Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 06:20:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284494 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2190 Dátum: 2010. November 02. - 08:36:37 »

Három viszonylag könnyű napot dolgoztam le, ......, elmeháborodott közlekedési szak(R)emberek jóvoltából. Vajon milyen anyja lehet az ilyeneknek? A választ úgyis törlik a modik, ne válaszoljatok!

Nem értek veled egyet. Ez közlekedéspszichológiai módszer.
1. A piros szín meleget sugároz ebben a hideg időben.
2. A melegség érzése átterjed más autósokra, akikkel cseveghetsz míg melletted állnak a piros lámpánál.
3. A sok zöld hullám után túl váratlan lenne egy piros lámpa, sok autós azért megy át rajta, mert nem ismeri fel.
4. Nyugdíjas és nyugdíj elött állókat mentesíti a vérnyomásnövelő gyógyszerek kiváltásától is.

Lásd be, ezek az előnyök sokkal fontosabbak, mint a hülye paranoia szmogveszélytől, fogyasztásnövekedéstől, zsúfoltságtól...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2191 Dátum: 2010. November 02. - 12:31:43 »

Három viszonylag könnyű napot dolgoztam le, ......, elmeháborodott közlekedési szak(R)emberek jóvoltából. Vajon milyen anyja lehet az ilyeneknek? A választ úgyis törlik a modik, ne válaszoljatok!

Nem értek veled egyet. Ez közlekedéspszichológiai módszer.
1. A piros szín meleget sugároz ebben a hideg időben.
2. A melegség érzése átterjed más autósokra, akikkel cseveghetsz míg melletted állnak a piros lámpánál.
3. A sok zöld hullám után túl váratlan lenne egy piros lámpa, sok autós azért megy át rajta, mert nem ismeri fel.
4. Nyugdíjas és nyugdíj elött állókat mentesíti a vérnyomásnövelő gyógyszerek kiváltásától is.

Lásd be, ezek az előnyök sokkal fontosabbak, mint a hülye paranoia szmogveszélytől, fogyasztásnövekedéstől, zsúfoltságtól...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én a pirosra gerjedek főleg a vasuti átjárónál mert mindig pirosat kapok.
Naplózva

06 70/22 11 222
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2192 Dátum: 2010. November 02. - 22:30:50 »

Három viszonylag könnyű napot dolgoztam le, ......, elmeháborodott közlekedési szak(R)emberek jóvoltából. Vajon milyen anyja lehet az ilyeneknek? A választ úgyis törlik a modik, ne válaszoljatok!

Nem értek veled egyet. Ez közlekedéspszichológiai módszer.
1. A piros szín meleget sugároz ebben a hideg időben.
2. A melegség érzése átterjed más autósokra, akikkel cseveghetsz míg melletted állnak a piros lámpánál.
3. A sok zöld hullám után túl váratlan lenne egy piros lámpa, sok autós azért megy át rajta, mert nem ismeri fel.
4. Nyugdíjas és nyugdíj elött állókat mentesíti a vérnyomásnövelő gyógyszerek kiváltásától is.

Lásd be, ezek az előnyök sokkal fontosabbak, mint a hülye paranoia szmogveszélytől, fogyasztásnövekedéstől, zsúfoltságtól...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én a pirosra gerjedek főleg a vasuti átjárónál mert mindig pirosat kapok.
Mert mindig hamarabb érsz oda, mint mások! Amire ők odaérnek, már elmegy a vonat.... Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2193 Dátum: 2010. November 03. - 05:42:58 »

Három viszonylag könnyű napot dolgoztam le, ......, elmeháborodott közlekedési szak(R)emberek jóvoltából. Vajon milyen anyja lehet az ilyeneknek? A választ úgyis törlik a modik, ne válaszoljatok!

Nem értek veled egyet. Ez közlekedéspszichológiai módszer.
1. A piros szín meleget sugároz ebben a hideg időben.
2. A melegség érzése átterjed más autósokra, akikkel cseveghetsz míg melletted állnak a piros lámpánál.
3. A sok zöld hullám után túl váratlan lenne egy piros lámpa, sok autós azért megy át rajta, mert nem ismeri fel.
4. Nyugdíjas és nyugdíj elött állókat mentesíti a vérnyomásnövelő gyógyszerek kiváltásától is.

