Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 12:16:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283874 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1875 Dátum: 2010. Február 07. - 08:24:41 »

Szép sztori.
Engem is beijesztett a héten 2 őz Budakeszi és Telki között. Szerencsére azok megriadtak, és nem ugrottak az autó elé, visszafordultak.
Nem tudom, hogy lett volna-e lehetőségem elkerülni a bajt ha nem így tesznek.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1876 Dátum: 2010. Február 07. - 11:26:01 »

Elég jól ráéreztetek a vadakra, működött az érzék rendesen.  Vigyorog

Én tegnap mentem Telkibe és szerencsére nem találkoztam állatokkal, de jobb is, mert nem 60-nal mentem.  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1877 Dátum: 2010. Február 07. - 11:33:13 »

Sajnos, ha kint van a vadveszély tábla, akkor azzal védi magát a vadásztársaság, és esély sincs a kártérítésre, marad a casco, ha van. Még az a szerencse, hogy csak a kocsi sérült, nagyobb sebességnél simán kinyírhatja egy ilyen nagy állat az embereket is.
Más: lehet kapni pár száz forintért vadriasztó sípot, amit a kocsira kell felragasztani. Ezek olyan frekvenciát sugároznak, ami emberi fülnek nem érzékelhető, de a vadakat elriasztja. LadLacnak, és nekem van ilyen a kocsinkon, nekem még nem jött be vad, remélem nemcsak a szerencsém miatt, hanem a kütyű valóban működik. Ha nem, akkor sem nagy kiadás, de, ha valóban jó, akkor kitűnő beruházás. (Ez 2 db. kis sípocska, alul a szellőző rácsra kell felragasztani a ködlámpa mellé, nem is látszik, nem csúnya).
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1878 Dátum: 2010. Február 07. - 11:43:05 »

Sajnos, ha kint van a vadveszély tábla, akkor azzal védi magát a vadásztársaság, és esély sincs a kártérítésre, marad a casco, ha van. Még az a szerencse, hogy csak a kocsi sérült, nagyobb sebességnél simán kinyírhatja egy ilyen nagy állat az embereket is.
Más: lehet kapni pár száz forintért vadriasztó sípot, amit a kocsira kell felragasztani. Ezek olyan frekvenciát sugároznak, ami emberi fülnek nem érzékelhető, de a vadakat elriasztja. LadLacnak, és nekem van ilyen a kocsinkon, nekem még nem jött be vad, remélem nemcsak a szerencsém miatt, hanem a kütyű valóban működik. Ha nem, akkor sem nagy kiadás, de, ha valóban jó, akkor kitűnő beruházás. (Ez 2 db. kis sípocska, alul a szellőző rácsra kell felragasztani a ködlámpa mellé, nem is látszik, nem csúnya).
Nekem volt az OFF Daihatsunon ON az őz suta úgy bontotta  szét a jobb elejét mit hülye gyerek a legó várat  >:(azóta nem hiszek benne de ez nem azt jelenti hogy nem jó csak nekem nem volt hasznos.  Kacsint
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
m6112
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


1.6 platinum


« Hozzászólás #1879 Dátum: 2010. Február 07. - 15:51:29 »

Bár én elég sokat megyek hegyi utakon, de még szerencsérenem találkoztam vadakkal az utakon,/ Bár lehet hogy nagyon hangossan hallgatom a zenét és annak is van kifelé némi kisfrekfrenciájú rezgése?
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1880 Dátum: 2010. Február 14. - 12:25:04 »

Tegnap este haza fele jövet Taksonyból kaptam egy telefon hívást a másik klubos cartástól hogy hóátfúvásos jégbordás az út. Kicsit lemaradtam az előttem haladótól kb 5-8 km-t tettünk meg mikor is jobbról meglökőt a szél plusz a jégborda szélét csíptem meg abba a pillanatba a kocsi segge már indult is keresztbe pont akkor amikor a szembe jövő jármű mellénk ért szerencse hogy a telefon hívás után mérsékeltem a sebességet és elég sokat szoktam (bohóckodni ÜRES parkolókba) így reflex szerűen jött mit is csináljak a baleset helyet csak ijedség történt semmi más.


ui:kialudt a jobbos lámpám elől abba a pillanatba hogy a jég megrántotta a kocsi farát (lehet szerelgetni  Kacsint)
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1881 Dátum: 2010. Február 15. - 10:17:30 »

