Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 22:23:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283441 alkalommal)
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1680 Dátum: 2009. November 05. - 13:43:52 »

Ma reggel a győri kórháznál a 2*2 sávos úton 500m ca. 6 különböző helyen ment át gyalogos, temészetesen mindenhoz a zebrát kikerülve. Többek között anyuka, két iskolás gyerekkel, had tanulják a jó közlekedés alapjait. Látható okok nem indokolták, hogy azokat a helyeket válasszák.
A megyeinél?
Ott! Vasvár P. utcán. Lemértem a Gugli Maps-szal: 700m!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1681 Dátum: 2009. November 05. - 16:47:14 »

Hát a zuhogó eső és a vízfüggöny ellenére volt olyan bátor magyar, aki lámpa nélkül haladt az M3-on. Még jó hogy észrevettem, mikor index nélkül bejött elém a kamion mögül 110-zel. Ma is volt ám sok ökör, akik begörcsöltek a belső sávba, mert szégyeny kisorolni, de vártam türelmesen.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #1682 Dátum: 2009. November 05. - 19:42:19 »

Vasárnap az utcánkban. Indulás után repesztek 35-40-el, látom valaki beáll a kapuja elé balról, jobb oldalon az úton babakocsit toló apuka, őket is szépen nagyívben kerülöm. Hát látom, apuka szája mozog felém. Visszatolattam, kérdeztem mondott valamit? Igen: Miért kell itt száguldozni? Sokan sétálnak itt az utcán. Mondom nem száguldoztam, 40-el mentem, de egyébként mindkét oldalon!! kiváló minőségű járda van, miért nem ott tolja a babakocsit? Miért arra szoktatja a gyereket, hogy az úton menjen? Az indok: Itt sokan szoktak az úton sétálgatni.

Most én vagyok tényleg hülye? Aki direkt figyel rá, annak ellenére, hogy nem a járdán tolja a gyerekét babakocsival? És nem megyek gyorsan se?

A hátamon feláll a szőr, mikor azt látom (rendszeresen), hogy gyalogosok az úton sétálgatnak (sokszor babakocsival) és ha egy út szélén álló autót kerülnek ki, akkor természetesen az úttest közepe felé, nehogy véletlenül haladhasson az autós, és még véletlenül se legyen biztonságban. Máskor közvetlenül a kereszteződés után 4-6 fős társaság, babakocsival, gyerekekkel beszélgetnek, nem zavarja őket, hogy a bekanyarodó autós esetleg nem is láthatja őket előre.

Én gondolom ezt csak abnormálisnak?
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1683 Dátum: 2009. November 05. - 20:03:25 »

Fél éve van meg az sw-m. Blokkolásgátló még egyszer dobolt csak a talpamon, amikor vizes füvön tesztelgettem. Na ma sötétedés után kipróbáltam éles helyzetben is.
Öt perc alatt háromszor!!!
1. A kétes életű édesannyával fajtalankodjon egy taliga majom annak a biciklisnek, amelyik sötét utcán csak hátul pirosvillogóval közlekedik, és ahelyett, hogy örvendezne nyavajás életének még ő integet, hogy éppen nem fordultam be elé...
2. osztrák rendszámos audi3 - bár ő ment egyenesen az elágazásban, de neki volt táblája, és én mentem a védett úton... szóval kijött elém, amíg én meg két gyereket figyeltem ~20-30 méterrel előrébb, hogy vajon előttem akarnak-e még átszaladni... zebra ott pont nem volt.
3. Intenzíven lassított előttem egy autó... A probléma csupán az volt, hogy egyik fáklámpája sem világított... Csak az tünt fel már majdnem későn, hogy "bólint" előre...  Ha teljesen megáll és nem ad gázt és megy tovább, akkor nem vagyok benne biztos, hogy nincs koccanás...
Most azt nem bírom eldönteni, hogy nagyon szerencsétlen voltam-e abban az 5 percben, vagy nagyon szerencsés...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1684 Dátum: 2009. November 05. - 20:09:58 »


