Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 16:22:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284766 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #75 Dátum: 2007. December 13. - 13:01:45 »

Sziasztok!

A múlthónapban11. 27-én délután Balatonlelle felől tartottam haza Kaposvárra, a 67-s úton Somogybabodnál utol értem 2 teherautóból és egy Suzikiból álló kocsisort az előttem haladó Suzuki a lakott terület vége után többször kinézett és bár lehetett volna, nem előzött, a negyedik ilyen esete után én kimentem előzni, amikor kintvoltam mellette majdnem nekem jött, de szerencsére szabályosan befejeztem az előzést és tovább mentem. Már majdnem egy órája otthon voltam jöttek a rendőrök, hogy az előzésem következtében baleset történt, legalábbis az egyik karambolozó ezt állítja. A bizonytalan Suzukis később nekiállt előzni és nem tudta befejezni összet ütközött az egyik teherautóval, majd azt mondta, hogy miattam kellet hírtelen fékeznie azért ütközött, én akkor már jó kilóméterre lehettem a helyszíntől de még is az én rendszámomat adták meg, ezért jöttek a rendőrök. Felvették az adataimat megnézték az autót, hogy nincs-e rajta sérülés (de nem is lehetett), azt mondták majd beidéznek a Fonyódi kapitányságra mert az ő területükön történt.
Furdalt a kiváncsiság ezért az ismeretségi körből felhívtam az egyik srácot aki a fiamnak osztálytársa volt, a közös osztálytátsuk Fonyódon rendőr és amit leírtam ezt az információt mondta ő is mármint, hogy én okoztam a karambolt.
Az ezt követő napok teljes igedfeszültségben teltek cserbenhagyás, károkozás stb...
A fiam rendőrlacettis kapcsolatára is rákérdeztünk 2nap múlva jött a megváltás én abszolút nem vagyok hibáztatható a karambolért nem is lehettem!! A nyomozást az én irányomban lezárták.
Ha erre az esetre gondolok még mindíg össze rándul a gyomrom, megycsinálják a balhét és másra akrják rákenni!! 
Hivatalosan a mai napig nem értesítettek még erről, ha az embernek nincs kapcsolata ennyi idő után is még mindig frászban él?

Az elmúlt 2órában 2szer is volt hasonló élményem az egyik Suzukis volt....csak nem jár erre is..?? Vigyorog
Sajna a kapaszkodó sáv jelentése sokakban nem ösztönző kisorolni (jobbra tarts!) a gyorsabb jármű elöl. Így kamion előz kamiont 5km/h seb különbséggel. Vagy kócós mami  ::)mutogat jobbra balra hülyézve mindenkit, de hogy kisorolna azt nem mert Ő a szabályos közlekedő mintaképe. Na persze párhuzamos közlekedésnél helyet sem hagy ki, hogy sávváltással meg lehessen előzni, tekintve hogy neki nem megy ez a bonyolult manőver. 1 kamion sorolt ki időben szabályosan a forgalom ritmusában!! német rendszámos volt....... He
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #76 Dátum: 2007. December 13. - 13:24:55 »



A Kiss János utcában, a Tanítóképző sarkánál jön szembe egy pick up, mögötte látom, hogy 2 TK-s csaj le lép. Lassítok. Pick-up el, csajok állnak a szembejövő sáv közepén. Nem gyenge noszogatásra nagy nehezen elindulnak.


[Off]
Annak idején, amikor átmenetileg Győr városában töltöttem az időmet én is mindíg lassítottam a Tk-s csajok előtt. Kacsint
Pedig akkor általában gyalog jártam! Vigyorog Vigyorog
Régi szép idők.
[On]
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #77 Dátum: 2007. December 13. - 15:19:24 »



A Kiss János utcában, a Tanítóképző sarkánál jön szembe egy pick up, mögötte látom, hogy 2 TK-s csaj le lép. Lassítok. Pick-up el, csajok állnak a szembejövő sáv közepén. Nem gyenge noszogatásra nagy nehezen elindulnak.


[Off]
Annak idején, amikor átmenetileg Győr városában töltöttem az időmet én is mindíg lassítottam a Tk-s csajok előtt. Kacsint
Pedig akkor általában gyalog jártam! Vigyorog Vigyorog
Régi szép idők.
[On]

[Off]
Nekem csak ki kell állnom az erkélyre. Még így télvíz idején is naggyon kellemes tud lenni
Igaz, mondjuk amikor az út közepén azt sem tudják merre akarjanak lemenni az autó elől, nem mindig jegyzem meg, hogy melyiküknek volt kellemesebb testalkata!:)
[On]
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #78 Dátum: 2007. December 13. - 15:54:10 »

Sziasztok!

