Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 16:18:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283223 alkalommal)
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1605 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 16:40:53 »

Tegnap korán elindultam a régióm legnyugatibb részére, ezért némi szürkeség volt az úton. Egészen addig míg barnaság nem lett, az úton és a gatyámban is. kicsit gyorsabban mentem , amikor a sors úgy gondolta, hogy épp itt az ideje a ****vastesztnek. Sima és nem rén****vas!
Ez úgy történik a sors szerint, hogy az erdősáv mellett haladó emberke elé kb. 10-15méterről bezavarunk egy ****vast. Ennek folyamán a cikk-cakk mozgásúvá tett autót vezető ember szíve, gyomra és heréje 2 számmal kisebbre szorul. Rosszabb reflexel az autó és a ****vas is szorul, mégpedig javításra!
Ez esetben határozottan állítom, hogy a ****vas popsiján a szőrszálakat is meg tudtam figyelni a kocsi bal tükre mellett....

Nevezhetjük őt az isten barmának (mármint a ****vast), de későbbiekben is láttam barmot, de az nem isteni, hanem emberi volt. Vasúti fővonalon áthaladó úton messziről látható a PIROS villódzás. A kocsisor lazán megy át rajta! Döbbenet és 100méter haladás után FEHÉR villogásra vált - eközben vonat nem volt, nem van, és nem lesz...He Amikor odaérek látom a vasúti észkombájnt, hogy laza csukómozdulattal ( nem tárcsával, nem lámpával) bírálja felül a lámpát. Miközben a társa lazán turkál a biztosíték szekrényben...

Nem biztosíték szekrény, hanem a vasúti átjáró (sorompó) vezérlő "elektronikáját" (jelfogók tömegeit) rejtő szekrény.
Az észkombájn nyilván egy(2) bizt.ber-es (vasúti biztosító berendezés szerelő  Kacsint) emberke volt. Ellenőrzött, javított valamit, ezért irányított a társa, és ezért váltott a lámpa vonat nélkül. A menetrendet nyilván ismeri, tudja, hogy mikor piszkálhat bele (remélhetőleg  )
Az, hogy nincs tárcsája (jó fizetése, stb.) az nem az Ő hibája.

Egyébként nekem is ez volna az eredeti szakmám. Mosolyog
Valamennyire én is képben vagyok közlekedés terén. Csak a többieket nem akartam untatni a precizitással, ezért a sztori lényegére koncentráltam.
DE hamár kiderült, hogy Te is (Gidy+én) tömegközlekedési vérrel vagy megáldva, akkor hadd kérdezzek: van még valaki tagságban??
Ha összejövünk 7-8an, akkor kérek a modiktól egy "közösségi közlekedés" topikot
Én meg a tömegben közlekedek.Beférek a csapatba?  He Vigyorog
Kérdezd meg a birkákat! De gondolom beeee! Kacsint Vigyorog

Én a javítás szintjén a Volán 13.sz Vállalat és a Kapos Volán színeiben 16,5 töltöttem az Ik55-66 IK31-311 IK 630 és csuklós buszok javításától a 200-s család 300-s típusok 400-s típusok javításáig.
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1606 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 11:04:15 »

