Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 06:25:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282921 alkalommal)
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #1455 Dátum: 2009. Július 15. - 18:13:02 »

Nagyon egyet tudok érteni, sok a hülye az utakon. Ma az M3-as kivezetőjére felhajtónál (15. ker) láttam, ahogy egy "hölgy" a felhajtón visszafordul és minden lelkiismeretfurdalás nélkül jön visszafelé. Szerintem meg volt győződve róla, hogy mindent jól csinál.

Viszont, friss az élmény, hát le kell írnom. Tunéziában jártunk, az ottani közlekedés nem volt semmi. Taxival mentünk néha, hát erősen izzadtunk (nem a meleg miatt).
1 sávban ketten (egymás mellett), 2 sávban hárman (szintén egymás mellett), kismotorral forgalommal szemben. Körforgalomból simán a legbelső sávból kikanyarodnak. Gyalogost nem hogy nem engedték át, hanem egyenesen rágyorsítottak, és dudáltak, hogy ne merjen lelépni. Amennyire láttam, az lehetett, hogy aki az erősebb az megy. Olyan taxit nem nagyon láttam amin nem világított az összes (szervíz, ABS, légzsák) lámpa. :-) De mentek.

Ezek után Pesten felüdülés vezetni. De azért bosszantó a sok hülye. 
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1456 Dátum: 2009. Július 15. - 18:17:59 »

Üdvözlünk a kluban sok-sok baleset és probléma mentes km kivánok neked. Irnál pár sort a teknikádról?
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1457 Dátum: 2009. Július 15. - 19:11:12 »

Nagyon egyet tudok érteni, sok a hülye az utakon. Ma az M3-as kivezetőjére felhajtónál (15. ker) láttam, ahogy egy "hölgy" a felhajtón visszafordul és minden lelkiismeretfurdalás nélkül jön visszafelé. Szerintem meg volt győződve róla, hogy mindent jól csinál.

Viszont, friss az élmény, hát le kell írnom. Tunéziában jártunk, az ottani közlekedés nem volt semmi. Taxival mentünk néha, hát erősen izzadtunk (nem a meleg miatt).
1 sávban ketten (egymás mellett), 2 sávban hárman (szintén egymás mellett), kismotorral forgalommal szemben. Körforgalomból simán a legbelső sávból kikanyarodnak. Gyalogost nem hogy nem engedték át, hanem egyenesen rágyorsítottak, és dudáltak, hogy ne merjen lelépni. Amennyire láttam, az lehetett, hogy aki az erősebb az megy. Olyan taxit nem nagyon láttam amin nem világított az összes (szervíz, ABS, légzsák) lámpa. :-) De mentek.

Ezek után Pesten felüdülés vezetni. De azért bosszantó a sok hülye. 
De Norbi! Azért azt nehezen lehet megoldani, hogy rendszeresen kijárjunk Tunéziába, vagy Kínába, hogy utána "élvezzük" a pesti, és honi autózást. De, ha a másik irányba (nyugat felé) megy az ember, és visszajön, már Hegyeshalomtól halálfélelme lesz rögtön. Hiába, ezek szerint egy közepes országban lakunk, jobb, mint Kína, vagy Tunézia, Etiópiáról nem is beszélve, de fényévekre Hegyeshalomtól nyugat felé néhány kilométerre. Előre kell nézni, nem hátra! Mátyás királynak még Trabantja sem volt, pedig nagy király volt! De, ha Szent István szigorú törvényeit hoznák vissza a közlekedésbe, hát sok autónak nem volna kereke, ha már a vezetőjének is hiányzott néhány... Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #1458 Dátum: 2009. Július 15. - 20:01:35 »

Nemrég voltam egy balesetnél ahol a hazai közlekedési és egyéb "cooltúra" egy gyöngyszemével sikerült szó szerint összefutnunk.Egy negyvenes évei végén járó "úriember" egy gyönyörű Epica-val sikertelenül vette be az egyik kanyart majd annak rendje és módja szerint sikeresen a tetejére tette a vasat.Szerencsére egyedül ült az autóban , bár ha a tükörbe nézett biztos, hogy többet  látott magából, ha egyáltalán látott valamit az alkoholtól. Mi ugyan nem mérlegelünk, hogy ki és miért került bajba,  de Ő sikeresen kiverte azt a bizonyos biztosítékot, miután mindenféle köcsögnek, mocsoknak, és nem sorolom tovább minek nevezte a kis csapatunkat.A rendőrök is kaptak hideget meleget melynek a vége bilincs lett.Folyamatosan meg akart venni minket kilóra, mire én a nyakára térdeltem , csakhogy tudja, hogy hány kiló is vagyok.Egyre több agresszív emberrel találkozunk az utakon és sajnos egyre többen hiszik azt, hogy rájuk semmilyen szabály nem vonatkozik, és pénzel, hatalommal, megfélemlítéssel minden megoldható.Még bele gondolni is rossz , hogy mi van akkor ha éppen akkor jön arra a teli  iskolabusz!!!!!!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1459 Dátum: 2009. Július 15. - 20:08:57 »

