Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 16:27:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284782 alkalommal)
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2355 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 14:44:55 »

Szombaton a Balatonakali-i Daewoo talira igyekezve sikerült egy 45000,-Ft-s bírságot begyűjtenem az M7 és Balatonakarattya között valahol van egy kevésbé feltűnő 50-s tábla ahol 81-l bemértek és ma megjött a bírság!   
Hát sajnos az ilyen helyekre szoktak beállni mérni ahol nem egyértelmű a sebességkorlátozás.... Azt szabad megkérdezni ,hogy mennyi idő múlva értesítettek a gyorshajtásról?

13-n szombaton mértek be, ma 19-e van.  Puszi
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2356 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 15:57:20 »

Szombaton a Balatonakali-i Daewoo talira igyekezve sikerült egy 45000,-Ft-s bírságot begyűjtenem az M7 és Balatonakarattya között valahol van egy kevésbé feltűnő 50-s tábla ahol 81-l bemértek és ma megjött a bírság!   
Hát sajnos az ilyen helyekre szoktak beállni mérni ahol nem egyértelmű a sebességkorlátozás.... Azt szabad megkérdezni ,hogy mennyi idő múlva értesítettek a gyorshajtásról?

13-n szombaton mértek be, ma 19-e van.  Puszi
A veszprémi rendőrök mindig is nagyon szorgalmasok voltak. Míg lejártunk Akarattyára mindig is radaroztak éveken keresztül, így most is. Pálya után az 50-et nehéz betartani, mert mintha állna a kocsi olyan érzetet kelt. Pedig az 50-es tábla már régen kint van, alaposan meghozta az árát, még akkor is, ha platinából lenne az egész. Bár igaz, akkor már nem lenne ott...Hála a gyűjtőknek. Drága hely.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2357 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 17:16:42 »

Szombaton a Balatonakali-i Daewoo talira igyekezve sikerült egy 45000,-Ft-s bírságot begyűjtenem az M7 és Balatonakarattya között valahol van egy kevésbé feltűnő 50-s tábla ahol 81-l bemértek és ma megjött a bírság!   
Hát sajnos az ilyen helyekre szoktak beállni mérni ahol nem egyértelmű a sebességkorlátozás.... Azt szabad megkérdezni ,hogy mennyi idő múlva értesítettek a gyorshajtásról?

13-n szombaton mértek be, ma 19-e van.  Puszi
Húú akkor tényleg gyorsan dolgoznak.......hamar be akarják gyűjteni a pénzt
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2358 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 19:32:32 »

Tegnap Baján országos tűzijáték (Qrva jó) volt. Az előző 4-5év halászléfőzési tűzijáték összesen nem volt ilyen jó.
A tömeg 90%-a elment a végén. Én a kocsinál várva még adtam mindenkinek +10perc előnyt csak utána indultam. A 2*2 sávoson nyugisan haladt a sor, amikor egy lámpánál annyit vettem észre, hogy mindkét sorban égnek a féklámpák az elöttem lévőnél nem  és rohamosan közeledem a feneke felé! Fékre ugrottam és feszítettem magam készülve a csattanásra. Nos az ABS csöndben maradt, így meg tudtam állni 15-20centire. Az asszonyt megrántotta a biztöv elég rendesen. 40-50között mentem, ehhez képest elég durva volt a megállás. Se én, se ő nem tudja, hogy hogyan állt meg az elöttem menő.  He
Talán motorfékkel lassult le ennyire.?
Én már a csattanást vártam, meg a számlát kalkuláltam fejben. Fura az ember vészhelyzetben...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #2359 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:51:31 »

Szombaton a Balatonakali-i Daewoo talira igyekezve sikerült egy 45000,-Ft-s bírságot begyűjtenem az M7 és Balatonakarattya között valahol van egy kevésbé feltűnő 50-s tábla ahol 81-l bemértek és ma megjött a bírság!   
Hát sajnos az ilyen helyekre szoktak beállni mérni ahol nem egyértelmű a sebességkorlátozás.... Azt szabad megkérdezni ,hogy mennyi idő múlva értesítettek a gyorshajtásról?