Lásd be, ezek az előnyök sokkal fontosabbak, mint a hülye paranoia szmogveszélytől, fogyasztásnövekedéstől, zsúfoltságtól...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én a pirosra gerjedek főleg a vasuti átjárónál mert mindig pirosat kapok.
Mert mindig hamarabb érsz oda, mint mások! Amire ők odaérnek, már elmegy a vonat.... Kacsint Vigyorog
Sajnos itt a 17kerben mennek át a keletiből induló vonatok.Gyűlölöm őket nagyon.Nem egyszer több mint 10 percet kell várni mire ideér,de nem tudom mi a k... anyuknak zárják le ennyivel előbb.Volt már elszakadtt a cérna és fogtam átmentem ne késsek el a melóhelyről.Átmenetkor benéztem a pályára (jól belátható mindkét irányban)ahol nem is láttam a vonatot.
Naplózva

06 70/22 11 222
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2194 Dátum: 2010. November 03. - 09:43:35 »

Három viszonylag könnyű napot dolgoztam le, ......, elmeháborodott közlekedési szak(R)emberek jóvoltából. Vajon milyen anyja lehet az ilyeneknek? A választ úgyis törlik a modik, ne válaszoljatok!

Nem értek veled egyet. Ez közlekedéspszichológiai módszer.
1. A piros szín meleget sugároz ebben a hideg időben.
2. A melegség érzése átterjed más autósokra, akikkel cseveghetsz míg melletted állnak a piros lámpánál.
3. A sok zöld hullám után túl váratlan lenne egy piros lámpa, sok autós azért megy át rajta, mert nem ismeri fel.
4. Nyugdíjas és nyugdíj elött állókat mentesíti a vérnyomásnövelő gyógyszerek kiváltásától is.

Lásd be, ezek az előnyök sokkal fontosabbak, mint a hülye paranoia szmogveszélytől, fogyasztásnövekedéstől, zsúfoltságtól...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én a pirosra gerjedek főleg a vasuti átjárónál mert mindig pirosat kapok.
Mert mindig hamarabb érsz oda, mint mások! Amire ők odaérnek, már elmegy a vonat.... Kacsint Vigyorog
Sajnos itt a 17kerben mennek át a keletiből induló vonatok.Gyűlölöm őket nagyon.Nem egyszer több mint 10 percet kell várni mire ideér,de nem tudom mi a k... anyuknak zárják le ennyivel előbb.Volt már elszakadtt a cérna és fogtam átmentem ne késsek el a melóhelyről.Átmenetkor benéztem a pályára (jól belátható mindkét irányban)ahol nem is láttam a vonatot.
Krisz! Ne tedd! Oké, hogy nem jön esetleg a vonat, de nem tudhatod, hogy a várakozók között nincs-e olyan, aki feldob, vagy esetleg be van kamerázva, és akkor hiába dolgozol, a pénzed nem a családé lesz, támogatni fogod a feneketlen költségvetést. Arról nem is beszélve, esetleg nem jók a látási viszonyok, és akkor...Ne is folytassam?
Ettől függetlenül utálhatod velem együtt a piros lámpákat, pláne a feleslegesen visszatartókat.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2195 Dátum: 2010. November 03. - 12:00:26 »

Három viszonylag könnyű napot dolgoztam le, ......, elmeháborodott közlekedési szak(R)emberek jóvoltából. Vajon milyen anyja lehet az ilyeneknek? A választ úgyis törlik a modik, ne válaszoljatok!

Nem értek veled egyet. Ez közlekedéspszichológiai módszer.
1. A piros szín meleget sugároz ebben a hideg időben.
2. A melegség érzése átterjed más autósokra, akikkel cseveghetsz míg melletted állnak a piros lámpánál.
3. A sok zöld hullám után túl váratlan lenne egy piros lámpa, sok autós azért megy át rajta, mert nem ismeri fel.
4. Nyugdíjas és nyugdíj elött állókat mentesíti a vérnyomásnövelő gyógyszerek kiváltásától is.

Lásd be, ezek az előnyök sokkal fontosabbak, mint a hülye paranoia szmogveszélytől, fogyasztásnövekedéstől, zsúfoltságtól...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én a pirosra gerjedek főleg a vasuti átjárónál mert mindig pirosat kapok.
Mert mindig hamarabb érsz oda, mint mások! Amire ők odaérnek, már elmegy a vonat.... Kacsint Vigyorog
Sajnos itt a 17kerben mennek át a keletiből induló vonatok.Gyűlölöm őket nagyon.Nem egyszer több mint 10 percet kell várni mire ideér,de nem tudom mi a k... anyuknak zárják le ennyivel előbb.Volt már elszakadtt a cérna és fogtam átmentem ne késsek el a melóhelyről.Átmenetkor benéztem a pályára (jól belátható mindkét irányban)ahol nem is láttam a vonatot.
Háááát. Ennyire én se sietnék. Nem kell sürgetni a Kaszás bácsit, meg labdát se kell feladni Policáj bácsinak....
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2196 Dátum: 2010. November 03. - 20:04:46 »

