Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 18:24:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 158 159 [160] 161 162 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284850 alkalommal)
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2385 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 19:38:42 »

"seggbe" mászosok ellen néha bevállt módszerem, hogy elkezdem mosatni az első szélvédőt, ha kell rányomom az egész tartályt. Szokot használni. Esős időben meg "véletlenül" de hogyhogy nem az autó mindig megtalálja az úton a vizes  részeket. Legjobb, mikor a nyomvonalban folyamatosan áll a víz, mintha sínek lennének. Lassulok 80ra, mögöttem gyönyörű vízfüggöny- hála a lacsi hátsó lökös formának. Éedekes, mindig lemaradnak. Eddig bevállt.
A hátsó ködlámpa ki- bekapcsolása sem rossz, hirtelen féklámpának vélik, és lemaradnak. Kacsint Vigyorog
Kipróbáltam, hátsó ködlámpa+padlógáz=kicsit meglepődött szegény hogy otthagyták Vigyorog
Tudom nem helyes ilyenekkel szórakozni, de mikor van pofája néhány méteren belül követni mikor látja hogy még nem tudok lehúzódni, mindezt 130 körül akkor kihoznak a sodromból!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2386 Dátum: 2011. Szeptember 05. - 13:40:28 »


Kipróbáltam, hátsó ködlámpa+padlógáz=kicsit meglepődött szegény hogy otthagyták Vigyorog
Tudom nem helyes ilyenekkel szórakozni, de mikor van pofája néhány méteren belül követni mikor látja hogy még nem tudok lehúzódni, mindezt 130 körül akkor kihoznak a sodromból!
ez jó trükk Zoli  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2387 Dátum: 2011. Szeptember 11. - 20:57:21 »

1. jobbra kis ívbe fordul elöttem egy Vento kb. 20km/h-val. Rögtön a kitaposott homokos részre gurul index nélkül. Gyorsítok. Erre befordul balra megcélozva a jobb első ajtót!!  Balra ránt, anyáz, tovább. Azt se tudta, hogy mögötte vagyok 1méterrel kb. 20méteren keresztül. De a kocsma falához(sarkon) olyan szépen beállt..

2. Faluból ki 3 kocsi egymás után, én középen. Forgalom lassító sziget a bejövöknek. Véletlen hátranézek. Fekete Toyota Yaris előzi a kociskat szembesávon a terelősziget túloldalán dombnak felfelé. A domra enyhe kanyarral megy az út és törvény szerint jön szembe egy autó. Elém vág a Toyotás, mivel voltam szíves 3kocsi hosszt meghagyni előrelátóan...

+1. 3db zöld alma az ablakban hátul. 3óra nasütés után barna körte színűre főttek

Ennyit mára. Horoszkóp szerint vigyázzak a forgalomba...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2388 Dátum: 2011. Szeptember 11. - 21:39:36 »

1. jobbra kis ívbe fordul elöttem egy Vento kb. 20km/h-val. Rögtön a kitaposott homokos részre gurul index nélkül. Gyorsítok. Erre befordul balra megcélozva a jobb első ajtót!!  Balra ránt, anyáz, tovább. Azt se tudta, hogy mögötte vagyok 1méterrel kb. 20méteren keresztül. De a kocsma falához(sarkon) olyan szépen beállt..

2. Faluból ki 3 kocsi egymás után, én középen. Forgalom lassító sziget a bejövöknek. Véletlen hátranézek. Fekete Toyota Yaris előzi a kociskat szembesávon a terelősziget túloldalán dombnak felfelé. A domra enyhe kanyarral megy az út és törvény szerint jön szembe egy autó. Elém vág a Toyotás, mivel voltam szíves 3kocsi hosszt meghagyni előrelátóan...

+1. 3db zöld alma az ablakban hátul. 3óra nasütés után barna körte színűre főttek

Ennyit mára. Horoszkóp szerint vigyázzak a forgalomba...
ehhez hasonlók nekem is szoktak lenni, kivéve a gyümölcsaszalást a hátsó ablakban Vigyorog
Lassan majdnem annyit nézek a visszapillantóba mint előre mert néha a hátunk mögött készülnek veszélyes dolgok
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2389 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 17:46:39 »

Milyen furcsaságokat vesztek észre?

http://www.youtube.com/watch?v=lcwWyvbJZAA&feature=player_embedded
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2390 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 19:07:51 »

Biztos bögyörészett a rádiógombokon a biztos úr.....Szondázunk és félünk..:-)))
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2391 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 15:11:50 »

Biztos bögyörészett a rádiógombokon a biztos úr.....Szondázunk és félünk..:-)))

Hadd javítsalak ki: "szondázunk és mérünk..."  Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2392 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 08:51:50 »

Ajánlom e sorokat Weres barátomnak főleg, és persze mindenkinek.
A tegnapi nap érdekességeiből, csak a fontosabbak.

