Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 04:21:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284457 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2160 Dátum: 2010. Október 11. - 13:36:37 »

Pénteken ismét összetörték a barátom Kalosát. Jött haza Pestről a 10-es úton, Pilisvörösvár előtt a körforgalomnál meg kellett állnia, erre hátulról belement egy Iveco Daily és rátolta az előtte lévő Volkswagenre. A hátsó lökös kaputt, de a lámpák felfogatói is törtek és úgy néz ki, hogy a hátfal is cserés. Az első lökhárító szintén betört, az is cserélendő. A vétkes elismerte a dolgot (aki egyébként zöldséges Vörösváron). A vétkes adott egy betétlapot a barátomnak, a barátom meg adott egy betétlapot a Volkswagenesnek, amin a vétkes Ivecos elismerte azt a kárt is.
Boldog lehet...elöl-hátul...hmmmm
Hát ő nem így értelmezte a dolgot. Első ránézésre kb 500e Ft-os kár, az autó ér kb 800e-t.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2161 Dátum: 2010. Október 11. - 16:46:35 »

Pénteken ismét összetörték a barátom Kalosát. Jött haza Pestről a 10-es úton, Pilisvörösvár előtt a körforgalomnál meg kellett állnia, erre hátulról belement egy Iveco Daily és rátolta az előtte lévő Volkswagenre. A hátsó lökös kaputt, de a lámpák felfogatói is törtek és úgy néz ki, hogy a hátfal is cserés. Az első lökhárító szintén betört, az is cserélendő. A vétkes elismerte a dolgot (aki egyébként zöldséges Vörösváron). A vétkes adott egy betétlapot a barátomnak, a barátom meg adott egy betétlapot a Volkswagenesnek, amin a vétkes Ivecos elismerte azt a kárt is.
Boldog lehet...elöl-hátul...hmmmm
Hát ő nem így értelmezte a dolgot. Első ránézésre kb 500e Ft-os kár, az autó ér kb 800e-t.
Öööö....én is úgy értettem, hogy ez a legrosszabb....hogy elöl-hátul.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2162 Dátum: 2010. Október 11. - 19:13:48 »

Ma voltam a suliban egy kis beszélgetésen, abban az osztályban, ahová jár az elütött kislány. Ő persze nem volt ott, ki tudja miért. Volt aki felfogta, hogy a közlekedés mennyire veszélyes, de sajnos volt falra hányt borsó is egyeseknél. Megdöbbentő volt, hogy 16 évesek, és még mennyire kis gyerekek a veszély értelmezésében, felfogásában. Azért remélem legalább néhányukban megfogant a gondolat, hogy okosan kell közlekedni, és akkor nem volt hiába való, hogy beszélgettünk. Magyaráztam néhány fizikai tényt (reakció idő alatt megtett út, tömeg, stb). Hát akkor azért egy kicsit elnémultak, mert persze fogalmuk nem volt erről, és még sok mindenről. Ajánlom mindenkinek, hogy a saját gyerekeinek, kortól, érettségtől függően, de beszéljen a veszélyekről, mert szörnyű dolog elveszteni valakit, vagy bénán látni, pláne, ha az gyerek. Nem kívánom senkinek sem. Ne legyünk semmilyen áldozatok a közlekedésben, mert az szinte mindig emberi hiba okozza, csak ritkán egyéb dolog. Ne feledjük soha, hogy mindenkit hazavárnak, és egészségben! Tegyünk meg ezért mi is mindent, akkor is, ha bele akarnak sodorni ártatlanul a bajba! Okos enged...Engedj!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2163 Dátum: 2010. Október 11. - 19:19:38 »

Pénteken ismét összetörték a barátom Kalosát. Jött haza Pestről a 10-es úton, Pilisvörösvár előtt a körforgalomnál meg kellett állnia, erre hátulról belement egy Iveco Daily és rátolta az előtte lévő Volkswagenre. A hátsó lökös kaputt, de a lámpák felfogatói is törtek és úgy néz ki, hogy a hátfal is cserés. Az első lökhárító szintén betört, az is cserélendő. A vétkes elismerte a dolgot (aki egyébként zöldséges Vörösváron). A vétkes adott egy betétlapot a barátomnak, a barátom meg adott egy betétlapot a Volkswagenesnek, amin a vétkes Ivecos elismerte azt a kárt is.
Boldog lehet...elöl-hátul...hmmmm
Hát ő nem így értelmezte a dolgot. Első ránézésre kb 500e Ft-os kár, az autó ér kb 800e-t.
Öööö....én is úgy értettem, hogy ez a legrosszabb....hogy elöl-hátul.
Bocsi, igazad van, csak kicsit felületesen olvastam amit írtál Mosolyog Kacsint
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2164 Dátum: 2010. Október 28. - 20:30:43 »

MIÉRT kell autópályán reflivel menni azonos írányban a másik sávban mögöttem??!!
MERT bunkóóóóóóóóóó??!!! 
Én magam nem használok autópályán reflit. Anélkül is lehet biztonságosan 130al menni.