Úgy alakult, hogy ma kellett mennem Miskolcra a csütörtök helyett. M3 lefelé nem volt gáz, csak egy nagy böhöm amerikai autós a kb 30-40 éves dübörgőjével szórakoztatott, mert mikor utolértem 140-nel ment és mikor előztem volna akkor odalépett neki. Ezt eljátszotta kb 20-szor, aztán szerencsére nem láttam többet. Eleve imádom az ilyen tetveket, hogy viccelődni járnak autópályára, na mindegy. Hazafelé M3, látom nagyon jön egy 5-ös béemvé. Épp előzök 4 autót 150-nel, hogy fel ne tartsam, de így is a lökhárítómban volt, de nem gyengén. Kimegyek a külsőbe, gondoltam megnézem magamnak az arcot. És kit látok? Egy undorító kopasz dagadt zsírkutyát, aki 55-60 éves lehetett és alig fért el az ülésben. A szemkontaktus nem tartott sokáig, mert pár mp után elsuhant. Aztán látom, hogy bemegy elé egy kamiont előzni kívánó utánfutós kolléga. Erre az undormány odalép neki és a kamion és utánfutós között épp hogy elférve, önelégültem kormolja tovább a dízel ****ját. Villogtam is neki, de nyílván le****ja. Állítólag ezek olyanok, hogy annyi pénzük van, hogy bármit megtehetnek. Anikó ismeretségében is van ilyen 50 feletti fószer, akinek győr-debrecen útvonalon 3 traffiba sikerült belehajtania 180 felett és el tudja intézni, hogy csak a c-s vagy d-s jogsiját vegyék el, a pénz nem számít. Aztán már csak két egymás seggében autózó ukrán játszotta el azt amit a copfos szöszi srác a v8-ban, csak ők megelőzvén szerettek visszalassulni.
Múlt hétről van rendőrös sztorim is, lefelé egy rendőr kisbusz nem kis problémát okozott az értelmes magyaroknak. Az egy dolog, hogy a renya kibérelte a belső sávot 110-zel, pedig kimehetett volna, de mikor végre kiment 40 km után, akkor totál csőd. Mindenki fékezgetve ment be mögé, mert nem merték megelőzni (még mindig 110). Na én mertem és érdekes nem büntetett meg. Borzalmas dolog a tudatlanság. Hazafelé meg megyek szokásos tempómban (148), szintén épp előzök pár autót. Erre a semmiből jön egy oktávia minden jelzés nélkül és levillog. Én nem mertem 150 felett menni, nehogy behúzzon a csőbe, de biztos sietett. Szép példákat mutatnak a rendőrök, jó tudom, hogy ők is közülünk vannak, de nem tanítják nekik, hogy szabad átlag feletti viselkedést és példát tanusítani? Ja meg a pesti dugóban hangszóróval egymást szórakoztatni, meg játszadozni a szolg verdákban sem semmi dolog. Az alkalmazott az alkalmazott!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1607 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 12:55:44 »

Weres Barátom! Azért még mindig a megengedett maximális sebesség az autópályán a 130 km/h! Ne szidj másokat, ha Te sem vagy ártatlan! Meg hát különösen ne az 50 felettieket! Légy nyugodt akinek "C", és "D"-je van, azok között senkinek nincs X5-ös BMW-je, meg hasonló drága kocsija. Igaz Jopek, Meatloaf?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1608 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 13:39:29 »

Weres Barátom! Azért még mindig a megengedett maximális sebesség az autópályán a 130 km/h! Ne szidj másokat, ha Te sem vagy ártatlan! Meg hát különösen ne az 50 felettieket! Légy nyugodt akinek "C", és "D"-je van, azok között senkinek nincs X5-ös BMW-je, meg hasonló drága kocsija. Igaz Jopek, Meatloaf?
Persze értem én mit mondasz, de én mindig betartom azt a tűréshatárt, amit még elnéznek (15-20 km/h). Viszont aki örökké átlép minden határt azzal nehogy már egyenlő legyek,...... Remélem az ilyen kamikázéknak nincs bekötve az övük, hogy jó nagyot tudjanak repülni a mezőn (t-t).
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1609 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 13:46:42 »

Weres Barátom! Azért még mindig a megengedett maximális sebesség az autópályán a 130 km/h! Ne szidj másokat, ha Te sem vagy ártatlan! Meg hát különösen ne az 50 felettieket! Légy nyugodt akinek "C", és "D"-je van, azok között senkinek nincs X5-ös BMW-je, meg hasonló drága kocsija. Igaz Jopek, Meatloaf?
Persze értem én mit mondasz, de én mindig betartom azt a tűréshatárt, amit még elnéznek (15-20 km/h). Viszont aki örökké átlép minden határt azzal nehogy már egyenlő legyek,...... Remélem az ilyen kamikázéknak nincs bekötve az övük, hogy jó nagyot tudjanak repülni a mezőn (t-t).
Kamikázé! Hát ehhez mit szólsz?  He Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1610 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 19:11:54 »

Hogy milyen hivatásosak vannak manapság!  Mosolyog

Szombaton a sódert szállító billencses srác nem vállalta a bejövetelt a kertbe. Oké, aláírom, hogy a bokrok ágai belógtak behajoltak, de tükrön mit féltett, az előre menteben nem kell! He
Szóval visszavitte a sódert, cementet, én meg betonozás helyett dzsungelt irtottam.

