Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 04:35:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 165 166 [167] 168 169 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 285217 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2490 Dátum: 2012. Január 03. - 18:34:32 »

Lehet, hogy rászálltak és direkt igazoltatták, de végül is jogosan vették el a forgalmit.
Kék helyzetjelző, nincs műbizonylat a kormányról, más a kocsi színe.
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2491 Dátum: 2012. Január 03. - 18:58:47 »

Lehet, hogy rászálltak és direkt igazoltatták, de végül is jogosan vették el a forgalmit.
Kék helyzetjelző, nincs műbizonylat a kormányról, más a kocsi színe.
Persze, azzal nincs is probléma Mosolyog De ahogy a hozzászólók is írják, várjuk a rendőrök felelősségre vonását. Arról még nincs hír...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2492 Dátum: 2012. Január 03. - 19:09:49 »

Lehet, hogy rászálltak és direkt igazoltatták, de végül is jogosan vették el a forgalmit.
Kék helyzetjelző, nincs műbizonylat a kormányról, más a kocsi színe.
Persze, azzal nincs is probléma Mosolyog De ahogy a hozzászólók is írják, várjuk a rendőrök felelősségre vonását. Arról még nincs hír...
Csak halkan megjegyzem, hogy a fotós magának kereste a bajt, és nemcsak magának, hanem a városnak is, mert a hozzászólások rendőr ellenességet feltételeznek, és majd jön a majd én megmutatom, hogy ki a főnök a mi utcánkban. Kekeckedés volt egyértelműen. Amellett, ha a kocsi mellett beszélgettek, akkor ez nem várakozás volt, hanem megállás csak, feltételezve, hogy bármikor odébb állhattak volna, ha mozgássérült jön. Egy pohárban kevertek vihart. Kellet ez? Nem!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2493 Dátum: 2012. Január 03. - 19:58:26 »

Lehet, hogy rászálltak és direkt igazoltatták, de végül is jogosan vették el a forgalmit.
Kék helyzetjelző, nincs műbizonylat a kormányról, más a kocsi színe.
Persze, azzal nincs is probléma Mosolyog De ahogy a hozzászólók is írják, várjuk a rendőrök felelősségre vonását. Arról még nincs hír...
Csak halkan megjegyzem, hogy a fotós magának kereste a bajt, és nemcsak magának, hanem a városnak is, mert a hozzászólások rendőr ellenességet feltételeznek, és majd jön a majd én megmutatom, hogy ki a főnök a mi utcánkban. Kekeckedés volt egyértelműen. Amellett, ha a kocsi mellett beszélgettek, akkor ez nem várakozás volt, hanem megállás csak, feltételezve, hogy bármikor odébb állhattak volna, ha mozgássérült jön. Egy pohárban kevertek vihart. Kellet ez? Nem!
Meg mint írta, Határőr volt.  Nagyon jól tudta, hogy mivel játszik. Ha nem lett volna vaj a füle mögött az autóval, akkor max megkérték volna bosszúsan, hogy máskor ne tegyen ilyet, és ők sem fognak tilosban cseresznyézni. Ennyi lett volna.
Így meg akár hibáztak a rend őrei, akár nem, beállítja magát egy szenvedő, meghurcolt áldozatnak.
Pont jött a rendelet, miszerint ilyenekkel simán bevonhatják a forgalmit. Engedély nélküli átalakításért.
Elég nagy port kavart a chevyklubbon a rendelet idézete.
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2494 Dátum: 2012. Január 16. - 18:58:12 »

