Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 14:25:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 103 104 [105] 106 107 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283138 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1560 Dátum: 2009. Augusztus 30. - 16:03:03 »

Sajnálom én is, persze.
De ugye, hírértéke van! Holott még semmi sem biztos, mi történt.
Talán előzött és azért a bal oldalon kapta el.

De megjegyezném, hogy a legfrisebb HVG- ben van egy cikk, hogy hány halálos / súlyos balesetet OKOZTAK kerékpárosok tavaly!
Teljes mértékben egyet értek!
Vagy egy órán keresztül puffogtam a híradó után, mert még a rendőrségi szóvivő sem tért ki a lámpa (és a bal oldali ütközés) tényére.
(bár az asszony azt mondta, hogy egy másik híradó szerint a bringás ki volt világítva).

Lehet, hogy a bringás volt a hibás, lehet, hogy a focista, lehet, hogy ez-is, az-is.
Csak a tálalás nagyon bosszantó. Mindegy, hogy kit ásunk el (és hogy van-e alapja), csak jó szaftos, botrányos legyen a hír.
Undorító.

A helyett, hogy minden lehetséges fórumon (Critical Mass!!) felhívnák a bringások figyelmét, hogy az életükbe kerülhet, ha lámpa nélkül bringáznak!!
És azt vajon hogyan engedheti meg a Rendőrség magának, hogy egyáltalán nem foglalkoznak ezzel a nem kis problémával??
Még városban sem lehet észre venni őket, nem hogy kint az ország úton!!
Naplózva
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #1561 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 08:42:17 »

Nekem akkor szokott elpattanni az agyam, amikor egyébként is veszélyes forgalmi helyzetekben/helyeken feltűnik a bringás.

6-os úton rendszeresen találkozok kerékpárossal a tiltó tábla ellenére. Holott az út nem éppen széles. Járnak ott buszok és kamionok is szépszámmal, nameg őrültek is.

Épp kb egy hónapja gázoltak valakit halálra, aki érdi munkahelyéről tekert hazafelé Százhalombattára.

Ezek az emberek mit gondolnak??  Normálisak??  Még autóval is veszélyes közlekedni, nemhogy bringával...
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1562 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 10:21:15 »

Nekem akkor szokott elpattanni az agyam, amikor egyébként is veszélyes forgalmi helyzetekben/helyeken feltűnik a bringás.

6-os úton rendszeresen találkozok kerékpárossal a tiltó tábla ellenére. Holott az út nem éppen széles. Járnak ott buszok és kamionok is szépszámmal, nameg őrültek is.

Épp kb egy hónapja gázoltak valakit halálra, aki érdi munkahelyéről tekert hazafelé Százhalombattára.

Ezek az emberek mit gondolnak??  Normálisak??  Még autóval is veszélyes közlekedni, nemhogy bringával...
Dettó.

Én is imádok bringázni (és nyilván hibázok is időnként), de megpróbálok vigyázni magamra (is).
Felháborít a "vigyázz rám, mert én nem tudok", és a "nekem mindent szabad (teszek a KRESZ-re), de te tartsd be a szabályokat (adj elsőbbséget nekem, még ha nem is látsz)" kerékpáros(+motoros) hozzáállás.

Persze a dologhoz az is hozzá tartozik, hogy sok autós is agyatlanul közlekedik (ezt ugye tudjuk), és gondolkodás nélkül veszélyezteti a kétkerekűeket.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1563 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 13:20:10 »

Van normális bringás is, igaz, kevés- sajnos. De viszont van bőven öngyilkos- hajlamú is. Kedvenceim ezek közül azok, akik fék nélküli fix lánckerékkel bolyonganak az autók, és buszok között, és se Istent, se embert, és főleg Kreszt nem ismernek, és nem is érdeklődnek felőlük. Csoda, hogy van még köztük élő is!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1564 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 09:51:06 »

Van normális bringás is, igaz, kevés- sajnos. De viszont van bőven öngyilkos- hajlamú is. Kedvenceim ezek közül azok, akik fék nélküli fix lánckerékkel bolyonganak az autók, és buszok között, és se Istent, se embert, és főleg Kreszt nem ismernek, és nem is érdeklődnek felőlük. Csoda, hogy van még köztük élő is!
Nem olyan gáz a fixi, csak tudni kell használni. A baj azokkal van, akik csak divatból kezdenek el ilyen gépeket hajtani. Komoly tudással teljesen normálisan lehet velük közlekedni.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1565 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 16:04:43 »