De ma!!!! visszajött és 20 percig próbálkozott, hogy bejöjjön a kapun. Nem sikerült neki. A kapu mellé akarta lerakni a cuccot, ami megszívatásom lett volna.
Mondtam, engedjen a kormányhoz, a ro- ro-n ennél szűkebb helyekre mentem be.  Kacsint (Oké, én pályám, 3,2 a kapu szélessége, tudom, hogy mi fér be; az Atego a rövid puttonnyal tuti).
Hát kiccsávó (max. 20 éves) nézett, hogy bementem, leraktam a zsákokat, leborítottam a sódert, majd megfordultam a kertben és kiálltam az utcára nekije.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1611 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 19:37:24 »

Hogy milyen hivatásosak vannak manapság!  Mosolyog


De ma!!!! visszajött és 20 percig próbálkozott, hogy bejöjjön a kapun. Nem sikerült neki. A kapu mellé akarta lerakni a cuccot, ami megszívatásom lett volna.
Mondtam, engedjen a kormányhoz, a ro- ro-n ennél szűkebb helyekre mentem be.  Kacsint (Oké, én pályám, 3,2 a kapu szélessége, tudom, hogy mi fér be; az Atego a rövid puttonnyal tuti).
Hát kiccsávó (max. 20 éves) nézett, hogy bementem, leraktam a zsákokat, leborítottam a sódert, majd megfordultam a kertben és kiálltam az utcára nekije.  Vigyorog
Büszke vagyok rád Rutinho!  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1612 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 19:39:12 »

Hogy milyen hivatásosak vannak manapság!  Mosolyog


De ma!!!! visszajött és 20 percig próbálkozott, hogy bejöjjön a kapun. Nem sikerült neki. A kapu mellé akarta lerakni a cuccot, ami megszívatásom lett volna.
Mondtam, engedjen a kormányhoz, a ro- ro-n ennél szűkebb helyekre mentem be.  Kacsint (Oké, én pályám, 3,2 a kapu szélessége, tudom, hogy mi fér be; az Atego a rövid puttonnyal tuti).
Hát kiccsávó (max. 20 éves) nézett, hogy bementem, leraktam a zsákokat, leborítottam a sódert, majd megfordultam a kertben és kiálltam az utcára nekije.  Vigyorog
Büszke vagyok rád Rutinho!  Vigyorog
Én nem annyira, mert lehet, hogy friss jogsis és első melóhelye, hát félti a kocsit. Mosolyog Bár az már kapott annyit...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1613 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 10:50:26 »

Tegnap találkoztam egy szégyenletes esettel! 
Sajnos pont egy Lacetti-ben ülő "paraszt" mívelte az ostoba dolgokat:
Kőbányán araszolt a sor. Telefonnal a kezében ordítozott kifelé artikulátlan hangon, hogy miért nem megyünk már. Csak nem látta, hogy a tárcsás ember nem engedett be az utcába, ahova szerettünk volna menni! Erre elé kellett bekanyarodnunk. Mi is araszoltunk a sorban, de mégis pofázott! A rendszáma: LAN-275!!! Ha olvassa a fórumot, KÖPJÖN FEL ÉS ÁLLJON ALÁ!!! 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1614 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 11:27:37 »

A rendszáma: LAN-275!!!
Milyen LAN? AgyatLAN?  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1615 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 10:53:15 »

A rendszáma: LAN-275!!!
Milyen LAN? AgyatLAN?  Vigyorog
PONTOSAN!!!  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1616 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 19:41:41 »

Tegnap este állok a piros lámpámál és ki pofátlankodik a sor elejére?
Elárulom, mert nem fogjátok kitalálni. A crossover-es Lacettis taxis.
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1617 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 19:42:51 »

Tegnap este állok a piros lámpámál és ki pofátlankodik a sor elejére?
Elárulom, mert nem fogjátok kitalálni. A crossover-es Lacettis taxis.
Adtál neki szórólapot? He Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1618 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 19:46:34 »

Tegnap este állok a piros lámpámál és ki pofátlankodik a sor elejére?
Elárulom, mert nem fogjátok kitalálni. A crossover-es Lacettis taxis.
Adtál neki szórólapot? He Kacsint Vigyorog
Ja, pont azt akartam. Vigyorog
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1619 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 10:11:39 »

Kár hogy bizonyos nők a luxusautóikban elfelejtenek sávot váltani fontos beszélgetések közepette a barinőjükkel. Az egyik 3 sávból a középsőből kanyarodik balra, a másik meg mikor elindul a sor és indexel, állva várja, hogy beengedjék miközben haladhatna a holt üres sávjában (mert közben 70 méterre odébb haladt az utolsó autó is), ha figyelne látná hogy Weres kolléga jelezte neki, hogy beengedi. Érdekes jelenség
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!