Nos, eltelt néhány nap,azt hiszem, most már higgadtan leírhatom, hogy mi mindent láttam, átéltem múlt pénteken, 13.-án, Újpesten a 30-as busszal.
1: A sietős lusta.
Újpest központ, sok autó, busz, villamos, nagy forgalmú kereszteződés, ezért, hogy biztonságosabb legyen, és gyorsabb, gyalogos aluljárót építettek. De minek. Mert sietős, lusta persze nem ment le, inkább elüttette magát egy autóval, de arra azért ügyelt, hogy ezt a villamos sínen hozza össze, így oda- vissza állt a péntek délutáni csúcsban az összes 12-es, 14-es villamos. Csak a fél várost szívatta meg, mert persze buszokkal kellett pótolni a villamosokat, és ahonnan kivették őket, ott is nagy gebaszt okozott a tömegnek. A rendőrök persze, hogy lássák, értünk vannak, jó hosszan helyszíneltek, nemcsak körülrajzolták a helyet, majd elrakták volna az útból az autót, nem, az úgy nem szabad, így jó mindenkinek. A lustának meg egy darabig nem kell vásárolnia, dolgoznia, ágyba hozzák az infúziót. Első barom.
2: Az udvarias.
Elől udvarias Suzukis, mögötte egy valami, majd én a tömött busszal, irány a központtól, a Deák Ferenc utca. Végre zöld, nyomás indulunk, utána kivételesen mindig jó a zöldhullám. Erre kedves barátunk, a második zöldnél blokkol, és szépen átcsábítja a piroson, a zebrán a biciklist, a két sávon át, amit az egyiket nem láthatja, mert takarja a busz. Bringás túlélte, mert élt az átadott elsőbbséggel, udvarias meg összehozott két vészfékezést, és sok utast egymás nyakába. Van az ilyennek agysejtje egyáltalán, vagy pavlovi nervizmusból adódóan fékezett a zebránál, mert hallott anno valamit erről, de, hogy mit, hát arra már nem emlékszik, leköti az agyműködését a létfenttartás. Második barom.
3: A sürgős, ne tartsatok fel.
Végre elérem a Nádor utcát, ott van két megálló, a második a Tűrr István utca előtt van, majd arra kell bekanyarodni balra. Két keskeny utca, hogy a csuklósokkal könnyebb legyen ez a manőver, hát a sarkokat ki is oszlopozták "demszkykkel", amelyek már nem mind függőlegesek. Szóval megálló előtt már veszélyes útkereszteződés tábla, 30-as korlátozás, előzni tilos  táblák, persze szigorú záróvonallal megspékelve. Megkezdem a balra kanyart már a megállót elhagyván, szükséges mértékben kicsit behúzódva a közepe felé az útnak, hogy ne borítsak újabb "demszkyt", erre kivág mögülem sürgős, ne tartsatok fel, mert dolgom van, meg különben is, és megelőz úgy, hogy nem is értem, hogy fért még el, igaz, és barom fékeztem, mert azért csak- csak lestem a tükröt. Harmadik barom.
Nos ez a három barom nem egészen 2 km-en belül okozott próbatételt a reflexeimben, de leginkább a jólneveltségemben, mert úri ember maradtam. Tényleg.
Szeretlek Újpest, szeretlek 30-as. Lehet, hogy ezt tényleg a péntek 13.-ika hozta?

Ma meg a 173E-n egész nap semmi. Unalmas is volt. Kacsint Vigyorog Majd legközelebb... Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 16. - 18:59:48 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2495 Dátum: 2012. Január 17. - 08:49:06 »

Elég mozgalmas napod volt pénteken, Gidy. Akkor inkább már legyenek unalmasak.
Mert szombaton meg az én egyik sógorom járt pórul, még szerencse, hogy csodával határos módon nem lett baja senkinek. A legjobban a lányát sajnálom, aki az anyósülésen élte át ezt a kalandot:

http://www.szon.hu/keresztbe-forditotta-a-skodat-a-roman-kamion-nyiregyhazan/1883297
 
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2496 Dátum: 2012. Január 17. - 09:07:53 »

Elég mozgalmas napod volt pénteken, Gidy. Akkor inkább már legyenek unalmasak.
Mert szombaton meg az én egyik sógorom járt pórul, még szerencse, hogy csodával határos módon nem lett baja senkinek. A legjobban a lányát sajnálom, aki az anyósülésen élte át ezt a kalandot:

http://www.szon.hu/keresztbe-forditotta-a-skodat-a-roman-kamion-nyiregyhazan/1883297
 
Hát újjá születtek, az biztos. Gondolom egy darabig félni fog(-nak), ha autóba ülnek, ha lesz mibe egyáltalán. Hála Istennek azért a lényeg az, hogy nem lett bajuk, és az átélt "élmény" talán még előnyükre is válhat a későbbiekben.
Remélem ez lesz az utolsó baleset az ismerősök között. Ami pedig a román kamionosokat illeti, hát jó lenne, ha megfékeznék őket a rendőrök itt is, és ott is, mert hazájukban még hülyébbek, tapasztalatból tudom.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 17. - 09:11:13 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2497 Dátum: 2012. Január 17. - 09:22:11 »

Elég mozgalmas napod volt pénteken, Gidy. Akkor inkább már legyenek unalmasak.
Mert szombaton meg az én egyik sógorom járt pórul, még szerencse, hogy csodával határos módon nem lett baja senkinek. A legjobban a lányát sajnálom, aki az anyósülésen élte át ezt a kalandot:

http://www.szon.hu/keresztbe-forditotta-a-skodat-a-roman-kamion-nyiregyhazan/1883297
 