Van normális bringás is, igaz, kevés- sajnos. De viszont van bőven öngyilkos- hajlamú is. Kedvenceim ezek közül azok, akik fék nélküli fix lánckerékkel bolyonganak az autók, és buszok között, és se Istent, se embert, és főleg Kreszt nem ismernek, és nem is érdeklődnek felőlük. Csoda, hogy van még köztük élő is!
Nem olyan gáz a fixi, csak tudni kell használni. A baj azokkal van, akik csak divatból kezdenek el ilyen gépeket hajtani. Komoly tudással teljesen normálisan lehet velük közlekedni.
Kösz, hogy megvédted őket! Mi vagy Te? Temetkezési vállalkozó? Ügyvéd? Mert akkor megértelek, különben nem! Tudom, hogy van köztük ügyes, képzett bringás, de a közlekedés nem egyéni játék, ott mások is beszállnak a játékba, és akkor már ciki lehet, mert mástól is függ az ember élete, és nem tudhatni, hogy a partner mennyire képzett, mennyire fitt, és sorolhatnám még a tényezőket hosszasan. Láttam ügyes gyereket, de esni kezdett, és a Blahán majdnem kidöntötte a Combinot, mindenkire frászt hozva. Ez pedig nem normális dolog, továbbra is állítom.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1566 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 19:49:11 »

Van normális bringás is, igaz, kevés- sajnos. De viszont van bőven öngyilkos- hajlamú is. Kedvenceim ezek közül azok, akik fék nélküli fix lánckerékkel bolyonganak az autók, és buszok között, és se Istent, se embert, és főleg Kreszt nem ismernek, és nem is érdeklődnek felőlük. Csoda, hogy van még köztük élő is!
Nem olyan gáz a fixi, csak tudni kell használni. A baj azokkal van, akik csak divatból kezdenek el ilyen gépeket hajtani. Komoly tudással teljesen normálisan lehet velük közlekedni.
Kösz, hogy megvédted őket! Mi vagy Te? Temetkezési vállalkozó? Ügyvéd? Mert akkor megértelek, különben nem! Tudom, hogy van köztük ügyes, képzett bringás, de a közlekedés nem egyéni játék, ott mások is beszállnak a játékba, és akkor már ciki lehet, mert mástól is függ az ember élete, és nem tudhatni, hogy a partner mennyire képzett, mennyire fitt, és sorolhatnám még a tényezőket hosszasan. Láttam ügyes gyereket, de esni kezdett, és a Blahán majdnem kidöntötte a Combinot, mindenkire frászt hozva. Ez pedig nem normális dolog, továbbra is állítom.
Ha a fixin ki vagy akadva, akkor mit szólsz ehhez. Emeletes fixi. Vigyorog Vigyorog Én már láttam ilyet Bp.-en, aki ilyennel kimegy forgalomba az nagyon nem normális.
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1567 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 19:56:28 »

Hoppá!

Most hallom a varázsdobozból, hogy a bringás, akit bodnár László pénteken elütött:

1. A felezővonalon tekert.
2. A boncolás szerint erősen ittas volt - igaz nővére meg tegnap azt nyilatkozta, hogy nem...

Ez nem változtat a tényen, hogy Bodnár esetleg gyorshajtott.

Azon sem, hogy nem lesz ott a válogatott következő két meccsén, ami érzékeny veszteség; megviselte a dolog, érthető.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1568 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 19:58:30 »

