Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 04:34:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285214 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2535 Dátum: 2012. Március 14. - 22:07:41 »

nem értem az embereket......van ahol 50es táblánál 2X2 sávos úton én vagyok a leglassabb 60-65tel.....aztán meg kifogok értelmetlenül 40-45tel tötyögő barmokat 1X1 sávnál.....
az egyik ilyen balfék előzése közben pont szemben volt egy mérőautó, kb 65-66 volt a csúcsom, amivel haladtam, de azért kedves dolog minden oldalról nézve...pedig olyan türelmes vagyok mostanság és mégis megcumiztat egy ilyen ráérős ....  bízom benne, hogy megúszom....
Sajnos sok az ilyen idióta aki ha esetleg észreveszi ,hogy mérnek jóval a megengedett sebesség alatt halad. Én az M3 kivezetőjén szoktam észrevenni ha trafi van akkor a sok barom 80 helyett 60-nal tögymörög. Nem tudom mit várnak? Talán azt ,hogy megállítja és megdicséri a rendőr ,hogy mennyire szabályosan közlekedik He
igazából pont azon az útvonalon ment régóta, mint én. csak vártam a biztonságos alkalomra, pont ráéreztem mikor kell....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #2536 Dátum: 2012. Március 14. - 22:10:16 »

Mai napra még egy plusz dolog. Megyek a gyors 173E-vel a Rákóczin a Blaha felé a csúcsban. A Vas utcánál rámhúz egy Toyotás a középső sávból, dudálok, erre "csakazértis" húzza rám. Duda újra, kormány jobbra, fék, de csak belém fordul a baromarcú. Majd szépen beáll elém, én nem mozdultam, és nem mozdul onnan, mert én belé mentem szerinte, az ő álló kocsijába. A gond az, hogy a busz bal sarka horzsolódott, de nem elől, hanem oldalt a lökős, az övé meg a jobb oldalán hátul, a sárvédőn. Ordít, mint a sakál, megfelelő szavak használatával, én meg csak hallgatom, hátha megüti a guta. Az utasok majdnem megverik, de nem győzi meg senki, hogy ő a hibás. BKV helyszínelők próbálják elmagyarázni, eredménytelenül. Újabb, és újabb verziókat mesél. Két tanú olyan pipa rá, hogy megvárták a helyszínelés végét is, ami nagy dolog! Majd rendőrök is jöttek, meggyőzni nem lehetett. Engem mindkét ember megnyugtatott, hogy egyértelmű a dolog, amit én is tudtam. 2 órán keresztül tartotta fel a forgalmat az amúgy is hosszú hétvégés csúcsban. Az Uránia végállomásba nem tudtak befordulni a buszok, ők tengelyben (!) fordultak vissza a Rákóczi úton. Személyi sérülés persze nem volt, ő eddig is hülye volt, nem az ütközéstől borult el az elméje. Feljelentés lett belőle, lesz bünti is, de ciki, mert biztosan majd be kell menni a yardra, esetleg többször is. Tipikus agresszív barom, akinek sürgős a busz előtt bekanyarodni jobbra a középső sávból, amikor a busz a buszsávban megy, vagy menne...Amúgy jól vagyok. A sarkát olajos ronggyal letörlik, és már nyoma se lesz, a Toyotán meg majd eljátszanak a lakatosok, festők, amit fizethet majd. Pedig nem is BMW-s volt, hanem Toyota Avensis Verso, igaz "L" rendszámos, tehát nyilván szegény ember a kis tahó.
mondhatom rad jár a rúd rendesen
Naplózva

kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #2537 Dátum: 2012. Március 15. - 08:51:06 »

