Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 06:25:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 169 170 [171] 172 173 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285284 alkalommal)
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2550 Dátum: 2012. április 20. - 06:02:46 »

"Az talán hatásosabb nevelési eszköz lenne, ha esetleg véletlenül nem tudnál megállni, amikor egy ilyen ostoba köcsög bevág eléd (épp csak egy picit bontsd le a hátulját, szerintem elég, ha az egyik sarkát betolod a hátsó tengelyig...) Jó-jó, tudom, hogy a régi beidegződéseket, reflexeket is le kell győzni, meg egy csomó papírmunka, de hátha... "

A múltkor megtörtént a Toyota Avensis Versoval, amit leírtam. Nem ismerte el, hogy ő a hunyó, két órát álltunk az Urániánál csúcsban. Neki állt feljebb, még a helyszínelők sem tudták jobb belátásra bírni. Buszon szinte láthatatlan volt a horzsolás, neki már nagyobb volt a kára, de vajh, tanul-e belőle? szerintem nem.
Nem tanult belőle biztos,ha akkor sem tudta felfogni.És veszélyesen hülyék az utakon az autósok ami egyre rosszabb és rengeteget káromkodok egy egy autózás alkalmával.
Naplózva

06 70/22 11 222
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2551 Dátum: 2012. április 20. - 07:01:16 »

"Az talán hatásosabb nevelési eszköz lenne, ha esetleg véletlenül nem tudnál megállni, amikor egy ilyen ostoba köcsög bevág eléd (épp csak egy picit bontsd le a hátulját, szerintem elég, ha az egyik sarkát betolod a hátsó tengelyig...) Jó-jó, tudom, hogy a régi beidegződéseket, reflexeket is le kell győzni, meg egy csomó papírmunka, de hátha... "

A múltkor megtörtént a Toyota Avensis Versoval, amit leírtam. Nem ismerte el, hogy ő a hunyó, két órát álltunk az Urániánál csúcsban. Neki állt feljebb, még a helyszínelők sem tudták jobb belátásra bírni. Buszon szinte láthatatlan volt a horzsolás, neki már nagyobb volt a kára, de vajh, tanul-e belőle? szerintem nem.
Elkaptad Werestől a Weres szindrómát?   Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Weres már kigyógyult köszönhetően Nórinak.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2552 Dátum: 2012. április 28. - 11:43:28 »

"Az talán hatásosabb nevelési eszköz lenne, ha esetleg véletlenül nem tudnál megállni, amikor egy ilyen ostoba köcsög bevág eléd (épp csak egy picit bontsd le a hátulját, szerintem elég, ha az egyik sarkát betolod a hátsó tengelyig...) Jó-jó, tudom, hogy a régi beidegződéseket, reflexeket is le kell győzni, meg egy csomó papírmunka, de hátha... "

A múltkor megtörtént a Toyota Avensis Versoval, amit leírtam. Nem ismerte el, hogy ő a hunyó, két órát álltunk az Urániánál csúcsban. Neki állt feljebb, még a helyszínelők sem tudták jobb belátásra bírni. Buszon szinte láthatatlan volt a horzsolás, neki már nagyobb volt a kára, de vajh, tanul-e belőle? szerintem nem.
Elkaptad Werestől a Weres szindrómát?   Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Weres már kigyógyult köszönhetően Nórinak.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Nem kigyógyult, csak szünetelteti, bizonytalan ideig.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2553 Dátum: 2012. április 28. - 13:21:41 »

"Az talán hatásosabb nevelési eszköz lenne, ha esetleg véletlenül nem tudnál megállni, amikor egy ilyen ostoba köcsög bevág eléd (épp csak egy picit bontsd le a hátulját, szerintem elég, ha az egyik sarkát betolod a hátsó tengelyig...) Jó-jó, tudom, hogy a régi beidegződéseket, reflexeket is le kell győzni, meg egy csomó papírmunka, de hátha... "

A múltkor megtörtént a Toyota Avensis Versoval, amit leírtam. Nem ismerte el, hogy ő a hunyó, két órát álltunk az Urániánál csúcsban. Neki állt feljebb, még a helyszínelők sem tudták jobb belátásra bírni. Buszon szinte láthatatlan volt a horzsolás, neki már nagyobb volt a kára, de vajh, tanul-e belőle? szerintem nem.
Elkaptad Werestől a Weres szindrómát?   Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Weres már kigyógyult köszönhetően Nórinak.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Nem kigyógyult, csak szünetelteti, bizonytalan ideig.  Kacsint
inkább próbál nyugodt maradni Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2554 Dátum: 2012. Május 01. - 11:45:13 »

