Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 12:25:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285493 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2670 Dátum: 2013. Február 22. - 21:03:05 »

Off
Tegnap elment a kuplung, így a váltás igen csak nehézkes lett. Felhívtam az itteni szerelőt és az valószínűsítette, hogy munkahenger.
Igaza lehet/lett. Ma hazafelé már semmi.... Frankó volt. Kocsi leállít-sebességbe-indít/felpörgetés, h elinduljon-3ba végig a hegyeken át. És persze ezt újra és újra. Keddre tud fogadni a szerelő, addig megőszülök 
off/on ?

Komis! Most vezettél rá, hogy miért vagyok ősz. Bicskéről anno egy GAZ 66-ost hoztam haza kuplung nélkül az autópályán, majd bejövet Budára a Budaőrsi útra, majd a Nagyszőlős úton visszafordulva vissza a Homonna utcába, közben többször elsőbbséget adni, de nem megállni, és megérkezni büszkén, hogy ügyes voltam, de már talán onnan ősz. Komis! Inkább ősz légy, mint kopasz! Így fogd fel a bajod! Kacsint Vigyorog
off/on? Nekem on- szerintem. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2671 Dátum: 2013. Február 22. - 21:20:44 »

Off
Tegnap elment a kuplung, így a váltás igen csak nehézkes lett. Felhívtam az itteni szerelőt és az valószínűsítette, hogy munkahenger.
Igaza lehet/lett. Ma hazafelé már semmi.... Frankó volt. Kocsi leállít-sebességbe-indít/felpörgetés, h elinduljon-3ba végig a hegyeken át. És persze ezt újra és újra. Keddre tud fogadni a szerelő, addig megőszülök 
off/on ?

Komis! Most vezettél rá, hogy miért vagyok ősz. Bicskéről anno egy GAZ 66-ost hoztam haza kuplung nélkül az autópályán, majd bejövet Budára a Budaőrsi útra, majd a Nagyszőlős úton visszafordulva vissza a Homonna utcába, közben többször elsőbbséget adni, de nem megállni, és megérkezni büszkén, hogy ügyes voltam, de már talán onnan ősz. Komis! Inkább ősz légy, mint kopasz! Így fogd fel a bajod! Kacsint Vigyorog
off/on? Nekem on- szerintem. Kacsint
Miért? Mi a baj a kopaszokkal? Azok is emberek, csak elfoglaltak nagyon (pl én is).  Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2672 Dátum: 2013. Február 22. - 21:31:04 »

Tomy! Ne vedd magadra, te nem vagy kopasz, csak magas a homlokod, mint minden bölcs embernek! Így ugyebár már mindjárt más?! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2673 Dátum: 2013. Február 23. - 08:45:08 »

Tomy! Ne vedd magadra, te nem vagy kopasz, csak magas a homlokod, mint minden bölcs embernek! Így ugyebár már mindjárt más?! Kacsint Vigyorog
Ennyi.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Kisebb történet tegnapról. Utólag már derülök rajta, de tegnap más volt a helyzet. 