Mai napra még egy plusz dolog. Megyek a gyors 173E-vel a Rákóczin a Blaha felé a csúcsban. A Vas utcánál rámhúz egy Toyotás a középső sávból, dudálok, erre "csakazértis" húzza rám. Duda újra, kormány jobbra, fék, de csak belém fordul a baromarcú. Majd szépen beáll elém, én nem mozdultam, és nem mozdul onnan, mert én belé mentem szerinte, az ő álló kocsijába. A gond az, hogy a busz bal sarka horzsolódott, de nem elől, hanem oldalt a lökős, az övé meg a jobb oldalán hátul, a sárvédőn. Ordít, mint a sakál, megfelelő szavak használatával, én meg csak hallgatom, hátha megüti a guta. Az utasok majdnem megverik, de nem győzi meg senki, hogy ő a hibás. BKV helyszínelők próbálják elmagyarázni, eredménytelenül. Újabb, és újabb verziókat mesél. Két tanú olyan pipa rá, hogy megvárták a helyszínelés végét is, ami nagy dolog! Majd rendőrök is jöttek, meggyőzni nem lehetett. Engem mindkét ember megnyugtatott, hogy egyértelmű a dolog, amit én is tudtam. 2 órán keresztül tartotta fel a forgalmat az amúgy is hosszú hétvégés csúcsban. Az Uránia végállomásba nem tudtak befordulni a buszok, ők tengelyben (!) fordultak vissza a Rákóczi úton. Személyi sérülés persze nem volt, ő eddig is hülye volt, nem az ütközéstől borult el az elméje. Feljelentés lett belőle, lesz bünti is, de ciki, mert biztosan majd be kell menni a yardra, esetleg többször is. Tipikus agresszív barom, akinek sürgős a busz előtt bekanyarodni jobbra a középső sávból, amikor a busz a buszsávban megy, vagy menne...Amúgy jól vagyok. A sarkát olajos ronggyal letörlik, és már nyoma se lesz, a Toyotán meg majd eljátszanak a lakatosok, festők, amit fizethet majd. Pedig nem is BMW-s volt, hanem Toyota Avensis Verso, igaz "L" rendszámos, tehát nyilván szegény ember a kis tahó.

Holnap délután a 95-ön dolgozom. Ne bosszantsatok fel, ha arra jártok- keltek!
Az ilyen agresszív barmokat többek között azért sem értem, mert az a két másodperc, amit nyer egy-egy ilyen vágjunkbejólabuszeléazmajdcsakmegállvalahogy-manőverrel, az rendkívül fontos a számára. De ha mégsem jön össze úgy, ahogy gondolta - pl. Gidy mégsem a mentsükmegmindenkiéletétésautóját-napot fogott ki -, akkor a helyszíneléssel eltöltött két-három órát gond nélkül képes rászánni...
Ajóédesanyjukatezeknek
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2538 Dátum: 2012. Március 15. - 11:19:21 »

Mai napra még egy plusz dolog. Megyek a gyors 173E-vel a Rákóczin a Blaha felé a csúcsban. A Vas utcánál rámhúz egy Toyotás a középső sávból, dudálok, erre "csakazértis" húzza rám. Duda újra, kormány jobbra, fék, de csak belém fordul a baromarcú. Majd szépen beáll elém, én nem mozdultam, és nem mozdul onnan, mert én belé mentem szerinte, az ő álló kocsijába. A gond az, hogy a busz bal sarka horzsolódott, de nem elől, hanem oldalt a lökős, az övé meg a jobb oldalán hátul, a sárvédőn. Ordít, mint a sakál, megfelelő szavak használatával, én meg csak hallgatom, hátha megüti a guta. Az utasok majdnem megverik, de nem győzi meg senki, hogy ő a hibás. BKV helyszínelők próbálják elmagyarázni, eredménytelenül. Újabb, és újabb verziókat mesél. Két tanú olyan pipa rá, hogy megvárták a helyszínelés végét is, ami nagy dolog! Majd rendőrök is jöttek, meggyőzni nem lehetett. Engem mindkét ember megnyugtatott, hogy egyértelmű a dolog, amit én is tudtam. 2 órán keresztül tartotta fel a forgalmat az amúgy is hosszú hétvégés csúcsban. Az Uránia végállomásba nem tudtak befordulni a buszok, ők tengelyben (!) fordultak vissza a Rákóczi úton. Személyi sérülés persze nem volt, ő eddig is hülye volt, nem az ütközéstől borult el az elméje. Feljelentés lett belőle, lesz bünti is, de ciki, mert biztosan majd be kell menni a yardra, esetleg többször is. Tipikus agresszív barom, akinek sürgős a busz előtt bekanyarodni jobbra a középső sávból, amikor a busz a buszsávban megy, vagy menne...Amúgy jól vagyok. A sarkát olajos ronggyal letörlik, és már nyoma se lesz, a Toyotán meg majd eljátszanak a lakatosok, festők, amit fizethet majd. Pedig nem is BMW-s volt, hanem Toyota Avensis Verso, igaz "L" rendszámos, tehát nyilván szegény ember a kis tahó.