Vasárnap kimentünk a Slovakiaringes WTCCre. A korai indulás miatt nem is nagyon volt forgalom, minden rendben volt. Hazafelé is csak pár agresszor szlovák követési távolságát nem értettem, mert ezek szeretnek a seggben közlekedni, előzési szándék nélkül. A legsúlyosabb eset egy öreg civic-es család volt, ősrokker fejű apával a kormánynál (olyan közel volt mindig, hogy tisztán láttam az arcát a tükörben :S ). Lehet csak a magyar rendszám zavarta de nagyon, de folyamatosan a lacsi hátuljában autózott mind országúton (90-100 km/h), mind a településeken (50-55 km/h). A szlovák utak elég szélesek, ezért végig lehúzódva közlekedtem, hogy tudjon előzni, de nem akart vagy nem mert. Kétszer meguntam a dolgot, mert elég frusztráló volt a gyilkos hajlama és 4esben odaléptem neki 100ról, persze lemaradt, mint a ....., de aztán mikor visszalassultam pár percnyi lélegzetvétel után, megint a seggembe landolt, majd végül egy településen, meg mert előzni.....
Érdekes a subarus tudott intelligensen közlekedni, a bmw-s is nagyjából, csak az elején nyomult, a golfos jampec is normálisan tapadt.
Nem tudom az ilyen barbár ellen mit kell tenni, max azon kívül, hogy félreállok, hadd menjen, mert ha lassan, ha gyorsan megyek, nem előz meg, csak generálja a halálfélelmem.....
Itthon már csak olyan seggre tapadósok voltak, akik legalább meg is előztek rövidebb időn belül....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2555 Dátum: 2012. Május 01. - 18:24:57 »

Ma újra megbizonyosodtam arról, hogy az átlagnál több a hülye autós. Jason Button Vodafon baromság miatt a fél várost lezárták. Május elsején ugyebár a Városligetbe áramlik a fél ország lakóssága. Reggel 8-kor már csak a fák tetején van hely, de özönlenek az autósok, mert csak autóval jöhetnek, és persze a legközelebb kell(ene) leparkolni a ligethez. No meg kánikula is van, tehát a Széchenyi gyógyfürdőbe is jön a tömeg, aztán ott az Állatkert, meg a Nagycirkusz is. Autósok meg tömegével jönnek, és lépésben keresik a nemlétező parkoló helyet, és így visszatartanak mindenkit, aki amúgy meg menne. A zárásnál minden második autós megáll a rendőröknél, és alkuba kezd, hogy ő azért bemessen a lezárt részbe, persze eredménytelenül, de ezzel is 1-2 lámpaváltást lehet bukni. Szóval, mivel a 72-es trolit pótoltam, rendesen szívattak ezek az idióták. Dőlt rólam a víz, állandó volt a késés, de a vigasz azért az volt, hogy ma, mint ünnepnap, így háromszoros pénzt fizetnek, ami azért nem rossz. Minden évben azt hiszik, hogy nekik lesz még helyük, de néhány utcával távolabb volna is, de akkor gyalogolni kéne pár 100 métert, és az olyan lealázó dolog, inkább szenvednek, és szívatják magukat, és másokat, akiknek nincs választásuk, mert vagy dolgoznak, vagy ott laknak. Én mindkettőben érintett voltam, de már jól vagyok. Éljen május elseje!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2556 Dátum: 2012. Május 17. - 20:16:43 »

A mai napon a XII.ker-ben miközben bent dolgoztam egy háznál az utcán parkoló autóm balos tükrét hátulról elörefelé elvitte egy mixeres autó, holott volt hely bőven a kocsi mellett jópár símán elfért mellette egy nem úgylátszik. Sajnos nekem is úgy mondták, hogy mixeres volt a rendszámát sajnos nem jegyezték meg, persze papírt nem hagyott hátra.
Hazaérvén leszedtem és szétkaptam a tükröt, a tükörlap kiszedésénél kicsit paráztam, de símán ment minden a tükörház két helyen megrepedt amit meghegesztettem egy műanyagossal már a fényezőnél van gittelve alapozva holnap fújja.
Eddig a hegesztés és a festék 3000 Ft.-ba van, még olcsón megúsztam pláne, hogy a tükörlap nem tört el.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2557 Dátum: 2012. Május 18. - 06:38:05 »

