Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 10:23:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 149 150 [151] 152 153 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284588 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2250 Dátum: 2010. November 30. - 21:00:46 »

Üdvözlöm a felmenőit annak a "hölgynek", aki a Renault Meganjával lámpa nélkül közlekedett ma este 6 körül Esztergomban. Egy kisebb utcából szerettem volna keresztezni egy felsőbb rendű utat. Balra nézve senki, jobbra nézve senki, kicsit kijebb gurultam, mert a jobb oldalon lévő kerítéstől elég nehéz kilátni, majd hirtelen megálltam, mert egy sötétszürke autó jött világítás nélkül. Mikor elém ért rávillogtam, a "hölgy" nézett rám értetlenül, hogy mi a baj. Aztán haladt tovább, erősen a kormányra görnyedve nézett ki a szélvédőn Hozzá kell tenni, hogy Esztergomban most elég korlátozott az utcai világítás, vannak olyan helyek, ahol egyáltalán nincs közvilágítás az adósság miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 30. - 21:27:47 írta diablo77 » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2251 Dátum: 2010. November 30. - 21:25:22 »

Üdvözlöm a felmenőit annak a "hölgynek", aki a Renault Meganjával lámpa nélkül közlekedett ma eset 6 körül Esztergomban. Egy kisebb utcából szerettem volna keresztezni egy felsőbb rendű utat. Balra nézve senki, jobbra nézve senki, kicsit kijebb gurultam, mert a jobb oldalon lévő kerítéstől elég nehéz kilátni, majd hirtelen megálltam, mert egy sötétszürke autó jött világítás nélkül. Mikor elém ért rávillogtam, a "hölgy" nézett rám értetlenül, hogy mi a baj. Aztán haladt tovább, erősen a kormányra görnyedve nézett ki a szélvédőn Hozzá kell tenni, hogy Esztergomban most elég korlátozott az utcai világítás, vannak olyan helyek, ahol egyáltalán nincs közvilágítás az adósság miatt.
Diablo! Nyugi, csak spórolt a néni, neki is emelkedett a törlesztő részlete, és így kompenzálta. Légy megértő, vegyél éjjellátót, megéri! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2252 Dátum: 2010. November 30. - 21:30:00 »

Üdvözlöm a felmenőit annak a "hölgynek", aki a Renault Meganjával lámpa nélkül közlekedett ma eset 6 körül Esztergomban. Egy kisebb utcából szerettem volna keresztezni egy felsőbb rendű utat. Balra nézve senki, jobbra nézve senki, kicsit kijebb gurultam, mert a jobb oldalon lévő kerítéstől elég nehéz kilátni, majd hirtelen megálltam, mert egy sötétszürke autó jött világítás nélkül. Mikor elém ért rávillogtam, a "hölgy" nézett rám értetlenül, hogy mi a baj. Aztán haladt tovább, erősen a kormányra görnyedve nézett ki a szélvédőn Hozzá kell tenni, hogy Esztergomban most elég korlátozott az utcai világítás, vannak olyan helyek, ahol egyáltalán nincs közvilágítás az adósság miatt.
Diablo! Nyugi, csak spórolt a néni, neki is emelkedett a törlesztő részlete, és így kompenzálta. Légy megértő, vegyél éjjellátót, megéri! Kacsint Vigyorog
Ja, azért csak a vámosok szankcionálnak, ha megtalálják nálam, mert hadieszköznek minősül Vigyorog Egyébként nyugodt vagyok. De még ma is láttam olyan autót, amelyikről még nem volt letakarítva a hó. Lehet Németországból jött Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2253 Dátum: 2010. December 01. - 08:58:39 »