A hátamon feláll a szőr, mikor azt látom (rendszeresen), hogy gyalogosok az úton sétálgatnak (sokszor babakocsival) .......
Nekem meg attól, amikor az úton sétálva úgy vezetik a gyereket, hogy az van az autók, a felezővonal felé, a szülő meg a széle felé.....néhányan nem értékelik, milyen kincs egy gyermek!!!!  Tegnap is láttam egy ilyen fiatal anyukát...majdnem megálltam kiszólni neki, hogy inkább adja örökbe azt a csöppséget annak, akinek nem lehet! Marhája!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 05. - 20:11:52 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1685 Dátum: 2009. November 05. - 20:12:47 »


A hátamon feláll a szőr, mikor azt látom (rendszeresen), hogy gyalogosok az úton sétálgatnak (sokszor babakocsival) .......
Nekem meg attól, amikor az úton sétálva úgy vezetik a gyereket, hogy az van az autók, a felezővonal felé, a szülő meg a széle felé.....néhányan nem értékelik, milyen kincs egy gyermek!!!! 
Ettől már csak az hülyébb, aki a babakocsit már letolja az útra, ő még a járdán és akkor elkezd körülnézni...  He
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1686 Dátum: 2009. November 05. - 20:26:16 »

Fél éve van meg az sw-m. Blokkolásgátló még egyszer dobolt csak a talpamon, amikor vizes füvön tesztelgettem. Na ma sötétedés után kipróbáltam éles helyzetben is.
Öt perc alatt háromszor!!!
1. A kétes életű édesannyával fajtalankodjon egy taliga majom annak a biciklisnek, amelyik sötét utcán csak hátul pirosvillogóval közlekedik, és ahelyett, hogy örvendezne nyavajás életének még ő integet, hogy éppen nem fordultam be elé...
2. osztrák rendszámos audi3 - bár ő ment egyenesen az elágazásban, de neki volt táblája, és én mentem a védett úton... szóval kijött elém, amíg én meg két gyereket figyeltem ~20-30 méterrel előrébb, hogy vajon előttem akarnak-e még átszaladni... zebra ott pont nem volt.
3. Intenzíven lassított előttem egy autó... A probléma csupán az volt, hogy egyik fáklámpája sem világított... Csak az tünt fel már majdnem későn, hogy "bólint" előre...  Ha teljesen megáll és nem ad gázt és megy tovább, akkor nem vagyok benne biztos, hogy nincs koccanás...
Most azt nem bírom eldönteni, hogy nagyon szerencsétlen voltam-e abban az 5 percben, vagy nagyon szerencsés...
Szerencsés voltál. Én tegnap este főúton találkoztam egy biciklissel. Esett az eső, se világítás se mellény. Ma egy k*cs*g Fauvés suhanc, úgy gondolta, balra nagy ívben kanyarodva neki van elsőbbsége.
Naplózva
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1687 Dátum: 2009. November 06. - 13:36:12 »

Tegnap előtt a körforgalomban egy szürke HB-s elfelejtette megadni az elsőbbségem, csodálkozik, ha dudálok és csikorgót fékezek...
Nem tudom, de ez már rendszeres: néhány hete egy audis vágott be elém, mintha tankkal jönne, vagy ott se lettem volna... nevetséges, ahogy az emberek közlekednek a körforgalmakban.
Amikor meg valaki után megyek kitalálni sem tudom, hogy merre akar menni, mert kb. 3 helyen indexel, csak ott nem, ahol ki akar hajtani... Az utóbbi időben félve hajtok be a körforgalmakba, eszméletlen ahogy xy ember közlekedik...
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1688 Dátum: 2009. November 07. - 09:16:25 »

