Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 22:22:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284230 alkalommal)
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #2070 Dátum: 2010. Június 10. - 15:19:20 »

Drágai Uraim, egy kis segítség (KRESZ-magyarázat) kéne...

A téma a "Parkolás útkereszteződés közelében" tárgykörhöz tartozik:
Azt vágom, hogy a szabál szerint  "körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül" (KRESZ 40. § (5) d. pont) megállni (és így természetesen várakozni is) tilos.
A kérdésem az, hogy a fentieket betartandó collstokkal a zsebemben kell / szabad csak közlekedni, hogy egy ilyen helyzetben meggyőződhessek róla, hogy megvan-e az 5 méter...?
Történt ugyanis, hogy rosszul saccoltam, és a melóhelyem környékén előszerettel "járőröző" közterületfenntartó - policájjal megerősítve - erőteljes fényképezésbe kezdett a - mint később sikeresen lemértem - az úttestek széleinek metszéspontjától 450 cm-re várakozó gépjárművem körül. (Mire a portás szólt, és kiértem, már nem volt mit tenni... (Idézet policájtól: "Miért nem jött 2 perccel előbb, akkor elintézhettük volna helyszíni bírsággal, most már késő..., az autó akadályozza a kereszteződés szabad és biztonságos belátását...) Meg a jó k... anyjáét
Ahogy a képen is látszik:
- a járda vonala teljesen szabad
- az autó a sarki ház falától IS beljebb áll (direkt a házfal vonalában készült a kép...)
- a kereszteződés belátását NEM az autó, hanem az ott lévő fa akadályozza

Van ilyen esetben keresnivalóm a büntetéssel szemben, vagy bátran felejtsem el, mert a "szabál, az kérem szabál"?
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #2071 Dátum: 2010. Június 10. - 15:39:47 »

Drágai Uraim, egy kis segítség (KRESZ-magyarázat) kéne...

A téma a "Parkolás útkereszteződés közelében" tárgykörhöz tartozik:
Azt vágom, hogy a szabál szerint  "körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül" (KRESZ 40. § (5) d. pont) megállni (és így természetesen várakozni is) tilos.
A kérdésem az, hogy a fentieket betartandó collstokkal a zsebemben kell / szabad csak közlekedni, hogy egy ilyen helyzetben meggyőződhessek róla, hogy megvan-e az 5 méter...?
Történt ugyanis, hogy rosszul saccoltam, és a melóhelyem környékén előszerettel "járőröző" közterületfenntartó - policájjal megerősítve - erőteljes fényképezésbe kezdett a - mint később sikeresen lemértem - az úttestek széleinek metszéspontjától 450 cm-re várakozó gépjárművem körül. (Mire a portás szólt, és kiértem, már nem volt mit tenni... (Idézet policájtól: "Miért nem jött 2 perccel előbb, akkor elintézhettük volna helyszíni bírsággal, most már késő..., az autó akadályozza a kereszteződés szabad és biztonságos belátását...) Meg a jó k... anyjáét
Ahogy a képen is látszik:
- a járda vonala teljesen szabad
- az autó a sarki ház falától IS beljebb áll (direkt a házfal vonalában készült a kép...)
- a kereszteződés belátását NEM az autó, hanem az ott lévő fa akadályozza

Van ilyen esetben keresnivalóm a büntetéssel szemben, vagy bátran felejtsem el, mert a "szabál, az kérem szabál"?

Én félek tőle, hogy nem sok tehendőd lesz a bírság befizetésén kívül, bár a 450cm kerekítve akár lehet 5 is.
Tudom, hogy ez a munkájuk, de az 5m az szerintem sem úgy néz ki, hogy kihúzod a centit. Ráadásul abban az esetben is lehet úgy mérni, hogy ne 5m legyen. Nincs jó megoldásom
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #2072 Dátum: 2010. Június 10. - 16:30:52 »

Drágai Uraim, egy kis segítség (KRESZ-magyarázat) kéne...

A téma a "Parkolás útkereszteződés közelében" tárgykörhöz tartozik:
Azt vágom, hogy a szabál szerint  "körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül" (KRESZ 40. § (5) d. pont) megállni (és így természetesen várakozni is) tilos.
A kérdésem az, hogy a fentieket betartandó collstokkal a zsebemben kell / szabad csak közlekedni, hogy egy ilyen helyzetben meggyőződhessek róla, hogy megvan-e az 5 méter...?
Történt ugyanis, hogy rosszul saccoltam, és a melóhelyem környékén előszerettel "járőröző" közterületfenntartó - policájjal megerősítve - erőteljes fényképezésbe kezdett a - mint később sikeresen lemértem - az úttestek széleinek metszéspontjától 450 cm-re várakozó gépjárművem körül. (Mire a portás szólt, és kiértem, már nem volt mit tenni... (Idézet policájtól: "Miért nem jött 2 perccel előbb, akkor elintézhettük volna helyszíni bírsággal, most már késő..., az autó akadályozza a kereszteződés szabad és biztonságos belátását...) Meg a jó k... anyjáét
Ahogy a képen is látszik:
- a járda vonala teljesen szabad
- az autó a sarki ház falától IS beljebb áll (direkt a házfal vonalában készült a kép...)
- a kereszteződés belátását NEM az autó, hanem az ott lévő fa akadályozza