Üdvözlöm a felmenőit annak a "hölgynek", aki a Renault Meganjával lámpa nélkül közlekedett ma eset 6 körül Esztergomban. Egy kisebb utcából szerettem volna keresztezni egy felsőbb rendű utat. Balra nézve senki, jobbra nézve senki, kicsit kijebb gurultam, mert a jobb oldalon lévő kerítéstől elég nehéz kilátni, majd hirtelen megálltam, mert egy sötétszürke autó jött világítás nélkül. Mikor elém ért rávillogtam, a "hölgy" nézett rám értetlenül, hogy mi a baj. Aztán haladt tovább, erősen a kormányra görnyedve nézett ki a szélvédőn Hozzá kell tenni, hogy Esztergomban most elég korlátozott az utcai világítás, vannak olyan helyek, ahol egyáltalán nincs közvilágítás az adósság miatt.
Diablo! Nyugi, csak spórolt a néni, neki is emelkedett a törlesztő részlete, és így kompenzálta. Légy megértő, vegyél éjjellátót, megéri! Kacsint Vigyorog
Ja, azért csak a vámosok szankcionálnak, ha megtalálják nálam, mert hadieszköznek minősül Vigyorog Egyébként nyugodt vagyok. De még ma is láttam olyan autót, amelyikről még nem volt letakarítva a hó. Lehet Németországból jött Vigyorog
Nem, ezek nem lusták, nem könnyelműek, ezek mind- mind előrelátók. Okosok, mert ismerik a világ rendjét, tudják, hogy előbb- utóbb jön az enyhülés, és akkor úgyis leolvad az egész, felesleges energiát fektetni abba, amit a jó természet magától megold majd. Ők türelmesek, ami erény, nem úgy, mint mi, akiket zavar a természet játéka, és állandóan bele akarunk avatkozni, esik, esett, de mi ezt nem akarjuk, és mi az eredménye, tovább esik, és akkor újra havas lesz a kocsi teteje, mi sziszifuszi munkát végzünk, míg ők ezalatt pihennek, és talán még ki is nevetnek felesleges buzgóságunkon, amikor tudják ők jól, hogy kár kapkodni, eddig is mindig lejött magától, és persze ebben igazuk van. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2254 Dátum: 2010. December 01. - 15:19:04 »

Üdvözlöm a felmenőit annak a "hölgynek", aki a Renault Meganjával lámpa nélkül közlekedett ma eset 6 körül Esztergomban. Egy kisebb utcából szerettem volna keresztezni egy felsőbb rendű utat. Balra nézve senki, jobbra nézve senki, kicsit kijebb gurultam, mert a jobb oldalon lévő kerítéstől elég nehéz kilátni, majd hirtelen megálltam, mert egy sötétszürke autó jött világítás nélkül. Mikor elém ért rávillogtam, a "hölgy" nézett rám értetlenül, hogy mi a baj. Aztán haladt tovább, erősen a kormányra görnyedve nézett ki a szélvédőn Hozzá kell tenni, hogy Esztergomban most elég korlátozott az utcai világítás, vannak olyan helyek, ahol egyáltalán nincs közvilágítás az adósság miatt.
Diablo! Nyugi, csak spórolt a néni, neki is emelkedett a törlesztő részlete, és így kompenzálta. Légy megértő, vegyél éjjellátót, megéri! Kacsint Vigyorog
Ja, azért csak a vámosok szankcionálnak, ha megtalálják nálam, mert hadieszköznek minősül Vigyorog Egyébként nyugodt vagyok. De még ma is láttam olyan autót, amelyikről még nem volt letakarítva a hó. Lehet Németországból jött Vigyorog
Nem, ezek nem lusták, nem könnyelműek, ezek mind- mind előrelátók. Okosok, mert ismerik a világ rendjét, tudják, hogy előbb- utóbb jön az enyhülés, és akkor úgyis leolvad az egész, felesleges energiát fektetni abba, amit a jó természet magától megold majd. Ők türelmesek, ami erény, nem úgy, mint mi, akiket zavar a természet játéka, és állandóan bele akarunk avatkozni, esik, esett, de mi ezt nem akarjuk, és mi az eredménye, tovább esik, és akkor újra havas lesz a kocsi teteje, mi sziszifuszi munkát végzünk, míg ők ezalatt pihennek, és talán még ki is nevetnek felesleges buzgóságunkon, amikor tudják ők jól, hogy kár kapkodni, eddig is mindig lejött magától, és persze ebben igazuk van. Kacsint
Persze, tudták, hogy ma is esik rájuk 10-15 centi hó. Ennek ellenére elindulnak nyárigumival, feltartják a normálisan közlekedni tudót. Nemrég jöttem hazafelé. Mivel magasabban lakunk, mint a belváros, így két emelkedő közül választhatok. Általában a főutat választom, ma pechem volt, egy busz elakadt, rendőrök lezárták az utat, így elindultam a meredekebb és kanyargós út felé. Szép volt látni egy BMW-t, amint próbálja magát feltolni az emelkedőn, én meg lazán elmentem mellette Vigyorog Gonosz vagyok? Vigyorog
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2255 Dátum: 2010. December 01. - 18:35:54 »

Hát igen érdekes látvány az igazi téli időjárás kezdetén, hogy a többmilliós csoda autók a nyári gumikkal küszködnek a havas jeges utakon , míg az átlag autós már rég feltette a téli gumikat és biztonságosabban autózik......
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2256 Dátum: 2010. December 01. - 18:38:12 »

