Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 06:22:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 146 147 [148] 149 150 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284499 alkalommal)
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #2205 Dátum: 2010. November 04. - 13:43:46 »

Tényleg nem volt egyértelmű, amit írtam a szívatásról Zavart
Azokat én is rühellem, akik a többsávos úton a belsőben mennek, mikor a mellettük levő tök üres.


Én azt nem bírom, amikor bejön a belsőbe, és ugyanannyival halad, mint a többiek a külsőben. főleg, ha előtte jó meszire sincs senki. Ettől falra tudok mászni...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2206 Dátum: 2010. November 04. - 15:08:13 »

Tényleg nem volt egyértelmű, amit írtam a szívatásról Zavart
Azokat én is rühellem, akik a többsávos úton a belsőben mennek, mikor a mellettük levő tök üres.


Én azt nem bírom, amikor bejön a belsőbe, és ugyanannyival halad, mint a többiek a külsőben. főleg, ha előtte jó meszire sincs senki. Ettől falra tudok mászni...
én is, pedig sajna nem szabálytalan, csak primitív bunkó
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2207 Dátum: 2010. November 04. - 16:27:53 »

Tényleg nem volt egyértelmű, amit írtam a szívatásról Zavart
Azokat én is rühellem, akik a többsávos úton a belsőben mennek, mikor a mellettük levő tök üres.


Én azt nem bírom, amikor bejön a belsőbe, és ugyanannyival halad, mint a többiek a külsőben. főleg, ha előtte jó meszire sincs senki. Ettől falra tudok mászni...
én is, pedig sajna nem szabálytalan, csak primitív bunkó
Csak akkor nem szabálytalan, ha lakott területen belül megy a max. megengedett sebességgel, és fel vannak festve a sávok. Különben szabálytalan! Ezt azért jó tudni.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #2208 Dátum: 2010. November 05. - 08:54:39 »

Tényleg nem volt egyértelmű, amit írtam a szívatásról Zavart
Azokat én is rühellem, akik a többsávos úton a belsőben mennek, mikor a mellettük levő tök üres.


Én azt nem bírom, amikor bejön a belsőbe, és ugyanannyival halad, mint a többiek a külsőben. főleg, ha előtte jó meszire sincs senki. Ettől falra tudok mászni...
én is, pedig sajna nem szabálytalan, csak primitív bunkó
Csak akkor nem szabálytalan, ha lakott területen belül megy a max. megengedett sebességgel, és fel vannak festve a sávok. Különben szabálytalan! Ezt azért jó tudni.

Azt hiszem van valami olyan, hogy jobbratartási kötelezettség...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2209 Dátum: 2010. November 05. - 10:13:29 »

Tényleg nem volt egyértelmű, amit írtam a szívatásról Zavart
Azokat én is rühellem, akik a többsávos úton a belsőben mennek, mikor a mellettük levő tök üres.


Én azt nem bírom, amikor bejön a belsőbe, és ugyanannyival halad, mint a többiek a külsőben. főleg, ha előtte jó meszire sincs senki. Ettől falra tudok mászni...
én is, pedig sajna nem szabálytalan, csak primitív bunkó
Csak akkor nem szabálytalan, ha lakott területen belül megy a max. megengedett sebességgel, és fel vannak festve a sávok. Különben szabálytalan! Ezt azért jó tudni.

Azt hiszem van valami olyan, hogy jobbratartási kötelezettség...
autópályán igen, de lakott területen belül nincs. attól még lehetne ésszerűen közlekedni
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #2210 Dátum: 2010. November 05. - 10:41:01 »

Tényleg nem volt egyértelmű, amit írtam a szívatásról Zavart
Azokat én is rühellem, akik a többsávos úton a belsőben mennek, mikor a mellettük levő tök üres.


Én azt nem bírom, amikor bejön a belsőbe, és ugyanannyival halad, mint a többiek a külsőben. főleg, ha előtte jó meszire sincs senki. Ettől falra tudok mászni...
én is, pedig sajna nem szabálytalan, csak primitív bunkó
Csak akkor nem szabálytalan, ha lakott területen belül megy a max. megengedett sebességgel, és fel vannak festve a sávok. Különben szabálytalan! Ezt azért jó tudni.