Gondolom nem csak nálunk havazik reggel óta.
Reggel elindultam kollégáért, akkor kezdett szállingózni a hó.
Mire beértünk Pestre elég komolyan havazott. Majd egész nap.
Délután fél négy körül megkockáztattuk a Pesten át a rakparton útvonalat, a havazás ellenére elég hamar kiértünk Solymárig.
Majd néztük milyen szép havas a táj.
Piliscsabánál csörgött a telefon, párom volt, hogy Dorogról nem lehet bejutni a faluba, több busz és autó elakadt, és sokuk az árokban kötött ki. Mondom sebaj, majd Tokodról Sárisáp felé veszem az irányt, Dágról csak be tudok jutni.
Dorogra beérve jégbordás, havas út fogadott.
Majd Tokodon sónedves. Viccelődtünk is a kocsiban, hogy majd a Gete másik oldalán hótorlaszok lesznek.
Majdnem.
Befordulva Ebszőny-bánya felé kezdett havas lenni a burkolat. Sárisápon már voltak jeges szakaszok is. 8km, a hegy másik oldala. 
Dági elágazásnál irány Dág, itt már hó, latyak és jégborda.
Falu közepét elhagyva látom a domb aljában megint valaki beparkolt a kanyarban, finom lesz.
Hát nem leparkolt, hanem megállt. Szomszédasszony, igyekezne haza. De nem lehet.
Ugyanis a jeges úton, kanyarral fűszerezett 10%-os emelkedőn a lefelé igyekvő busz belement egy autóba. Az autó félig az árokban kötött ki. Megegyeztek, majd a busz továbbment.
Majd a kisautót a hegynek fel ki akarta kerülni egy kamion, a dombtetőről meg egy személyautó jött lefelé, és frontálisan ütköztek.
Így senki sehová, mentő tűzoltó, rendőr, Csolnok felől meg a hókotró.
Ami ugyan meg nem mert lejönni a dombról, mert nem jó a gumija, takarítsák el a kamiont, mert nem fog tudni megállni.
Ezt már a rendőrök mondták.
Csodálatos volt állni 2 km-re az otthontól, cirka másfél órát.
Mivel a rendőrök is mondták, hogy Dorog felől még mindig nem lehet bejutni a faluba, így nem indultam vissza megtenni a 20km-es kerülőt.
Majd jött a tréler, elvitték a kisautót, a tűzoltó lejött a hegyről, beálltak a kisutcába, kamion visszatolatott, és a hókotró már le mert jönni a hegyről. Majd visszajött felfelé is, és így már egy sávon elindulhatott a forgalom a hegyen.
Csodás élmény volt így tél végén.
Mai eredmény Csolnok - Hó 15-20cm a hó javára.
Naplózva

Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2674 Dátum: 2013. Február 23. - 19:08:15 »

"....Inkább ősz légy, mint kopasz! Így fogd fel a bajod!....  "
Tomy! Ne vedd magadra, te nem vagy kopasz, csak magas a homlokod, mint minden bölcs embernek! Így ugyebár már mindjárt más?! Kacsint Vigyorog
Gidy! Csak a szakállam őszülhet, mert valóban KOPASZ vagyok!!  Vigyorog Vigyorog vagyis seggig érő a homlokom 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2675 Dátum: 2013. Február 23. - 19:24:05 »

"....Inkább ősz légy, mint kopasz! Így fogd fel a bajod!....  "
Tomy! Ne vedd magadra, te nem vagy kopasz, csak magas a homlokod, mint minden bölcs embernek! Így ugyebár már mindjárt más?! Kacsint Vigyorog
Gidy! Csak a szakállam őszülhet, mert valóban KOPASZ vagyok!!  Vigyorog Vigyorog vagyis seggig érő a homlokom 
És ez micsoda könnyebbség! Nem kell fésű, a szél se kócol össze, fürdés után nem kell hajszárítóval bajlódni, elég egy jó frottír törölköző! Vigyorog  Ja és rendkívül férfias, intelligenciát sugárzó a megjelenésünk. A szerénységről már nem is szólva.  Kacsint Igaz, Komis?
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2676 Dátum: 2013. Február 23. - 20:57:43 »

"....Inkább ősz légy, mint kopasz! Így fogd fel a bajod!....  "
Tomy! Ne vedd magadra, te nem vagy kopasz, csak magas a homlokod, mint minden bölcs embernek! Így ugyebár már mindjárt más?! Kacsint Vigyorog
Gidy! Csak a szakállam őszülhet, mert valóban KOPASZ vagyok!!  Vigyorog Vigyorog vagyis seggig érő a homlokom 
És ez micsoda könnyebbség! Nem kell fésű, a szél se kócol össze, fürdés után nem kell hajszárítóval bajlódni, elég egy jó frottír törölköző! Vigyorog  Ja és rendkívül férfias, intelligenciát sugárzó a megjelenésünk. A szerénységről már nem is szólva.  Kacsint Igaz, Komis?
  Vigyorog Se sampon, se hajzselé, se... pszt!, mert átraknak 1 másik topikba  Kacsint
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2677 Dátum: 2013. Február 24. - 01:30:56 »