Van ilyen esetben keresnivalóm a büntetéssel szemben, vagy bátran felejtsem el, mert a "szabál, az kérem szabál"?

Én félek tőle, hogy nem sok tehendőd lesz a bírság befizetésén kívül, bár a 450cm kerekítve akár lehet 5 is.
Tudom, hogy ez a munkájuk, de az 5m az szerintem sem úgy néz ki, hogy kihúzod a centit. Ráadásul abban az esetben is lehet úgy mérni, hogy ne 5m legyen. Nincs jó megoldásom
Én is ettől tartok...
Az igazán boszantó az az, hogy ezzel az erővel a környék összes utcasarkán parkolót meg lehetne büntetni, mert ugye parkolóhely az nincs, de ezek csak és kizárólag ezt a kereszteződést szeretik. (Állítólag a képen is látható házikó - nem mellékelesen egy kifőzde - tulajdonosa hívogatja ki őket állandóan, mert -szerinte - attól nincs forgalma, mert a vendégek nem tudnak hol megállni. Ergo szerinte, ha a vendége áll oda, akkor belátható a kereszteződés.... Bár hogy a semmi közepén miért csodálkozik azon, hogy senki nem tér be hozzá, azon én csodálkozom...ÉS NEM MELLÉKESEN a kevés vendégének 99 %-a a melóhelyemről érkezik.
Ha kiderül, hogy tényleg ő cseszteti a népeket.., hát valamit csak kitalálok, elég kreatív tudok lenni ilyen esetekben...elsőnek pl. csupa jóakaratból egy-két csótányt beeresztek hozzá, mielőtt megérkezne az általam kihívott ÁNTSZ...)
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2073 Dátum: 2010. Június 10. - 18:22:26 »

Ma bekellett menem a belvárosba de (6ker)ami hülye az uton van az eszméletlen.Jól fel is huztam magam mire elértem az uticélom.De itt még nincs vége!parkolójegy autómatába bedobálom a pénzt jegyet meg nem ad.B+ mondom.Felhivom a központi számot elmonda mi a teendő ki is irom a kocsira az őrnek,de mintha ne is tettem volna a mikicsomag a szélvédőn vigyorog.Pont jön az ör kérdezem is tőle nem tud olvasni és vigyorogva közli az autómata jó.Na ott az annyának a szájába kinálgattam rögtön amit kell és el is indultam leütni a kutyát a vigyorgásért de tul sok volt a tanu hogy megüssem.Megyek még vissza a napokban elkapom tuti.Viszont van egy kis szerencsém is!A mögöttem parkoló suzukis hölgy látta amit lefényképeli a kutya az autót és tett egy cetlit tel számmal hogy hivjam föl.Meg is tettem.Ki kell szaladnom sz.miklósra mert eltette a p jegyet hogy oda adja nekem. Vigyorog
Naplózva

06 70/22 11 222
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2074 Dátum: 2010. Június 10. - 18:58:10 »

Ma bekellett menem a belvárosba de (6ker)ami hülye az uton van az eszméletlen.Jól fel is huztam magam mire elértem az uticélom.De itt még nincs vége!parkolójegy autómatába bedobálom a pénzt jegyet meg nem ad.B+ mondom.Felhivom a központi számot elmonda mi a teendő ki is irom a kocsira az őrnek,de mintha ne is tettem volna a mikicsomag a szélvédőn vigyorog.Pont jön az ör kérdezem is tőle nem tud olvasni és vigyorogva közli az autómata jó.Na ott az annyának a szájába kinálgattam rögtön amit kell és el is indultam leütni a kutyát a vigyorgásért de tul sok volt a tanu hogy megüssem.Megyek még vissza a napokban elkapom tuti.Viszont van egy kis szerencsém is!A mögöttem parkoló suzukis hölgy látta amit lefényképeli a kutya az autót és tett egy cetlit tel számmal hogy hivjam föl.Meg is tettem.Ki kell szaladnom sz.miklósra mert eltette a p jegyet hogy oda adja nekem. Vigyorog
Buktasd meg egy házivideóval, manapság hatásos. Népszerű lenne a megosztókon.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2075 Dátum: 2010. Június 11. - 09:45:38 »

sima, normális haladásból képesek több ezren dugókat kreálni, mer nekik be kell még furakodni merőlegesen állva a zöld jelzésre menők elé. egyre okosabb ez a nép. gratulálok. látszik, hogy rég voltam már dél körül a városban.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2076 Dátum: 2010. Június 11. - 12:24:53 »

