Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 12:28:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284703 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2280 Dátum: 2010. December 15. - 14:58:30 »

Hosszabb utak során vagy induláskor vagy érkezéskor sötétben vezetek.
Srácok én még életemben nem pipáltam ennyi tiszta időben ködlámpával közlekedőt!!
Elképesztő, hogy napok óta tiszta időjárás mellett tömegével mennek ködlámpával, mert csak van, akkó kopjon...
Az meg überf sza, hogy a ködlámpa fullon a pilács meg helyzetjelző fokozaton!

A csúcs az volt, amikor Bonyhád elött megelőzők egy kombi VW rozsdaXL-t. Megpakolva, felfelé világítva és ködlámpával jön utánnam. Rávillantok a hátsó köddel. 1perc és leveszi a ködlámpát! Na ennek van esze - gondoltam én.
Erre elkezd üldözni és világít a fenekembe, hogy alig látok. Nyomom, hogy leszakadjon az asszony meg parázik mellettem. Bonyhádon szerencsémre elkanyarodott.

Valaki emlegetett régebben a Magnum 357st. Hááááát lehet, hogy használtam volna....
Komis! Most még azt is gondold, hogy ezek legalább este használták, de itt Pesten fényes nappal, szikrázó napsütésben is sokszor használják a ködlámpát, elől, sőt hátul is. Akkor már a Magnum kevés is? Ajánlom: vonóhorog, rajta egy ágyú, műszerfalról indítható tüzeléssel. Így már megfelel Önnek, Uram? Ja előre meg repülős fedélzeti géppuska.
Persze, hogy a nappalisok hülyébbek, de azok annyira nem zavarnak a fényviszonyok miatt.
A technikai megoldásaid jók! csak kicsit kevesebbet játsz a Nintendóddal  Vigyorog mert elvonóra küld az asszony.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2281 Dátum: 2010. December 15. - 15:12:21 »

"A technikai megoldásaid jók! csak kicsit kevesebbet játssz a Nintendóddal  Vigyorog mert elvonóra küld az asszony."
Komis! Ezt hízelgésnek veszem, hogy kinézed belőlem, hogy tudok vele játszani, de bevallom, fogalmam sincs, hogy mire gondolsz, mert még mindig ott tartok, igaz büszkén, hogy tudok fórumozni, meg e-mailezni, és még megy az IWIW is. Ennyi, és nem több, de nekem már bőven elég, ha kell valami okosság, szólok a Csabának, ő ért is mindenhez.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2282 Dátum: 2010. December 15. - 15:29:42 »

"A technikai megoldásaid jók! csak kicsit kevesebbet játssz a Nintendóddal  Vigyorog mert elvonóra küld az asszony."
Komis! Ezt hízelgésnek veszem, hogy kinézed belőlem, hogy tudok vele játszani, de bevallom, fogalmam sincs, hogy mire gondolsz, mert még mindig ott tartok, igaz büszkén, hogy tudok fórumozni, meg e-mailezni, és még megy az IWIW is. Ennyi, és nem több, de nekem már bőven elég, ha kell valami okosság, szólok a Csabának, ő ért is mindenhez.
Ezek szerint a busz kormányánál lettél ilyen kreatív? Volt időd végig gondolni a 'bosszú állást' járat közben... Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2283 Dátum: 2010. December 31. - 15:36:35 »

Az alábbi esethez hasonló majdnem minden nap történik velem. Az apropója amiért leírom, hogy egy márkatárssal volt az affér, na meg talán megkövetni utólag, hogy felindultan reagáltam le buta cselekedetét. Meg egy kicsit kimorogjam magam, hogy pont egy márkatárs...
Helyszín: Keszthely nyugati elkerülő ma 14 órakor.
Közeledvén a kereszteződéshez index ki jobbra, besorolok a kanyarodó sávba. Látom, szemből érkezik egy mentazöld lacsi HB, indexel balra, besorol ő is, majd kanyarodik. Eddig még nem is lenne baj, hisz a rutinos versenyző ebben a kereszteződésben általában befordul akkor is, ha elsőbbséget kell adnia másnak, mert a kereszteződés olyan nagy, hogy bekanyarodás után még akkora forgalomtól elzárt területekkel közölt hely van a sávok találkozásáig, hogy akár egy nyerges is simán beállhat. Mitöbb be is szoktak, hiszen akkora utat kell megtenni, hogy még a kis ív is nagyobb, mint más kereszteződésekben a balra kanyarodó nagy, így aztán sosem lehetne a forgalomtól bekanyarodni. Számítottam is rá, hogy elsőbbséget ad, mert olyan lagymatag volt a mozgása, mint aki felismerte a forgalmi szitut és vár az elsőbbséggel rendelkező elhaladására. De nem! Haláli nyugalommal érkezik és ha nem számítok rá és fékezek, akkor oldalbaverem! Persze rányomtam a dudát... Visszakapcsotam, majd amikor mögé értem, még ő kezdett mutogatni. Na én meg vissza, mutatván a jobb kezemet, hogy tudja-e neki melyik az és az afelől érkezőnek lenne elsőbbsége.
No máskor az értelmesebbjével eddig szoktunk elérni a társalgásban, aztán pillanatra elgondolkodik, intve elnézést kér én meg általában visszaintek, hogy vettem a bocsánatkérőt és szent a béke. Mindenki hibázhat, én is szoktam, ennek ez lenne a normális lerendezési módja.
De ez a csóka nem! Miután mutogatott, ráfékezett párszor! Na itt borult el az agyam, mert azért ilyet mégsem... Nekiálltam előzni, erre ő is nyomta vagy 90-ig. Én meg mutattam neki mellé érve, hogy mit kívánok az újévre!!  Vigyorog Többen ültek benne én meg egyedül, úgyhogy nem volt esélye, na meg persze csak addig tolta, amíg beértem elé, utána már annyira nem volt sietős neki, hogy a következő kereszteződés előtt már vagy 300 méterre lemaradt, jöhetett vagy 40-nel.   
Rendszámot nem volt módom jegyezni, mert arra figyeltem, ne csókoljam meg hátulról amikor befékezett, de azt láttam, hogy egy arany/sárga színű, szokásos -kézi írást utánzó- Gyulai felirat volt a hátsó ajtó bal felén.
Itt üzenem az illetőnek, hogy ad 1. eleve márkatárssal ilyet nem illik, -én is kicsit toleránsabb vagyok velük-, ad 2. ilyen esetekben szoktam megállni és ablakukhoz lépve megtudakolni, mégis ami a jó .....-t gondol, mit csinál? Volt már egy-két eset, amikor ilyenért már majdnem kiszedtem a helyéről a sofőrt, mert piszokul fel tud idegesíteni, ha valaki balfék és még utána ő akar oktatni, ráadásul balesetveszélyes módon!

