Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 14:19:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283119 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1575 Dátum: 2009. Szeptember 06. - 19:29:52 »

Ma bebizonyosodott, hogy mindegy milyen a rendszám, milyen nemzetiség ül a terepjáróban, a bunkóság vele jár! Übermencs inkább beszorított a Ferenciek terénél, amikor minden ált, de ki nem engedett volna, pedig én elhúzhattam volna a hídra. Amint lett egy kis hely, átpréseltem a buszt, és láss csodát, zsiráf nyaka lett, úgy leste, hogy meghúzom-e az X5-öst. Persze ő nem tudta, hogy a "C" tengely is kormányozódik, így kikerüli a a dajcsot. Dudált, és nyujtogatta a zsiráf- nyakát, én meg gonosz módon úgy csináltam, mintha nem is nézném, hogy elférek-e? Azt hiszem jó leckét kapott. Kacsint Vigyorog
Más: most felvonulós Suzukis, behajtott bal tükörrel (így kisebb a légellenállás, jobban gyorsul), felgyorsított a Bartókon, nehogy visszamenjek abba a sávba, ahol a megálló is lesz a körtéren.Igen ám, de a nagy jóindulatában nem látta, hogy egy hasonló okostojás Audis a megálló közepén beszélget. Én meg szépen mellette elhúzva, beálltam a megállóba rézsút, és mindkét edény fogoly lett, míg be nem fejeződött az utascsere, ami ilyenkor bizony lassan megy csak, közbe még pirosra is vált az a csúnya lámpa, és utána én tudok csak elindulni, nem ők. Gondolom a felvonulásra siettek, ott a helyük! Vigyorog (jól körbeírtam?) He Kacsint Vigyorog
A rendszám nem jelent semmit. Lehet magyar volt. Esztergomban nagyon sok német rendszámú luxusautó közlekedik aminek magyar a tulajdonosa. Sőt van luxemburgi is.
Nem a német rendszám a buli, inkább a szlovák. de tök mindegy, bunkóság, terepjáró a neved.
A német is, sőt igazából mindegy csak külföldi legyen. Ezek itt Esztergomban elsősorban nem a regadó miatt szaladgálnak német-amerikai-luxemburgi rendszámmal. Kacsint
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1576 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 19:34:56 »

Ma kellemesen meglepődtem. A főutcára akartam jobbra kisívben kikanyarodni egy olyan helyen, ahol tőlem jobbra a főúton rögtön gyalogátkelőhely vagyon. Persze a szokásos dugó-kocsisor a főúton. többször is meg kellett állniuk a főúton haladóknak, de egyik sem volt olyan előzékeny, hogy kiengedjen, pedig a gyalogosnak megállt, a sor lassan haladt, szóval nem vesztett volna időt vele, ha kienged (volt rendőr, tanulóvezető stb akik nem siettek sehova). Erre nagy meglepetésemre egy már általam korábban említett német rendszámos (de magyar tulaj) BMW X5 megállt és kiengedett. Tudom a kivétel erősíti a szabályt, de kellemes meglepetés volt. Persze megköszöntem neki. Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1577 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 19:38:49 »

Ma kellemesen meglepődtem. A főutcára akartam jobbra kisívben kikanyarodni egy olyan helyen, ahol tőlem jobbra a főúton rögtön gyalogátkelőhely vagyon. Persze a szokásos dugó-kocsisor a főúton. többször is meg kellett állniuk a főúton haladóknak, de egyik sem volt olyan előzékeny, hogy kiengedjen, pedig a gyalogosnak megállt, a sor lassan haladt, szóval nem vesztett volna időt vele, ha kienged (volt rendőr, tanulóvezető stb akik nem siettek sehova). Erre nagy meglepetésemre egy már általam korábban említett német rendszámos (de magyar tulaj) BMW X5 megállt és kiengedett. Tudom a kivétel erősíti a szabályt, de kellemes meglepetés volt. Persze megköszöntem neki. Vigyorog
Szerintem rosszul emlékezett és azt hitte, hogy az autóban a nemrég látott dögös maca ül és nem Te! Avagy a másik variáció: pont a fiúkákat szereti!  Vigyorog   Egyéb esetet nem tudok felsorolni, amikor egy ikszötös-ikszhatos-ikszcékilencvenes-emelötszázas furkó észreveszi a kisebb kategóriákat.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1578 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 20:01:37 »