Azt hiszem van valami olyan, hogy jobbratartási kötelezettség...
autópályán igen, de lakott területen belül nincs. attól még lehetne ésszerűen közlekedni
A KRESZ is szépen leírja: (bár, ha valaki nem olvas el valamit, azt ugye nehéz betartani)
Párhuzamos közlekedés

36. § (1) Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) - a (2)-(4) bekezdésben említett eseteket kivéve - a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Más forgalmi sávra ráhajtani csak előzés, balra bekanyarodás, illetőleg megfordulás céljából szabad. Az autóbusz öbölt, az autóbusz forgalmi sávot, a kapaszkodósávot, a gyorsító- és a lassítósávot, valamint a kerékpársávot a párhuzamos közlekedés szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.

(2) A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sáv van, az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni. Ha 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival, motorkerékpárral vagy - lakott területen - távolsági, illetőleg gyorsjáratú autóbusszal a vezető több járművet kíván előzni, megmaradhat a belső forgalmi sávban feltéve, hogy ezzel a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza; ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat.
(3) A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára kettőnél több forgalmi sáv van útburkolati jelekkel kijelölve, a (2) bekezdésben foglalt rendelkezéseket kell értelemszerűen alkalmazni. Az ilyen úttesten azonban a második forgalmi sávban - a (2) bekezdésben foglalt rendelkezések megtartásával - bármely gépjárművel szabad közlekedni; a harmadik és további (belső) forgalmi sávokra - a balra bekanyarodás esetét kivéve - ráhajtani csak személygépkocsival és motorkerékpárral szabad.

(4) Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.

(5) Ha a forgalom sűrűsége folytán a forgalmi sávokban összefüggő járműoszlopok alakultak ki, forgalmi sávot változtatni csak abban az esetben szabad, ha a vezető bekanyarodásra vagy megállásra kíván felkészülni.
Naplózva
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #2211 Dátum: 2010. November 05. - 16:52:11 »

Akkor jól tudtam. Köszönöm...
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2212 Dátum: 2010. November 06. - 13:48:32 »

Én is egyet értek veletek. Én ezt a "szivatást" már a jogsim megkezdése óta csinálom. Én nem sietek sehová, aki akar nyugodtan kielőzhet sőt segítem is az előzését kis lassítással, amikor már elkezdte.

Diablo! Ezeket írhattad volna a fogyis topicba is, mert ezért olyan jó Neked mindig. Ja, ha az ember csak maga ura, annak könnyű. Egyébként meg elismerem, hogy igazad van. A temetők, és kórházak tele vannak a sietősekkel, és áldozataikkal, nem kell erre még besegíteni nekünk is.

Más: a kamionok leszabályozása 90-nél vicc, mert mi van akkor, ha tényleg gyorsítással lehetne megelőzni egy balesetet, és leszabályozna a gép, pedig 100-nál sikerülne a dolgot megmenteni. Lehet, hogy van letiltás, de biztosan nem 90-nél, ezt lefogadom. Ha 90-nel megyek, akkor az összes (!) kamion letol az útról, és megelőz. Sőt...
volán buszoknál sebességhatároló 107km/h, kivéve tempó100 buszokat
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2213 Dátum: 2010. November 06. - 13:56:04 »

Nos, egy apró jubileum számomra. Átléptem a 100.000 nagyéskisbalesetmentes km határt. 
Apró dolog, de ha figyelembe vesszük, hogy 15éven át busszal munkába-busszal munkából....
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #2214 Dátum: 2010. November 06. - 17:01:45 »

Nos, egy apró jubileum számomra. Átléptem a 100.000 nagyéskisbalesetmentes km határt. 
Apró dolog, de ha figyelembe vesszük, hogy 15éven át busszal munkába-busszal munkából....
Gratula Kacsint Csak így tovább 1-2millóig ne is hagyd abba Mosolyog.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2215 Dátum: 2010. November 06. - 17:28:43 »

Nos, egy apró jubileum számomra. Átléptem a 100.000 nagyéskisbalesetmentes km határt. 
Apró dolog, de ha figyelembe vesszük, hogy 15éven át busszal munkába-busszal munkából....
Gratula Kacsint Csak így tovább 1-2millóig ne is hagyd abba Mosolyog.
Nekem meg is van az egy millió, igaz én nem utasként, én vezettem, ja, és nem balesetmentesen, csak nem az én hibáim voltak, mert voltak...Az utolsó volt a legrosszabb, amikor elütöttem a kislányt. De már jól vagyunk mindketten!

