem.
Nincs már vasúti átjárós korlátozás, úgy tudom tavaly eltörölték.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2688 Dátum: 2013. Március 05. - 01:58:04 »

Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Órám szerint 110 az a GPS szerint 105-107, mert 185/60 R15-ösek a téli gumik. Ez a kalkulátor szerint pont a határ, 105 még nem fizetős, 106 már igen. A GPS-szel nem mentem az utakat, így nincs bizonyítékom, a hibaszázalékba meg belefér 1-2 km/óra, úgyhogy kétesélyes a dolog... Na majd meglátjuk! Nem jönne jól most...nagyon nem!!! Ez van. 400 km-re elindulni, napfényes vasárnap délután, kihalt, 2-3 km-es egyenes, forgalommentes szakaszokon főúton...az vesse rám az első követ, aki 90-nel poroszkál végig ilyenkor!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2689 Dátum: 2013. Március 05. - 09:31:44 »

Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Órám szerint 110 az a GPS szerint 105-107, mert 185/60 R15-ösek a téli gumik. Ez a kalkulátor szerint pont a határ, 105 még nem fizetős, 106 már igen. A GPS-szel nem mentem az utakat, így nincs bizonyítékom, a hibaszázalékba meg belefér 1-2 km/óra, úgyhogy kétesélyes a dolog... Na majd meglátjuk! Nem jönne jól most...nagyon nem!!! Ez van. 400 km-re elindulni, napfényes vasárnap délután, kihalt, 2-3 km-es egyenes, forgalommentes szakaszokon főúton...az vesse rám az első követ, aki 90-nel poroszkál végig ilyenkor!
Szerintem nem kell izgulnod valahol olvastam, hogy a traffi is csal lefelé 2-3 km/h-t így nem hiszem, hogy lekapott.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2690 Dátum: 2013. Március 05. - 11:29:17 »

Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Órám szerint 110 az a GPS szerint 105-107, mert 185/60 R15-ösek a téli gumik. Ez a kalkulátor szerint pont a határ, 105 még nem fizetős, 106 már igen. A GPS-szel nem mentem az utakat, így nincs bizonyítékom, a hibaszázalékba meg belefér 1-2 km/óra, úgyhogy kétesélyes a dolog... Na majd meglátjuk! Nem jönne jól most...nagyon nem!!! Ez van. 400 km-re elindulni, napfényes vasárnap délután, kihalt, 2-3 km-es egyenes, forgalommentes szakaszokon főúton...az vesse rám az első követ, aki 90-nel poroszkál végig ilyenkor!
Szerintem nem kell izgulnod valahol olvastam, hogy a traffi is csal lefelé 2-3 km/h-t így nem hiszem, hogy lekapott.

Van egy mérési hibaszázalék, azt kapásból levonják még a mért értékből. Az is 2-3 km/h.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2691 Dátum: 2013. Március 05. - 11:41:04 »

Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Órám szerint 110 az a GPS szerint 105-107, mert 185/60 R15-ösek a téli gumik. Ez a kalkulátor szerint pont a határ, 105 még nem fizetős, 106 már igen. A GPS-szel nem mentem az utakat, így nincs bizonyítékom, a hibaszázalékba meg belefér 1-2 km/óra, úgyhogy kétesélyes a dolog... Na majd meglátjuk! Nem jönne jól most...nagyon nem!!! Ez van. 400 km-re elindulni, napfényes vasárnap délután, kihalt, 2-3 km-es egyenes, forgalommentes szakaszokon főúton...az vesse rám az első követ, aki 90-nel poroszkál végig ilyenkor!
Bumm! Kacsint Vigyorog
Engem a GPS véletlenül sem hagy, hogy fizessek, persze csak akkor, ha nálam van. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #2692 Dátum: 2013. Március 05. - 19:20:12 »