Én ma haladok a védett úton, majd jobbról egy utcából megérkezik Ódi a6-os mazsola és becsorog elém, majd körül néz a sávomban (én anyázok és fékezek 1000L)...majd halad tovább magának egyenesen...
Én fordulok balra utánna. Lámpás útkereszteződés következik, nekünk zöld jelzéssel. Ódis mit csinál? Lassít, megáll a lámpa előtt. Nézek, na ilyenkor mi van? Látom ám, hogy a hülyéje
a biciklis lámpát figyeli, ami piros, viszont egy kis bicikli van a közepében gyengébbek kedvéért. Muszáj volt beizzítani a 100db-es dupla kürtöt Vigyorog Lesett is rendesen, hogy mibajom van.
Én meg mutogattam neki, hogy tolja félre az ódit a bicikliútra Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1579 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 05:40:49 »

http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2009/09/07/a_kresz_es_a_jobb_oldal/
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1580 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 08:39:03 »

...és csak annyi történt, hogy tud olvasni...pedig az értelmező olvasás ált. isk. 2 osztály (idösanyám szerint, aki tanítónő) Kacsint
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1581 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 10:55:14 »

Nem akarok már minden kis sérelmemet leírni, ezért mostanában vissza is fogtam magam  Vigyorog, de ma reggel indulás után 1 perccel szép dolog történt velem Miskolc felé 6.11-kor. Tök üres minden utca, aztán utolérek egy 35-tel tökölő pözsó 607(fekete)-est. Majd a védett útvonalon megáll, én gondoltam kikerülöm, de nem tudtam megelőzni, mert padlóval nyomta neki (biztos sérült az önérzete), mert le merem előzni és így egymás mellett haladtunk. Nem is lett volna rossz buli gyorsulgatni hideg motorral (fater berlingoja 1.4 tdízel, de kb akkora benne a turbó, mint a golyóim hideg vízben, na mindegy), de előtte parkoltak az úton és nem akart lassítani, miközben már egymás mellett voltunk. És szép lassan húzta rám, mikor előttem már a bokrok, meg a Fűzfa volt félig lelógva az úton gondoltam lassítok motorfékkel, hogy ne csússzanak meg a kerekek. Igazából nem volt meleg helyzet, mert ésszel és időben lassítottam, hogy ne verődjünk egymásnak a fa-én-ő-meg a parkoló, de azért megkérdeztem volna, hogy most férfinak érzi-e magát. Véletlenül egyfelé mentünk és köv kereszteződésnél mellé álltam az m5-ös gyorsforgalmijára (Nagykőrösi-Szabadka) kanyarodva, de nem várt meg, kvázi el kezdett menekülni. Na hát ez az autó nem úgy megy, mint a lacettim 98-assal plusz adalékkal (kb olyan, mint a lacsi 1.0-ás motorral, de tényleg), úgyhogy sokára értem utol, de akkor is csak azért, mert a régi m0-ra ment. Ekkor mellékerítettem magam és tudtam neki személyesen is gratulálni. Megkérdeztem, hogy normális-e, meg mondtam mást is ösztönből, de az nem ide való, erre aszondja: Haggyad má!. És elfordult gőgös, sznob és elégedett fejjel. Na ekkor jött a stresszoldó cigi. Nem akartam megölni, de a rendszámát felírtam azért, viszont legalább lett volna férfi és álljon elém kiszállva a kocsiból. Na akkor kiderül kinek van több vér a .aszában. Vigyorog Ja, egyébként öltönyös 50-es srác. Inkább lett volna egy kopsz zsírkutya, mert attól nem is várok mást, de egy tanult ember, ááááááá. Ezért is szoktam mondani, hogy attól hogy valaki tanult ember, még nem feltétlenül intelligens. Igaz én nem végeztem főiskolát, de jártam oda 4 évig, de több emberség van bennem, mint 10 ilyen öltönyös önelégült taplóban.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 10. - 10:58:27 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1582 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 11:12:15 »