Ja, és utasból meg már jóval több, mint millió! Jó lenne, ha csak mindegyiktől kaptam volna borravalót, mint a taxisok, vagy akárcsak egy- egy tízest, de jó is volna, ha ez a volna, ne volna! Kacsint Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 06. - 19:46:55 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2216 Dátum: 2010. November 06. - 20:02:18 »

Ma amit láttam a szokottnál is jobban felháborított. A szülők felelőtlenségéről három esetet jelentek:
1.: Drága, szuper Mercedes, szülők elől, a két ülés között előrehajolva a kisgyerek. Egy fékezés, gyerek repül ki az ablakon, nem gond, megspóroltuk a gyerekülést. Bár a kórház, vagy temetés sem olcsó...
2.: Suzuki WagonR, klasszikus 9 csillagos modell. Apa vezet, anya mellette, öv nélkül, mellére fonódva a babája.Kis baleset esetén, airbag biztosan kinyírja a babát. Refrén lásd fent!
3.: Bosnyák téren van egy lámpás zebra, plusz a másik végén kettő is. Középen villamos vágány, egy részén kerítéssel. 2X3 sáv, nagy forgalom, buszokkal is. Gondos mama, babakocsival, plusz két önjáró gyerkőccel, buszok előtt ki, persze, ahol a legkevésbé látszik, és sehol a zebra, fékezek, jelzem, hogy nem oké, a zebra odébb állt, erre felbátorodva, még egyszer betolja a kocsit az induló busz elé, ja, és persze mellettem a legbelsőben is jönnek a gépek dögivel. Azt hiszem állami gondozásba kéne venni a srácokat, míg élnek. Nagy ciki, ha ilyenkor kiszállnék, és felpofoznám a nőt?

Nem lehet mindenki űrpilóta, agysebész, matematikus, meg bármi, de ami a legnehezebb, amivel a legnagyobb felelősségérzet kell, az mindenkinek elérhető, szülők lehetnek. De akkor nőjenek is fel a feladathoz, könyörgöm!

Nem azon csodálkozom már, hogy milyen sok baleset történik, nem, inkább azon, hogy milyen kevés ahhoz képest, hogy milyen idióták is vannak az utcán, vezetők, gyalogosok, ön, és közveszélyes őrültek!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2217 Dátum: 2010. November 07. - 08:24:24 »

Én is egyet értek veletek. Én ezt a "szivatást" már a jogsim megkezdése óta csinálom. Én nem sietek sehová, aki akar nyugodtan kielőzhet sőt segítem is az előzését kis lassítással, amikor már elkezdte.

Diablo! Ezeket írhattad volna a fogyis topicba is, mert ezért olyan jó Neked mindig. Ja, ha az ember csak maga ura, annak könnyű. Egyébként meg elismerem, hogy igazad van. A temetők, és kórházak tele vannak a sietősekkel, és áldozataikkal, nem kell erre még besegíteni nekünk is.

Más: a kamionok leszabályozása 90-nél vicc, mert mi van akkor, ha tényleg gyorsítással lehetne megelőzni egy balesetet, és leszabályozna a gép, pedig 100-nál sikerülne a dolgot megmenteni. Lehet, hogy van letiltás, de biztosan nem 90-nél, ezt lefogadom. Ha 90-nel megyek, akkor az összes (!) kamion letol az útról, és megelőz. Sőt...
volán buszoknál sebességhatároló 107km/h, kivéve tempó100 buszokat
A leszabályozás nem 90-nél van,hanem 85-nél,életveszélyes.Nem véletlenül mahinálnak vele egyesek.Ami még veszélyesebb,hogy már többször jártam úgy,hogy menet közben mikor megcsörrent a mobilom,akkor az elektromos gázpedált annyira bezavarta,hogy elvesztett minden kontaktust a motorral,gyakorlatilag csak alapjárat volt addig,amíg ki nem nyomtam a telefont.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2218 Dátum: 2010. November 07. - 12:14:33 »