13-n szombaton mértek be, ma 19-e van.  Puszi
Húú akkor tényleg gyorsan dolgoznak.......hamar be akarják gyűjteni a pénzt
Saját tapasztalat alapján, 2010 évi sztori.
Sógikám kölcsön kértem a szekerem, persze be is mérték városon belül 89-el. Ez kb. augusztus 9-én volt. A közigazgatási eljárásról az értesítőt megkaptam október 11-tájákán, mondván, hogy ellenem az eljárást elindították október 1-jén. Ezt követően jöt a határozat, kb november közepén.
Mi a bibi? Van egy csodálatos törvényünk, aminek a rövidítése Ket. Az ekképpen rendelkezik. A hivatalból in dult eljárásról az ügyfelet, illetev akit érint, az eljárás elindítását követően nyolc napon belül értesíteni kell. Ez nem történt meg. Gyorshajtásnál az eljárás véleményem szerint gyorshajtásról készült fényképfelvétellel már elindul. Határnapot csusztak. Ez azért fontos, mert jogos védekezésem nem tudtam időben előadni, ugyanis az is benne van a csodás törvényben, hogy határidőn belül az érdekeltnek, ügyfélnek joga van a védekezését előadni. Aki határnapot csúszik, igazolási vélelmet terjeszthet elő, amit vagy elfogadnak vagy nem. A hivatalból indult eljárás ideje akkor még 22 nap volt, melyet az eljáró szerv vezetője 30 nappal meghosszabbíthat, ez megtörtént, de még így jóval a határidőn kívül jártak már. A 22 napba a hatóságnak közölni is kell a döntést, ami megint nem történt meg. A közlekedésről szóló törvény szerint a gyorshajtást követően 60napon belül ki kell szabni a bírságot, de azt meg kell előznie a hatósági eljárásnak. Határnapokba belekötve megírtam a fellebbezést, válaszba elismerték a hibákat, de a lóvét akkor is fizessem be vagy menjek bíróságra. Kalkuláltam a dolgot, sógoron behajtottam, fizettem. A lényeg: 60 napon túl szabják ki a bírságot, de ha jól tudom most már 30 nap, nem vagy köteles befizetni. Mindezt elkerülve, létrehoztak egy országos hatáskörű szervet, ezért olyan gyorsak. Akit érdekel az egész sztori, fellebbezés törvényi hivatkozással teletűzdelve, annak privátba szivesen elküldöm.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2360 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 12:43:59 »

tegnap délután volt 2 államtársam, akik úgy váltottak sávot elém, hogy az első lököst majdnem elvitték, ha nem motorfékezek. pedig látták, hogy ott vagyok, max nem mérték fel jól a távot, na de akkor is...
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2361 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 08:01:10 »

tegnap délután volt 2 államtársam, akik úgy váltottak sávot elém, hogy az első lököst majdnem elvitték, ha nem motorfékezek. pedig látták, hogy ott vagyok, max nem mérték fel jól a távot, na de akkor is...
Milyen nyugodt kommentálása az eseményeknek. Csak nem szedsz valami nyugibogyót?  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #2362 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 09:02:52 »

Nem igazán az Érdekes képek és videok közé való, igy inkabb itt mutatnam azoknak akik még esetleg nem ismerik....http://www.youtube.com/watch?v=rfWGCCU2GYo&feature=player_embedded
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2363 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 12:10:03 »

tegnap délután volt 2 államtársam, akik úgy váltottak sávot elém, hogy az első lököst majdnem elvitték, ha nem motorfékezek. pedig látták, hogy ott vagyok, max nem mérték fel jól a távot, na de akkor is...
Milyen nyugodt kommentálása az eseményeknek. Csak nem szedsz valami nyugibogyót?  Vigyorog
eléggé lehiggadtam az elmúlt években  Kacsint és a doki aszonta, hogy kerüljem a stresszt  Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2364 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 18:13:38 »