A múlthónapban11. 27-én délután Balatonlelle felől tartottam haza Kaposvárra, a 67-s úton Somogybabodnál utol értem 2 teherautóból és egy Suzikiból álló kocsisort az előttem haladó Suzuki a lakott terület vége után többször kinézett és bár lehetett volna, nem előzött, a negyedik ilyen esete után én kimentem előzni, amikor kintvoltam mellette majdnem nekem jött, de szerencsére szabályosan befejeztem az előzést és tovább mentem. Már majdnem egy órája otthon voltam jöttek a rendőrök, hogy az előzésem következtében baleset történt, legalábbis az egyik karambolozó ezt állítja. A bizonytalan Suzukis később nekiállt előzni és nem tudta befejezni összet ütközött az egyik teherautóval, majd azt mondta, hogy miattam kellet hírtelen fékeznie azért ütközött, én akkor már jó kilóméterre lehettem a helyszíntől de még is az én rendszámomat adták meg, ezért jöttek a rendőrök. Felvették az adataimat megnézték az autót, hogy nincs-e rajta sérülés (de nem is lehetett), azt mondták majd beidéznek a Fonyódi kapitányságra mert az ő területükön történt.
Furdalt a kiváncsiság ezért az ismeretségi körből felhívtam az egyik srácot aki a fiamnak osztálytársa volt, a közös osztálytátsuk Fonyódon rendőr és amit leírtam ezt az információt mondta ő is mármint, hogy én okoztam a karambolt.
Az ezt követő napok teljes igedfeszültségben teltek cserbenhagyás, károkozás stb...
A fiam rendőrlacettis kapcsolatára is rákérdeztünk 2nap múlva jött a megváltás én abszolút nem vagyok hibáztatható a karambolért nem is lehettem!! A nyomozást az én irányomban lezárták.
Ha erre az esetre gondolok még mindíg össze rándul a gyomrom, megycsinálják a balhét és másra akrják rákenni!! 
Hivatalosan a mai napig nem értesítettek még erről, ha az embernek nincs kapcsolata ennyi idő után is még mindig frászban él?

Az elmúlt 2órában 2szer is volt hasonló élményem az egyik Suzukis volt....csak nem jár erre is..?? Vigyorog
Sajna a kapaszkodó sáv jelentése sokakban nem ösztönző kisorolni (jobbra tarts!) a gyorsabb jármű elöl. Így kamion előz kamiont 5km/h seb különbséggel. Vagy kócós mami  ::)mutogat jobbra balra hülyézve mindenkit, de hogy kisorolna azt nem mert Ő a szabályos közlekedő mintaképe. Na persze párhuzamos közlekedésnél helyet sem hagy ki, hogy sávváltással meg lehessen előzni, tekintve hogy neki nem megy ez a bonyolult manőver. 1 kamion sorolt ki időben szabályosan a forgalom ritmusában!! német rendszámos volt....... He

Az esetem nem a Lacettivel történt, hanem az előd márka korábbi tipusával. Szegényke eléggi csípi a sok faipari csökevénynek a szemét!
A melós verdám ami szintén saját. http://img.carstyling.hu/usercars/00/03/70/94/33.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 13. - 17:26:19 írta sebijoe » Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #79 Dátum: 2007. December 13. - 16:42:03 »

Sziasztok!

A múlthónapban11. 27-én délután Balatonlelle felől tartottam haza Kaposvárra, a 67-s úton Somogybabodnál utol értem 2 teherautóból és egy Suzikiból álló kocsisort az előttem haladó Suzuki a lakott terület vége után többször kinézett és bár lehetett volna, nem előzött, a negyedik ilyen esete után én kimentem előzni, amikor kintvoltam mellette majdnem nekem jött, de szerencsére szabályosan befejeztem az előzést és tovább mentem. Már majdnem egy órája otthon voltam jöttek a rendőrök, hogy az előzésem következtében baleset történt, legalábbis az egyik karambolozó ezt állítja. A bizonytalan Suzukis később nekiállt előzni és nem tudta befejezni összet ütközött az egyik teherautóval, majd azt mondta, hogy miattam kellet hírtelen fékeznie azért ütközött, én akkor már jó kilóméterre lehettem a helyszíntől de még is az én rendszámomat adták meg, ezért jöttek a rendőrök. Felvették az adataimat megnézték az autót, hogy nincs-e rajta sérülés (de nem is lehetett), azt mondták majd beidéznek a Fonyódi kapitányságra mert az ő területükön történt.
Furdalt a kiváncsiság ezért az ismeretségi körből felhívtam az egyik srácot aki a fiamnak osztálytársa volt, a közös osztálytátsuk Fonyódon rendőr és amit leírtam ezt az információt mondta ő is mármint, hogy én okoztam a karambolt.
Az ezt követő napok teljes igedfeszültségben teltek cserbenhagyás, károkozás stb...
A fiam rendőrlacettis kapcsolatára is rákérdeztünk 2nap múlva jött a megváltás én abszolút nem vagyok hibáztatható a karambolért nem is lehettem!! A nyomozást az én irányomban lezárták.
Ha erre az esetre gondolok még mindíg össze rándul a gyomrom, megycsinálják a balhét és másra akrják rákenni!! 
Hivatalosan a mai napig nem értesítettek még erről, ha az embernek nincs kapcsolata ennyi idő után is még mindig frászban él?