Tegnap jöttem haza Zalakarosról. Hazafele nem autópályán jöttünk, hanem a 8-as úton. Na az nem volt semmi. Egyes emberek nagyon siettek és az sem zavarta őket az előzésben, ha már jött szembe a kamion vagy a busz Pedig a kamionok is mentek 90-100 között, szóval jól lehetett haladni.
Viszont a 76-os út elkeserítő volt. Új aszfalt, már a kopó réteg és olyan göröngyös, hogy rendesen pattogott rajta az autó (nem saját)
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2197 Dátum: 2010. November 03. - 20:07:36 »

Tisztázzuk! Azt hogy szívatom a mögöttem jövőket, csak ők gondolják. Én csak betartóm a szabályokat. Természetesen több sávos úton a szélsőben megyek. Kacsint Ha egysávos az út és tud előzni, akkor menjen, nem tartok be neki, de ha nem, akkor ne akarjon letolni az útról. Felőlem lehet az 10 tonnás kamion is, nem érdekel. Tehát ha 50-es tábla van nem 30-cal megyek, hanem 50-nel, azért nehogy már én legyek a szemét, mert csak a megengedett sebességgel megyek és nem többel. Ha sietni akar valaki előzőn, ha nem tud, várjon amíg lesz rá alkalma. Előfordul, hogy nekem is sietős, de még soha nem villogtam vagy dudáltam rá valakire azért, mert betartja a sebességhatárokat.

Azért remélem mondjuk egy kétsávos útszakaszon nem a belső sávban tartod be kőkeményen a sebességhatárt. Szerintem nem a te feladatod nevelni a többieket. Neked nincs 30eFt-od a büntetésre. Ha neki van, hadd menjen. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy helyes, ha a megengedettnél gyorsabban megyünk, de azt sem gondolnám helyesnek, hogy "szívassuk" a másikat.
Nem beszélve arról, hogy sosem tudhatod, nem indokolt-e a sietsége. Én már jártam úgy, hogy vittük korházba a gyereket, aki egy fejsérülés után a kocsiban lett rosszabbul, már félrebeszélt... Mentem volna én, de az előttem haladó "szívatott". Én nem ráztam az öklöm, de megvolt a véleményem róla...

Van egy új hobbim, szívatom a mögöttem jövőket. Ezt úgy csinálom, hogy betartóm a megengedett sebességet. Vigyorog
A többséget ez nem zavarja, de mindig van egy két autós aki nem bír magával. Mikor végre sikerül nekik megelőzniük,
előzés közben átnéznek hozzám és a szemükkel meg tudnának ölni. Van amelyik még az öklét is rázza. Vigyorog
Jani!-teljesen egyetértek veled!És nem egyszer egy szabályokat betartó mentett meg attól hogy beleronanjak egy trafiba.Nekem a gps van beállitva és szól a tullépésről igy elvileg nem lehet gond,persze a táblákat is figyelem.
Én is egyet értek veletek. Én ezt a "szivatást" már a jogsim megkezdése óta csinálom. Én nem sietek sehová, aki akar nyugodtan kielőzhet sőt segítem is az előzését kis lassítással, amikor már elkezdte.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2198 Dátum: 2010. November 03. - 20:10:56 »

Tegnap jöttem haza Zalakarosról. Hazafele nem autópályán jöttünk, hanem a 8-as úton. Na az nem volt semmi. Egyes emberek nagyon siettek és az sem zavarta őket az előzésben, ha már jött szembe a kamion vagy a busz Pedig a kamionok is mentek 90-100 között, szóval jól lehetett haladni.
Viszont a 76-os út elkeserítő volt. Új aszfalt, már a kopó réteg és olyan göröngyös, hogy rendesen pattogott rajta az autó (nem saját)
Pedig elvileg a kamionok 90-nél leszabályoznak.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2199 Dátum: 2010. November 03. - 20:15:07 »

Tegnap jöttem haza Zalakarosról. Hazafele nem autópályán jöttünk, hanem a 8-as úton. Na az nem volt semmi. Egyes emberek nagyon siettek és az sem zavarta őket az előzésben, ha már jött szembe a kamion vagy a busz Pedig a kamionok is mentek 90-100 között, szóval jól lehetett haladni.
Viszont a 76-os út elkeserítő volt. Új aszfalt, már a kopó réteg és olyan göröngyös, hogy rendesen pattogott rajta az autó (nem saját)
Pedig elvileg a kamionok 90-nél leszabályoznak.
Igen, elvileg, de mentem én már kamion mögött autópályán 110-zel. Tudod, a magyar találékony fajta. Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2200 Dátum: 2010. November 03. - 20:22:38 »

Én is egyet értek veletek. Én ezt a "szivatást" már a jogsim megkezdése óta csinálom. Én nem sietek sehová, aki akar nyugodtan kielőzhet sőt segítem is az előzését kis lassítással, amikor már elkezdte.