Nem akarok már minden kis sérelmemet leírni, .....(fater berlingoja 1.4 tdízel, de kb akkora benne a turbó, mint a golyóim hideg vízben, na mindegy), ...... Ekkor mellékerítettem magam és tudtam neki személyesen is gratulálni. ........egy tanult ember, ááááááá. ...... több emberség van bennem, mint 10 ilyen öltönyös önelégült taplóban.
WERES, WERES! Neked nem kell hajóra szállnod (mint Capitánynak) ahhoz, hogy rejtői események fűszerezzék életedet!  Kacsint
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1583 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 11:18:39 »

Nem akarok már minden kis sérelmemet leírni, .....(fater berlingoja 1.4 tdízel, de kb akkora benne a turbó, mint a golyóim hideg vízben, na mindegy), ...... Ekkor mellékerítettem magam és tudtam neki személyesen is gratulálni. ........egy tanult ember, ááááááá. ...... több emberség van bennem, mint 10 ilyen öltönyös önelégült taplóban.
WERES, WERES! Neked nem kell hajóra szállnod (mint Capitánynak) ahhoz, hogy költői mivoltod kibontakoztasdKacsint
Köszönöm az elismerést!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1584 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 13:27:43 »

Weres, és a Kapitány, milyen szép pár! Olyanok, mint anno a Fehérvár Áruház, mindig történik velük valami- rossz.
De most már tudjuk, hogy Weres barátunk intelligens, és emberséges is egyszerre, ami szép teljesítmény, valljuk be! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1585 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 17:06:47 »

Nekem is volt tegnap egy kis kalandom a menta sedanba belejöttek Kaposváron a Füredi úton a fiamékhoz akartam bekanyarodni  a 67-s út négysávos részén a belő sávban már álltam mert jöttek szemből irány jelző kint és hátulról jött egy Hyundai Accent a tükörből láttam, hogy nem fog tudni megállni így kapcsoltam egy 1-t és előre tudtam menni egy autónyit mire nekem jött, szerencsére a vonóhorog megfogta és csak a rendszámtartó kerete nyomta meg a hátsó lököst és ott repedt meg a festék csak egy kicsit.
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1586 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 19:08:09 »

Ma megint kellemesen csalódtam. Kanyarodtam le a főútról jobbra egy olyan utcába, ami ugyan két irányú, de a parkoló autók miatt néha még egy autónak is elég szűkös (az más kérdés vajon mennyire szabályos, hogy egy ilyen keskeny úton miért lehet legálisan mindkét oldalon parkolni, pláne pénzt is szednek érte). Egy ilyen parkoló autó miatt meg kellett volna állnom, illetve meg is álltam, mert jött szembe egy fekete xötös (német rendszámú). Mivel az ő sávja szabad volt, így neki volt elsőbbsége. Viszont ő intett és villantott is, hogy menjek. Leesett az állam. Sőt, a visszapillantóból még láttam, hogy egy másik autóst is elengedett mögöttem. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 10. - 19:15:39 írta diablo77 » Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1587 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 19:10:54 »

Ma megint kellemesen csalódtam. Kanyarodtam le a főútrál jobbra egy olyan utcába, ami ugyan két irányú, de a parkoló autók miatt néha még egy autónak is elég szűkös (az más kérdés valyon mennyire szabályos, hogy egy ilyen keskeny úton miért lehet legálisan mindkét oldalon parkolni, pláne pénzt is szednek érte). Egy ilyen parkoló autó miatt meg kellett volna állnom, illetve meg is álltam, mert jött szembe egy fekete xötös (német rendszámú). Mivel az ő sávja szabad volt, így neki volt elsőbbsége. Viszont ő intett és villantott is, hogy menjek. Leesett az állam. Sőt, a visszapillantóból még láttam, hogy egy másik autóst is elengedett mögöttem. Mosolyog
Mikor költöztél nyugatabra ???ez inkább ott divat Mosolyog
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1588 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 20:24:36 »