A mögöttem parkoló suzukis hölgy látta amit lefényképeli a kutya az autót és tett egy cetlit tel számmal hogy hivjam föl.Meg is tettem.Ki kell szaladnom sz.miklósra mert eltette a p jegyet hogy oda adja nekem. Vigyorog
És hogy hálálod meg neki? Kacsint Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2077 Dátum: 2010. Június 11. - 14:09:10 »

A mögöttem parkoló suzukis hölgy látta amit lefényképeli a kutya az autót és tett egy cetlit tel számmal hogy hivjam föl.Meg is tettem.Ki kell szaladnom sz.miklósra mert eltette a p jegyet hogy oda adja nekem. Vigyorog
És hogy hálálod meg neki? Kacsint Vigyorog
Tudod a viccet:

...

- Te meg akarsz erőszakoln?
- Nem, nem!
Mama csőretölt: Dehogynem!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2078 Dátum: 2010. Június 11. - 18:30:22 »

A mögöttem parkoló suzukis hölgy látta amit lefényképeli a kutya az autót és tett egy cetlit tel számmal hogy hivjam föl.Meg is tettem.Ki kell szaladnom sz.miklósra mert eltette a p jegyet hogy oda adja nekem. Vigyorog
És hogy hálálod meg neki? Kacsint Vigyorog
Tudod a viccet:

...

- Te meg akarsz erőszakoln?
- Nem, nem!
Mama csőretölt: Dehogynem!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Na ez nekem is új volt Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2079 Dátum: 2010. Június 11. - 20:24:09 »

A mögöttem parkoló suzukis hölgy látta amit lefényképeli a kutya az autót és tett egy cetlit tel számmal hogy hivjam föl.Meg is tettem.Ki kell szaladnom sz.miklósra mert eltette a p jegyet hogy oda adja nekem. Vigyorog
És hogy hálálod meg neki? Kacsint Vigyorog
Tudod a viccet:

...

- Te meg akarsz erőszakoln?
- Nem, nem!
Mama csőretölt: Dehogynem!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Na ez nekem is új volt Vigyorog
Ma felhivtam a központot és törölték a büntetést mert a jegykiadó ténleg rossz volt a szervizes jelentette.
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2080 Dátum: 2010. Június 12. - 11:58:02 »

Ma felhivtam a központot és törölték a büntetést mert a jegykiadó ténleg rossz volt a szervizes jelentette.
ennek örülök  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2081 Dátum: 2010. Június 12. - 15:46:04 »

Ma felhivtam a központot és törölték a büntetést mert a jegykiadó ténleg rossz volt a szervizes jelentette.
ennek örülök  Kacsint

És a népi cserép edény aki tudatosan a rossz automata miatt büntetett nem repül az állásából?!!!!!!!!!!!!!
Naplózva

Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2082 Dátum: 2010. Június 12. - 17:12:29 »

Ma felhivtam a központot és törölték a büntetést mert a jegykiadó ténleg rossz volt a szervizes jelentette.
ennek örülök  Kacsint

És a népi cserép edény aki tudatosan a rossz automata miatt büntetett nem repül az állásából?!!!!!!!!!!!!!
Nem tudom erről nem informáltak de ha ott van megyek még oda és majd én repitek neki eggyet csak ne legyen tanu.Meg amugy is barnabőrű ami irritál engem.
Naplózva

06 70/22 11 222
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #2083 Dátum: 2010. Június 13. - 10:29:56 »

Jön az Istenadta a városban 30 fokban, közben kifolyik a szemem, úgy süt a Nap,  KÖDLÁMPÁVAL!!!!!!
 
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2084 Dátum: 2010. Június 13. - 11:38:29 »

Jön az Istenadta a városban 30 fokban, közben kifolyik a szemem, úgy süt a Nap,  KÖDLÁMPÁVAL!!!!!!
 
Én még mindig a jobbra tartstól vagyok megőrülve hogy sz...rá.Szinte már tolom az átkozottakat kb 5 cm-ről dudával,fénykürtel és nem hajlandó lemenni igy sem pedig a kuttya sincs a szélsőben.És még mutogatnak is!Kell szereznem egy dögtolót előre ha ez nem változik.A másik dolog meg amikor a mentő űvöltve jön és csak beálnak belső sávba a lámpához a fogyatékok a mentő elé.Nem akarom elhinni hogy ennyi primitiv magyar van!De sajnos tapasztalom és bosszant.
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!