Diablo! Ezeket írhattad volna a fogyis topicba is, mert ezért olyan jó Neked mindig. Ja, ha az ember csak maga ura, annak könnyű. Egyébként meg elismerem, hogy igazad van. A temetők, és kórházak tele vannak a sietősekkel, és áldozataikkal, nem kell erre még besegíteni nekünk is.

Más: a kamionok leszabályozása 90-nél vicc, mert mi van akkor, ha tényleg gyorsítással lehetne megelőzni egy balesetet, és leszabályozna a gép, pedig 100-nál sikerülne a dolgot megmenteni. Lehet, hogy van letiltás, de biztosan nem 90-nél, ezt lefogadom. Ha 90-nel megyek, akkor az összes (!) kamion letol az útról, és megelőz. Sőt...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2201 Dátum: 2010. November 03. - 20:32:05 »

Nálam a cégnél a scaniába gyárilag van leszabályozva 90-re aztán ez lehet a gyakorlatba 95 vagy akár 100 is nemtudom.
Ezért is van az, hogy az autópályákon mikor két kamion előzi egymást az akár több kilóméterig is tart mert nem tud gyorsabban menni.
Mi meg anyázzunk mögöttük. Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2202 Dátum: 2010. November 04. - 10:27:16 »

Tisztázzuk! Azt hogy szívatom a mögöttem jövőket, csak ők gondolják. Én csak betartóm a szabályokat. Természetesen több sávos úton a szélsőben megyek. Kacsint Ha egysávos az út és tud előzni, akkor menjen, nem tartok be neki, de ha nem, akkor ne akarjon letolni az útról. Felőlem lehet az 10 tonnás kamion is, nem érdekel. Tehát ha 50-es tábla van nem 30-cal megyek, hanem 50-nel, azért nehogy már én legyek a szemét, mert csak a megengedett sebességgel megyek és nem többel. Ha sietni akar valaki előzőn, ha nem tud, várjon amíg lesz rá alkalma. Előfordul, hogy nekem is sietős, de még soha nem villogtam vagy dudáltam rá valakire azért, mert betartja a sebességhatárokat.

Azért remélem mondjuk egy kétsávos útszakaszon nem a belső sávban tartod be kőkeményen a sebességhatárt. Szerintem nem a te feladatod nevelni a többieket. Neked nincs 30eFt-od a büntetésre. Ha neki van, hadd menjen. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy helyes, ha a megengedettnél gyorsabban megyünk, de azt sem gondolnám helyesnek, hogy "szívassuk" a másikat.
Nem beszélve arról, hogy sosem tudhatod, nem indokolt-e a sietsége. Én már jártam úgy, hogy vittük korházba a gyereket, aki egy fejsérülés után a kocsiban lett rosszabbul, már félrebeszélt... Mentem volna én, de az előttem haladó "szívatott". Én nem ráztam az öklöm, de megvolt a véleményem róla...

Van egy új hobbim, szívatom a mögöttem jövőket. Ezt úgy csinálom, hogy betartóm a megengedett sebességet. Vigyorog
A többséget ez nem zavarja, de mindig van egy két autós aki nem bír magával. Mikor végre sikerül nekik megelőzniük,
előzés közben átnéznek hozzám és a szemükkel meg tudnának ölni. Van amelyik még az öklét is rázza. Vigyorog

Én is egyetértek veled - és azt is értem, hogy a szívatatást poénból írtad. A sok bunkó meg forrjon dühében és ne integessen. 
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2203 Dátum: 2010. November 04. - 11:13:19 »

Tényleg nem volt egyértelmű, amit írtam a szívatásról Zavart
Azokat én is rühellem, akik a többsávos úton a belsőben mennek, mikor a mellettük levő tök üres.
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2204 Dátum: 2010. November 04. - 11:51:07 »

ma érdekes dolgokat láttam. először az osannál az egyirányú két sávnak a jobb oldali sávjából ketten is balra indexelve kanyarodtak, persze mindkétszer mellettük voltam, de inkább odaléptem neki, nehogy rámbambuljanak és még ők értetlenkedtek. LOL
aztán anyánk telefonál és közben 20-30-al haladgat, nézelődik. nem tudtam, hogy parkolni akar vagy csak ennyire buta, de nem parkolt, szóval utóbbi.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!