Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 12:21:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 128 129 [130] 131 132 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283908 alkalommal)
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1935 Dátum: 2010. Március 28. - 21:37:06 »

Ma Martonvásár felé megyek, az egyik Érdi (M6 -Pécs felé) körforgalomnál, a trabantfingatós emelkedő után megyek egy német, kis utánfutós kocsi mögött. Lassan behajt a körforgalomba, majd a 2. kihajtó után közvetlen satufék. Nem tudtam mögötte lehajtani, mert belógott az utánfutó. Gyökér fricc nem elkezdett visszatolatni vagy 10 métert? Ha nem kapcsolok időben, szerintem letolt volna, mert biztos, hogy nem nézett a tükörbe. Teljes súllyal fekszem a dudán, és mutogatom a nemzetközit. Még egy vészvillogót sem kaptam... vagy mutatott volna vissza, vagy csak észrevett volna...  azért voltam ennyire ideges, mert ezt megelőzően egy fos kis Clio leelőzött az emelkedőn, pedig totál padlógázon voltam, nem kímélve a gépet... Igaz mi ketten ültünk a kocsiban teli tankkal, ő egyedül, de akkor is. Fuck off
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1936 Dátum: 2010. Március 28. - 21:41:22 »

Egy körforgalomban mi a kukiért kell tolatni? Menjen még egy kört és kész. Vagy az ciki? Én már mentem, sőt Ausztriában GPS-nélkül volt, hogy két kört is tettem, mire asszony megtalálta a térképen merre kéne menni. Vigyorog
Naplózva


LPG
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1937 Dátum: 2010. Március 28. - 21:43:53 »

Hát én is ezt mondom... mert oké, ha valaki elnéz egy kereszteződést, vagy valami... de ilyet még nem láttam...
Naplózva

athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1938 Dátum: 2010. Március 29. - 06:36:31 »

... és mutogatom a nemzetközit. Még egy vészvillogót sem kaptam... vagy mutatott volna vissza, vagy csak észrevett volna...    Fuck off

Észre vett, csak volt annyira kulturált, hogy nem reagált rá...
Nálunk most voltak itt a hétvégén a német rokonok, és elmentek a Lacettivel. Inkább nem írom le, hogy milyen véleménnyel vannak a mi közlekedésünkről..
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1939 Dátum: 2010. Március 29. - 07:08:38 »

Ma Martonvásár felé megyek, az egyik Érdi (M6 -Pécs felé) körforgalomnál, a trabantfingatós emelkedő után megyek egy német, kis utánfutós kocsi mögött. Lassan behajt a körforgalomba, majd a 2. kihajtó után közvetlen satufék. Nem tudtam mögötte lehajtani, mert belógott az utánfutó. Gyökér fricc nem elkezdett visszatolatni vagy 10 métert? Ha nem kapcsolok időben, szerintem letolt volna, mert biztos, hogy nem nézett a tükörbe. Teljes súllyal fekszem a dudán, és mutogatom a nemzetközit. Még egy vészvillogót sem kaptam... vagy mutatott volna vissza, vagy csak észrevett volna...  azért voltam ennyire ideges, mert ezt megelőzően egy fos kis Clio leelőzött az emelkedőn, pedig totál padlógázon voltam, nem kímélve a gépet... Igaz mi ketten ültünk a kocsiban teli tankkal, ő egyedül, de akkor is. Fuck off
Na akkor most nézzük egy másik szemszögből.Padlógázon mész mint az állat és van egy gyorsabb autó ami meg tud előzni,ezért leszel ideges.De miért kell menni,mint az őrült,és miért is baj ha megelőznek? He A második szitunál,meg miért nem tartottál megfelelő követési távolságot?És akkor nem kellene satuznod.Különösen akkor amikor látod,hogy egy helyismerettel nem rendelkező külföldi megy előtted,egy körforgalmakkal túlbonyolított részen.(ami igaz az igaz,nyugodtan mehetett volna egy kört).Nyugi,ahogy múlnak majd az évek,te is másképp fogsz reagálni dolgokra.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1940 Dátum: 2010. Március 29. - 08:18:52 »