Holnap délután a 95-ön dolgozom. Ne bosszantsatok fel, ha arra jártok- keltek!
Ezen ne bosszantsd magad. Nem a saját tulajdonodban esett kár, az idióta meg fizet vastagon (kivéve, ha céges a kocsi. Úgy könnyű nagy legénynek lenni.) Ha a Lacsival történik ilyen én biztosan nekiugrok az embernek.
Szerencsére mostanában ritkán vezetek. Mosolyog
De még így is kinyílik sokszor a bicska a zsebemben.

Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2539 Dátum: 2012. Március 28. - 16:25:49 »

Néhány apró érdekesség, hogy ki hogyan áll a közlekedéshez.
1: Öreg Swiftes család, elől a szülők, nincsenek bekötve, hátul a két kisgyerek, se gyerekülés, se magasító, se semmilyen bekötés. Szülőket kiskorúak veszélyeztetése miatt sittre, gyerekeket normális nevelőszülőkhöz.
2: L rendszámú új Swiftes pizzafutár. Nincs a kocsin egy ép alkatrész, lámpák töröttek, karosszérián horpadások, és vagy 3 színből állt a karosszéria. Normálisan vezethet?
3: Fiatal csajszi egy jó kocsiban, és nem telefonál! Helyette laptopozik! Nem semmi!
4: Új Swift (parkol) fiatal gazdija lehet, mert jól le lett ültetve, földtől 2 cm-re spojler, meg- megnyomva néhány napja. Ma már eleje leszakadva, kerék szétszakadva. Okos.
Ezeket csak azért jegyeztem meg, hogy ne csak a BMW-seket szapuljuk, van a kevésbé gazdagok közt is bőven idióta, mert, mint tudjuk: a kerítésen túl is vannak...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2540 Dátum: 2012. Március 29. - 20:36:01 »

Ma volt m3-on miskolci utam és persze nem úsztam meg hülyék nélkül.Csak 3 BMV-s nem bírta elviselni a gyorsabban haladó VW-m(135KM/h haladtam)és egyből visszaelőzött.És egy peugeot-os sem(mosolyogtam rajtuk)3 kamion előzött őket kidudáltam.De a 2 olasz Ford transit-on már nem mosolyogtam tele C.-vel, mikor kihuztak elém és a hátsó lelassított 80KM/h-ra a belső sávba.Előzés jobbról hangos dudaszó mellett végig középső újj mutogatással,majd lekormolás. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 30. - 05:56:46 írta Krisz » Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2541 Dátum: 2012. Március 30. - 08:41:42 »

Ma volt m3-on miskolci utam és persze nem úsztam meg hülyék nélkül.Csak 3 BMV-s nem bírta elviselni a gyorsabban haladó VW-m(135KM/h haladtam)és egyből visszaelőzött.És egy peugeot-os sem(mosolyogtam rajtuk)3 kamion előzött őket kidudáltam.De a 2 olasz Ford transit-on már nem mosolyogtam tele C.-vel, mikor kihuztak elém és a hátsó lelassított 80KM/h-ra a belső sávba.Előzés jobbról hangos dudaszó mellett végig középső újj mutogatással,majd lekormolás. Vigyorog
próbáld te is kevésbé bevonzani az ilyeneket. én már csak úgy merek elindulni, hogy előtte elmondok egy quantum imát  Kacsint az összes bunkó, patkány, balfasz kerüljön el, ennyi  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2542 Dátum: 2012. Március 31. - 08:06:29 »