Tegnap hajnalban majdnem lezúztam az autót. Párás, ködös szürkületben lassítok a macisajtnál, kinézek balra. Látom, a főúton jön egy teherautó, kivilágítva, messze. Kikanyarodok, kezdek finoman gyorsítani, amikor dudálva elsöpör mellettem, 70-es tempóban egy szürke és kivilágítatlan Smart.
Az iskola elött - oda tartottunk mindketten- szőke, nőnemű anyu kipattan és rikácsolva nekem esik, elsőbségről magyarázva.
Oké, nem adtam meg, de azért, mert NEM LÁTTAM:. Ugyanis a párás szürkületben a nagy tempóban kivilágítatlanul közeledő, terepszínű dodzsem nem igazán látható!!!! LÁTNI ÉS LÁTSZANI, de csak azt ltod, ami látszik. A párában a Smart nem volt látható, de ezt egy szőke nőnek elmagyarázni...
És a hibás én lettem volna!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1689 Dátum: 2009. November 07. - 11:12:40 »

Tegnap hajnalban majdnem lezúztam az autót. Párás, ködös szürkületben lassítok a macisajtnál, kinézek balra. Látom, a főúton jön egy teherautó, kivilágítva, messze. Kikanyarodok, kezdek finoman gyorsítani, amikor dudálva elsöpör mellettem, 70-es tempóban egy szürke és kivilágítatlan Smart.
Az iskola elött - oda tartottunk mindketten- szőke, nőnemű anyu kipattan és rikácsolva nekem esik, elsőbségről magyarázva.
Oké, nem adtam meg, de azért, mert NEM LÁTTAM:. Ugyanis a párás szürkületben a nagy tempóban kivilágítatlanul közeledő, terepszínű dodzsem nem igazán látható!!!! LÁTNI ÉS LÁTSZANI, de csak azt ltod, ami látszik. A párában a Smart nem volt látható, de ezt egy szőke nőnek elmagyarázni...
És a hibás én lettem volna!
De legalább felfogta, amit mondtál neki?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1690 Dátum: 2009. November 07. - 12:17:37 »

Tegnap hajnalban majdnem lezúztam az autót. Párás, ködös szürkületben lassítok a macisajtnál, kinézek balra. Látom, a főúton jön egy teherautó, kivilágítva, messze. Kikanyarodok, kezdek finoman gyorsítani, amikor dudálva elsöpör mellettem, 70-es tempóban egy szürke és kivilágítatlan Smart.
Az iskola elött - oda tartottunk mindketten- szőke, nőnemű anyu kipattan és rikácsolva nekem esik, elsőbségről magyarázva.
Oké, nem adtam meg, de azért, mert NEM LÁTTAM:. Ugyanis a párás szürkületben a nagy tempóban kivilágítatlanul közeledő, terepszínű dodzsem nem igazán látható!!!! LÁTNI ÉS LÁTSZANI, de csak azt ltod, ami látszik. A párában a Smart nem volt látható, de ezt egy szőke nőnek elmagyarázni...
És a hibás én lettem volna!
De legalább felfogta, amit mondtál neki?
Nem hiszem. Dupla hátrányban van Vigyorog Vigyorog
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1691 Dátum: 2009. November 12. - 08:18:09 »

Ma reggel, Győr, Lidl (aluljárónál) és a Fészek áruház között a Mészáros Lőrinc úton.
Biciklis HP, fülében fülhallgató, biciklizik a járdán, majd egyszercsak előttem le az útra körülnézés nélkül. Rádudáltam és kikerültem, majd visszanéztem a tükörbe, hogy nem borult-e fel.
Látom, hogy nem, sőt nagyon is él, és ezrerrel mutogat nekem. Hát elkapott a pulyka méreg.. Index ki, fék, megállás. Lekaptam a bicikliről, és elmagyaráztam neki szép hangosan, hogy mi a f*szt képzel magáról. Erre még neki állt feljebb, hogy ő hívja a rendőrséget. Mondtam neki, hogy ne fárassza magát, mejd hívom én. Menjünk le az útról, hogy addig se zavarjuk a forgalmat. Na, erre eltette a telefonját és körülnézés nélkül tovább tekert...