Azt mégis hogyan hozta ki, hogy te okoztad? Nem tudom elképzelni sem!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #80 Dátum: 2007. December 13. - 17:23:47 »

Sziasztok!

A múlthónapban11. 27-én délután Balatonlelle felől tartottam haza Kaposvárra, a 67-s úton Somogybabodnál utol értem 2 teherautóból és egy Suzikiból álló kocsisort az előttem haladó Suzuki a lakott terület vége után többször kinézett és bár lehetett volna, nem előzött, a negyedik ilyen esete után én kimentem előzni, amikor kintvoltam mellette majdnem nekem jött, de szerencsére szabályosan befejeztem az előzést és tovább mentem. Már majdnem egy órája otthon voltam jöttek a rendőrök, hogy az előzésem következtében baleset történt, legalábbis az egyik karambolozó ezt állítja. A bizonytalan Suzukis később nekiállt előzni és nem tudta befejezni összet ütközött az egyik teherautóval, majd azt mondta, hogy miattam kellet hírtelen fékeznie azért ütközött, én akkor már jó kilóméterre lehettem a helyszíntől de még is az én rendszámomat adták meg, ezért jöttek a rendőrök. Felvették az adataimat megnézték az autót, hogy nincs-e rajta sérülés (de nem is lehetett), azt mondták majd beidéznek a Fonyódi kapitányságra mert az ő területükön történt.
Furdalt a kiváncsiság ezért az ismeretségi körből felhívtam az egyik srácot aki a fiamnak osztálytársa volt, a közös osztálytátsuk Fonyódon rendőr és amit leírtam ezt az információt mondta ő is mármint, hogy én okoztam a karambolt.
Az ezt követő napok teljes igedfeszültségben teltek cserbenhagyás, károkozás stb...
A fiam rendőrlacettis kapcsolatára is rákérdeztünk 2nap múlva jött a megváltás én abszolút nem vagyok hibáztatható a karambolért nem is lehettem!! A nyomozást az én irányomban lezárták.
Ha erre az esetre gondolok még mindíg össze rándul a gyomrom, megycsinálják a balhét és másra akrják rákenni!! 
Hivatalosan a mai napig nem értesítettek még erről, ha az embernek nincs kapcsolata ennyi idő után is még mindig frászban él?


Azt mégis hogyan hozta ki, hogy te okoztad? Nem tudom elképzelni sem!

Ezt én sem tudom de a rendőrőknek ezt adták be először, a Kaposvári kapitányságról aki kijöttek körbenézték az autómat nem láttak rajta serülést attól kezdve ők is azt mondták, hogy valaki azt állítja, de az nem biztos, hogy én közre játszottam a baleset okozásában, amúgy üzletkötőként dolgozom elég sokat megyek a Dél-Dunántúlon, nem állítom, hogy a KRESZ-betartók minta példánya vagyok főleg  a sebességi határokat kezelem rugalmasan, de előzni úgy szoktam, hogy bőven beférjek és másokat ne veszéjeztessek. sokan szidják a BP-i közlekedést én amikor hazaérek mindig azt mondom meg jöttem a Balkánra!
Naplózva
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #81 Dátum: 2007. December 13. - 17:27:24 »

Szia sebijoe!
    Mivel tanúként hallgattak ki, így nem is fogsz kapni semmilyen értesítést. Ha gyanusítottként eljárás indul, annak megszüntetéséről viszont mindenképpen írásban értesítést küldenek. A bizonyítási eljárás elején ellentmondásba keveredett a "túlélő" - ez a sorsa.
A jogszabály részletesen és egyértelműen szabályozza pl. a előzés, követési távolság stb. fogalmát. Hasonló esetekben igen nehéz az elől haladóra kenni a balhét.
Üdv: R*R
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #82 Dátum: 2007. December 13. - 18:26:41 »