Nos, akkor láthatjátok, hogy milyen könnyű a mi pénzkeresésünk, csupa móka, és kacagás. Naponta rengeteg vészhelyzetet kell kivédenünk úgy, hogy közben nem fékezhetünk nagyot, mert nem kapaszkodó, álló utasaink is vannak. Ha pedig dudálni is merünk, akkor programot ajánlanak, hogy egy közeli rokonunkkal mit is csináljunk, vagy mit együnk, és hová menjünk, de izibe. Jó, és reális, mindennapos videót tett fel a kolléga, amit az összes buszvezető megtehetne minden egyes nap. Kapitány, MNT, LadLac már volt velem forgalomban, Stocz csak garázsmenetben, ők megerősíthetik a látottakat. Csak az a szerencséjük igen nagy százalékban, hogy mi már szinte mindent előre látunk, érzünk, csak sajnos nem a lottó számoknál, pedig az is jól jönne.
....és én (mi) is voltunk.... Cavinton! Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2678 Dátum: 2013. Február 24. - 08:12:28 »

Nos, akkor láthatjátok, hogy milyen könnyű a mi pénzkeresésünk, csupa móka, és kacagás. Naponta rengeteg vészhelyzetet kell kivédenünk úgy, hogy közben nem fékezhetünk nagyot, mert nem kapaszkodó, álló utasaink is vannak. Ha pedig dudálni is merünk, akkor programot ajánlanak, hogy egy közeli rokonunkkal mit is csináljunk, vagy mit együnk, és hová menjünk, de izibe. Jó, és reális, mindennapos videót tett fel a kolléga, amit az összes buszvezető megtehetne minden egyes nap. Kapitány, MNT, LadLac már volt velem forgalomban, Stocz csak garázsmenetben, ők megerősíthetik a látottakat. Csak az a szerencséjük igen nagy százalékban, hogy mi már szinte mindent előre látunk, érzünk, csak sajnos nem a lottó számoknál, pedig az is jól jönne.
....és én (mi) is voltunk.... Cavinton! Kacsint
Cápa! Fene azt a nagy érzékenységed...Kijavítottam az eredeti hsz-t, igen elfogyott, meg nem is emlékszem hová is tettem, meg, hogy mit is kéne bevennem, de most már tudom, Cápa a memóriám...Mit is ajánlott? Ki is? Na mindegy... Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2679 Dátum: 2013. Február 24. - 16:42:53 »

Nos, akkor láthatjátok, hogy milyen könnyű a mi pénzkeresésünk, csupa móka, és kacagás. Naponta rengeteg vészhelyzetet kell kivédenünk úgy, hogy közben nem fékezhetünk nagyot, mert nem kapaszkodó, álló utasaink is vannak. Ha pedig dudálni is merünk, akkor programot ajánlanak, hogy egy közeli rokonunkkal mit is csináljunk, vagy mit együnk, és hová menjünk, de izibe. Jó, és reális, mindennapos videót tett fel a kolléga, amit az összes buszvezető megtehetne minden egyes nap. Kapitány, MNT, LadLac már volt velem forgalomban, Stocz csak garázsmenetben, ők megerősíthetik a látottakat. Csak az a szerencséjük igen nagy százalékban, hogy mi már szinte mindent előre látunk, érzünk, csak sajnos nem a lottó számoknál, pedig az is jól jönne.
....és én (mi) is voltunk.... Cavinton! Kacsint
Cápa! Fene azt a nagy érzékenységed...Kijavítottam az eredeti hsz-t, igen elfogyott, meg nem is emlékszem hová is tettem, meg, hogy mit is kéne bevennem, de most már tudom, Cápa a memóriám...Mit is ajánlott? Ki is? Na mindegy... Kacsint Vigyorog
Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Téged így szeretünk Gidy, ahogy vagy!  Gondoltam nehogy azt hidd, nem olvaslak Benneteket, avagy megjámborodtam volna;) Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2680 Dátum: 2013. Február 28. - 15:53:50 »

Kanadában túl jó az út!

