Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 00:23:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282726 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1365 Dátum: 2009. Május 24. - 10:33:44 »

Tegnap voltunk Pécsett esküvőn, odafelé Anya vezetett, visszafelé éjszaka én. Az odaúton csupán 1-2 érdekesen szemből előzővel találkoztunk, akik biztosan siettek a lánglovagok főoldalára, csak ugye sajnos nem egyedül szokták ott végezni. Fél 12 után indultunk haza a 6-oson, kissé nehéz volt megszokni a korom sötét környezetet 2 kávé után is. Szinte semmi forgalom (620 km-re 45 liter fogyasztás egy 7 éves mitsu spacestartól, ami szintén 1.6, fele autópályával), elég jól lehetett tartani a sebességet. Viszont az M6 közelében egy rókakoma átment előttem 20 m-re. Annyira készültem a vadakra, de főleg a ****vasoktól fostam, viszont hallottam a fórumon, hogy M6-on igen sok róka van. Ezért is már csak azért imádkoztam, hogy ha lesz vad, akkor legalább elég távolságra legyen tőlünk. Az M6-on volt egy, aki a leállósáv mellől figyelt, még jó hogy világított a szeme és elmenekült. Később, 20 km-re arrébb viszont ismét egy átkelővel találkoztunk, szerencsére szintén kellő távolságból, de azért látható volt. Vissza is vettem a tempót 140-ről 120-ra. Izgalom vége.  Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1366 Dátum: 2009. Május 24. - 20:11:25 »

Tegnap voltunk Pécsett esküvőn, odafelé Anya vezetett, visszafelé éjszaka én. Az odaúton csupán 1-2 érdekesen szemből előzővel találkoztunk, akik biztosan siettek a lánglovagok főoldalára, csak ugye sajnos nem egyedül szokták ott végezni. Fél 12 után indultunk haza a 6-oson, kissé nehéz volt megszokni a korom sötét környezetet 2 kávé után is. Szinte semmi forgalom (620 km-re 45 liter fogyasztás egy 7 éves mitsu spacestartól, ami szintén 1.6, fele autópályával), elég jól lehetett tartani a sebességet. Viszont az M6 közelében egy rókakoma átment előttem 20 m-re. Annyira készültem a vadakra, de főleg a ****vasoktól fostam, viszont hallottam a fórumon, hogy M6-on igen sok róka van. Ezért is már csak azért imádkoztam, hogy ha lesz vad, akkor legalább elég távolságra legyen tőlünk. Az M6-on volt egy, aki a leállósáv mellől figyelt, még jó hogy világított a szeme és elmenekült. Később, 20 km-re arrébb viszont ismét egy átkelővel találkoztunk, szerencsére szintén kellő távolságból, de azért látható volt. Vissza is vettem a tempót 140-ről 120-ra. Izgalom vége.  Mosolyog
Weres! Tegyél fel vadriasztót a kocsidra, csak néhány 100 forint, igaz, csak a négylábuakat riasztja, az emberszabásúakat nem- sajnos.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1367 Dátum: 2009. Május 29. - 12:02:09 »

Ma délelőtt azon az úton, ahol minden nap 2x elhaladok, halálos baleset történt (Leganza):

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/halalos_baleset_gencsapati_87
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1368 Dátum: 2009. Május 29. - 12:32:36 »

Ma délelőtt azon az úton, ahol minden nap 2x elhaladok, halálos baleset történt (Leganza):

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/halalos_baleset_gencsapati_87
Na igen...lacsiban is ez nyugtalanít egy kicsit, hogy ha baj van, akkor ugyanígy összecsuklik a küszöb, valamint belátogat a kerék a lábtérbe? A-oszlop, küszöb elvileg egy jó autóban nem csuklik így össze!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1369 Dátum: 2009. Május 29. - 16:24:22 »

Ma délelőtt azon az úton, ahol minden nap 2x elhaladok, halálos baleset történt (Leganza):

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/halalos_baleset_gencsapati_87
Na igen...lacsiban is ez nyugtalanít egy kicsit, hogy ha baj van, akkor ugyanígy összecsuklik a küszöb, valamint belátogat a kerék a lábtérbe? A-oszlop, küszöb elvileg egy jó autóban nem csuklik így össze!
Sajnos a szemből jövő camionnal való ütközés, és a vonat után a fa a legrosszabb, mert rácsavarodik az autó, és nem lepattan róla, mint egyébről. Nagyobb a lassulás így.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1370 Dátum: 2009. Május 29. - 20:01:37 »

Sajna a a minap olyan közlkedési balhé történt velem amit nagyon nehéz érzelmek nélkül átadni.Olyan kanyarban elhelyezkedő rövid alagúthoz közeledtünk amelyet az útszűkület kapcsán még az áthaladás elsőbbsége is szabályozott.Az alagutat a család Suzuki altójával közelítettük meg az elsőbbség tudatával ,amikor azt kellett tapasztalnom, hogy a szemből érkező Epika nem adja meg az áthaladási elsőbbséget amit vészfékezéssel és kűrtöléssel oldottam meg.A hála annyi volt, hogy amikor mellém ért  az ökölbe szorított kezéből a a középső újját felém mutatta.Kb annyira ment fel bennem a pumpa, mint mikor a szöszi mellé ül a slozin,de szerencséje volt mert el tudta húzni a szennyest.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1371 Dátum: 2009. Június 01. - 15:55:39 »