És csak úgy általánosságban, nem kizárólag erre az esetre értve. A múltkor éppen erről beszélgettünk, hogy ha valaki vétkes, akkor ne hőzöngjön, hanem maradjon kussban, kérjen elnézést és nincs baj. Ha én hibázok, húzom fülem-farkam, elnézést kérek. Ki nem állhatom az olyan embereket, akiknek még feljebb áll, ahelyett, hogy meghúznák magukat és elismernék a hibájukat!
No! Kidohogtam magam...mindenkinek baleset és bosszúságmentes közlekedést az újévben! 
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 31. - 15:40:31 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2284 Dátum: 2010. December 31. - 18:38:33 »

Hmm.

Cápa!

Lehet, hogy nem is tudta, hogy szabálytalan volt, hogy hibázott. Ez talán még nagyobb baj.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2285 Dátum: 2010. December 31. - 18:40:16 »

Hmm.

Cápa!

Lehet, hogy nem is tudta, hogy szabálytalan volt, hogy hibázott. Ez talán még nagyobb baj.
Na akkor még nagyobb a baj, mert innen indul a kresz...!  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2286 Dátum: 2010. December 31. - 19:25:41 »

Az alábbi esethez ....... akiknek még feljebb áll, ahelyett, hogy meghúznák magukat és elismernék a hibájukat!
No! Kidohogtam magam...mindenkinek baleset és bosszúságmentes közlekedést az újévben! 
Márkatárs? Kölcsön kérte!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2287 Dátum: 2011. Január 03. - 20:55:34 »

Ma minden második autós dili volt Pesten.
A Dózsa György úton állok a piros lámpánál, amikor egy Passat fékezés nélkül mellettem belemegy a kereszteződésbe. Már a villamos síneken járt, amikor feltünt a sofőrnek, hogy valami nem jó...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2288 Dátum: 2011. Január 11. - 20:55:00 »

Urak, homályosítsatok már fel, lehet én vagyok marslakó de másodszor fordul elő velem, hogy egy autóstárs, beparkol a kocsibeállóba, majd 10-15 perc után előkerül, és annyit se mond hogy bocs. Meg mertem jegyezni  hogy talán elnézést kérhetne hamár feltart, és még ő volt megsértődve hogy merek hozzászólni!
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2289 Dátum: 2011. Január 11. - 21:04:40 »

Urak, homályosítsatok már fel, lehet én vagyok marslakó de másodszor fordul elő velem, hogy egy autóstárs, beparkol a kocsibeállóba, majd 10-15 perc után előkerül, és annyit se mond hogy bocs. Meg mertem jegyezni  hogy talán elnézést kérhetne hamár feltart, és még ő volt megsértődve hogy merek hozzászólni!

Ne lepődj meg! Ez teljesen átlagos magyar mentalitás. Én egy 4-es társas családiházban lakom, ahol van egy kis közös udvar a kocsiknak, ill a behajtó. Szomszéd állandóan elállja a beállót, és csodálkozva kérdezi mindíg, hogy mért? Nem férsz ki (mikor szólok neki)? Bár ezt betudom annak, hogy szegény minimálbéren lévő plasztikai sebész, 2 évente új Passattal... Felesége dettó így, vagy rosszabbul parkol. Ő már elvitte a házunk sarkát is Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2290 Dátum: 2011. Január 12. - 20:14:20 »

Urak, homályosítsatok már fel, lehet én vagyok marslakó de másodszor fordul elő velem, hogy egy autóstárs, beparkol a kocsibeállóba, majd 10-15 perc után előkerül, és annyit se mond hogy bocs. Meg mertem jegyezni  hogy talán elnézést kérhetne hamár feltart, és még ő volt megsértődve hogy merek hozzászólni!