1: A felső rakparton Budán végig van bicikli út. Ez persze nem azt jelenti, hogy néhány idióta ne a Fő utcán menjen a buszok, és az autók között életveszélyben, szlalomozva, kihívva a kaszást, mert andrealin függő az elmebeteg.
2: Korán sötétedik, be kéne kapcsolni a lámpákat az autóknak is, de pláne a védtelenebb bringásoknak, főleg akkor, ha nem a bringa úton hajtanak.
3: Clark Ádám  téri körforgalom. Jövök a busszal a Fő utcából, végre behajtok a körforgalomba, ahonnan a második kiágazás lesz az enyém. De az Alagútnál, egy motoros agyatlan, 1 (azaz egy 1) méterrel engem megelőz, és előttem befordul az Alagút felé. Vészfék, és még jó vagyok reflexügyileg, és élve elhagyja a helyszínt, de agyhalott már eleve, nem klinikailag. Utasok szerették...
4: A Döbrentei tértől a Clark Ádám térig végig araszol a kocsisor, szépen komótosan. Záróvonal, meg kis járdasziget, hogy a zebránál ne lehessen ügyeskedni még véletlenül se. Erre jön egy nem is BMW-s, Audis, Mercis, hanem egy Citroenes, aki fogja magát és végighajt a menetiránnyal szemben több száz métert, persze mindenki berágott, és nem akarták beengedni sehol, pedig jött szembe már a forgalom, de sajna, nem tolták vissza, mert egy elaludt, és benyomta az orrát félig, így már nem tolattatták vissza az eredeti jól megérdemelt utolsó helyére a Döbrentei térre. Nagy kár! A pofátlanság, és a szemenszedett, tudatos szabálytalanság mintapéldánya volt ez a szemét alak. Kár, hogy nem én jöttem vele szemben.

Szóval ez volt a 18-19-41-es villamospótlós tegnapi napom dióhéjban. Tetszett? He
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2393 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 09:12:31 »

Csodálatos élmény lehetett.
Ilyen viszatolattatásos mókát már többször átéltem, a 10-es úton pilisvörösvár határában.
Állt a sor reggel szokás szerint, ilyen idióta meg megelőzök mindenkit és befurkodok előre célzattal nekilódult, szemből meg jött a dascher-es kamion lámpaernyőt felkapcsolva, tülkölve.
Emberünk meg kénytelen volt vagy 300m-t visszatolatni.
Volt nagy vidámság a kocsisorban.

hihi.  Vigyorog
Naplózva

Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2394 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 09:37:46 »

Csodálatos élmény lehetett.
Ilyen viszatolattatásos mókát már többször átéltem, a 10-es úton pilisvörösvár határában.
Állt a sor reggel szokás szerint, ilyen idióta meg megelőzök mindenkit és befurkodok előre célzattal nekilódult, szemből meg jött a dascher-es kamion lámpaernyőt felkapcsolva, tülkölve.
Emberünk meg kénytelen volt vagy 300m-t visszatolatni.
Volt nagy vidámság a kocsisorban.

hihi.  Vigyorog
Amit meg szerettem volna írni, meg jól elfelejtettem.  Vigyorog

Naszóval imádom a kedves autóstársakat, a kezdődő őszi időben.
Kedvenceim közé tartoznak, a kicsit ködben úszik a hegytető cirka 5km-re a távolban, de a ködzárót azonnal bekapcsoljuk, mert az kell!  Zavart
A másik nagy kedvencem a világos van már, ködben minden világítás nélkül poroszkáló.
nameg csak a ködlámpát felkapcsoló állatfajta. (nem a nappali menetfényes, régi típusok)

Jó lenne már, ha a kedves emberkék megtanulnának a ködlámpa használatát.
Én csak nagyon sűrű ködben kapcsolom fel a zárót, és amint beér egy delikvens, le is kapcsolom.
Minek égjen, minek vakítsam el. (50km-t élmény a ködzárót bámulva vezetni, ködben)
Az elsőt is ugyanígy használom, ha konvojban vagyok, felesleges, hogy menjen.

De néha azért gonoszkodok, ha ködzárót látok felkapcsolok minden fényt egy idő után, míg le nem kapcsolja.
Elég sokszor célravezető.  Vigyorog
Naplózva

Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2395 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 11:42:11 »

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/elkerult_buszbaleset_szombathely
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2396 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 13:05:46 »

Srácok, el kell fogadni, hogy nem lehet mindenki önzetlen és jó ember. Az ilyeneket is szeretettel kell megáldani és felruházni.  Vigyorog
Én is csak rávillantottam a gyökérkezelt subarusra kedd késő este az M5 kivezetőn. Ő ment a 2 sáv közül a belsőben, én meg a külső (tesó és áhen) 2 sávban a belsőben. az utolsó pillanatban 4 sávot váltva  a szalagkorlát előtt a forgalomtól elzárt területen vágott át előttem a legeslegkülsőbe. Villantottam neki egyet, hogy érezze a törődést, de gondolom le****ta. Hát én is le****tam volna, ha az árokban köt ki és haldoklik. ennyi. Áldjon meg a Jó Isten mindenkit!  Vigyorog Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2397 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 14:30:21 »