A mai napon a XII.ker-ben miközben bent dolgoztam egy háznál az utcán parkoló autóm balos tükrét hátulról elörefelé elvitte egy mixeres autó, holott volt hely bőven a kocsi mellett jópár símán elfért mellette egy nem úgylátszik. Sajnos nekem is úgy mondták, hogy mixeres volt a rendszámát sajnos nem jegyezték meg, persze papírt nem hagyott hátra.
Hazaérvén leszedtem és szétkaptam a tükröt, a tükörlap kiszedésénél kicsit paráztam, de símán ment minden a tükörház két helyen megrepedt amit meghegesztettem egy műanyagossal már a fényezőnél van gittelve alapozva holnap fújja.
Eddig a hegesztés és a festék 3000 Ft.-ba van, még olcsón megúsztam pláne, hogy a tükörlap nem tört el.
  ó, de kedves sztori  Zavart
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2558 Dátum: 2012. Június 02. - 20:40:13 »

tegnap mentünk Pécsre, ma jöttünk haza......
volt pár érdekes dolog, de egyik sem volt súlyos  Kacsint

először......álltunk egy pirosnál balra kanyarodásra várva főútról mellékútra, de az előttem álló nagyi másfél autó távolságban állt a fehér vonaltól....gondolkoztam, hogy bevágja-e elé, de mögötte álltam és nem akartam bunkó fiatal képzetét kelteni. így vártam türelmesen. gyanús lett, hogy 2 zöld is kimaradt, ekkor pillantottam meg az érzékelő helyét az aszfalton és látom, hogy a nagyi csapkod a levegőbe és értetlenkedik miért nem vált a lámpa. kipattantam és szóltam:Csókolom! Ha nem tetszik a vonalig állni, sosem fog váltani a lámpa. A nagyi ijedtében már a mondat felénél előre gurult, mire a kocsiba szálltam már váltott is a lámpa, de előtte még jót összemosolyogtunk a szitun a mögöttem álló 60as úrral. Mosolyog

a következő két szitu hasonló eset....először az M6 kivezetőn 80as táblánál száguld mindenki mint a barom. előttem audis a külsőben, utolérem kb 5 km/h-val gyorsabban, indexelek bemennék mellé előzni, erre odalép neki...vissza mögé, gratuláltam neki, aztán megint visszalassít, de itt már nem volt gyökér és megelőztem. aztán ma hazafelé M6on utolérek egy focus kombit valami zenekar felirattal, elhaladnék mellette, erre nem tudok, mert felgyorsít, amint indexelek előzni. végül 10 km/h-val többel kellett mennem, hogy meg tudjam nagy nehezen előzni. aztán tapad rám, miután visszaálltam utazóra. végül megelőzött gyorsan és elmenekült 5 km/h-val többel mint én haladtam. :S ennyire sértő és megalázó egyeseknek, hogy egy lacsi elhaladna mellettük, vagy ennyire nincsenek képben mennyivel haladnak és tartani sem tudják az adott sebességet, de inkább előbbi lehet az adott szitukban :? (költői kérdés)
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2559 Dátum: 2012. Június 02. - 21:02:16 »

tegnap mentünk Pécsre, ma jöttünk haza......
volt pár érdekes dolog, de egyik sem volt súlyos  Kacsint

először......álltunk egy pirosnál balra kanyarodásra várva főútról mellékútra, de az előttem álló nagyi másfél autó távolságban állt a fehér vonaltól....gondolkoztam, hogy bevágja-e elé, de mögötte álltam és nem akartam bunkó fiatal képzetét kelteni. így vártam türelmesen. gyanús lett, hogy 2 zöld is kimaradt, ekkor pillantottam meg az érzékelő helyét az aszfalton és látom, hogy a nagyi csapkod a levegőbe és értetlenkedik miért nem vált a lámpa. kipattantam és szóltam:Csókolom! Ha nem tetszik a vonalig állni, sosem fog váltani a lámpa. A nagyi ijedtében már a mondat felénél előre gurult, mire a kocsiba szálltam már váltott is a lámpa, de előtte még jót összemosolyogtunk a szitun a mögöttem álló 60as úrral. Mosolyog

