Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 04:31:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285198 alkalommal)
NorciW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Hozzászólás #2520 Dátum: 2012. Február 16. - 16:52:15 »

ma hazafelé Miskolcról, ahogy rácsatlakoztam az M3-ra......haladt a belső sávban egy 530xd. pár km/h-val mentem gyorsabban nála, de amint utolértem nem volt hajlandó kimenni a külsőbe. vártam türelmesen nyomulva, aztán csak kiment nagy nehezen, de ment is egyből vissza a belsőbe (a helyére ). ezek után nem sokkal úgy gondolta neki megalázó, hogy megelőzték, erre szép lassan visszaelőzött. majd belassult megint egy traffi láttán, amiről én már tudtam, ezáltal utolértem megint, de mivel üres volt a külső sáv és én mindig jobbra tartok, ezért nem is feltételeztem, hogy kimenne szabályosan, így szép lassan elhaladtam mellette. azért átnéztem, mert kivi voltam eme intelligens emberre...nos hát apánk 65-70 közötti kényelmes igényes ember képzetét keltette, csak ugye a fránya kultúra...
most először jött velem a kis menyasszonyom és ő jóindulatúan feltételezte, hogy csak biztos nem ismeri a szabályokat. én mondtam neki, hogy szerintem elég feltűnő, hogy mindenki jobbra tart és csak előzésre használja a belső sávot, amíg felsőbbrendű apánk végig abban halad.... 

Mosolyog)) Nem is azt mondtam h nem ismeri
Hanem hogy nem érdekli...mert ennyire "okos" Mosolyog Én nem felsőbbrendűséget láttam benne (azok legalább nyomják neki izomból, hogy "megmutassák"), inkább azt, hogy teljesen le****ja a környezetét, a kulturált közlekedést, oda se figyel, csak megy...és mennyi ilyen szánalmas van...
 
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2521 Dátum: 2012. Március 08. - 22:18:05 »

A minap körforgóból kifelé jövet OFF-al látom szemből mentő visítva jön.Ok,fék félrehúzódok had haladjon.Megállok és egy puffanás hátulról.Mi  afa@om az mondom.Nézek a belő visszapillantóba és látom csávó fetreng a csomitetőn.Kiugrok megnézni mi van és biciklis barátom nem figyelt.Csomit megnéztem meg a lámpákat ok,megkérdeztem tőle nincs féked B+ és elindultam.Hazaérve viszont a lökös alján ott a nyom festéksérüléssel.Ott nem néztem. Bár ha látom se sok értelme lett volna bármit is tennem.
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2522 Dátum: 2012. Március 09. - 09:52:02 »

A minap körforgóból kifelé jövet OFF-al látom szemből mentő visítva jön.Ok,fék félrehúzódok had haladjon.Megállok és egy puffanás hátulról.Mi  afa@om az mondom.Nézek a belő visszapillantóba és látom csávó fetreng a csomitetőn.Kiugrok megnézni mi van és biciklis barátom nem figyelt.Csomit megnéztem meg a lámpákat ok,megkérdeztem tőle nincs féked B+ és elindultam.Hazaérve viszont a lökös alján ott a nyom festéksérüléssel.Ott nem néztem. Bár ha látom se sok értelme lett volna bármit is tennem.
ó bakker  Zavart
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #2523 Dátum: 2012. Március 09. - 11:11:32 »

A minap körforgóból kifelé jövet OFF-al látom szemből mentő visítva jön.Ok,fék félrehúzódok had haladjon.Megállok és egy puffanás hátulról.Mi  afa@om az mondom.Nézek a belő visszapillantóba és látom csávó fetreng a csomitetőn.Kiugrok megnézni mi van és biciklis barátom nem figyelt.Csomit megnéztem meg a lámpákat ok,megkérdeztem tőle nincs féked B+ és elindultam.Hazaérve viszont a lökös alján ott a nyom festéksérüléssel.Ott nem néztem. Bár ha látom se sok értelme lett volna bármit is tennem.