tegnap délután volt 2 államtársam, akik úgy váltottak sávot elém, hogy az első lököst majdnem elvitték, ha nem motorfékezek. pedig látták, hogy ott vagyok, max nem mérték fel jól a távot, na de akkor is...
Milyen nyugodt kommentálása az eseményeknek. Csak nem szedsz valami nyugibogyót?  Vigyorog
eléggé lehiggadtam az elmúlt években  Kacsint és a doki aszonta, hogy kerüljem a stresszt  Mosolyog
Weres! Azért ez a topic legfőbbként a tied. Ha valaki fékezésre kényszerít, vagy lassan, megy, vagy gyorsan, akkor Te már itt panaszkodsz. Tudod, kezdesz higgadni, de amiért még mindig leírod, ez azt jelenti, hogy hergel még a dolog. Csak egy körre gyere el velem a 173E-sre, és belátod, a téged ért sérelmek kutyafülék ahhoz, ami mi naponta többször folyamatosan kapunk. Ha csak a súlyosabbakat írnám le, naponta órákat pötyöghetnék itt. Hidd el, mindenki kap bőven- sajnos persze-, de nem szabad a szívünkre venni, mert akkor hamar végünk lesz. Szóval a sérelmeket intézd el úgy, hogy kineveted, hogy milyen együgyű, és légy büszke arra, hogy Te különb vagy nála, és légy is az! A dokinak igaza volt, kerüld a stresszt! Uff! Szóltam.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2365 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 19:57:42 »

tegnap délután volt 2 államtársam, akik úgy váltottak sávot elém, hogy az első lököst majdnem elvitték, ha nem motorfékezek. pedig látták, hogy ott vagyok, max nem mérték fel jól a távot, na de akkor is...
Milyen nyugodt kommentálása az eseményeknek. Csak nem szedsz valami nyugibogyót?  Vigyorog
eléggé lehiggadtam az elmúlt években  Kacsint és a doki aszonta, hogy kerüljem a stresszt  Mosolyog

Mi van Ákos? Csak nem öregszel!?HeHe? Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2366 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 20:12:39 »

tegnap délután volt 2 államtársam, akik úgy váltottak sávot elém, hogy az első lököst majdnem elvitték, ha nem motorfékezek. pedig látták, hogy ott vagyok, max nem mérték fel jól a távot, na de akkor is...
Milyen nyugodt kommentálása az eseményeknek. Csak nem szedsz valami nyugibogyót?  Vigyorog
eléggé lehiggadtam az elmúlt években  Kacsint és a doki aszonta, hogy kerüljem a stresszt  Mosolyog
Én azért csípem a beszólásait vezetési gikszerekről!  Vigyorog
Mi van Ákos? Csak nem öregszel!?HeHe? Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2367 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 07:27:42 »

Igen, öregszem Sebijoe  Vigyorog
Apa, hidd el, annyira nem érintenek érzékenyen amiket leírok (kivéve az ülés kiégetést), csupán gondoltam, ha van már ilyen topik, akkor néha megosztom a történteket. Így sem minden eksönt írok le, nyugi.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2368 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 16:40:04 »

Igen, öregszem Sebijoe  Vigyorog
Apa, hidd el, annyira nem érintenek érzékenyen amiket leírok (kivéve az ülés kiégetést), csupán gondoltam, ha van már ilyen topik, akkor néha megosztom a történteket. Így sem minden eksönt írok le, nyugi.
Gyere ki velem illegálra.Ott kitombolhatod magad és a kormolót meghallgathatod hogyan fúj. Vigyorog
Naplózva

06 70/22 11 222
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2369 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 17:41:38 »

Igen, öregszem Sebijoe  Vigyorog
Apa, hidd el, annyira nem érintenek érzékenyen amiket leírok (kivéve az ülés kiégetést), csupán gondoltam, ha van már ilyen topik, akkor néha megosztom a történteket. Így sem minden eksönt írok le, nyugi.
Gyere ki velem illegálra.Ott kitombolhatod magad és a kormolót meghallgathatod hogyan fúj. Vigyorog

Szerintem ezt pü-ben kellene!
Naplózva

Oldalak: 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!