Tesco nagycsaládos parkolóból tolatok ki este nyolckor. Egy autó megáll és helyet hagyva a tolatáshoz vár. Nyugisan tolatok, amikor egy autó suhan el mögöttem. Egész család bólint a fékezéstől. Épp anyukáját akarom dicsérni, amikor látom, hogy nem a várakozó autó volt! Mellette egy ökör sport opeles elsuhant. Nem láttaeste a lámpákat, hogy tolatok, hogy valaki áll a sávban, ő urasága száguldozik a parkolóban. Nem bírtam ki, odagurultam és fennhangon közöltem az adrenalinnal azonos oktávval, örüljön, hogy nem gyalultam le a kocsija oldalát!
Hebegett a marha....
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 28. - 20:42:16 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #2165 Dátum: 2010. Október 29. - 07:30:47 »

MIÉRT kell autópályán reflivel menni azonos írányban a másik sávban mögöttem??!!
MERT bunkóóóóóóóóóó??!!! 
Én magam nem használok autópályán reflit. Anélkül is lehet biztonságosan 130al menni.

Sőt az is lehet, hogy ott felejtette... (Velem már megesett nem is olyan régen, hogy beérve a városba a szemből érkezők szinte kivétel nélkül villognak, én meg nézek értetlenül, merthogy ködlámpám az tuti nem világít már kétszer is megnéztem... Aztán észrevettem a refi kék visszajelzőjét...  Zavart)
Az "anélkül is lehet biztonságosan 130al menni"-vel csak akkor értek egyet, ha megy előttem másik autó. Találkoztam már  rókával, miközben autópályán tompítottal mentem éjszaka a szemből jövőkre való tekintettel. Közöm nem volt hozzá, hogy végülis nem ütöttem el... Mire észrevettem, már mentem is el mellette.
Naplózva
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #2166 Dátum: 2010. Október 29. - 12:13:36 »

MIÉRT kell autópályán reflivel menni azonos írányban a másik sávban mögöttem??!!
MERT bunkóóóóóóóóóó??!!! 
Én magam nem használok autópályán reflit. Anélkül is lehet biztonságosan 130al menni.

Sőt az is lehet, hogy ott felejtette... (Velem már megesett nem is olyan régen, hogy beérve a városba a szemből érkezők szinte kivétel nélkül villognak, én meg nézek értetlenül, merthogy ködlámpám az tuti nem világít már kétszer is megnéztem... Aztán észrevettem a refi kék visszajelzőjét...  Zavart)
Az "anélkül is lehet biztonságosan 130al menni"-vel csak akkor értek egyet, ha megy előttem másik autó. Találkoztam már  rókával, miközben autópályán tompítottal mentem éjszaka a szemből jövőkre való tekintettel. Közöm nem volt hozzá, hogy végülis nem ütöttem el... Mire észrevettem, már mentem is el mellette.

Igen. Ez nálam is örök dilemma. Ezért sem szeretek éjszaka autópályázni. Csak akkor vállalom be, ha nagyon muszáj.
Naplózva
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2167 Dátum: 2010. Október 29. - 18:10:26 »

Szerintem, jó használni a refit ahol csak lehet, nincs szembejövő, meg előzés után(nem előtte mint a bunkók), csak érdemes tudatosítani hogy más a féktáv, (tompítottnál rövidebb a belátható szakasz), de kanyarokban pl. sokat segít.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2168 Dátum: 2010. Október 29. - 20:24:24 »

Szerintem, jó használni a refit ahol csak lehet, nincs szembejövő, meg előzés után(nem előtte mint a bunkók), csak érdemes tudatosítani hogy más a féktáv, (tompítottnál rövidebb a belátható szakasz), de kanyarokban pl. sokat segít.
Én nem szoktam használni autópályán, eddig ugyanis még nem mentem úgy, hogy ne lett volna előttem autó éjszaka.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2169 Dátum: 2010. Október 29. - 22:32:43 »

Szerintem, jó használni a refit ahol csak lehet, nincs szembejövő, meg előzés után(nem előtte mint a bunkók), csak érdemes tudatosítani hogy más a féktáv, (tompítottnál rövidebb a belátható szakasz), de kanyarokban pl. sokat segít.
Én nem szoktam használni autópályán, eddig ugyanis még nem mentem úgy, hogy ne lett volna előttem autó éjszaka.
Én meg törekszem, hogy ne legyen előttem autó.... Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2170 Dátum: 2010. Október 30. - 18:06:20 »

Szerintem, jó használni a refit ahol csak lehet, nincs szembejövő, meg előzés után(nem előtte mint a bunkók), csak érdemes tudatosítani hogy más a féktáv, (tompítottnál rövidebb a belátható szakasz), de kanyarokban pl. sokat segít.
Én nem szoktam használni autópályán, eddig ugyanis még nem mentem úgy, hogy ne lett volna előttem autó éjszaka.
Én meg törekszem, hogy ne legyen előttem autó.... Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Igy van gázt neki Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2171 Dátum: 2010. Október 30. - 18:26:27 »