Ma amit láttam a szokottnál is jobban felháborított. A szülők felelőtlenségéről három esetet jelentek:
1.: Drága, szuper Mercedes, szülők elől, a két ülés között előrehajolva a kisgyerek. Egy fékezés, gyerek repül ki az ablakon, nem gond, megspóroltuk a gyerekülést. Bár a kórház, vagy temetés sem olcsó...
2.: Suzuki WagonR, klasszikus 9 csillagos modell. Apa vezet, anya mellette, öv nélkül, mellére fonódva a babája.Kis baleset esetén, airbag biztosan kinyírja a babát. Refrén lásd fent!
3.: Bosnyák téren van egy lámpás zebra, plusz a másik végén kettő is. Középen villamos vágány, egy részén kerítéssel. 2X3 sáv, nagy forgalom, buszokkal is. Gondos mama, babakocsival, plusz két önjáró gyerkőccel, buszok előtt ki, persze, ahol a legkevésbé látszik, és sehol a zebra, fékezek, jelzem, hogy nem oké, a zebra odébb állt, erre felbátorodva, még egyszer betolja a kocsit az induló busz elé, ja, és persze mellettem a legbelsőben is jönnek a gépek dögivel. Azt hiszem állami gondozásba kéne venni a srácokat, míg élnek. Nagy ciki, ha ilyenkor kiszállnék, és felpofoznám a nőt?

Nem lehet mindenki űrpilóta, agysebész, matematikus, meg bármi, de ami a legnehezebb, amivel a legnagyobb felelősségérzet kell, az mindenkinek elérhető, szülők lehetnek. De akkor nőjenek is fel a feladathoz, könyörgöm!

Nem azon csodálkozom már, hogy milyen sok baleset történik, nem, inkább azon, hogy milyen kevés ahhoz képest, hogy milyen idióták is vannak az utcán, vezetők, gyalogosok, ön, és közveszélyes őrültek!
Mélységesen egyetértek! Sajnos néhány embernél a szülő feladata abban kimerül, hogy megcsinálják (már bocs.), világra hozzák a csemetét...sajnos ennél még az állatvilág zöme is értelmesebb!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2219 Dátum: 2010. November 10. - 20:20:26 »

Ma Pesten legyorsultam az álmaim autóját, egy Lamborghinit. Igaz, volt egy kis fórom, előttem nem állt senki, előtte viszont egy teherautó Vigyorog Viszont utána átment egy másik sávba és nyomott egy kövér gázt, nem volt rossz hangja.
Viszont találkoztam ma egy nagyon idióta autóssal. Jöttem hazafelé, persze nem a 10-es úton, hanem Dobogókő felé. Pilisszentkereszt végénél, ahogy van az a meredek emelkedő, megelőzött egy Golf V, mert neki sűrgős volt, gondoltam én naivan. Aztán rájöttem, hogy nem akar ő gyorsabban menni, csak zavarta, hogy egy Suzuki megy előtte. Onnantól kezdve végig előttem ment, 70-80-as tempót diktálva. Én nem előztem, egyrészt nem siettem, másrészt utolértünk egy 5 kocsiból álló konvojt, harmadrészt emelkedőnek felfele azért az 1 liter Suzuki nem nagyon gyorsul Vigyorog. Már majdnem elértük az esztergomi lehajtót, amikor hirtelen ködbe mentünk bele. Erre mit csinál az őrült, felkapcsolta a hátsó ködlámpát.  A konvoj autói kb 5-7 méterre követték egymást, én is ott voltam biztonságos távolságban tőle, a köd kb 200-300m hosszan volt, szóval semmi sem indokolta a dolgot. Mivel nem jött szembe senki, gondoltam "megvilágítom" a sötétséget a fejében, felkapcsoltam a refit és úgy mentem mögötte kb 200m-t, mire valószínű eljutott a tudatáig, hogy valami nem stimmel, és lekapcsolta a ködlámpát. Persze ő is Esztergomba tartott, végig mögötte mentem és megint feltűnt egy furcsa dolog: ha jöttek szembe, állandóan fékezett. Először ezt sem értettem, aztán rájöttem, hogy valószínű nem jól látott a sötétben és így védekezett. He Pedig azért egy Golfnak elég jól világítanak a lámpái, ellentétben a Suzuki lámpáival, mert azok fel sem tűnnek, hogy világítanak, szinte semmit sem érnek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 146 147 [148] 149 150 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!