Ma a hóban-jégen 3 motorossal is találkoztam.Ezek nem normálisak.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2257 Dátum: 2010. December 01. - 18:44:54 »

Íme a nyugati hóhelyzet:

20 ezret érhet a havas ablak - Hóhelyzet percről-percre

Részlet a cikkből:

"Munkatársunk jelzése alapján sorban állította meg egy járőrautó a havas ablakokkal közlekedő járműveket Szombathelyen. Megkerestük a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságot, hogy megtudjuk, mit kockáztat az a sofőr, aki nem takarítja le a havat az autóablakokról és lámpákról.
A havas ablakokkal, lámpákkal, rendszámmal elindulók 20 ezer forintig terjedő büntetést kockáztatnakA rendőrség válaszából kiderül, hogy a közterületen szolgálatot ellátó rendőrök feladatai közé tartozik a téli időszakban a közlekedésben részt vevő járművek műszaki állapotának ellenőrzése. A közúti közlekedés feltétele a megfelelő látási viszonyok biztosítása, fényjelző-készülékek kifogástalan, és jól látható működése valamint a látható rendszámtábláról való gondoskodás. Ha valaki nem az adott út és látási viszonyoknak megfelelően közlekedik, nincs rendesen letakarítva a gépjármű első- és hátsó szélvédője, oldalsó ablaküvegei, melyek akadályozhatják a tájékozódásban, továbbá nem gondoskodik a fényjelző-készülékek kifogástalan és jól látható működéséről rendőr általi szankcionálásra számíthat. Az őt ellenőrző járőr figyelmeztetéssel élhet illetőleg helyszíni bírságot szabhat ki. Ez utóbbi 3 ezer forinttól 20 ezer forintig terjedhet."


Ilyet szívesen olvasok bármikor Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2258 Dátum: 2010. December 02. - 19:17:43 »

További szösszenet a nyugat.hu -ról. Ausztria vs Magyarország

"A korábban ígérteknek megfelelően a már megszokott gyorsítással megmutatjuk az Oberwarttól Szombathelyig megtett utunkat. Jól látszik, hogy Ausztriában is havasak az utak, de a hó alatt lényeges eltérések rejlenek. Az osztrák útkezelő ugyanis már a havazás megkezdése előtt szórja az utat, így a hó nem fagy rá, mint nálunk. A frissen esett hó alatt ezért jellemzően nem tükörjég fogadja az autósokat. A falvakban a legváltozatosabb munkagépek elejére tesznek hólapátot és a hótolóvá előlépett kistraktorok járják a járdákat és a falusi utakat."

Oberwarttól Szombathelyig, téli útviszonyok között videó

És ez így van! A Pirelli SnowSport téligumikkal és kipörgésgátlóval körforgalomba indulva nem előre, hanem oldalra indul a kocsi eleje. Átlagsebesség 20km/h. Hó alatt jégpáncél.
Szombathely Rádió közben leadja a helyi közutasok (SZOVA) riportját: "Több szóró és hótoló járművekkel járjuk a megye útjait" Érdekes, én egyel sem találkoztam. Amúgy a rádiósok is engem erősítenek meg Mosolyog

GRATULÁLOK!!!
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 02. - 19:22:15 írta Giovanni » Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2259 Dátum: 2010. December 03. - 20:55:54 »

Tudjátok Szombathely és környékén miért van káosz hóesés idején, és miért nem sóznak, és tolják el a havat? Mert nincs elég kocsi.
És tudjátok miért nincs elég kocsi? Mert Devecserben és Kolontáron takarítanak...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2260 Dátum: 2010. December 04. - 11:03:18 »

Tudjátok Szombathely és környékén miért van káosz hóesés idején, és miért nem sóznak, és tolják el a havat? Mert nincs elég kocsi.
És tudjátok miért nincs elég kocsi? Mert Devecserben és Kolontáron takarítanak...
Ez azért egy kicsit érthető talán. Ott szörnyű tragédia történt. Ezt aki nem érintet nem is értheti, csak legfeljebb sejtheti.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2261 Dátum: 2010. December 04. - 18:21:11 »

Tudjátok Szombathely és környékén miért van káosz hóesés idején, és miért nem sóznak, és tolják el a havat? Mert nincs elég kocsi.
És tudjátok miért nincs elég kocsi? Mert Devecserben és Kolontáron takarítanak...
Ez azért egy kicsit érthető talán. Ott szörnyű tragédia történt. Ezt aki nem érintet nem is értheti, csak legfeljebb sejtheti.
Ez természetesen érthető, de Nem Szombathely a legközelebbi város, ahol e miatt gyakorlatilag megbénul az élet, ill az elkerülő utakon a kamionok kilóméter hosszan állnak.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2262 Dátum: 2010. December 04. - 20:36:22 »