Tegnap este haza fele jövet Taksonyból kaptam egy telefon hívást a másik klubos cartástól hogy hóátfúvásos jégbordás az út. Kicsit lemaradtam az előttem haladótól kb 5-8 km-t tettünk meg mikor is jobbról meglökőt a szél plusz a jégborda szélét csíptem meg abba a pillanatba a kocsi segge már indult is keresztbe pont akkor amikor a szembe jövő jármű mellénk ért szerencse hogy a telefon hívás után mérsékeltem a sebességet és elég sokat szoktam (bohóckodni ÜRES parkolókba) így reflex szerűen jött mit is csináljak a baleset helyet csak ijedség történt semmi más.


ui:kialudt a jobbos lámpám elől abba a pillanatba hogy a jég megrántotta a kocsi farát (lehet szerelgetni  Kacsint)
hát, örülök, hogy megúsztátok  Puszi
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1882 Dátum: 2010. Február 15. - 10:32:03 »

Tegnap este haza fele jövet Taksonyból kaptam egy telefon hívást a másik klubos cartástól hogy hóátfúvásos jégbordás az út. Kicsit lemaradtam az előttem haladótól kb 5-8 km-t tettünk meg mikor is jobbról meglökőt a szél plusz a jégborda szélét csíptem meg abba a pillanatba a kocsi segge már indult is keresztbe pont akkor amikor a szembe jövő jármű mellénk ért szerencse hogy a telefon hívás után mérsékeltem a sebességet és elég sokat szoktam (bohóckodni ÜRES parkolókba) így reflex szerűen jött mit is csináljak a baleset helyet csak ijedség történt semmi más.


ui:kialudt a jobbos lámpám elől abba a pillanatba hogy a jég megrántotta a kocsi farát (lehet szerelgetni  Kacsint)
hát, örülök, hogy megúsztátok  Puszi
Köszi sokat segített Ni_lovag hívása.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1883 Dátum: 2010. Február 16. - 18:33:46 »

Lakótelepen haladok hazafelé a 'fő'úton, amikor jobb kisutcából érkezik egy autó. Lassít, mert nehéz belátni, de a fényt gondolom észrevette.
Begurul a látószögig, néz rám, én nagy nyugiban kb30cal megyek, ekkor úgy gondolta érvényesíti a jobbkéz szabályból fakadó előnyét ÉS kihajt elém! A kisördög a lelkem mélyén várt valamit attól a bamba arctól, ezért felkészülten ért a 'zseni' megmozdulása.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1884 Dátum: 2010. Február 17. - 06:45:30 »

Ma reggel elvittem a nejem melózni,haza fele jövet a dinnyési felüljáró után útól értem egy kis árú szállítót és egy Lanost. Mikor már index kint áthúzódtam a szembe sáv szélére akkor indexelni kezd a lanos és már tekeri a kormányt.Ö ment 70-80km/h körül én 100-as tempót tartottam. Duda refi mindent nyomók kapcsolók de semmi mintha ott se lennék nyugóttan folytatta amit elkezdet, pedig már akkor dudáltam meg refiztem mikor még csak elkezdte az előzést. Se vészvillogó se a kezét fel nem emelte,hogy bocs.


Nem kívánok az ilyennek semmi mást csak 2 defektet 1x-re.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1885 Dátum: 2010. Február 17. - 07:33:10 »

Tegnap esett a következő sztori. Multicar halad a főúton kemény 40-es tempóval mögötte egy Vagon R bujkál nézelődik a mögött pedig egy Pajero türelmetlenkedik. Záróvonal van, majd az út kiszélesedik mert kereszteződés következik kanyarodó sávokkal. A suzukis a jobbra lekanyarodó sávon kezdi el az előzést, míg a Pajero a szemből érkezők kanyarodó sávján szintén szabálytalanul balról kezdi el az előzést. Persze a Multicar előtt találkoznak visszatéréskor és szerintem csak a szerencsének köszönhető, hogy nem lett belőle egy csúfos baleset. Kedvem lett volna rajtuk kitárazni egy AK-t He
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1886 Dátum: 2010. Február 17. - 08:07:23 »

Ma reggel elvittem a nejem melózni,haza fele jövet a dinnyési felüljáró után útól értem egy kis árú szállítót és egy Lanost. Mikor már index kint áthúzódtam a szembe sáv szélére akkor indexelni kezd a lanos és már tekeri a kormányt.Ö ment 70-80km/h körül én 100-as tempót tartottam. Duda refi mindent nyomók kapcsolók de semmi mintha ott se lennék nyugóttan folytatta amit elkezdet, pedig már akkor dudáltam meg refiztem mikor még csak elkezdte az előzést. Se vészvillogó se a kezét fel nem emelte,hogy bocs.


