Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 14:22:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284730 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #120 Dátum: 2007. December 25. - 11:56:41 »

BeZe! Most már legalább érezheted, hogy újra köztünk van a helyed! Jöhetsz pipásan, és jókedvűen, csak gyere, szükségünk van Rád!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #121 Dátum: 2007. December 25. - 14:29:53 »

Látod Gidy, ezért vagyok én jó barátja az utakon a buszosoknak, taxisoknak, meg mindenkinek akinek a megélhetése a közlekedés !De én nem is mondanék túl mélyenszántó gondolatokat ehhez, talán csak annyit, hogy őrültek mindenhol vannak . Hivatásos vagy úrvezető egyaránt lehet gyakorlatlan, nem normális eszement de lehet udvarias, kultúráltan viselkedő, másokra is tekintettel lévő közlekedő! Itt sem a gép a felelős, csak az emberen múlik a színvonal !A lényeg nekem is az aláirásomban van .

Nem mondom, hogy mindig megadom, de elsőbbséget biztosítani a boszoknak mondhatom öröm számomra!
A hosszan, magasba tartott köszönő karjelzés szívet melengető érzés!
Ha csak ennyit teszünk embertársinkért, már mennyivel szebb a napunk! Hát nem éri meg?
Úgy is ritkán találkozhatunk ebben a zord világban ehhez hasonló őszinte megnyilvánulással!
Minden szépet és jót mindenkinek!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #122 Dátum: 2007. December 27. - 16:56:15 »

Mi így nem közlekedünk... Nem Megane, hanem Lacetti Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #123 Dátum: 2007. December 27. - 17:07:32 »

Mi így nem közlekedünk... Nem Megane, hanem Lacetti Vigyorog
Pontosítok mielött az éles szemű tagság vén rókái il. vén Cápája ráharap Vigyorog
Az ált.jpg egy példa és nem a kocsim(Lacsi), de minden autóból ennyi látszott...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #124 Dátum: 2007. December 27. - 18:20:46 »

Mi így nem közlekedünk... Nem Megane, hanem Lacetti Vigyorog
Pontosítok mielött az éles szemű tagság vén rókái il. vén Cápája ráharap Vigyorog
Az ált.jpg egy példa és nem a kocsim(Lacsi), de minden autóból ennyi látszott...
Bezzeg nálunk egy deka hó nem esett Pedig úgy kimennék csúszkálni...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #125 Dátum: 2007. December 27. - 18:26:35 »

Mi így nem közlekedünk... Nem Megane, hanem Lacetti Vigyorog
Pontosítok mielött az éles szemű tagság vén rókái il. vén Cápája ráharap Vigyorog
Az ált.jpg egy példa és nem a kocsim(Lacsi), de minden autóból ennyi látszott...
Bezzeg nálunk egy deka hó nem esett Pedig úgy kimennék csúszkálni...
Hát ez az, nálunk is csak mutatóban volt 24-én, azóta semmi...
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #126 Dátum: 2007. December 27. - 18:42:27 »

A Vén Rókák, és Vén Cápa nem mumusok! Nem kell úgy beállítani minket, hogy bármibe bármikor bele akarunk kötni. Nem ellenségek vagyunk, hanem barátok!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #127 Dátum: 2007. December 27. - 19:41:57 »

Sajnos az én autóm garázsban alszik így nem érheti hó  aház elejét Mosolyog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #128 Dátum: 2007. December 28. - 06:53:40 »

Bezzeg nálunk egy deka hó nem esett Pedig úgy kimennék csúszkálni...

Menj csak csúszkálni, majd megkapod...
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #129 Dátum: 2007. December 28. - 15:41:12 »

Bezzeg nálunk egy deka hó nem esett Pedig úgy kimennék csúszkálni...

Menj csak csúszkálni, majd megkapod...

Mit kapok meg? Természetesen zárt, és üres parkolóban. Régen, mikor Samarám volt, kijártam télen a legnagyobb hóban a helyi rally cross pályára (amíg volt, most lakópark van ott ) Jó kis csapatok jöttek ott ilyenkor össze Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #130 Dátum: 2007. December 28. - 17:22:24 »

Bezzeg nálunk egy deka hó nem esett Pedig úgy kimennék csúszkálni...

Menj csak csúszkálni, majd megkapod...