Nemrég voltam egy balesetnél ahol a hazai közlekedési és egyéb "cooltúra" egy gyöngyszemével sikerült szó szerint összefutnunk.Egy negyvenes évei végén járó "úriember" egy gyönyörű Epica-val sikertelenül vette be az egyik kanyart majd annak rendje és módja szerint sikeresen a tetejére tette a vasat.Szerencsére egyedül ült az autóban , bár ha a tükörbe nézett biztos, hogy többet  látott magából, ha egyáltalán látott valamit az alkoholtól. Mi ugyan nem mérlegelünk, hogy ki és miért került bajba,  de Ő sikeresen kiverte azt a bizonyos biztosítékot, miután mindenféle köcsögnek, mocsoknak, és nem sorolom tovább minek nevezte a kis csapatunkat.A rendőrök is kaptak hideget meleget melynek a vége bilincs lett.Folyamatosan meg akart venni minket kilóra, mire én a nyakára térdeltem , csakhogy tudja, hogy hány kiló is vagyok.Egyre több agresszív emberrel találkozunk az utakon és sajnos egyre többen hiszik azt, hogy rájuk semmilyen szabály nem vonatkozik, és pénzzel, hatalommal, megfélemlítéssel minden megoldható.Még bele gondolni is rossz , hogy mi van akkor ha éppen akkor jön arra a teli  iskolabusz!!!!!!
Most nyilván elveszik a jogsiját, megbüntetik hivatalos, és közszolgálatot teljesítőkkel szembeni erőszak miatt, így kénytelen lesz szegény ember majd jogsi nélkül vezetni, és újra megpróbálni a gyilkolást. Az ilyeneket le kéne csukni, és elvenni a kocsiját is! Ha volna elrettentő joggyakorlat, akkor előbb- utóbb rendet lehetne tenni, de ezt nem igazán akarhatják, mert mindig sírnak, hogy milyen a közlekedési morál, és csak romlik tovább, ahelyett, hogy vaskézzel rendet teremtenének. Sok pénz bejönne büntetésekből, és sok pénzt meg lehetne spórolni a mentőknek, kórházaknak is. Nem vagyunk biztonságban az utakon.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #1460 Dátum: 2009. Július 15. - 20:10:35 »

Üdvözlünk a kluban sok-sok baleset és probléma mentes km kivánok neked. Irnál pár sort a teknikádról?

Köszönöm, de milyen teknikára gondolsz?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1461 Dátum: 2009. Július 15. - 20:14:29 »

Üdvözlünk a kluban sok-sok baleset és probléma mentes km kivánok neked. Irnál pár sort a teknikádról?

Köszönöm, de milyen teknikára gondolsz?
Norbi! Hát az autódra kíváncsi! Mivel az avatarodon nincs kép róla, mint általában a többieknek. Pedig gyönyörű autód van, tedd fel! SW a legszebb!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #1462 Dátum: 2009. Július 15. - 20:16:27 »

De Norbi! Azért azt nehezen lehet megoldani, hogy rendszeresen kijárjunk Tunéziába, vagy Kínába, hogy utána "élvezzük" a pesti, és honi autózást.

Nem is azért írtam természetesen, hogy itthon milyen jó, épp azért kezdtem a másik, mai példámmal.  Csak érdekes volt látni azt is. Itthon én a vezetők kb. 60 %-nak egyszerűen nem adnék jogsit és a jogosítvány megszerzését komolyabb vizsgához kötném (pszichologiai is), természetesen megvesztegethetetlenül. (ilyen sajnos úgysincs.

Továbbá a jogsi megújításhoz szerintem kellene minden alkalommal az orvosi vélemény mellé, legalább egy "emlékeztető" KRESZ vizsga, de még jobb lenne az emlékeztető gyakorlati vizsga is (akár csak rutin, mert sokan vezetni sem tudnak, nem csak nem veszik figyelembe a szabályokat).