Csodálatos élmény lehetett.
Ilyen viszatolattatásos mókát már többször átéltem, a 10-es úton pilisvörösvár határában.
Állt a sor reggel szokás szerint, ilyen idióta meg megelőzök mindenkit és befurkodok előre célzattal nekilódult, szemből meg jött a dascher-es kamion lámpaernyőt felkapcsolva, tülkölve.
Emberünk meg kénytelen volt vagy 300m-t visszatolatni.
Volt nagy vidámság a kocsisorban.

hihi.  Vigyorog
Amit meg szerettem volna írni, meg jól elfelejtettem.  Vigyorog

Naszóval imádom a kedves autóstársakat, a kezdődő őszi időben.
Kedvenceim közé tartoznak, a kicsit ködben úszik a hegytető cirka 5km-re a távolban, de a ködzárót azonnal bekapcsoljuk, mert az kell!  Zavart
A másik nagy kedvencem a világos van már, ködben minden világítás nélkül poroszkáló.
nameg csak a ködlámpát felkapcsoló állatfajta. (nem a nappali menetfényes, régi típusok)

Jó lenne már, ha a kedves emberkék megtanulnának a ködlámpa használatát.
Én csak nagyon sűrű ködben kapcsolom fel a zárót, és amint beér egy delikvens, le is kapcsolom.
Minek égjen, minek vakítsam el. (50km-t élmény a ködzárót bámulva vezetni, ködben)
Az elsőt is ugyanígy használom, ha konvojban vagyok, felesleges, hogy menjen.

De néha azért gonoszkodok, ha ködzárót látok felkapcsolok minden fényt egy idő után, míg le nem kapcsolja.
Elég sokszor célravezető.  Vigyorog

Bevallom, én is szoktam használni lakott területen kívül a ködlámpát az alábbi esetekben:
1. ha korlátozott látási viszonyok vannak nappal, pl.:köd, avagy sötétben ha köd, eső, hóesés.
2. a vadak miatt sötétben, lakott területen kívül ha nincs korlátozott látási viszony, de lakott területre érve, vagy ha érkezik szemben, vagy engem megelőzve másik jármű, lekapcsolom.

Amúgy ha valakit leelőzök és ő rajta felejti a ködfényt vagy a refit, akkor én is be szoktam kapcsolni a hátsó ködzárt. Ennek hatására vagy kitartóan bekapcsolva hagyja és lemarad, vagy észreveszi magát és lekapcsolja. Kacsint Hatásos  a HB középtájra tájolt két nagyfoncsorú ködzárója.... Vigyorog  Ha meg ez sem elég, még egy féklámpát is nyomok, na akkor már tényleg pirosban úszik mögöttem 100 méter!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #2398 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 18:18:49 »

Srácok, el kell fogadni, hogy nem lehet mindenki önzetlen és jó ember. Az ilyeneket is szeretettel kell megáldani és felruházni.  Vigyorog
Én is csak rávillantottam a gyökérkezelt subarusra kedd késő este az M5 kivezetőn. Ő ment a 2 sáv közül a belsőben, én meg a külső (tesó és áhen) 2 sávban a belsőben. az utolsó pillanatban 4 sávot váltva  a szalagkorlát előtt a forgalomtól elzárt területen vágott át előttem a legeslegkülsőbe. Villantottam neki egyet, hogy érezze a törődést, de gondolom le****ta. Hát én is le****tam volna, ha az árokban köt ki és haldoklik. ennyi. Áldjon meg a Jó Isten mindenkit!  Vigyorog Mosolyog

Aztanemjóját! Tényleg rég jártam erre... Ezzel az Ákos gyerekkel meg mi történt...He Vigyorog Vigyorog Ez az Ákos az az Ákos...?     Tuti lemaradtam valamiről...  Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2399 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 19:29:50 »

Srácok, el kell fogadni, hogy nem lehet mindenki önzetlen és jó ember. Az ilyeneket is szeretettel kell megáldani és felruházni.  Vigyorog
Én is csak rávillantottam a gyökérkezelt subarusra kedd késő este az M5 kivezetőn. Ő ment a 2 sáv közül a belsőben, én meg a külső (tesó és áhen) 2 sávban a belsőben. az utolsó pillanatban 4 sávot váltva  a szalagkorlát előtt a forgalomtól elzárt területen vágott át előttem a legeslegkülsőbe. Villantottam neki egyet, hogy érezze a törődést, de gondolom le****ta. Hát én is le****tam volna, ha az árokban köt ki és haldoklik. ennyi. Áldjon meg a Jó Isten mindenkit!  Vigyorog Mosolyog

Aztanemjóját! Tényleg rég jártam erre... Ezzel az Ákos gyerekkel meg mi történt...He Vigyorog Vigyorog Ez az Ákos az az Ákos...?     Tuti lemaradtam valamiről...  Kacsint
Lehet, hogy ez az Ákos, az Újj Ákos, vagy csak tényleg új Ákos?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 158 159 [160] 161 162 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!