Járjatok inkább tömegközlekedéssel.
Tök nyugis. Kacsint
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #2543 Dátum: 2012. Március 31. - 12:21:26 »

Járjatok inkább tömegközlekedéssel.
Tök nyugis. Kacsint
Ja, ha tényleg jön a busz (villamos), fel is férsz rá, és éppen viszonylag kevésszámú hajléktalan tartózkodik szaglótávolságon belül...
Egyébként forever BKV!  Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2544 Dátum: 2012. április 03. - 19:29:29 »

Az az érdekes, hogy a 30-as vonalon szinte mindig az első autós kiengedi a megállóból a buszt. Ez ma megtört. Kétszer is. Mindkettő "vétkes" Lacettis volt, és hát mindkettő HB-s, és viszont ellenpéldaként a BMW-s, és a Mercedes terepjárós azonnal beengedett. Remélem a két HB-s nem klubtagunk. Amúgy meg szépen osztogatom a meghívókat, a szórólapokat újfent, az új terepen, és hát naponta egyszer kimegyek az Aquaworld parkolójába is, ott van pihenőm, egy órát vagyok ott, van időm szétnézni, és cédulázni. Amúgy meg nem rossz hely, egyszer lehet, hogy be is megyek...Kezdek rá gyűjteni....
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2545 Dátum: 2012. április 04. - 14:15:45 »

Az az érdekes, hogy a 30-as vonalon szinte mindig az első autós kiengedi a megállóból a buszt. Ez ma megtört. Kétszer is. Mindkettő "vétkes" Lacettis volt, és hát mindkettő HB-s, és viszont ellenpéldaként a BMW-s, és a Mercedes terepjárós azonnal beengedett. Remélem a két HB-s nem klubtagunk. Amúgy meg szépen osztogatom a meghívókat, a szórólapokat újfent, az új terepen, és hát naponta egyszer kimegyek az Aquaworld parkolójába is, ott van pihenőm, egy órát vagyok ott, van időm szétnézni, és cédulázni. Amúgy meg nem rossz hely, egyszer lehet, hogy be is megyek...Kezdek rá gyűjteni....
Kisautó áráért /2eFt/ már be is mehetsz 3 órára. /elég is annyi belőle./
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2546 Dátum: 2012. április 16. - 16:25:24 »

Hatályba lépett az ú szabálysértési törvény! 
http://www.autonavigator.hu/sztori/eletbe_lepett_az_uj_szabalysertesi_torveny-7507
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2547 Dátum: 2012. április 17. - 19:07:28 »

Kitaláltam egy jót. Mivel tele van a hócipőm az olyan autósokkal, akik csak a buszt megelőzve tudnak jobbra bekanyarodni, oda, ahová pont a busz miatt nem látnak be, és így eleve balesetveszélyt teremtenek maguknak, és persze nekünk is. Szóval a lényeg, hogy olyan dolog a megoldás, mint a taxisoknál már régen megcsinálták, a mágneses "matricát". Ezt hordanám magammal, és mindig feltenném a busz hátuljára, arra, amivel aznap dolgozom, és persze a megfelelő szöveggel, és képpel. A képet most még idézni sem tudom, bezzeg a szöveget igen.

"Az összes ostoba köcsög úgy fordul jobbra, hogy előtte a buszt megelőzi!"