Tudom, ilyen soha nem lesz, de álomnak szép.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #1463 Dátum: 2009. Július 15. - 20:18:26 »

Én szívesen lennék önkéntes vizsgabiztos!!! Na azt hiszem megoldódnának a dugók is. Nem lenne itt annyi autó!!!!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #1464 Dátum: 2009. Július 15. - 20:19:08 »

A kocsim egy Chevrolet Lacetti SW 1,6 manuális klímás, melange beige, (sötétített üvegekkel)
Nekem is tetszik.  Kacsint Kép még nincs is róla.  Zavart
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1465 Dátum: 2009. Július 15. - 20:22:19 »

A kocsim egy Chevrolet Lacetti SW 1,6 manuális klímás, melange beige, (sötétített üvegekkel)
Nekem is tetszik.  Kacsint Kép még nincs is róla.  Zavart
Addig is nézzétek az enyémet, és képzeljétek hozzá a beige színt! A klíma meg úgysem látszik, csak, ha beülsz. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #1466 Dátum: 2009. Július 15. - 20:32:31 »

A kocsim egy Chevrolet Lacetti SW 1,6 manuális klímás, melange beige, (sötétített üvegekkel)
Nekem is tetszik.  Kacsint Kép még nincs is róla.  Zavart
Addig is nézzétek az enyémet, és képzeljétek hozzá a beige színt! A klíma meg úgysem látszik, csak, ha beülsz. Kacsint Vigyorog
Nézétek inkább az enyémet.Nekem legalább le van sötétítswe az ablakom.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1467 Dátum: 2009. Július 15. - 20:38:49 »

A kocsim egy Chevrolet Lacetti SW 1,6 manuális klímás, melange beige, (sötétített üvegekkel)
Nekem is tetszik.  Kacsint Kép még nincs is róla.  Zavart
Addig is nézzétek az enyémet, és képzeljétek hozzá a beige színt! A klíma meg úgysem látszik, csak, ha beülsz. Kacsint Vigyorog
Nézétek inkább az enyémet.Nekem legalább le van sötétítve az ablakom.
Nem oké! Ad1.: a tied dizel, és más a hűtőrácsa. Ad2.: a tied platinum. Ad3.: az enyém is sötétített üvegű! Szóval hátrább az agarakkal! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1468 Dátum: 2009. Július 15. - 21:53:18 »

A kocsim egy Chevrolet Lacetti SW 1,6 manuális klímás, melange beige, (sötétített üvegekkel)
Nekem is tetszik.  Kacsint Kép még nincs is róla.  Zavart
Addig is nézzétek az enyémet, és képzeljétek hozzá a beige színt! A klíma meg úgysem látszik, csak, ha beülsz. Kacsint Vigyorog
Nézétek inkább az enyémet.Nekem legalább le van sötétítve az ablakom.
Nem oké! Ad1.: a tied dizel, és más a hűtőrácsa. Ad2.: a tied platinum. Ad3.: az enyém is sötétített üvegű! Szóval hátrább az agarakkal! Kacsint Vigyorog
Viszont az enyém meg ugyanúgy beige színű, ami szerintem nagyon jól mutat Vigyorog Ja, és nem vagyok elfogult Vigyorog Vigyorog (na meg persze sedan)
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1469 Dátum: 2009. Július 16. - 11:51:33 »

Itthon én a vezetők kb. 60 %-nak egyszerűen nem adnék jogsit és a jogosítvány megszerzését komolyabb vizsgához kötném (pszichologiai is), természetesen megvesztegethetetlenül. (ilyen sajnos úgysincs.

Továbbá a jogsi megújításhoz szerintem kellene minden alkalommal az orvosi vélemény mellé, legalább egy "emlékeztető" KRESZ vizsga, de még jobb lenne az emlékeztető gyakorlati vizsga is (akár csak rutin, mert sokan vezetni sem tudnak, nem csak nem veszik figyelembe a szabályokat).

Tudom, ilyen soha nem lesz, de álomnak szép.
100%-osan adom, amit írtál. Ma is M3-on haladtam és ma a fiatal hölgyek és a 60 feletti urak voltak fingtalanok. Beparkolnak a belső sávba és még akkor sem megy ki, ha a külsőben már gyorsabban halad az akit előtte megelőzött. Villogásra nem is reagál, vagy nem néz a tükörbe vagy kakil az arcodra.
A legszebb az Új M0-n történt, kanyar és lejtő és a rend őrei a leállósávban mérnek, ami baleset-életveszélyes és szabálytalan is, ráadásul akaratlanul is begyorsul a gép. Grat a főnökeiknek, mert tudom nem ők tehetnek róla.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!