A biciklis is hibázott, de azért lehúzódásnál neked is kötelességed meggyőződni, hogy nem jön-e ott vki! Nemfeltétlenül az a hibás, aki hátul volt, ezt mint tapasztalt városi biciklis mondom!
Egyre több biciklis, motoros van, egyszerűbb és egészségesebb is mindenkinek, fiygelni rájuk, mint minden problémáért őket hibáztatni.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2524 Dátum: 2012. Március 09. - 11:51:07 »

A minap körforgóból kifelé jövet OFF-al látom szemből mentő visítva jön.Ok,fék félrehúzódok had haladjon.Megállok és egy puffanás hátulról.Mi  afa@om az mondom.Nézek a belő visszapillantóba és látom csávó fetreng a csomitetőn.Kiugrok megnézni mi van és biciklis barátom nem figyelt.Csomit megnéztem meg a lámpákat ok,megkérdeztem tőle nincs féked B+ és elindultam.Hazaérve viszont a lökös alján ott a nyom festéksérüléssel.Ott nem néztem. Bár ha látom se sok értelme lett volna bármit is tennem.

A biciklis is hibázott, de azért lehúzódásnál neked is kötelességed meggyőződni, hogy nem jön-e ott vki! Nemfeltétlenül az a hibás, aki hátul volt, ezt mint tapasztalt városi biciklis mondom!
Egyre több biciklis, motoros van, egyszerűbb és egészségesebb is mindenkinek, fiygelni rájuk, mint minden problémáért őket hibáztatni.
Biciklist nem előztem igy nem tudom hogy került oda.De álltam mikor belémrohant kb 2mp-e,és nem vészfékkel huzódtam félre.Azonfelül a mentőt neki is hallania kellet.Igy ő a hibás.
Naplózva

06 70/22 11 222
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2525 Dátum: 2012. Március 09. - 13:09:52 »

A minap körforgóból kifelé jövet OFF-al látom szemből mentő visítva jön.Ok,fék félrehúzódok had haladjon.Megállok és egy puffanás hátulról.Mi  afa@om az mondom.Nézek a belő visszapillantóba és látom csávó fetreng a csomitetőn.Kiugrok megnézni mi van és biciklis barátom nem figyelt.Csomit megnéztem meg a lámpákat ok,megkérdeztem tőle nincs féked B+ és elindultam.Hazaérve viszont a lökös alján ott a nyom festéksérüléssel.Ott nem néztem. Bár ha látom se sok értelme lett volna bármit is tennem.

A biciklis is hibázott, de azért lehúzódásnál neked is kötelességed meggyőződni, hogy nem jön-e ott vki! Nemfeltétlenül az a hibás, aki hátul volt, ezt mint tapasztalt városi biciklis mondom!
Egyre több biciklis, motoros van, egyszerűbb és egészségesebb is mindenkinek, fiygelni rájuk, mint minden problémáért őket hibáztatni.
Biciklist nem előztem igy nem tudom hogy került oda.De álltam mikor belémrohant kb 2mp-e,és nem vészfékkel huzódtam félre.Azonfelül a mentőt neki is hallania kellet.Igy ő a hibás.
A leírtak alapján Krisznek van igaza a bringás volt figyelmetlen!
Naplózva

Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2526 Dátum: 2012. Március 10. - 08:03:21 »

Tegnap este a csomagszállítós futár nem fért el,a ház előtt parkoló lacsim mellet olyan kis ívben kanyarodott.És az egészet láttam is,mert pont kinéztem az ablakon kíváncsiságból mi az a diesel ami itt dübörög.Emberünk úgy elment volna mint a huzat,és a gyors öltözés közben a sokadik ablakon való kiordításra állt meg.(Ezért igen ideges lettem)Kimegyek kérdem tőle hogy rendezzük?Hát mennyiből van rendbe kérdezi.Mondtam neki egy 40-es kp-ba.Ezen behőzöngött,de gyorsan elmagyaráztam neki hova tartozik meg nem a diannás haverja vagyok odafigyeljen mert szájon vágom.Erősen megijedt mert ok akkor betétlapot ad.Na mondom akkor indulj töltsd ki.Erre elmegy a kocsiához beül kis idő mulva indit.Én meg nézegetem a sérülést,és halva az indítást alig értem oda rátépve az ajtót.Kivettem a kocsiból és felba@tam az oldalára......Ezután a betétlapot megírta.