Ugye jól tudom, hogy vasúti átjárónál nincs már sebességkorlátozás? Mennyi a megengedett lakott területen kívüli mérési alsó határ? Ma jöttem vissza a szállásra és a 84-esen egy hosszú egyenes végén a vasúti átjáró után a bekötőúton  az útra merőlegesen állva lézer volt a VI-os Golfban. Érkezésem felől csukva voltak az ablakok, a haladási irányomban lehúzva. Kb. 500-700 méternél 110-ről lassítottam fokozatosan, mert gyanús lett. Mire úgy 200 méterre megközelítettem, már a megengedett sebesség (90) alatt haladtam és a vasúti átjáróban is kb ennyivel (80-90 között) mentem át. Majd elkerültem és akkor láttam, hogy a túloldali ablak le volt húzva. Sajnos nem láttam, hogy merre állt benne a lézer, lehet csak arra mért, amerre le volt húzva az ablak? Ha 110-zel bemért még jó távolban kb. 1 km-re akkor mennyibe fog fájni a bünti? Egyedül ült benne, más rendőrt nem láttam a környéken. 
sztem ez még ingyen volt neked, főleg, ha nem is téged mért  Kacsint
A lézer tökéletes időben eső, hó, köd mentes időben 2 km távolságot belát, amiben nincs domb emelkedő, kanyar.  A appal szemben ritkán állnak, vakíthat. A vasúti átjáróban már megszünt a sebesség korlátozás, mondván, hogy az a hely egy jelentős veszélyforrás, amit minél hamarabb célszerű elhagyni. A rend őrei inkább a piroson való áthajtásra mennek rá. Nyilván azért célszerű az útviszonyoknak megfelelően áthajtani rajta. A mérőműszerükre valóban rá számolnak pár km/h sebbesség tartományt. Az autóknak még márkán belül is eltérően mér a sebességmérője. A műszernek kb 3-6 másodpercig a célon kell lennie, akkor mér-rögzít. Szerintem nem kell aggodnód, még az éppen határba voltál. 115 km/h viszont már necces lett volna. No name gps-hez képest is eltérően mér az óra. 5-8al többet mutat. 
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2693 Dátum: 2013. Március 05. - 23:07:44 »

115 már húzós lett volna....na igen...általában 120-ra szoktam állni az órával ilyen körülmények között. Ez GPS szerint 115 környéke. Valamiért előtte két perccel gondoltam arra, hogy egy kicsit visszaveszem, hátha......így óra szerint csak 110 volt, onnan lassultam ahogy közeledtem a traffi felé. Megérzés volt?  Mosolyog
Amúgy tuti rám mért, mert az egész útszakaszon én voltam akkor az egyetlen jármű. Csak az a kérdés, hogy az érkezésem felőli oldalon, ahol fel volt húzva az ablak, ott is mért-e, vagy csak a haladási irányomban ahol már megengedettel mentem és le volt arra húzva az ablaka. Sajnos nem láttam be, hogy merre volt fordítva a műszer. Kb 2 km nyílt szakaszról érkeztem és ha már az elején be tudott fogni, akkor lehet érkezni fog csomag, mert emlékeim szerint ott még mintha túl lettem volna a 110-en.... Csak reménykedem, hogy nem csak hobbiból volt lehúzva a másik oldalon az ablak, hanem mert ara mért....ugyanis onnan kanyar van, lendületből ott érkezhetnek olyanok, akik időben nem észlelik a lesifotóst és mire lassítanának befoghatóak.
Na ezt kiveséztük, majd meglátjuk!
Köszi mindenkinek!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 05. - 23:14:18 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2694 Dátum: 2013. Március 08. - 00:26:57 »

...az vesse rám az első követ, aki 90-nel poroszkál végig ilyenkor!
Rendben, restanciában tartom.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2695 Dátum: 2013. Március 10. - 14:13:10 »

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/megcsuszott_a_vizes_uton_az_auto

Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2696 Dátum: 2013. Március 16. - 17:38:45 »

Ma sikeresen megúsztunk egy balesetet a párommal. Történt ugyanis, hogy tartottunk Esztergom felé a kesztölci elkerülő úton. Az úttest legnagyobb része száraz vagy nedves volt, de egy egyenes szakaszon volt kb 30-50m jégbordás úttest. Na egy román rendszámú Audi pont ekkor kezdett előzni. Én már ekkor tartottam tőle, hogy baj lesz. Éppen megelőzött minket, amikor észrevette, hogy jönnek szembe és hirtelen vissza akart jönni a sávba, amikor megcsúszott előttünk keresztbe és beszánkázott az út melletti földekre. A sebességét mutatja, hogy az út menti árkot egy az egyben átugratta. Na ez volt a szerencséje, meg a nagy hó, mert egy karcolás nélkül megúszták és az autónak is alig lett baja (csak a lökhárító alsó szoknyájából tört le egy darab, meg a jobb első ködlámpa bánta). Fél órát fagyoskodtunk, mire jöttek a tűzoltók és végül nagy nehezen kihúzták.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2697 Dátum: 2013. Március 16. - 19:01:17 »