a következő két szitu hasonló eset....először az M6 kivezetőn 80as táblánál száguld mindenki mint a barom. előttem audis a külsőben, utolérem kb 5 km/h-val gyorsabban, indexelek bemennék mellé előzni, erre odalép neki...vissza mögé, gratuláltam neki, aztán megint visszalassít, de itt már nem volt gyökér és megelőztem. aztán ma hazafelé M6on utolérek egy focus kombit valami zenekar felirattal, elhaladnék mellette, erre nem tudok, mert felgyorsít, amint indexelek előzni. végül 10 km/h-val többel kellett mennem, hogy meg tudjam nagy nehezen előzni. aztán tapad rám, miután visszaálltam utazóra. végül megelőzött gyorsan és elmenekült 5 km/h-val többel mint én haladtam. :S ennyire sértő és megalázó egyeseknek, hogy egy lacsi elhaladna mellettük, vagy ennyire nincsenek képben mennyivel haladnak és tartani sem tudják az adott sebességet, de inkább előbbi lehet az adott szitukban :? (költői kérdés)
Tök mindegy mivel előzöl.. már a szitu sértő számukra. Én csütörtökön mentem páromhoz. Utolértem egy régi Fordot. A szembe jövő forgalom miatt nem tudtam előzni. Tükörben nézem, hogy valami nagyon jön az egyenesben. Már azon paráztam, hogy belém száll. Na beállt a seggembe, hogy a vezető fejét láttam csak, de a motorháztetőt nem  Utálom az ilyet. Na meglódul, előz. Én is megyek utána, persze elnyúlik az egyenesben. Beérünk a kanyargós részekre. Lacsi már nélkülem is elmegy Szombathelyről Kőszegfalvára, úgy hogy beértük a BMW-t Mosolyog Persze neki ez sértő volt, hogy én letolom az útról, úgy hogy amint kijöttünk a kanyarokból és beértünk a lakott területre, az előttünk lévő forgalmat letudta...előzni tilosnál, vasúti átjáróban, és 50-es táblánál Mosolyog

Másik kedvencem a körforgalom, mikor úgy gondolják, hogy bejönnek elém, majd rájönnek, hogy ez nem fog menni, és megállnak előttem keresztben. Integet, hogy bocs, menjek csak. Én meg mutatom, hogy mennék, ha nem állnád el a következő kijáratot, amerre haladnék Vigyorog

Pénteken meg tele zöldes kereszteződésben kanyarodnánk balra, értelem szerűen a belső sávba. Szemből kanyarodnak szintén a mi irányunkba, természetesen a külső sávba. Előttünk a Suzukis nő nem mert addig balra menni, amíg szemből az összes kanyarodó el nem fogyott. Persze csak négyen ragadtunk a pirosban...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 02. - 21:07:17 írta Giovanni » Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2560 Dátum: 2012. Június 03. - 22:08:51 »

a közelben lévő jól ismert gyilkos kereszteződésben (főút balra kanyarodik a 4 ágú kereszteződésben, általában balról és jobbról jőve is átszáguldanak keresztben) ma egy taxissal találkoztam, akinek nem volt kedve megadni az elsőbbséget, de aztán csak meg állt pár centire előttem.....persze mindig megállok ott számítva az ilyen potenciális gyilkosokra. mutatom neki a táblát, erre látom később a tükörben, hogy a középső ujjával mutogat. ahhoz képest, hogy a vezetésből él elég primkó paréj a stílusa
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 03. - 22:52:35 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2561 Dátum: 2012. Június 18. - 15:54:03 »

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/halalos_vonatbaleset_ujker
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2562 Dátum: 2012. Június 26. - 09:52:19 »

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/arokba_menekult_daewoo
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2563 Dátum: 2012. Június 26. - 13:20:54 »

el is felejtettem megosztani veletek....jó 2 hete elkísértem a feleségemet (idegenvezető) egy 4-5 napos horvát túrára. ugye nekünk mennünk kellett a buszhoz, és onnan felvenni az utasokat 2 helyen. elindultunk, de nem voltunk késésben. gyanús volt, mintha gyorsan mennénk, persze hajnali 4kor nem volt forgalom. rápillantok a seb jelzőre....és buszosbá lazán 80-95 km/h-kal közlekedett városban 1X1 sávos utakon :O Vigyorog nem azt mondom, hogy halál félelmem volt néha, de fura érzés kerülgetett :S
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2564 Dátum: 2012. Július 01. - 07:37:44 »

Ausztria Lakott területen kívül: 100 km/h
De nehéz megszokni  Kacsint
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 169 170 [171] 172 173 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!