Ui:Azt nem értem egyes embereknek miért kell az,ami eleve kötelessége azt csak a megalázásuk után tudják,teszik meg.
Naplózva

06 70/22 11 222
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2527 Dátum: 2012. Március 10. - 11:47:04 »

Tegnap este a csomagszállítós futár nem fért el,a ház előtt parkoló lacsim mellet olyan kis ívben kanyarodott.És az egészet láttam is,mert pont kinéztem az ablakon kíváncsiságból mi az a diesel ami itt dübörög.Emberünk úgy elment volna mint a huzat,és a gyors öltözés közben a sokadik ablakon való kiordításra állt meg.(Ezért igen ideges lettem)Kimegyek kérdem tőle hogy rendezzük?Hát mennyiből van rendbe kérdezi.Mondtam neki egy 40-es kp-ba.Ezen behőzöngött,de gyorsan elmagyaráztam neki hova tartozik meg nem a diannás haverja vagyok odafigyeljen mert szájon vágom.Erősen megijedt mert ok akkor betétlapot ad.Na mondom akkor indulj töltsd ki.Erre elmegy a kocsiához beül kis idő mulva indit.Én meg nézegetem a sérülést,és halva az indítást alig értem oda rátépve az ajtót.Kivettem a kocsiból és felba@tam az oldalára......Ezután a betétlapot megírta.

Ui:Azt nem értem egyes embereknek miért kell az,ami eleve kötelessége azt csak a megalázásuk után tudják,teszik meg.
Nagy a sérülés? Csak felületi, vagy horpadt is?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2528 Dátum: 2012. Március 12. - 09:38:04 »

Tegnap este a csomagszállítós futár nem fért el,a ház előtt parkoló lacsim mellet olyan kis ívben kanyarodott.És az egészet láttam is,mert pont kinéztem az ablakon kíváncsiságból mi az a diesel ami itt dübörög.Emberünk úgy elment volna mint a huzat,és a gyors öltözés közben a sokadik ablakon való kiordításra állt meg.(Ezért igen ideges lettem)Kimegyek kérdem tőle hogy rendezzük?Hát mennyiből van rendbe kérdezi.Mondtam neki egy 40-es kp-ba.Ezen behőzöngött,de gyorsan elmagyaráztam neki hova tartozik meg nem a diannás haverja vagyok odafigyeljen mert szájon vágom.Erősen megijedt mert ok akkor betétlapot ad.Na mondom akkor indulj töltsd ki.Erre elmegy a kocsiához beül kis idő mulva indit.Én meg nézegetem a sérülést,és halva az indítást alig értem oda rátépve az ajtót.Kivettem a kocsiból és felba@tam az oldalára......Ezután a betétlapot megírta.

Ui:Azt nem értem egyes embereknek miért kell az,ami eleve kötelessége azt csak a megalázásuk után tudják,teszik meg.
kedves sztori 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2529 Dátum: 2012. Március 12. - 18:56:48 »