Én meg holnap megyek bíróságra tanúként.Még a nyáron egy éjszakán voltam tanúja egy piroson áthajtásos balesetnek.Mondanom sem kell hogy a balesetet okozó kis hölgynek az volt a legfontosabb hogy a barátjait értesítse akik jöttek is minden féle BMWkel hogy igazuknak nyomatékot adjanak de szerencsére a rendőrök gyorsabban kiértek aztán időben feloszlatták őket.Kíváncsi vagyok holnap mekkora létszámba lesznek jelen.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #83 Dátum: 2007. December 13. - 19:03:44 »

Csak óvatosan! Majd mesélek ilyen esetekről, hogy mi mindenre kell vigyázni. Itt több napig tartana míg lepötyögném, de szóban jobban bírom. Mindenesetre nagyon észnél kell lenni, hogy mit mond az ember, mert tanuból is lehet vádlott! A lényeg, hogy semmit sem láttál, hallottál, így nem tudsz miről beszámolni!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #84 Dátum: 2007. December 13. - 19:07:48 »

Csak óvatosan! Majd mesélek ilyen esetekről, hogy mi mindenre kell vigyázni. Itt több napig tartana míg lepötyögném, de szóban jobban bírom. Mindenesetre nagyon észnél kell lenni, hogy mit mond az ember, mert tanuból is lehet vádlott! A lényeg, hogy semmit sem láttál, hallottál, így nem tudsz miről beszámolni!
...és még a testi épsége sincs veszélyben az ismerősöktől.... Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 13. - 21:03:32 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #85 Dátum: 2007. December 13. - 19:15:24 »

Persze csak annyit láttam amennyit muszáj volt ha már elöttem történt :)Csak az a szép az egészben hogy az ember megütheti a bokáját pedig csak segíteni akar.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #86 Dátum: 2007. December 13. - 19:15:34 »

Cápa! Vajh kikre gondoltál? Ilyenben is volt részem, amikor levágták a kanyart a belső sávból külső lett, és nem ők voltak a hibásak, mert a Lada olyan lett, mint a nyitott ****diniás doboz, a buszom lökhárító csavarja is Ladás lett, nem több, de pont ezért én voltam a hibás szerintük. Apropó: látott már valaki tanuló kocsiban közülük valakit? Jogsijuk mégis van! Honnan? Nem kell válaszolni...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #87 Dátum: 2007. December 13. - 20:02:45 »

A ladámmal volt egy olyan sztorim, hogy az út szélén lavő parkolóba szerettem volna beállni,de amikor megálltam az éppen mellettem levő tranzit úgy gondolta kitolat a parkolóból. Naná ,hogy telibe találta az autóm oldalát s a kürtölésem ellenére 3* megtolta az a kocsim mire az asszonynak sikerült kiszállni az autóból és ráverni az ablakot:ugyan nézzen már a tükörbe is ( mondjuk nem konkrétan ezeket a szavakat használva) A pasas azzal védekezett,hogy azt hitte gödörben áll és azért megy nehezebben az autó He He He
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #88 Dátum: 2007. December 13. - 20:05:43 »

A ladámmal volt egy olyan sztorim, hogy az út szélén lavő parkolóba szerettem volna beállni,de amikor megálltam az éppen mellettem levő tranzit úgy gondolta kitolat a parkolóból. Naná ,hogy telibe találta az autóm oldalát s a kürtölésem ellenére 3* megtolta az a kocsim mire az asszonynak sikerült kiszállni az autóból és ráverni az ablakot:ugyan nézzen már a tükörbe is ( mondjuk nem konkrétan ezeket a szavakat használva) A pasas azzal védekezett,hogy azt hitte gödörben áll és azért megy nehezebben az autó He He He
Na igen...az ilyen emberek nem laknak messze a várostól, csak olyan helyről jönnek, ahol sok a gödör...spec nem fővárosunkra gondolok... Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #89 Dátum: 2007. December 13. - 20:08:12 »

Cápa! Vajh kikre gondoltál? Ilyenben is volt részem, amikor levágták a kanyart a belső sávból külső lett, és nem ők voltak a hibásak, mert a Lada olyan lett, mint a nyitott ****diniás doboz, a buszom lökhárító csavarja is Ladás lett, nem több, de pont ezért én voltam a hibás szerintük. Apropó: látott már valaki tanuló kocsiban közülük valakit? Jogsijuk mégis van! Honnan? Nem kell válaszolni...
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 13. - 20:46:26 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!