Nem kívánok az ilyennek semmi mást csak 2 defektet 1x-re.
A dudát én is egyre többször használom - a mindent szabályt, sőt fizikát letojó gyalogosok és biciklisek miatt. Viszont annyira gagyi hangja van a dudának, hogy egyszerűen nem veszik komolyan. Az öcsém szerint a Szuzkám dudájának értelmesebb, határozottabb hangja volt... 
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1887 Dátum: 2010. Február 17. - 08:35:06 »

Ma reggel elvittem a nejem melózni,haza fele jövet a dinnyési felüljáró után útól értem egy kis árú szállítót és egy Lanost. Mikor már index kint áthúzódtam a szembe sáv szélére akkor indexelni kezd a lanos és már tekeri a kormányt.Ö ment 70-80km/h körül én 100-as tempót tartottam. Duda refi mindent nyomók kapcsolók de semmi mintha ott se lennék nyugóttan folytatta amit elkezdet, pedig már akkor dudáltam meg refiztem mikor még csak elkezdte az előzést. Se vészvillogó se a kezét fel nem emelte,hogy bocs.


Nem kívánok az ilyennek semmi mást csak 2 defektet 1x-re.
A dudát én is egyre többször használom - a mindent szabályt, sőt fizikát letojó gyalogosok és biciklisek miatt. Viszont annyira gagyi hangja van a dudának, hogy egyszerűen nem veszik komolyan. Az öcsém szerint a Szuzkám dudájának értelmesebb, határozottabb hangja volt... 
Mi a saját autóikra a Nexia kétszólamú dudáit raktuk rá így már az autó méretéhez megfelelő figyelmeztető hangot hallat.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1888 Dátum: 2010. Február 17. - 08:42:14 »

Ma reggel elvittem a nejem melózni,haza fele jövet a dinnyési felüljáró után útól értem egy kis árú szállítót és egy Lanost. Mikor már index kint áthúzódtam a szembe sáv szélére akkor indexelni kezd a lanos és már tekeri a kormányt.Ö ment 70-80km/h körül én 100-as tempót tartottam. Duda refi mindent nyomók kapcsolók de semmi mintha ott se lennék nyugóttan folytatta amit elkezdet, pedig már akkor dudáltam meg refiztem mikor még csak elkezdte az előzést. Se vészvillogó se a kezét fel nem emelte,hogy bocs.


Nem kívánok az ilyennek semmi mást csak 2 defektet 1x-re.
A dudát én is egyre többször használom - a mindent szabályt, sőt fizikát letojó gyalogosok és biciklisek miatt. Viszont annyira gagyi hangja van a dudának, hogy egyszerűen nem veszik komolyan. Az öcsém szerint a Szuzkám dudájának értelmesebb, határozottabb hangja volt... 
Mi a saját autóikra a Nexia kétszólamú dudáit raktuk rá így már az autó méretéhez megfelelő figyelmeztető hangot hallat.
És ehhez kell valami átalakítás?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1889 Dátum: 2010. Február 17. - 09:29:56 »

Ma reggel elvittem a nejem melózni,haza fele jövet a dinnyési felüljáró után útól értem egy kis árú szállítót és egy Lanost. Mikor már index kint áthúzódtam a szembe sáv szélére akkor indexelni kezd a lanos és már tekeri a kormányt.Ö ment 70-80km/h körül én 100-as tempót tartottam. Duda refi mindent nyomók kapcsolók de semmi mintha ott se lennék nyugóttan folytatta amit elkezdet, pedig már akkor dudáltam meg refiztem mikor még csak elkezdte az előzést. Se vészvillogó se a kezét fel nem emelte,hogy bocs.


Nem kívánok az ilyennek semmi mást csak 2 defektet 1x-re.
A dudát én is egyre többször használom - a mindent szabályt, sőt fizikát letojó gyalogosok és biciklisek miatt. Viszont annyira gagyi hangja van a dudának, hogy egyszerűen nem veszik komolyan. Az öcsém szerint a Szuzkám dudájának értelmesebb, határozottabb hangja volt... 
Mi a saját autóikra a Nexia kétszólamú dudáit raktuk rá így már az autó méretéhez megfelelő figyelmeztető hangot hallat.
És ehhez kell valami átalakítás?
Nekemis a gyári mellé 2db francia kürt(állítólag ez a neve) van bekötve, nem halk az biztos.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Oldalak: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!