Nekem is volt tegnap egy kis kalandom a menta sedanba belejöttek Kaposváron a Füredi úton a fiamékhoz akartam bekanyarodni  a 67-s út négysávos részén a belő sávban már álltam mert jöttek szemből irány jelző kint és hátulról jött egy Hyundai Accent a tükörből láttam, hogy nem fog tudni megállni így kapcsoltam egy 1-t és előre tudtam menni egy autónyit mire nekem jött, szerencsére a vonóhorog megfogta és csak a rendszámtartó kerete nyomta meg a hátsó lököst és ott repedt meg a festék csak egy kicsit.
Erről eszembe jutott nekem is egy történet.
Még nyár elején írtam, hogy kirándultunk egyet Pécsen. Viszonylag kevés barom volt az utakon, még csodálkoztam is, pedig verőfényes szép kirándulós az idő....Hazafelé Marcali előtt kissé feltorlódott a forgalom, összejött pár autó. A Keszthely felé kivezetőn még a városon belül előttem a szokásos jelenség...a belsőben "falusi suzukik" megilletődve a nagy városi forgalomtól 40-nel. Kívülről sikerült abszolválnom őket, már csak egy tökölős maradt hátra...egy cseh rendszámos renault. Toleráns voltam, mégiscsak idegenben van, de elhagyva a település végét jelző táblát előzni kezdem, mert csak nem akarja felvenni a normális tempót. Persze amikor mellé érek megtalálja a pedált és megpróbál szívatni a kiscsávó. Elmegyek neki, de nem értem a cselekedetét. Szép tempósan haladunk, előttem megint pár autó kezd kígyózni. A tükörből látom lassan lemaradni a csehül lehagyott pajtit. (hülye (?) szokásom, hogy 1-2 percenként belenézek a tükörbe, ill. ha a forgalom úgy kívánja gyakrabban is...szeretem tudni azt is, ami mögöttem történik)
Lassan normalizálódik a helyzet, átlagos forgalom 100 körüli tempó.  Ekkor veszem észre még Kéthely alőtt a tónál, hogy előttem fékeznek. A sorban első be akar kanyarodni, de jönnek szembe. Mivel kellő követési távolságot szoktam én is meg tudok állni erőteljesebb fékezés nélkül. Minden OK lenne, sima forgalmi szitu, eszembe sem jut kitenni a vészvillogót, de ekkor belepillantok a tükörbe (ez is hülye szokás ha megállok). Látom, hogy cseh pajti nagyon közeleg....közeleg....EZ NEM FOG MEGÁLLNI!!!!.....Mivel jobbra van lebetonozott út a tóhoz, gyorsan egyest kapcsolok és szépen beállok a bekötőútra. Ekkor hallom a tipikus ABS-es szaggatott nyikorgást...Cseh fickó megáll mellettem...pont úgy, hogy egyvonalban vagyunk...néz megijedten. Klíma miatt ablakok fent nekem is, neki is, no meg a hirtelen frász miatt csak egy kérdő pillantást és kézmozdulatot tudtam intézni felé. Reakciójából kiderül, hogy őt is meglepte a dolog....kb 25 cm-rel állt meg az előtte lévőtől, vagyis ha nem nézek a tükörbe és állok le jobbra, szépen összetolja a sort és én lettem volna a szendvicsben a felvágott.
Anyucim akkor tér magához, amikor már Kéthelyt is elhagytuk....cseh fickó ekkorra már megint felbátorodva előzget előttem, közben a jobb egyre rakott térképet nézegeti, néha fordít rajta. Kissé lemaradok, mert a szentgyörgyi dombtető amúgy is sok bolond játszótere....csehünk meg csak megy csak megy....záróvonalakon át....
Vajon hazaért egészben?   Hmmmm....   
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 10. - 20:35:36 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1589 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 20:31:28 »