Van egy új hobbim, szívatom a mögöttem jövőket. Ezt úgy csinálom, hogy betartóm a megengedett sebességet. Vigyorog
A többséget ez nem zavarja, de mindig van egy két autós aki nem bír magával. Mikor végre sikerül nekik megelőzniük,
előzés közben átnéznek hozzám és a szemükkel meg tudnának ölni. Van amelyik még az öklét is rázza. Vigyorog
Naplózva


LPG
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2172 Dátum: 2010. Október 30. - 18:30:00 »

Van egy új hobbim, szívatom a mögöttem jövőket. Ezt úgy csinálom, hogy betartóm a megengedett sebességet. Vigyorog
A többséget ez nem zavarja, de mindig van egy két autós aki nem bír magával. Mikor végre sikerül nekik megelőzniük,
előzés közben átnéznek hozzám és a szemükkel meg tudnának ölni. Van amelyik még az öklét is rázza. Vigyorog
Igen általában pont ezek szoktak nagyon anyázni mikor lefényképezik őket.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2173 Dátum: 2010. Október 30. - 19:38:42 »

Van egy új hobbim, szívatom a mögöttem jövőket. Ezt úgy csinálom, hogy betartóm a megengedett sebességet. Vigyorog
A többséget ez nem zavarja, de mindig van egy két autós aki nem bír magával. Mikor végre sikerül nekik megelőzniük,
előzés közben átnéznek hozzám és a szemükkel meg tudnának ölni. Van amelyik még az öklét is rázza. Vigyorog
Igen általában pont ezek szoktak nagyon anyázni mikor lefényképezik őket.
Ma rengeteg idióta volt az uton ami a halálos baleseteken meg is látszott.M3-on sikerült pont elkapnom a torlódást a karambol miatt ,de hatvannál lejöttem a salgótarjan felé és ott is csatt volt.(Bmv x5 ws opel corsa 1)Sok volt a leállt,bedöglött autó is és ami meglepett aveo,lanos,nexia is állt az ut szélén felnyitott géptetővel.C.Xara előttem nem működő féklámpával és még sorolhatnám.
Naplózva

06 70/22 11 222
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2174 Dátum: 2010. Október 30. - 21:42:37 »

Van egy új hobbim, szívatom a mögöttem jövőket. Ezt úgy csinálom, hogy betartóm a megengedett sebességet. Vigyorog
A többséget ez nem zavarja, de mindig van egy két autós aki nem bír magával. Mikor végre sikerül nekik megelőzniük,
előzés közben átnéznek hozzám és a szemükkel meg tudnának ölni. Van amelyik még az öklét is rázza. Vigyorog
Igen általában pont ezek szoktak nagyon anyázni mikor lefényképezik őket.
Ma rengeteg idióta volt az uton ami a halálos baleseteken meg is látszott.M3-on sikerült pont elkapnom a torlódást a karambol miatt ,de hatvannál lejöttem a salgótarjan felé és ott is csatt volt.(Bmv x5 ws opel corsa 1)Sok volt a leállt,bedöglött autó is és ami meglepett aveo,lanos,nexia is állt az ut szélén felnyitott géptetővel.C.Xara előttem nem működő féklámpával és még sorolhatnám.
Hát akkor én vagyok az embered Jani... Kacsint Nem szoktam száguldozni, van is kevés rutin, de alkalmazkodom a forgalom ritmusához, sőt az egyéb körülményekhez. Megfontoltnak tartanak a vezetésben is. Megyek ahol lehet és ott nem bírom elviselni a tötymörgőket, mert az majdnem ugyanolyan balesetveszélyes, mint a száguldozó. Sok értelmetlenül kint felejtett tábla van, hogy csak példát mondjak: nemrég Kaposvár előtt kb 15 km hosszan hetekkel a nyomszélesítés, aszfaltozás, burkolatfestés befejezés után még kint voltak a 40-es táblák. Ment mindenki 100-110, ahogy a forgalom üteme diktálta.
Lakott területen belül is szelektálni kell, mert van olyan rész, ahol meg lehetne engedni a 70-et (annyival is használom, hacsak nem mérnek), de valahol komolyan kell venni a 30-as korlátozát, mert veszélyes hely. Én rugalmasabban kezelném a sebességkorlátozást, viszont nagyobb szigorral lépnék fel a notórius gyorshajtókkal szemben, akik lakotton 100-120-al versenyeznek szombat esténként. Én itt járművet is foglalnék, nem pedig az 50-et 8-cal túllépő, amúgy forgalmi ritmusban haladó autókat kaszálnék sorban helyszínivel.
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/10/30/es_te_hova_kered_a_traffipaxot/
Itt van néhány értelmes hozzászólás, hogy mit kéne tenni a rendőröknek....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!