Én is szoktam biciklizni, hajtok is mint a meszes, nehogy 25km alá menjen az átlag sebességem. Megértem én a helyzetüket, DE ha kijön elém és én önhibámon kívül megölöm, azzal ki fog el számolni???  Zavart He
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1692 Dátum: 2009. November 12. - 13:52:02 »

Rájöttem, hogy a 60 körüli polgártársak még életükben nem hallottak jobbratartásról autópályán. Bár olvasni sem tudnak, mert az info-táblákon azért szokták ezekre a dolgokra felhívni a figyelmet. No meg volt, ma pár ámokfutó. Az új M0, ahogy beér az M5-be az M3felől, ugye rendszeresen mérnek, ráadásul 80-as tábla van. No ezt páran benéztek, nem elég hogy 2 km-ről látszottak a citromsárga kabátok, bmw-s barátunk meg kb 150-160-nal száguld, mi több a 80-as táblába is így érkezik be. Hát persze, hogy csak akkor lassít, amikor beugrik elé a 4 rendőrből 1. Igen határozott volt a rendőrúr, büszke is voltam rá. Beállhatott a mercis, meg a toyotás mögé kopasztásra. Azért kétlem, hogy hetente-havonta 3 kilót nem éreznek meg ezek a sznobubik, majd csak tanulnak belőle.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
bear64
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Hozzászólás #1693 Dátum: 2009. November 12. - 13:59:38 »

Mindkét előző hozzászólással mélyen 1et értek.Én tavaly egy bringást azért löktem fel mert éppen kiakartam kanyarodni a Könyves Kálmánra és álltam félig a zebrán , kinéztem balra (mögöttem hely és biciklisáv) pont lett 1 rés elindultam amikor ezzel egy időben megjött a bringás jobbról az autó előtt át a zebrán.Fellöktem nem lett baja a járműve kicsit megsínylette.Adtam neki 5000-et mert soha nem lett volna igazam meg állt a sor mögöttem de a bringássáv az nekik van ha ott közlekedik semmi baja nem lett volna a zebrán pedig tolni kell a bringát és ebben az esetben is meguszhatta volna.
Naplózva

1.6 16V Sedan
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1694 Dátum: 2009. November 12. - 14:29:17 »

Rájöttem, hogy a 60 körüli polgártársak még életükben nem hallottak jobbratartásról autópályán. Bár olvasni sem tudnak, mert az info-táblákon azért szokták ezekre a dolgokra felhívni a figyelmet. No meg volt, ma pár ámokfutó. Az új M0, ahogy beér az M5-be az M3felől, ugye rendszeresen mérnek, ráadásul 80-as tábla van. No ezt páran benéztek, nem elég hogy 2 km-ről látszottak a citromsárga kabátok, bmw-s barátunk meg kb 150-160-nal száguld, mi több a 80-as táblába is így érkezik be. Hát persze, hogy csak akkor lassít, amikor beugrik elé a 4 rendőrből 1. Igen határozott volt a rendőrúr, büszke is voltam rá. Beállhatott a mercis, meg a toyotás mögé kopasztásra. Azért kétlem, hogy hetente-havonta 3 kilót nem éreznek meg ezek a sznobubik, majd csak tanulnak belőle.

Nem szeretem az általánosítást, tudom, ez az én magánügyem. Én is közelítek a 60-hoz és tudom, hogy jól közlekedem.
Tapasztalataim alapján a 60-nál fiatalabbak között legalább annyi a közlekedésre (is) alkalmatlan, mint az általad említett korosztályban.
Nekik annyi az előnyük a fiatalokkal szemben, hogy ők már elérték a 60-at. Azért, van igazság is abban amit írsz, de egyénekre lebontva.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!