Ma sikeresen megúsztunk egy balesetet a párommal. Történt ugyanis, hogy tartottunk Esztergom felé a kesztölci elkerülő úton. Az úttest legnagyobb része száraz vagy nedves volt, de egy egyenes szakaszon volt kb 30-50m jégbordás úttest. Na egy román rendszámú Audi pont ekkor kezdett előzni. Én már ekkor tartottam tőle, hogy baj lesz. Éppen megelőzött minket, amikor észrevette, hogy jönnek szembe és hirtelen vissza akart jönni a sávba, amikor megcsúszott előttünk keresztbe és beszánkázott az út melletti földekre. A sebességét mutatja, hogy az út menti árkot egy az egyben átugratta. Na ez volt a szerencséje, meg a nagy hó, mert egy karcolás nélkül megúszták és az autónak is alig lett baja (csak a lökhárító alsó szoknyájából tört le egy darab, meg a jobb első ködlámpa bánta). Fél órát fagyoskodtunk, mire jöttek a tűzoltók és végül nagy nehezen kihúzták.
remélem volt aki gratulált neki 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2698 Dátum: 2013. Március 17. - 09:07:07 »

Ma sikeresen megúsztunk egy balesetet a párommal. Történt ugyanis, hogy tartottunk Esztergom felé a kesztölci elkerülő úton. Az úttest legnagyobb része száraz vagy nedves volt, de egy egyenes szakaszon volt kb 30-50m jégbordás úttest. Na egy román rendszámú Audi pont ekkor kezdett előzni. Én már ekkor tartottam tőle, hogy baj lesz. Éppen megelőzött minket, amikor észrevette, hogy jönnek szembe és hirtelen vissza akart jönni a sávba, amikor megcsúszott előttünk keresztbe és beszánkázott az út melletti földekre. A sebességét mutatja, hogy az út menti árkot egy az egyben átugratta. Na ez volt a szerencséje, meg a nagy hó, mert egy karcolás nélkül megúszták és az autónak is alig lett baja (csak a lökhárító alsó szoknyájából tört le egy darab, meg a jobb első ködlámpa bánta). Fél órát fagyoskodtunk, mire jöttek a tűzoltók és végül nagy nehezen kihúzták.
remélem volt aki gratulált neki 
Sajnos nem. Kicsit azért megijedtünk, mert akár belénk is csapódhatott volna, vagy mi beléjük, amikor átcsúsztak előttünk. A párom vezetett, az ő kocsijával mentünk, na ő azért jobban megijedt. Amikor elhagyott minket az autó, telefröcskölte a szélvédőt latyakkal, így a párom szerencsére nem látta az esetet rendesen, az előttem lévő ablakrész viszont tisztább volt, láttam a keresztbeszánkázást és rögtön szóltam, hogy lassítson és álljunk félre.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2699 Dátum: 2013. Március 17. - 12:15:44 »

Ma sikeresen megúsztunk egy balesetet a párommal. Történt ugyanis, hogy tartottunk Esztergom felé a kesztölci elkerülő úton. Az úttest legnagyobb része száraz vagy nedves volt, de egy egyenes szakaszon volt kb 30-50m jégbordás úttest. Na egy román rendszámú Audi pont ekkor kezdett előzni. Én már ekkor tartottam tőle, hogy baj lesz. Éppen megelőzött minket, amikor észrevette, hogy jönnek szembe és hirtelen vissza akart jönni a sávba, amikor megcsúszott előttünk keresztbe és beszánkázott az út melletti földekre. A sebességét mutatja, hogy az út menti árkot egy az egyben átugratta. Na ez volt a szerencséje, meg a nagy hó, mert egy karcolás nélkül megúszták és az autónak is alig lett baja (csak a lökhárító alsó szoknyájából tört le egy darab, meg a jobb első ködlámpa bánta). Fél órát fagyoskodtunk, mire jöttek a tűzoltók és végül nagy nehezen kihúzták.
remélem volt aki gratulált neki 
Sajnos nem. Kicsit azért megijedtünk, mert akár belénk is csapódhatott volna, vagy mi beléjük, amikor átcsúsztak előttünk. A párom vezetett, az ő kocsijával mentünk, na ő azért jobban megijedt. Amikor elhagyott minket az autó, telefröcskölte a szélvédőt latyakkal, így a párom szerencsére nem látta az esetet rendesen, az előttem lévő ablakrész viszont tisztább volt, láttam a keresztbeszánkázást és rögtön szóltam, hogy lassítson és álljunk félre.
Diablo egy ravasz róka. Csúszós, havas, jeges utakon inkább a párja autójával mennek, mert óvja a sajátját, a Lacettit, amit ugyebár mi itt megértünk. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 178 179 [180] 181 182 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!