Tegnap este a csomagszállítós futár nem fért el,a ház előtt parkoló lacsim mellet olyan kis ívben kanyarodott.És az egészet láttam is,mert pont kinéztem az ablakon kíváncsiságból mi az a diesel ami itt dübörög.Emberünk úgy elment volna mint a huzat,és a gyors öltözés közben a sokadik ablakon való kiordításra állt meg.(Ezért igen ideges lettem)Kimegyek kérdem tőle hogy rendezzük?Hát mennyiből van rendbe kérdezi.Mondtam neki egy 40-es kp-ba.Ezen behőzöngött,de gyorsan elmagyaráztam neki hova tartozik meg nem a diannás haverja vagyok odafigyeljen mert szájon vágom.Erősen megijedt mert ok akkor betétlapot ad.Na mondom akkor indulj töltsd ki.Erre elmegy a kocsiához beül kis idő mulva indit.Én meg nézegetem a sérülést,és halva az indítást alig értem oda rátépve az ajtót.Kivettem a kocsiból és felba@tam az oldalára......Ezután a betétlapot megírta.

Ui:Azt nem értem egyes embereknek miért kell az,ami eleve kötelessége azt csak a megalázásuk után tudják,teszik meg.
Nagy a sérülés? Csak felületi, vagy horpadt is?
Szerencsére csak horzsolás,nagy felületen.Polírozással kiszedem,de amig nem fizetnek nem nyúlok hozzá.
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2530 Dátum: 2012. Március 14. - 14:31:48 »

nem értem az embereket......van ahol 50es táblánál 2X2 sávos úton én vagyok a leglassabb 60-65tel.....aztán meg kifogok értelmetlenül 40-45tel tötyögő barmokat 1X1 sávnál.....
az egyik ilyen balfék előzése közben pont szemben volt egy mérőautó, kb 65-66 volt a csúcsom, amivel haladtam, de azért kedves dolog minden oldalról nézve...pedig olyan türelmes vagyok mostanság és mégis megcumiztat egy ilyen ráérős ....  bízom benne, hogy megúszom....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2531 Dátum: 2012. Március 14. - 20:42:01 »

nem értem az embereket......van ahol 50es táblánál 2X2 sávos úton én vagyok a leglassabb 60-65tel.....aztán meg kifogok értelmetlenül 40-45tel tötyögő barmokat 1X1 sávnál.....
az egyik ilyen balfék előzése közben pont szemben volt egy mérőautó, kb 65-66 volt a csúcsom, amivel haladtam, de azért kedves dolog minden oldalról nézve...pedig olyan türelmes vagyok mostanság és mégis megcumiztat egy ilyen ráérős ....  bízom benne, hogy megúszom....
Sajnos sok az ilyen idióta aki ha esetleg észreveszi ,hogy mérnek jóval a megengedett sebesség alatt halad. Én az M3 kivezetőjén szoktam észrevenni ha trafi van akkor a sok barom 80 helyett 60-nal tögymörög. Nem tudom mit várnak? Talán azt ,hogy megállítja és megdicséri a rendőr ,hogy mennyire szabályosan közlekedik He
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2532 Dátum: 2012. Március 14. - 20:51:01 »

nem értem az embereket......van ahol 50es táblánál 2X2 sávos úton én vagyok a leglassabb 60-65tel.....aztán meg kifogok értelmetlenül 40-45tel tötyögő barmokat 1X1 sávnál.....
az egyik ilyen balfék előzése közben pont szemben volt egy mérőautó, kb 65-66 volt a csúcsom, amivel haladtam, de azért kedves dolog minden oldalról nézve...pedig olyan türelmes vagyok mostanság és mégis megcumiztat egy ilyen ráérős ....  bízom benne, hogy megúszom....
Sajnos sok az ilyen idióta aki ha esetleg észreveszi ,hogy mérnek jóval a megengedett sebesség alatt halad. Én az M3 kivezetőjén szoktam észrevenni ha trafi van akkor a sok barom 80 helyett 60-nal tögymörög. Nem tudom mit várnak? Talán azt ,hogy megállítja és megdicséri a rendőr ,hogy mennyire szabályosan közlekedik He
[/quote