Mit kapok meg? Természetesen zárt, és üres parkolóban. Régen, mikor Samarám volt, kijártam télen a legnagyobb hóban a helyi rally cross pályára (amíg volt, most lakópark van ott ) Jó kis csapatok jöttek ott ilyenkor össze Mosolyog
Mivel az ember vezetése nagyban függ a reflexektől, én is minden első hóesés alkalmával elmegyek felfrissíteni őket. Hihetetlen, hogy mennyire kikopik a gyakorlatból 6-8 hónap alatt az, hogy kell lereagálni az autó viselkedését. Volt év, hogy az első csúsztatásnál le is fulladt, mert az ember ösztönösen fékre lép, megijed, ahelyett, hogy gázzal korrigálná.
Szal. Keresek egy forgalomtól elzárt területet, vagy egy szezonális parkolót (strandoké jó nagy és télen teljesen kihalt) és elkezdem feszegetni a határokat. Persze mindig kellő tartalékot hagyok benne térben és időben is, ill. ha más is megjelenik "tesztelésre", figyelünk egymásra abban a pár percben, vagy megvárjuk, míg a másik végez. Autó épségére különösen vigyázok, mert nem a bohóckodás a cél, vagy hogy minél nagyobbat csússzak, hanem gyakorlás, hogy majd a téli forgalomban hamarabb cselekedjek helyesen a forgalmi szituációkra. Aki teheti próbálja ki egy biztonságos helyen főleg akkor, ha új az autó, új a gumi, vagy bármilyen más paraméter megváltozott az előző tél óta. Autók típustól függően is teljesen másképp reagálnak a körülményekre, valamint az is számít, ha előző évről eltett téligumi már kissé kopottabb! Újra kell tanulni az adott paraméterekkel mindent! 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #131 Dátum: 2007. December 28. - 21:16:47 »

Hello! Voltam a Hungaroringi vezetéstechnikai pályán busszal gyakorolni. (nem most, aktuális a téma). Lejtős, ill. fordítva emelkedős a pálya. Több csíkra osztva van a pálya úgy, hogy 1. sima száraz, 2. vizes, 3. havas, 4. jeges. Nos ezek pedig úgy vannak, hogy egyik kerék az egyiken, a másik a másikon is mehet, nemcsak mindkettő ugyanazon. Le, és fel. Lefelé menve a kanyar elött 3 sáv van, mindegyikben beépített alúlról felcsapó vizfüggöny lehetőséggel. A főnök a házból irányít minket is rádión, és kezeli a vizfüggönyt. 2 függönynél a maradékon kell kimenekülni, 3-nál elötte megállni, úgy hogy egy adott sebességet el kell érni elötte. Elképzelhetitek, hogy ez busszal milyen jó vicc. Vagy az sem rossz, hogy felfelé felemás csúszosságon felmenni, vagy lefelé sávban maradni. és ha kell megállni. Nagyon tanulságos gyakorlatok voltak! Az utolsó pedig a csúcs: Lefelé meglódulni 40 km/h-val, majd a kormányt erősen egyenesben tartani, és teljes blokkoló fékezéssel, megnézni ahogy az a nagy böhöm gép teljesen megpördül, és az orra a végén, amikor megáll felfelé áll! Szörnyű érzés volt először, utána már élveztük is, de azt hittük, hogy fel fog borulni, de szerencsére mégsem. egyébként civilek is mehetnek oda, csak sajnos nem túl olcsó. Ez a pálya: Berger F1-es versenyző nevét viseli. Nos ez szuper, de szegényebb embernek jó az elhagyatott parkoló is, ha nincs más. A Totalcar műsorában egyszer leadták a buszos bulit, talán meg lehet nézni az internet segítségével. Ajánlom nagyon! Üdv: Gidy, akinek nagyon teszett
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #132 Dátum: 2007. December 29. - 13:01:31 »

Bezzeg nálunk egy deka hó nem esett Pedig úgy kimennék csúszkálni...

Menj csak csúszkálni, majd megkapod...

Mit kapok meg? Természetesen zárt, és üres parkolóban. Régen, mikor Samarám volt, kijártam télen a legnagyobb hóban a helyi rally cross pályára (amíg volt, most lakópark van ott ) Jó kis csapatok jöttek ott ilyenkor össze Mosolyog

Ezt már nem akartam hozzáfűzni, de ha nem esett le, Cápától, és Gidytől!
De nem vagyok "besértődve"! Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #133 Dátum: 2007. December 29. - 14:10:42 »

Bezzeg nálunk egy deka hó nem esett Pedig úgy kimennék csúszkálni...

Menj csak csúszkálni, majd megkapod...

Mit kapok meg? Természetesen zárt, és üres parkolóban. Régen, mikor Samarám volt, kijártam télen a legnagyobb hóban a helyi rally cross pályára (amíg volt, most lakópark van ott ) Jó kis csapatok jöttek ott ilyenkor össze Mosolyog

Ezt már nem akartam hozzáfűzni, de ha nem esett le, Cápától, és Gidytől!
De nem vagyok "besértődve"! Vigyorog
Mi meg direkt nem akartuk érteni!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #134 Dátum: 2007. December 29. - 17:44:43 »

Bezzeg nálunk egy deka hó nem esett Pedig úgy kimennék csúszkálni...

Menj csak csúszkálni, majd megkapod...

Mit kapok meg? Természetesen zárt, és üres parkolóban. Régen, mikor Samarám volt, kijártam télen a legnagyobb hóban a helyi rally cross pályára (amíg volt, most lakópark van ott ) Jó kis csapatok jöttek ott ilyenkor össze Mosolyog

Ezt már nem akartam hozzáfűzni, de ha nem esett le, Cápától, és Gidytől!
De nem vagyok "besértődve"! Vigyorog
Mi meg direkt nem akartuk érteni!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!