Hát ez sokkal rosszabbul is végződhetett volna, de hála Istennek, hogy senki sem sérült meg.
Az a baj, hogy ezek a Román kamionosok elfelejtik a határ után, hogy ez már nem Románia mennek mint az állatok.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2498 Dátum: 2012. Január 17. - 09:54:07 »

Elég mozgalmas napod volt pénteken, Gidy. Akkor inkább már legyenek unalmasak.
Mert szombaton meg az én egyik sógorom járt pórul, még szerencse, hogy csodával határos módon nem lett baja senkinek. A legjobban a lányát sajnálom, aki az anyósülésen élte át ezt a kalandot:

http://www.szon.hu/keresztbe-forditotta-a-skodat-a-roman-kamion-nyiregyhazan/1883297
 
Hát újjá születtek, az biztos. Gondolom egy darabig félni fog(-nak), ha autóba ülnek, ha lesz mibe egyáltalán. Hála Istennek azért a lényeg az, hogy nem lett bajuk, és az átélt "élmény" talán még előnyükre is válhat a későbbiekben.
Remélem ez lesz az utolsó baleset az ismerősök között. Ami pedig a román kamionosokat illeti, hát jó lenne, ha megfékeznék őket a rendőrök itt is, és ott is, mert hazájukban még hülyébbek, tapasztalatból tudom.
Míg otthon laktam Szabolcsban napi rendszerességgel közlekedtem a Nyíregyházát és Beregsurányt összekötő 41-es számú főútvonalon ahol köztudott rengeteg ukrán és román teherautó közlekedik, nem volt ritka ,hogy a román és ukrán kamionok 100-110 kmh-ás sebességgel tolták le az embert az útról.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2499 Dátum: 2012. Január 17. - 11:04:52 »

Péntek estefelé történt velem egy kis kaland,  igaz nagyon nem vagyok rá büszke, hogy kihozták belőlem a szánalmas állatot, igaz alapból eléggé kihegyezett izgalmi állapotban voltam éppen. 
Haladtam az Ecseri út felé az M5től. Mellékútról bevágódik elém egy kis autó, aztán 40nél többel nem volt hajlandó haladni. Nézegettem, hogy megelőzzem-e, közben persze már rajta voltam a seggén. Erre nekiállt fékezgetni. Majd a lámpánál megkérdeztem a kis taknyostól, hogy mi a tököt fékezget, hamár bevágódik elém és 40nel buzizik...értetlenkedett, meg flegmázott, meg állítólag én kezdtem, aztán elkezdett anyázni. Ekkor izzó fejjel kipattantam és kérdőre vontam, majd 10 mp után ki mert szállni, de szép lassan, azt hitte megijedek, hogy volt akkora mint én, csak 18 éves kb. Nekem elég lett volna, ha elismeri faszságát, vagy elnézést kér az anyázásért (a mai világban nem is értem mit várok ezektől, akik még a tanárokat is elverik), miután nem tette, inkább továbbálltam mielőtt megütöm (gondolom ezt sikernek könyvelte el), verekedni nem szeretek, meg sok értelme nincs is....mondtam, hogy 'örülj, hogy maradt fogad te 5 éves', erre is visszapampogott valamit...majd áthajtott egy full teli piroson
Tanulság: nincs értelme foglalkozni a pimasz anyázókkal, habár rájuk férne a verés, de nincs kedvem ezek miatt bíróságra járni...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 17. - 13:40:43 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2500 Dátum: 2012. Január 17. - 11:57:12 »

Weres:
"Tanulság: nincs értelme foglalkozni a pimasz anyázókkal, habár rájuk férne a verés, de nincs kedvem ezek miatt bíróságra járni..."
Büszke vagyok Rád ilyenkor, amikor előjön az eszed. Számolj százig, a tíz kevés, és ne tedd Magad tönkre ilyen idióták miatt. Amellett, lehet, hogy valaki az előzményt nem látta, csak azt, hogy ütsz, feljelentés, tárgyalás, büntetés, és persze utána sofőrt kell bérelned, mert ugrik a jogsid is. Nem éri meg. Nevelni meg úgyis késő, meg nem is a Te dolgod, talán majd az élet rákényszeríti, hogy megváltozzon, vagy nem, és majd más megveri, ez legyen az ő ügyük, ne a Tied. Mikor jössz a könyvért?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #2501 Dátum: 2012. Január 17. - 21:45:55 »