A mai világban a 30 ezer is nagyon sok pénz és a félelem nagy úr, inkább nem kockáztatnak az emberek.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 14. - 20:53:17 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2533 Dátum: 2012. Március 14. - 21:00:37 »

nem értem az embereket......van ahol 50es táblánál 2X2 sávos úton én vagyok a leglassabb 60-65tel.....aztán meg kifogok értelmetlenül 40-45tel tötyögő barmokat 1X1 sávnál.....
az egyik ilyen balfék előzése közben pont szemben volt egy mérőautó, kb 65-66 volt a csúcsom, amivel haladtam, de azért kedves dolog minden oldalról nézve...pedig olyan türelmes vagyok mostanság és mégis megcumiztat egy ilyen ráérős ....  bízom benne, hogy megúszom....
Sajnos sok az ilyen idióta aki ha esetleg észreveszi ,hogy mérnek jóval a megengedett sebesség alatt halad. Én az M3 kivezetőjén szoktam észrevenni ha trafi van akkor a sok barom 80 helyett 60-nal tögymörög. Nem tudom mit várnak? Talán azt ,hogy megállítja és megdicséri a rendőr ,hogy mennyire szabályosan közlekedik He
[/quote


A mai világban a 30 ezer is nagyon sok pénz és a félelem nagy úr, inkább nem kockáztatnak az emberek.
Ebben teljesen igazad van ,nagyon sok  pénz a 30 ezer is ,de az indokolatlan lassú haladásnak sincs semmi értelme..... meg amúgy is mire észreveszik hogy mérnek már késő ,akkorára rég bemérték.....
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2534 Dátum: 2012. Március 14. - 22:05:24 »

Mai napra még egy plusz dolog. Megyek a gyors 173E-vel a Rákóczin a Blaha felé a csúcsban. A Vas utcánál rámhúz egy Toyotás a középső sávból, dudálok, erre "csakazértis" húzza rám. Duda újra, kormány jobbra, fék, de csak belém fordul a baromarcú. Majd szépen beáll elém, én nem mozdultam, és nem mozdul onnan, mert én belé mentem szerinte, az ő álló kocsijába. A gond az, hogy a busz bal sarka horzsolódott, de nem elől, hanem oldalt a lökős, az övé meg a jobb oldalán hátul, a sárvédőn. Ordít, mint a sakál, megfelelő szavak használatával, én meg csak hallgatom, hátha megüti a guta. Az utasok majdnem megverik, de nem győzi meg senki, hogy ő a hibás. BKV helyszínelők próbálják elmagyarázni, eredménytelenül. Újabb, és újabb verziókat mesél. Két tanú olyan pipa rá, hogy megvárták a helyszínelés végét is, ami nagy dolog! Majd rendőrök is jöttek, meggyőzni nem lehetett. Engem mindkét ember megnyugtatott, hogy egyértelmű a dolog, amit én is tudtam. 2 órán keresztül tartotta fel a forgalmat az amúgy is hosszú hétvégés csúcsban. Az Uránia végállomásba nem tudtak befordulni a buszok, ők tengelyben (!) fordultak vissza a Rákóczi úton. Személyi sérülés persze nem volt, ő eddig is hülye volt, nem az ütközéstől borult el az elméje. Feljelentés lett belőle, lesz bünti is, de ciki, mert biztosan majd be kell menni a yardra, esetleg többször is. Tipikus agresszív barom, akinek sürgős a busz előtt bekanyarodni jobbra a középső sávból, amikor a busz a buszsávban megy, vagy menne...Amúgy jól vagyok. A sarkát olajos ronggyal letörlik, és már nyoma se lesz, a Toyotán meg majd eljátszanak a lakatosok, festők, amit fizethet majd. Pedig nem is BMW-s volt, hanem Toyota Avensis Verso, igaz "L" rendszámos, tehát nyilván szegény ember a kis tahó.

Holnap délután a 95-ön dolgozom. Ne bosszantsatok fel, ha arra jártok- keltek!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 14. - 22:12:54 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!