Van normális bringás is, igaz, kevés- sajnos. De viszont van bőven öngyilkos- hajlamú is. Kedvenceim ezek közül azok, akik fék nélküli fix lánckerékkel bolyonganak az autók, és buszok között, és se Istent, se embert, és főleg Kreszt nem ismernek, és nem is érdeklődnek felőlük. Csoda, hogy van még köztük élő is!
Nem olyan gáz a fixi, csak tudni kell használni. A baj azokkal van, akik csak divatból kezdenek el ilyen gépeket hajtani. Komoly tudással teljesen normálisan lehet velük közlekedni.
Kösz, hogy megvédted őket! Mi vagy Te? Temetkezési vállalkozó? Ügyvéd? Mert akkor megértelek, különben nem! Tudom, hogy van köztük ügyes, képzett bringás, de a közlekedés nem egyéni játék, ott mások is beszállnak a játékba, és akkor már ciki lehet, mert mástól is függ az ember élete, és nem tudhatni, hogy a partner mennyire képzett, mennyire fitt, és sorolhatnám még a tényezőket hosszasan. Láttam ügyes gyereket, de esni kezdett, és a Blahán majdnem kidöntötte a Combinot, mindenkire frászt hozva. Ez pedig nem normális dolog, továbbra is állítom.
Ha a fixin ki vagy akadva, akkor mit szólsz ehhez. Emeletes fixi. Vigyorog Vigyorog Én már láttam ilyet Bp.-en, aki ilyennel kimegy forgalomba az nagyon nem normális.
Légy erős, a múltkor egy egész idióta csapatot láttam ilyennel, éppen jöttek az aluljáróból, és keresztezték a Hungáriát. Mondtam, hogy nagy az Isten állatkertje, de ez nem lenne baj, ha magas, és hibátlan lenne a kerítés. Alig várom az egykerekűn bringázó gólyalábú elme háborodottakat, mert lesznek!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1569 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 09:16:31 »

Van normális bringás is, igaz, kevés- sajnos. De viszont van bőven öngyilkos- hajlamú is. Kedvenceim ezek közül azok, akik fék nélküli fix lánckerékkel bolyonganak az autók, és buszok között, és se Istent, se embert, és főleg Kreszt nem ismernek, és nem is érdeklődnek felőlük. Csoda, hogy van még köztük élő is!
Nem olyan gáz a fixi, csak tudni kell használni. A baj azokkal van, akik csak divatból kezdenek el ilyen gépeket hajtani. Komoly tudással teljesen normálisan lehet velük közlekedni.
Kösz, hogy megvédted őket! Mi vagy Te? Temetkezési vállalkozó? Ügyvéd? Mert akkor megértelek, különben nem! Tudom, hogy van köztük ügyes, képzett bringás, de a közlekedés nem egyéni játék, ott mások is beszállnak a játékba, és akkor már ciki lehet, mert mástól is függ az ember élete, és nem tudhatni, hogy a partner mennyire képzett, mennyire fitt, és sorolhatnám még a tényezőket hosszasan. Láttam ügyes gyereket, de esni kezdett, és a Blahán majdnem kidöntötte a Combinot, mindenkire frászt hozva. Ez pedig nem normális dolog, továbbra is állítom.

Ne haragudj már Gidy, de én sem az összeset védem, viszont az általánosítás nem szép dolog. Én sem mondom az össze buszosra, hogy állat módon közlekedik, mert tudom, hogynem igaz. Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1570 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 13:53:18 »

Ma bebizonyosodott, hogy mindegy milyen a rendszám, milyen nemzetiség ül a terepjáróban, a bunkóság vele jár! Übermencs inkább beszorított a Ferenciek terénél, amikor minden ált, de ki nem engedett volna, pedig én elhúzhattam volna a hídra. Amint lett egy kis hely, átpréseltem a buszt, és láss csodát, zsiráf nyaka lett, úgy leste, hogy meghúzom-e az X5-öst. Persze ő nem tudta, hogy a "C" tengely is kormányozódik, így kikerüli a a dajcsot. Dudált, és nyujtogatta a zsiráf- nyakát, én meg gonosz módon úgy csináltam, mintha nem is nézném, hogy elférek-e? Azt hiszem jó leckét kapott. Kacsint Vigyorog
Más: most felvonulós Suzukis, behajtott bal tükörrel (így kisebb a légellenállás, jobban gyorsul), felgyorsított a Bartókon, nehogy visszamenjek abba a sávba, ahol a megálló is lesz a körtéren.Igen ám, de a nagy jóindulatában nem látta, hogy egy hasonló okostojás Audis a megálló közepén beszélget. Én meg szépen mellette elhúzva, beálltam a megállóba rézsút, és mindkét edény fogoly lett, míg be nem fejeződött az utascsere, ami ilyenkor bizony lassan megy csak, közbe még pirosra is vált az a csúnya lámpa, és utána én tudok csak elindulni, nem ők. Gondolom a felvonulásra siettek, ott a helyük! Vigyorog (jól körbeírtam?) He Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1571 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 13:58:09 »