Ma Martonvásár felé megyek, az egyik Érdi (M6 -Pécs felé) körforgalomnál, a trabantfingatós emelkedő után megyek egy német, kis utánfutós kocsi mögött. Lassan behajt a körforgalomba, majd a 2. kihajtó után közvetlen satufék. Nem tudtam mögötte lehajtani, mert belógott az utánfutó. Gyökér fricc nem elkezdett visszatolatni vagy 10 métert? Ha nem kapcsolok időben, szerintem letolt volna, mert biztos, hogy nem nézett a tükörbe. Teljes súllyal fekszem a dudán, és mutogatom a nemzetközit. Még egy vészvillogót sem kaptam... vagy mutatott volna vissza, vagy csak észrevett volna...  azért voltam ennyire ideges, mert ezt megelőzően egy fos kis Clio leelőzött az emelkedőn, pedig totál padlógázon voltam, nem kímélve a gépet... Igaz mi ketten ültünk a kocsiban teli tankkal, ő egyedül, de akkor is. Fuck off
Na akkor most nézzük egy másik szemszögből.Padlógázon mész mint az állat és van egy gyorsabb autó ami meg tud előzni,ezért leszel ideges.De miért kell menni,mint az őrült,és miért is baj ha megelőznek? He A második szitunál,meg miért nem tartottál megfelelő követési távolságot?És akkor nem kellene satuznod.Különösen akkor amikor látod,hogy egy helyismerettel nem rendelkező külföldi megy előtted,egy körforgalmakkal túlbonyolított részen.(ami igaz az igaz,nyugodtan mehetett volna egy kört).Nyugi,ahogy múlnak majd az évek,te is másképp fogsz reagálni dolgokra.
Dani! a clió csak 1.4-ig nem ellenfél,de te sem neki.A gödöllői parton felfelé én is összeakadtam eggyel nem birtunk egymással.ez van.viszont vannak a sport változatok amik akár 170le is lehet ezért bármit tehetsz lenyom mint állat.De egy erősebbtől nem szégyen kikapni és ezen nem érdemes idegeskedni.én nem is szoktam.Ha pedig akad egy kóstolgatós másik azt csak kanyargós uton veszem fel mert ott van esélyem a tuti futómű miatt.
Naplózva

06 70/22 11 222
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1941 Dátum: 2010. Március 29. - 12:53:05 »

athee, meatloaf:
Akkor intett volna, hogy sorry vagy valami. Vagy csinált volna valamit. Nem azért voltam ideges, mert nem volt helyismerete, hanem azért, mert semmit nem reagált, nem jelezte mit akar, nem kért elnézést vagy valami. Mintha csak ő lett volna az úton, mindenféle tekintet nélkül. Ez a német mentalitás, amitől évek óta undorodom, nem csak az utakon, hanem bárhol a világban. Biztos vannak kivételek, de egy hangyányit megtehetem, hogy már előítéletes vagyok, ha német rendszámot látok. Most is igazolódott. Semmi bajom a románokkal, szlovákokkal, stb. amíg nem tesznek valami olyat... Indok nélkül én sem szoktam mutogatni és dudálni, de a hülyékkel mit csináljak? Legalább vegye észre magát.
Tibi: Tartottam követési távolságot és addigra a Clio rég elment Érd felé, mivel nem arra mentem, így semmi szándék nem volt bennem. A német, aki az M6 felől jött Ő satuzott be a Martoni kijáró után, nem én. (mert gondolom akart tovább menni a 7-esen) Direkt nem kanyarogtam ki elé a felhajtó után, szabályosan nyugodtan megadtam az elsőbséget ahogy kell. Nem én voltam a pöcs, hanem ő. Megállok mögötte és várok - ahogy írtam nem fértem el meleltte. Egyszercsak elkezd tolatni. De nem óvatosan, hanem látom a lámpát és jön. Ha nem kapcsolok időben, biztosra veszem, hogy nekemjön. És ha állt volna mögöttem valaki? Nah ekkor kezdtem el mutogatni és dudálni. Erre sem reagált semmit, hogy bocs vagy fakanál.
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1942 Dátum: 2010. Március 29. - 13:14:16 »