Nekem is volt tegnap egy kis kalandom a menta sedanba belejöttek Kaposváron a Füredi úton a fiamékhoz akartam bekanyarodni  a 67-s út négysávos részén a belő sávban már álltam mert jöttek szemből irány jelző kint és hátulról jött egy Hyundai Accent a tükörből láttam, hogy nem fog tudni megállni így kapcsoltam egy 1-t és előre tudtam menni egy autónyit mire nekem jött, szerencsére a vonóhorog megfogta és csak a rendszámtartó kerete nyomta meg a hátsó lököst és ott repedt meg a festék csak egy kicsit.
Erről eszembe jutott nekem is egy történet.
Még nyár elején írtam, hogy kirándultunk egyet Pécsen. Viszonylag kevés barom volt az utakon, még csodálkoztam is, pedig verőfényes szép kirándulós az idő....Hazafelé Marcali előtt kissé feltorlódott a forgalom, összejött pár autó. A Keszthely felé kivezetőn még a városon belül előttem a szokásos jelenség...a belsőben "falusi suzukik" megilletődve a nagy városi forgalomtól 40-nel. Kívülről sikerült abszolválnom őket, már csak egy tökölős maradt hátra...egy cseh rendszámos renault. Toleráns voltam, mégiscsak idegenben van, de elhagyva a település végét jelző táblát előzni kezdem, mert csak nem akarja felvenni a normális tempót. Persze amikor mellé érek megtalálja a pedált és megpróbál szívatni a kiscsávó. Elmegyek neki, de nem értem a cselekedetét. Szép tempósan haladunk, előttem megint pár autó kezd kígyózni. A tükörből látom lassan lemaradni a csehül lehagyott pajtit. (hülye (?) szokásom, hogy 1-2 percenként belenézek a tükörbe, ill. ha a forgalom úgy kívánja gyakrabban is...szeretem tudni azt is, ami mögöttem történik)
Lassan normalizálódik a helyzet, átlagos forgalom 100 körüli tempó.  Ekkor veszem észre még Kéthely alőtt a tónál, hogy előttem fékeznek. A sorban első be akar kanyarodni, de jönnek szembe. Mivel kellő követési távolságot szoktam én is meg tudok állni erőteljesebb fékezés nélkül. Minden OK lenne, sima forgalmi szitu, de ekkor belepillantok a tükörbe (ez is hülye szokás ha megállok). Látom, hogy csek pajti nagyon közeleg....közeleg....EZ NEM FOG MEGÁLLNI!!!!.....Mivel jobbra van lebetonozott út a tóhoz, gyorsan egyest kapcsolok és szépen beállok a bekötőútra. Ekkor hallom a tipikus ABS-es szaggatott nyikorgást...Cseh fickó megáll mellettem...pont úgy, hogy egyvonalban vagyunk...néz megijedten. Klíma miatt ablakok fent nekem is, neki is, no meg a hirtelen frász miatt csak egy kérdő pillantást és kézmozdulatot tudtam intézni felé. Reakciójából kiderül, hogy őt is meglepte a dolog....kb 25 cm-rel állt meg az előtte lévőtől, vagyis ha nem nézek a tükörbe és állok le jobbra, szépen összetolja a sort és én lettem volna a szendvicsben a felvágott.
Anyucim akkor tér magához, amikor már Kéthelyt is elhagytuk....cseh fickó ekkorra már megint felbátorodva előzget előttem, közben a jobb egyre rakott térképet nézegeti, néha fordít rajta. Kissé lemaradok, mert a szentgyörgyi dombtető amúgy is sok bolond játszótere....csehünk meg csak megy csak megy....záróvonalakon át....
Vajon hazaért egészben?   Hmmmm....   

Az én vonóhorogra akdós barátomról kiderült, hogy kamion sofőr és még egy adalék az autójában benn ölt a felesége meg a kis fia.............
Naplózva

Oldalak: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!