Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 22:19:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283412 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1695 Dátum: 2009. November 12. - 14:30:55 »

Rájöttem, hogy a 60 körüli polgártársak még életükben nem hallottak jobbratartásról autópályán. Bár olvasni sem tudnak, mert az info-táblákon azért szokták ezekre a dolgokra felhívni a figyelmet. No meg volt, ma pár ámokfutó. Az új M0, ahogy beér az M5-be az M3felől, ugye rendszeresen mérnek, ráadásul 80-as tábla van. No ezt páran benéztek, nem elég hogy 2 km-ről látszottak a citromsárga kabátok, bmw-s barátunk meg kb 150-160-nal száguld, mi több a 80-as táblába is így érkezik be. Hát persze, hogy csak akkor lassít, amikor beugrik elé a 4 rendőrből 1. Igen határozott volt a rendőrúr, büszke is voltam rá. Beállhatott a mercis, meg a toyotás mögé kopasztásra. Azért kétlem, hogy hetente-havonta 3 kilót nem éreznek meg ezek a sznobubik, majd csak tanulnak belőle.

Nem szeretem az általánosítást, tudom, ez az én magánügyem. Én is közelítek a 60-hoz és tudom, hogy jól közlekedem.
Tapasztalataim alapján a 60-nál fiatalabbak között legalább annyi a közlekedésre (is) alkalmatlan, mint az általad említett korosztályban.
Nekik annyi az előnyük a fiatalokkal szemben, hogy ők már elérték a 60-at. Azért, van igazság is abban amit írsz, de egyénekre lebontva.
jó persze, bocsi az általánosításért, de a fiatalok elvileg tanulják ezt, az idősebbeknek meg nincs 10 évente kreszvizsga sajnos, hamár fórumokat nem olvasnak vagy totalkart
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1696 Dátum: 2009. November 12. - 14:37:39 »

Juj! ..., és a belgák hová álljanak? Én érintve vagyok a koromnál fogva, állandóan újra, és újra vizsgázom, nemcsak hétvégeken vezetek, és látok, amit látok. Az olyan idősekkel van baj, akik öreg korukra tudtak csak autót venni, vizsgázni vezetésből végre, nos, ez tényleg nem jó senkinek sem. De a fiatalokkal meg az a baj, hogy hamar megtanulják kezelni a gépet, de agyilag még nem jutottak el oda, hogy érezzék a vezető felelős mivoltát. Nincs még rutinjuk, nincs még élettapasztalatuk, és náluk ez a fő veszély forrása. A szándékos szabályszegésekről most nem is akarok szólni, az külön téma.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1697 Dátum: 2009. November 12. - 16:21:31 »

Nem akarok nemzedéki vitát, stb. generálni, be is fejezem azzal, hogy minden korosztályban vannak ilyenek és olyanok is.
Búcsúzóul egy friss történet: Zugló, M3 melletti ****vízút, ami kifelé 1irányú. Három keresztutca óta jön szembe ifj. Manager.
A kútnál kérdem tőle, hogy nem zavarja-e, hogy szembe megy a forgalommal? Válasz: az nem, de az hogy belepofáznak az életembe, az ku..vára zavar.
Hát, nem tudtam elnézést kérni, mert tovább hajtott.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1698 Dátum: 2009. November 13. - 16:39:29 »

Ilyen egy szombathelyi péntek 13...

Suzuki és Opel törte a Ferrarit
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #1699 Dátum: 2009. November 13. - 18:00:46 »

Ilyen egy szombathelyi péntek 13...

Suzuki és Opel törte a Ferrarit
6 "dolgot" sajnálok az eset kapcsán: a két sérült gyereket, a további két vétlen sérültet, a Suzuki-t, és a Merivát. 
NAGYON bízom benne, hogy az 5. sérült a ferrári agyatlan söfőrje volt, talán műtenek bele egy kis észt is..., ha már azt gondolta, hogy ha 300 LE-t terelget, rá nem vonatkoznak sem a szabályok, sem a fizika törvényszerűségei... Vigyorog
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1700 Dátum: 2009. November 13. - 18:51:14 »

Ilyen egy szombathelyi péntek 13...

Suzuki és Opel törte a Ferrarit
6 "dolgot" sajnálok az eset kapcsán: a két sérült gyereket, a további két vétlen sérültet, a Suzuki-t, és a Merivát. 
NAGYON bízom benne, hogy az 5. sérült a ferrári agyatlan söfőrje volt, talán műtenek bele egy kis észt is..., ha már azt gondolta, hogy ha 300 LE-t terelget, rá nem vonatkoznak sem a szabályok, sem a fizika törvényszerűségei... Vigyorog
A Ferrari sofőrjének ez kétszeresen is szerencsétlen nap, mivel nem is az övé a kocsi, csak kölcsön kapta. Tuti agyonverik, de megérdemli  Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1701 Dátum: 2009. November 13. - 19:10:49 »

Kövezzetek meg, de én a Ferrarit is sajnálom, hogy egy ilyen ökör miatt kellett csúfos véget érnie.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1702 Dátum: 2009. November 13. - 19:23:38 »

Kövezzetek meg, de én a Ferrarit is sajnálom, hogy egy ilyen ökör miatt kellett csúfos véget érnie.
Én is sajnálom az autót, meg a tulaját is aki kölcsön adta. És nem lennék a sofőr helyében Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1703 Dátum: 2009. November 13. - 20:43:58 »

Kövezzetek meg, de én a Ferrarit is sajnálom, hogy egy ilyen ökör miatt kellett csúfos véget érnie.
Én is sajnálom az autót, meg a tulaját is aki kölcsön adta. És nem lennék a sofőr helyében Kacsint
Annak idején ilyet hallottam sokszor, hogy nőt, és autót nem adunk kölcsön, pláne ha az autó egy Ferrari. Aki ilyet kölcsön ad, azt sem tudom sajnálni, de a vétlen autósokat, főleg a gyerekeket, és persze a három autót, beleértve a Ferrarit is igen! Ezt még megtoldanám azzal, hogy egy Ferrari vezetéséhez kell tudás is, a kreszről is, meg a technikához is.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1704 Dátum: 2009. November 14. - 09:57:53 »

Így is lehet parkolni...

Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #1705 Dátum: 2009. November 14. - 14:36:50 »

Kell a aM1/M7 és az M1 Biatorbágyi leágazásáig pályadíjat fizetnem ha B.pestről Biatorbágyba megyek?
A 2/A ról Biatorbágyra melyik a legegyszerűbb útvonal?
Hétfő délelőtt 9.ó-kor leszek a 2/A csomópontban, tehát a menetidő is kellene.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1706 Dátum: 2009. November 14. - 14:39:13 »

Kell a aM1/M7 és az M1 Biatorbágyi leágazásáig pályadíjat fizetnem ha B.pestről Biatorbágyba megyek?
A 2/A ról Biatorbágyra melyik a legegyszerűbb útvonal?
Hétfő délelőtt 9.ó-kor leszek a 2/A csomópontban, tehát a menetidő is kellene.
Én úgy tudom, hogy a törökbálinti leágazásig nem kell matrica. De ez nem biztos. Keresd meg a neten  a jó megoldást, vagy menj a régi 1-esen!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1707 Dátum: 2009. November 14. - 14:58:11 »

Kell a aM1/M7 és az M1 Biatorbágyi leágazásáig pályadíjat fizetnem ha B.pestről Biatorbágyba megyek?
A 2/A ról Biatorbágyra melyik a legegyszerűbb útvonal?
Hétfő délelőtt 9.ó-kor leszek a 2/A csomópontban, tehát a menetidő is kellene.
Én úgy tudom, hogy a törökbálinti leágazásig nem kell matrica. De ez nem biztos. Keresd meg a neten  a jó megoldást, vagy menj a régi 1-esen!
Az összes autópályán az M0-ig nem kell matrica.Ezenkívül 3,5t-ignem kell Érd és az M0 valamint Biatorbágy és az M0 között sem.De te pest felöl menve az M0 csomópontjánál hagyd el a pályát,mert Biánál nincs lehajtás,csak pest felé felhajtás.
A menetidő lutri,ha a Hungária krt felé mész azért,ha a 0áson mész,akkor meg azért,de számolj 1 órát legalább(inkább többet).
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1708 Dátum: 2009. November 14. - 15:02:18 »

Kell a aM1/M7 és az M1 Biatorbágyi leágazásáig pályadíjat fizetnem ha B.pestről Biatorbágyba megyek?
A 2/A ról Biatorbágyra melyik a legegyszerűbb útvonal?
Hétfő délelőtt 9.ó-kor leszek a 2/A csomópontban, tehát a menetidő is kellene.
A pálya az M0 körgyűrűn belül ingyenes. Biatorbágy kívül esik rajta sajnos.

Van elkerülési leheőség:

átjössz a Megyeri hídon, majd: Pomáz- Csobánka- Pilisvörösvár- Piliscsaba- Tinnye- Perbál- Budajeő- Telki- Páty- Biatorbágy. Ez hosszabb, de kisebb a forgalom.
A rövidebb, de forgalmasabb: Pilisvörösváron nem jobbra mész a 10-re Dorognak, hanem balra Pestnek, maj Solymár- Budapest- Budakeszi- Páty- Biatorbágy. Csak az a gáz, hogy nem tudom az utcaneveket Pesten... (De nagyjából bejössz Solymárról, első lámpánál jobbra, végig a főuton, ismét az első lámpái; ott megin jobbra, majd a körforgalomnál Budakeszinek). De szerintem a második verzió így nem nagy segítség Neked.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #1709 Dátum: 2009. November 14. - 19:07:06 »

Kell a aM1/M7 és az M1 Biatorbágyi leágazásáig pályadíjat fizetnem ha B.pestről Biatorbágyba megyek?
A 2/A ról Biatorbágyra melyik a legegyszerűbb útvonal?
Hétfő délelőtt 9.ó-kor leszek a 2/A csomópontban, tehát a menetidő is kellene.
Én úgy tudom, hogy a törökbálinti leágazásig nem kell matrica. De ez nem biztos. Keresd meg a neten  a jó megoldást, vagy menj a régi 1-esen!
Az összes autópályán az M0-ig nem kell matrica.Ezenkívül 3,5t-ignem kell Érd és az M0 valamint Biatorbágy és az M0 között sem.De te pest felöl menve az M0 csomópontjánál hagyd el a pályát,mert Biánál nincs lehajtás,csak pest felé felhajtás.
A menetidő lutri,ha a Hungária krt felé mész azért,ha a 0áson mész,akkor meg azért,de számolj 1 órát legalább(inkább többet).

Ha a pályán megyek, nincs előjelzőtábla Biatorbágy felirattal? Mi van kiírva az M0 csomópontban?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!