Szerintetek ez hatásos lenne? Ki kéne próbálni. De komolyan, mert más lehetőséget nem látok, mert észérvvel nem lehet az ostobákat meggyőzni úgysem. Hátha nem vállalják nyíltan a homoszexualitásukat, mert félnek a kiröhögéstől, a helyett, hogy logikusan, deffenzíven vezetnének, nem keresnék a bajt. Milyen az ötletem? He Kacsint Vigyorog Persze analfabéta köcsögöknek az ábra segítene a hovátartozásukat beilleszteni. Kacsint Vigyorog

Ki tudná megcsinálni? 220x80 cm-es méretben, színesben? He Kacsint Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 17. - 19:09:16 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #2548 Dátum: 2012. április 17. - 21:01:23 »

Kitaláltam egy jót. Mivel tele van a hócipőm az olyan autósokkal, akik csak a buszt megelőzve tudnak jobbra bekanyarodni, oda, ahová pont a busz miatt nem látnak be, és így eleve balesetveszélyt teremtenek maguknak, és persze nekünk is. Szóval a lényeg, hogy olyan dolog a megoldás, mint a taxisoknál már régen megcsinálták, a mágneses "matricát". Ezt hordanám magammal, és mindig feltenném a busz hátuljára, arra, amivel aznap dolgozom, és persze a megfelelő szöveggel, és képpel. A képet most még idézni sem tudom, bezzeg a szöveget igen.

"Az összes ostoba köcsög úgy fordul jobbra, hogy előtte a buszt megelőzi!"

Szerintetek ez hatásos lenne? Ki kéne próbálni. De komolyan, mert más lehetőséget nem látok, mert észérvvel nem lehet az ostobákat meggyőzni úgysem. Hátha nem vállalják nyíltan a homoszexualitásukat, mert félnek a kiröhögéstől, a helyett, hogy logikusan, deffenzíven vezetnének, nem keresnék a bajt. Milyen az ötletem? He Kacsint Vigyorog Persze analfabéta köcsögöknek az ábra segítene a hovátartozásukat beilleszteni. Kacsint Vigyorog

Ki tudná megcsinálni? 220x80 cm-es méretben, színesben? He Kacsint Vigyorog
Ajjaj, úgy érzem, hogy egy kicsit berágtál... Korábban egész jól viselted a hasonló szitukat...
Egyébként szerintem nem lenne hatásos, mert:
- az ostoba köcsög (ahogyan azt te is fevetetted...) általában nem tud olvasni
- az ostoba, de valamilyen csoda folytán olvasni tudó köcsög nem olvas busz hátulját
- az ostoba köcsög nem is veszi észre, hogy a többi közlekedő ostoba köcsögnek tartja
- az ostoba köcsög egyébként is sz@rik rá,
Na meg őszintén, szerinted hány éppen nem autóban ülő ostoba köcsög háborodna fel ezen, és reklamálna habzó szájjal a diszpécsernél, hogyeztaztánmégishogyan...

Az talán hatásosabb nevelési eszköz lenne, ha esetleg véletlenül nem tudnál megállni, amikor egy ilyen ostoba köcsög bevág eléd (épp csak egy picit bontsd le a hátulját, szerintem elég, ha az egyik sarkát betolod a hátsó tengelyig...) Jó-jó, tudom, hogy a régi beidegződéseket, reflexeket is le kell győzni, meg egy csomó papírmunka, de hátha...
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 17. - 21:03:10 írta kripic » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2549 Dátum: 2012. április 18. - 06:10:38 »

"Az talán hatásosabb nevelési eszköz lenne, ha esetleg véletlenül nem tudnál megállni, amikor egy ilyen ostoba köcsög bevág eléd (épp csak egy picit bontsd le a hátulját, szerintem elég, ha az egyik sarkát betolod a hátsó tengelyig...) Jó-jó, tudom, hogy a régi beidegződéseket, reflexeket is le kell győzni, meg egy csomó papírmunka, de hátha... "

A múltkor megtörtént a Toyota Avensis Versoval, amit leírtam. Nem ismerte el, hogy ő a hunyó, két órát álltunk az Urániánál csúcsban. Neki állt feljebb, még a helyszínelők sem tudták jobb belátásra bírni. Buszon szinte láthatatlan volt a horzsolás, neki már nagyobb volt a kára, de vajh, tanul-e belőle? szerintem nem.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!