Kedves Dani! No meg ifjú titánok!
Egyáltalán nem biztos, hogy német rendszámmal német is vezet. Rengeteg vendégmunkás van külföldi rendszámmal, sőt egyre több adócsaló magyar is, igaz azok szuper drága járgányokkal. Kíváncsi lennék arra, kedves Dani, hogy csak egy kört vezetnél a 7-esen, akkor mennyire borulnál ki. Én egész nap kivédek, megvédek, megelőzöm a bajt, és hálából bakapom, leszopom, és hullanak a rokonaim, anyám meg más állásban tevékenykedett. Ma a Baross téren középen a pályaudvar felé a busz sávban, gyér forgalomnál, szembe jött velem egy TAXI, és nem kaptam agyvérzést, igaz már csak röhögök az ilyeneken, mert ez a hosszú élet titka. Majd pár év múlva Te is rájössz, hogy ez egy hülye népi játék, amit csak humorral, vagy fapofával kell végigcsinálni, ha nem akarsz bedilizni.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1943 Dátum: 2010. Március 29. - 14:31:53 »

Azért annyit hozzátennék a dolgokhoz, hogy sok külföldi (német, osztrák stb) az itteni vezetési kultúrát és ellenőrzési hiányt átveszi és úgy közlekedik, ahogy otthon nem teheti meg, mert ott nagyobb a lebukás veszélye illetve magasabbak a büntetési tételek is.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 29. - 19:47:52 írta diablo77 » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1944 Dátum: 2010. Március 29. - 16:27:53 »

Azért annyit hozzátennék a dolgokhoz, hogy sok külföldi (német, osztrák stb) az itteni vezetési kultúrát és ellenőrzési hiányt átveszi és úgy közlekedik, ahogy otthon nem teheti meg, mert ott nagyobb a lebukás veszélye illetve magsabbak a büntetési tételek is.
...,és a rendőrök ott tényleg szolgálnak, és védnek az ámokfutóktól. Szóval teszik a dolgukat, ahogy kell. Igaz, euróért...Ja, és nem zsebbe...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1945 Dátum: 2010. Március 29. - 16:40:28 »

Azt én sem értem, hogy hogyan kaphatnak olyan egyedek jogsit, akik nem hogy tolatni, de a parkolóból 4-5 métert sem tudnak kitolatni. tegnap végignéztem egy ilyet, nem siettem ezért megvártam míg nagy nehezen kitolat egy autó az útra merőleges parkolásból és akkor látom, hogy a nő, aki addig az autó mellett áll odamegy a vezetőhöz. Férfi kiszáll, ő beül. Ó, mondom LOL! Az ismerős pali segített neki kiállni egy full szimpla tolatok és közben alászedemben.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1946 Dátum: 2010. Március 30. - 17:45:17 »

Tegnap szombathelyi 4 sávos elkerülőn a körforgalomnál állunk. Én külsőben, mellettem belsőben osztrák SUV vagy mi egy szőkével. Befordulunk a körforgóba. Én a külsőbe, és ő is oda.
Dudáltam, fékeztem, de ő észre sem vett, csak haladt tova..... Még szerencse, hogy megmaradt a Lacsi orra... 
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1947 Dátum: 2010. Március 30. - 18:39:25 »

Ma sokszor járőröztek a rendőrök nálunk, jó pár autóst és motorost megállítottak. Az egyik motoros annyira nem volt józan, hogy amikor előrehajolt, majdnem elesett. A rendőrök fogták meg, mert beesett volna az úttestre. Ja és nem robogóval volt, hanem valamilyen sportmotorral
Naplózva
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #1948 Dátum: 2010. Március 30. - 21:14:59 »

Ma sokszor járőröztek a rendőrök nálunk, jó pár autóst és motorost megállítottak. Az egyik motoros annyira nem volt józan, hogy amikor előrehajolt, majdnem elesett. A rendőrök fogták meg, mert beesett volna az úttestre. Ja és nem robogóval volt, hanem valamilyen sportmotorral
Nagyon durva.
Naplózva

Zsuzsanna
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1949 Dátum: 2010. Március 30. - 22:11:11 »

Ma sokszor járőröztek a rendőrök nálunk, jó pár autóst és motorost megállítottak. Az egyik motoros annyira nem volt józan, hogy amikor előrehajolt, majdnem elesett. A rendőrök fogták meg, mert beesett volna az úttestre. Ja és nem robogóval volt, hanem valamilyen sportmotorral
Nagyon durva.
itt a 17-ker ben is nyüzsögnek.most jöttem haza de ennyi rendőrt és igazoltatást még nem láttam.Honnan lett ennyi autójuk?
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 128 129 [130] 131 132 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!