Úgy látom eseménydúsak a napjaink...
Nekem ma volt koccanásom Debrecenben. Lámpa vált előttem, én megállok - még csak nem is hirtelen fékezve - hátulról meglöknek. 
Nem túl komoly, mert csak csikarások vannak, a rendszámkerete például egyértelműen látszik, polír talán eltüntetné a karcokat. De egy 200Ft-os méretű helyen felpattant a festék. Viszont ez miatt szerintem újra kell festeni a lököst. Alá még nem néztem. Holnap megnézetem szakival.
Felelősségét elismerte, kéksárgát töltöttünk, aláírta. ASTRA biztosítóval van valakinek tapasztalata?
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2502 Dátum: 2012. Január 17. - 22:51:41 »

ASTRA biztosítóval van valakinek tapasztalata?
nekem tavaly volt. a szerelők mindent intéztek velük. még a zsebükbe is jutott tuti  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2503 Dátum: 2012. Január 18. - 18:00:46 »

Lehet, hogy rászálltak és direkt igazoltatták, de végül is jogosan vették el a forgalmit.
Kék helyzetjelző, nincs műbizonylat a kormányról, más a kocsi színe.
Persze, azzal nincs is probléma Mosolyog De ahogy a hozzászólók is írják, várjuk a rendőrök felelősségre vonását. Arról még nincs hír...
Csak halkan megjegyzem, hogy a fotós magának kereste a bajt, és nemcsak magának, hanem a városnak is, mert a hozzászólások rendőr ellenességet feltételeznek, és majd jön a majd én megmutatom, hogy ki a főnök a mi utcánkban. Kekeckedés volt egyértelműen. Amellett, ha a kocsi mellett beszélgettek, akkor ez nem várakozás volt, hanem megállás csak, feltételezve, hogy bármikor odébb állhattak volna, ha mozgássérült jön. Egy pohárban kevertek vihart. Kellet ez? Nem!
Meg mint írta, Határőr volt.  Nagyon jól tudta, hogy mivel játszik. Ha nem lett volna vaj a füle mögött az autóval, akkor max megkérték volna bosszúsan, hogy máskor ne tegyen ilyet, és ők sem fognak tilosban cseresznyézni. Ennyi lett volna.
Így meg akár hibáztak a rend őrei, akár nem, beállítja magát egy szenvedő, meghurcolt áldozatnak.
Pont jött a rendelet, miszerint ilyenekkel simán bevonhatják a forgalmit. Engedély nélküli átalakításért.
Elég nagy port kavart a chevyklubbon a rendelet idézete.
Mozgáskorlátozott parkoló-ügy: a rendőrség szerint nem történt szabálytalanság Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2504 Dátum: 2012. Január 18. - 18:20:29 »

Lehet, hogy rászálltak és direkt igazoltatták, de végül is jogosan vették el a forgalmit.
Kék helyzetjelző, nincs műbizonylat a kormányról, más a kocsi színe.
Persze, azzal nincs is probléma Mosolyog De ahogy a hozzászólók is írják, várjuk a rendőrök felelősségre vonását. Arról még nincs hír...
Csak halkan megjegyzem, hogy a fotós magának kereste a bajt, és nemcsak magának, hanem a városnak is, mert a hozzászólások rendőr ellenességet feltételeznek, és majd jön a majd én megmutatom, hogy ki a főnök a mi utcánkban. Kekeckedés volt egyértelműen. Amellett, ha a kocsi mellett beszélgettek, akkor ez nem várakozás volt, hanem megállás csak, feltételezve, hogy bármikor odébb állhattak volna, ha mozgássérült jön. Egy pohárban kevertek vihart. Kellet ez? Nem!
Meg mint írta, Határőr volt.  Nagyon jól tudta, hogy mivel játszik. Ha nem lett volna vaj a füle mögött az autóval, akkor max megkérték volna bosszúsan, hogy máskor ne tegyen ilyet, és ők sem fognak tilosban cseresznyézni. Ennyi lett volna.
Így meg akár hibáztak a rend őrei, akár nem, beállítja magát egy szenvedő, meghurcolt áldozatnak.
Pont jött a rendelet, miszerint ilyenekkel simán bevonhatják a forgalmit. Engedély nélküli átalakításért.
Elég nagy port kavart a chevyklubbon a rendelet idézete.
Mozgáskorlátozott parkoló-ügy: a rendőrség szerint nem történt szabálytalanság Mosolyog
Ez az, amit írtam a várakozás, és a megállás meghatározásáról. A bosszút meg nem lehet bizonyítani, de amellett, ha kekeckedik valaki a rendőrökkel, ő maga legyen feddhetetlen. Ezt megszívta, mert kereste a bajt magának, és nem ismeri a szélirányt sem, amit sajnos mindenkinek kéne ismerni, az élethez- sajnos.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 165 166 [167] 168 169 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!