Tudjátok Szombathely és környékén miért van káosz hóesés idején, és miért nem sóznak, és tolják el a havat? Mert nincs elég kocsi.
És tudjátok miért nincs elég kocsi? Mert Devecserben és Kolontáron takarítanak...
Ez azért egy kicsit érthető talán. Ott szörnyű tragédia történt. Ezt aki nem érintet nem is értheti, csak legfeljebb sejtheti.
Ez természetesen érthető, de Nem Szombathely a legközelebbi város, ahol e miatt gyakorlatilag megbénul az élet, ill az elkerülő utakon a kamionok kilóméter hosszan állnak.
Az a baj hogy a közút kezelő mindig talál valamilyen kifogást. A legjobb mikor azt nyilatkozzák ,hogy felkészületlenül érte őket a "nagy" mennyiségű hó! Mindezt nyilatkozzák november, decemberben......könyörgöm.......tél van!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2263 Dátum: 2010. December 04. - 20:52:46 »

Tudjátok Szombathely és környékén miért van káosz hóesés idején, és miért nem sóznak, és tolják el a havat? Mert nincs elég kocsi.
És tudjátok miért nincs elég kocsi? Mert Devecserben és Kolontáron takarítanak...
Ez azért egy kicsit érthető talán. Ott szörnyű tragédia történt. Ezt aki nem érintet nem is értheti, csak legfeljebb sejtheti.
Ez természetesen érthető, de Nem Szombathely a legközelebbi város, ahol e miatt gyakorlatilag megbénul az élet, ill az elkerülő utakon a kamionok kilóméter hosszan állnak.
Az a baj hogy a közút kezelő mindig talál valamilyen kifogást. A legjobb mikor azt nyilatkozzák ,hogy felkészületlenül érte őket a "nagy" mennyiségű hó! Mindezt nyilatkozzák november, decemberben......könyörgöm.......tél van!
Nos, az az igazság, hogy tényleg minden évben felkészülnek a télre. Megfigyelhető, hogy milyen változatos kifogásokkal terelik el a felelősséget magukról, ez nem jön csak úgy spontán, erre készülni kell. Általában az a probléma, hogy felkészülnek, de arra nem, hogy pont akkor fog esni az ónos eső, vagy a hó, amikor esni fog, az mindig váratlanul éri őket, mert hosszú a tél, így honnan tudják szegények, hogy ebből valóban melyik nap lesz igazi tél. Legyünk megértők, ha látnánk előre, jól élnénk a lottó ötösökkel. Ezt a dolgot a magyar focistáktól vették át, ők is nyertek volna, ha nem kapnak váratlan gólt, hamar, vagy később, de nem szólt az ellenfél, akár a felhő, hogy vigyázat, most jövök csak én, csak úgy aljasan gólt rúg, és esni kezd, ráadásul még fagy is. Szörnyű ez a bizonytalanság. Ja, hogy másnál máshogy megy?

Egyébként Devecser nélkül is évről évre gond van a téli utakkal, ha esik a hó, vagy az ónos eső, nekik tökmindegy, nekünk meg nem!
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 04. - 20:54:43 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2264 Dátum: 2010. December 04. - 20:52:53 »

Tudjátok Szombathely és környékén miért van káosz hóesés idején, és miért nem sóznak, és tolják el a havat? Mert nincs elég kocsi.
És tudjátok miért nincs elég kocsi? Mert Devecserben és Kolontáron takarítanak...
Ez azért egy kicsit érthető talán. Ott szörnyű tragédia történt. Ezt aki nem érintet nem is értheti, csak legfeljebb sejtheti.
Ez természetesen érthető, de Nem Szombathely a legközelebbi város, ahol e miatt gyakorlatilag megbénul az élet, ill az elkerülő utakon a kamionok kilóméter hosszan állnak.
Az a baj hogy a közút kezelő mindig talál valamilyen kifogást. A legjobb mikor azt nyilatkozzák ,hogy felkészületlenül érte őket a "nagy" mennyiségű hó! Mindezt nyilatkozzák november, decemberben......könyörgöm.......tél van!
Nálunk summantanak. Csak az tünt fel a városban mindenkinek, még a rádiósoknak is, hogy nincsenek gépek. Aztán egy ott dolgozó ismerősöm felhomályosított, hogy lent vannak a gépek Devecserben. Gondolom csinálnak egy kis plusz pénzt...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 149 150 [151] 152 153 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!