Ma rendőrök lezártak egy utat Budafokon a borfesztiválos felvonulás miatt, erre mit csinál a kopasz lexusos? Hát előzi az álló sort a rendőrig. Kár, hogy nem láttam a rendőr fejét, remélem helyre rakták. 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1572 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 16:16:09 »

Ma rendőrök lezártak egy utat Budafokon a borfesztiválos felvonulás miatt, erre mit csinál a kopasz lexusos? Hát előzi az álló sort a rendőrig. Kár, hogy nem láttam a rendőr fejét, remélem helyre rakták. 
Vagy megvette a rendőrt, és ment tova... Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1573 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 21:38:40 »

Ma bebizonyosodott, hogy mindegy milyen a rendszám, milyen nemzetiség ül a terepjáróban, a bunkóság vele jár! Übermencs inkább beszorított a Ferenciek terénél, amikor minden ált, de ki nem engedett volna, pedig én elhúzhattam volna a hídra. Amint lett egy kis hely, átpréseltem a buszt, és láss csodát, zsiráf nyaka lett, úgy leste, hogy meghúzom-e az X5-öst. Persze ő nem tudta, hogy a "C" tengely is kormányozódik, így kikerüli a a dajcsot. Dudált, és nyujtogatta a zsiráf- nyakát, én meg gonosz módon úgy csináltam, mintha nem is nézném, hogy elférek-e? Azt hiszem jó leckét kapott. Kacsint Vigyorog
Más: most felvonulós Suzukis, behajtott bal tükörrel (így kisebb a légellenállás, jobban gyorsul), felgyorsított a Bartókon, nehogy visszamenjek abba a sávba, ahol a megálló is lesz a körtéren.Igen ám, de a nagy jóindulatában nem látta, hogy egy hasonló okostojás Audis a megálló közepén beszélget. Én meg szépen mellette elhúzva, beálltam a megállóba rézsút, és mindkét edény fogoly lett, míg be nem fejeződött az utascsere, ami ilyenkor bizony lassan megy csak, közbe még pirosra is vált az a csúnya lámpa, és utána én tudok csak elindulni, nem ők. Gondolom a felvonulásra siettek, ott a helyük! Vigyorog (jól körbeírtam?) He Kacsint Vigyorog
A rendszám nem jelent semmit. Lehet magyar volt. Esztergomban nagyon sok német rendszámú luxusautó közlekedik aminek magyar a tulajdonosa. Sőt van luxemburgi is.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1574 Dátum: 2009. Szeptember 06. - 12:48:45 »

Ma bebizonyosodott, hogy mindegy milyen a rendszám, milyen nemzetiség ül a terepjáróban, a bunkóság vele jár! Übermencs inkább beszorított a Ferenciek terénél, amikor minden ált, de ki nem engedett volna, pedig én elhúzhattam volna a hídra. Amint lett egy kis hely, átpréseltem a buszt, és láss csodát, zsiráf nyaka lett, úgy leste, hogy meghúzom-e az X5-öst. Persze ő nem tudta, hogy a "C" tengely is kormányozódik, így kikerüli a a dajcsot. Dudált, és nyujtogatta a zsiráf- nyakát, én meg gonosz módon úgy csináltam, mintha nem is nézném, hogy elférek-e? Azt hiszem jó leckét kapott. Kacsint Vigyorog
Más: most felvonulós Suzukis, behajtott bal tükörrel (így kisebb a légellenállás, jobban gyorsul), felgyorsított a Bartókon, nehogy visszamenjek abba a sávba, ahol a megálló is lesz a körtéren.Igen ám, de a nagy jóindulatában nem látta, hogy egy hasonló okostojás Audis a megálló közepén beszélget. Én meg szépen mellette elhúzva, beálltam a megállóba rézsút, és mindkét edény fogoly lett, míg be nem fejeződött az utascsere, ami ilyenkor bizony lassan megy csak, közbe még pirosra is vált az a csúnya lámpa, és utána én tudok csak elindulni, nem ők. Gondolom a felvonulásra siettek, ott a helyük! Vigyorog (jól körbeírtam?) He Kacsint Vigyorog
A rendszám nem jelent semmit. Lehet magyar volt. Esztergomban nagyon sok német rendszámú luxusautó közlekedik aminek magyar a tulajdonosa. Sőt van luxemburgi is.
Nem a német rendszám a buli, inkább a szlovák. de tök mindegy, bunkóság, terepjáró a neved.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 103 104 [105] 106 107 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!