Naplózva

95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #2681 Dátum: 2013. Március 02. - 12:17:09 »

Mert fejétől bűzlik a hal:
http://www.youtube.com/watch?v=-Ra9PJLJUCg
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2682 Dátum: 2013. Március 03. - 22:36:49 »

Ugye jól tudom, hogy vasúti átjárónál nincs már sebességkorlátozás? Mennyi a megengedett lakott területen kívüli mérési alsó határ? Ma jöttem vissza a szállásra és a 84-esen egy hosszú egyenes végén a vasúti átjáró után a bekötőúton  az útra merőlegesen állva lézer volt a VI-os Golfban. Érkezésem felől csukva voltak az ablakok, a haladási irányomban lehúzva. Kb. 500-700 méternél 110-ről lassítottam fokozatosan, mert gyanús lett. Mire úgy 200 méterre megközelítettem, már a megengedett sebesség (90) alatt haladtam és a vasúti átjáróban is kb ennyivel (80-90 között) mentem át. Majd elkerültem és akkor láttam, hogy a túloldali ablak le volt húzva. Sajnos nem láttam, hogy merre állt benne a lézer, lehet csak arra mért, amerre le volt húzva az ablak? Ha 110-zel bemért még jó távolban kb. 1 km-re akkor mennyibe fog fájni a bünti? Egyedül ült benne, más rendőrt nem láttam a környéken. 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #2683 Dátum: 2013. Március 03. - 23:21:50 »

Ugye jól tudom, hogy vasúti átjárónál nincs már sebességkorlátozás? Mennyi a megengedett lakott területen kívüli mérési alsó határ? Ma jöttem vissza a szállásra és a 84-esen egy hosszú egyenes végén a vasúti átjáró után a bekötőúton  az útra merőlegesen állva lézer volt a VI-os Golfban. Érkezésem felől csukva voltak az ablakok, a haladási irányomban lehúzva. Kb. 500-700 méternél 110-ről lassítottam fokozatosan, mert gyanús lett. Mire úgy 200 méterre megközelítettem, már a megengedett sebesség (90) alatt haladtam és a vasúti átjáróban is kb ennyivel (80-90 között) mentem át. Majd elkerültem és akkor láttam, hogy a túloldali ablak le volt húzva. Sajnos nem láttam, hogy merre állt benne a lézer, lehet csak arra mért, amerre le volt húzva az ablak? Ha 110-zel bemért még jó távolban kb. 1 km-re akkor mennyibe fog fájni a bünti? Egyedül ült benne, más rendőrt nem láttam a környéken. 
Semmi gond egy héten belül megtudod mennyi az annyi Kacsint Ha jól tudom,sík terepen 2km-t és három sávot is befog a komolyabb radar.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2684 Dátum: 2013. Március 04. - 08:35:24 »

Ugye jól tudom, hogy vasúti átjárónál nincs már sebességkorlátozás? Mennyi a megengedett lakott területen kívüli mérési alsó határ? Ma jöttem vissza a szállásra és a 84-esen egy hosszú egyenes végén a vasúti átjáró után a bekötőúton  az útra merőlegesen állva lézer volt a VI-os Golfban. Érkezésem felől csukva voltak az ablakok, a haladási irányomban lehúzva. Kb. 500-700 méternél 110-ről lassítottam fokozatosan, mert gyanús lett. Mire úgy 200 méterre megközelítettem, már a megengedett sebesség (90) alatt haladtam és a vasúti átjáróban is kb ennyivel (80-90 között) mentem át. Majd elkerültem és akkor láttam, hogy a túloldali ablak le volt húzva. Sajnos nem láttam, hogy merre állt benne a lézer, lehet csak arra mért, amerre le volt húzva az ablak? Ha 110-zel bemért még jó távolban kb. 1 km-re akkor mennyibe fog fájni a bünti? Egyedül ült benne, más rendőrt nem láttam a környéken. 
http://kalkulatorlap.hu/gyorshajtas_buntetes_kalkulator.html
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Oldalak: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!