Próbáld azt ki,hogy tegyél ki egy feliratot jól látható helyre ilyen szöveggel:Aki elállja a kocsikijáratot,annak kiszurkálom a gumijait.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2291 Dátum: 2011. Január 13. - 06:14:55 »

Urak, homályosítsatok már fel, lehet én vagyok marslakó de másodszor fordul elő velem, hogy egy autóstárs, beparkol a kocsibeállóba, majd 10-15 perc után előkerül, és annyit se mond hogy bocs. Meg mertem jegyezni  hogy talán elnézést kérhetne hamár feltart, és még ő volt megsértődve hogy merek hozzászólni!

Próbáld azt ki,hogy tegyél ki egy feliratot jól látható helyre ilyen szöveggel:Aki elállja a kocsikijáratot,annak kiszurkálom a gumijait.
mi van ha otthagyja mert nincs pénze gumira? He Inkább  "lopós" autó, jelzést kell kirakni, aláírva parkolás következménye, autómatikus elvontatás ismeretlen helyre Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2292 Dátum: 2011. Január 13. - 17:55:44 »

Urak, homályosítsatok már fel, lehet én vagyok marslakó de másodszor fordul elő velem, hogy egy autóstárs, beparkol a kocsibeállóba, majd 10-15 perc után előkerül, és annyit se mond hogy bocs. Meg mertem jegyezni  hogy talán elnézést kérhetne hamár feltart, és még ő volt megsértődve hogy merek hozzászólni!

Próbáld azt ki,hogy tegyél ki egy feliratot jól látható helyre ilyen szöveggel:Aki elállja a kocsikijáratot,annak kiszurkálom a gumijait.
Aláírás: Ne dudd meg, dörrög szultán (Rejtő Jenő után...)
De jobb azt írni ki, hogy úriember nem állja el az utat, csak a kivételesen nagy bunkók. Ön hová parkol? He
Parkolj le, és megmondom ki vagy. Ha pedig vezetési technikai gobdja van, szóljon, és én ingyen, és bérmentve beállok Ön helyet, ezzel is segítve a fogyatékkal élőknek. Vigyorog Szerintem ez megteszi majd a hatását. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2293 Dátum: 2011. Január 13. - 19:03:50 »

Urak, homályosítsatok már fel, lehet én vagyok marslakó de másodszor fordul elő velem, hogy egy autóstárs, beparkol a kocsibeállóba, majd 10-15 perc után előkerül, és annyit se mond hogy bocs. Meg mertem jegyezni  hogy talán elnézést kérhetne hamár feltart, és még ő volt megsértődve hogy merek hozzászólni!

Próbáld azt ki,hogy tegyél ki egy feliratot jól látható helyre ilyen szöveggel:Aki elállja a kocsikijáratot,annak kiszurkálom a gumijait.
Aláírás: Ne dudd meg, dörrög szultán (Rejtő Jenő után...)
De jobb azt írni ki, hogy úriember nem állja el az utat, csak a kivételesen nagy bunkók. Ön hová parkol? He
Parkolj le, és megmondom ki vagy. Ha pedig vezetési technikai gobdja van, szóljon, és én ingyen, és bérmentve beállok Ön helyet, ezzel is segítve a fogyatékkal élőknek. Vigyorog Szerintem ez megteszi majd a hatását. Kacsint Vigyorog
Esetleg ki kell írni, "traktor kihajtás". Talán elrémisztöbb egy kicsit...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2294 Dátum: 2011. Január 13. - 19:19:34 »

Urak, homályosítsatok már fel, lehet én vagyok marslakó de másodszor fordul elő velem, hogy egy autóstárs, beparkol a kocsibeállóba, majd 10-15 perc után előkerül, és annyit se mond hogy bocs. Meg mertem jegyezni  hogy talán elnézést kérhetne hamár feltart, és még ő volt megsértődve hogy merek hozzászólni!   
Aláírás: Ne dudd meg, dörrög szultán (Rejtő Jenő után...)
De jobb azt írni ki, hogy úriember nem állja el az utat, csak a kivételesen nagy bunkók. Ön hová parkol? He
Parkolj le, és megmondom ki vagy. Ha pedig vezetési technikai gobdja van, szóljon, és én ingyen, és bérmentve beállok Ön helyet, ezzel is segítve a fogyatékkal élőknek. Vigyorog Szerintem ez megteszi majd a hatását. Kacsint Vigyorog
Esetleg ki kell írni, "traktor kihajtás". Talán elrémisztöbb egy kicsit...  Vigyorog
Nem tudom, azért, mert bunkó valaki, amiatt rongálni? Akkor mondjuk kromofág, attól el tud menni...
De kirni is lehet, hogy:

"Normális ember nem állja el a kapubeállót, a többieknek meg tilos!" Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!