Csodáról kell beszámolnom: még szombaton történt, amikor Klárival egy nagyon jelentős cartársunkhoz mentem. Szóval Hungária krt- Ajtósi sarkán álltunk a pirosnál, mellettünk rendőrségi kocsi az első jól látható sorban. Zöldre váltásnál indultunk is, majd hirtelen fékezés, mert az Ajtósi felől balra még elindult egy embernek látszó autós, aki nem nézte sem a lámpát, sem az elinduló autókat, mert nagyon el volt foglalva a telefonálással, így pechére a rendőrt sem észlelte. Itt jön a csoda: a rendőr nem kávézni ment, hanem a pirosba hajtó, telefonáló képződmény után, intézkedni ment! Végre ilyet is láttam!
Más: vasárnap üres város, se forgalom ,se utasok, kihalt minden. Ezért csak kétszer kellett vészfékeznem, állóra a buszt, hogy elkerüljek a Thökölyn egy frontális karambolt, illetve a Bartókon, hogy ne törjem miszlikre a járdáról elinduló vakegeret. Jó napom volt! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1372 Dátum: 2009. Június 03. - 19:44:53 »

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/autobol_kiesett_gyereket_kerestek

Hölgy ismerősöm tegnap késő este mesélte nekem, hogy ott volt a helyszínen, 2-3 kocsiként érkezett. Elkeseredve mesélte, hogy a baleset után odaérkező autósok simán tovább mentek. Ő megállt, és természetesen próbált segíteni. Arra a kérdésére, hogy a Skodás nőnek nézték e már az életfunkcióit? Az volt a válasz, hogy hiszen véres, halott   
Ő megnézte a pulzusát, az volt, viszont nem lélegzett, a feje elég életszerűtlen helyzetben volt, valamint a jobb halántékánál roncsolódott az arca, a szeme félig kint  Már akkor látszott rajta, hogy nem sok az esélye  . A Daewoos fazon sokkot kapott. Próbálta kérdezi tőle, hogy látott e gyerek kiesni a kocsiból, de csak azt hajtogatta, hogy miért jött nekünk?
Úgy hogy a rendőrök kiérkezéséig ő kereste a gyereket, mert addig senkinek nem tűnt fel a kis ülés.
Amúgy az ütközés helyétől nem messze egy frissen elütött nyúltetem hevert. Valószínű a nő ütötte el, és rántotta félre a kormányt...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #1373 Dátum: 2009. Június 05. - 17:21:40 »

Ma dolgozok. Sajnos kegyetlen események részese voltam ismét.17 éves lány elbambulva, fülében mp3-al keresztülsétált a vasúti átjáróban az éppen akkor érkező gyors előtt.Sajnos nem kellett beavatkoznunk már.Igyekezzen mindenki a gyermekeinek elmagyarázni az utcai zenehallgatás veszélyeit.Nagyon felkavaró és megrázó volt még nekem is.Az én nagy lányom is hasonló korosztály. Még bele gondolni is szörnyű, hogy egyszer csak egy rendőr áll a kertkapuban és .........! Vigyázzatok magatokra és egymásra!!!!!!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1374 Dátum: 2009. Június 05. - 19:07:57 »

Ma dolgozok. Sajnos kegyetlen események részese voltam ismét.17 éves lány elbambulva, fülében mp3-al keresztülsétált a vasúti átjáróban az éppen akkor érkező gyors előtt.Sajnos nem kellett beavatkoznunk már.Igyekezzen mindenki a gyermekeinek elmagyarázni az utcai zenehallgatás veszélyeit.Nagyon felkavaró és megrázó volt még nekem is.Az én nagy lányom is hasonló korosztály. Még bele gondolni is szörnyű, hogy egyszer csak egy rendőr áll a kertkapuban és .........! Vigyázzatok magatokra és egymásra!!!!!!
Erre nem is tudok mit mondani...
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1375 Dátum: 2009. Június 08. - 13:09:46 »

Van 2 műsorom a hétvégéről, egyszer sem én vezettem, hanem a nem feleségem. Az első a Bihari úton történt szombaton, ahol a villamos keresztezi az utat villamoslámpa nélkül. Velünk együtt haladt a vili, ezért mondtam is páromnak, hogy álljon meg, hadd menjen a vili, de szemből jött egy buzuki és furcsa volt, hogy nem lassít, de a vili sem. Aztán áttérve a sávunkba kerülte ki a f.... csipa nő a vilit (gusztustalanul rágózva), miközben a gyerekülésben ott volt a kislánya. Én nem ijedtem meg, de a párom kiakadt. Mondtam is neki, hogy 'mit vártál egy buta nőtől?'. A másik tegnap történt a Szilágyi Erzsébet fasoron, hogy egy mercis taxis index nélkül cikázgat és minket is be..opat, hogy ahova indexelünk sávba, ő begyorsul melénk index nélkül mögülünk. A másik nem sokkal később a Hűvösvölgyin, állunk a lámpánál egyedül, erre beérkezik az 1 sávba elénk-mellénk egy másik taxis. Nem tudom miért voltak tegnap ilyen gőgös taplók a budai taxisok, de velem nem csinálták volna meg az biztos!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1376 Dátum: 2009. Június 08. - 14:24:44 »

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/autobol_kiesett_gyereket_kerestek

Hölgy ismerősöm tegnap késő este mesélte nekem, hogy ott volt a helyszínen, 2-3 kocsiként érkezett. Elkeseredve mesélte, hogy a baleset után odaérkező autósok simán tovább mentek. Ő megállt, és természetesen próbált segíteni. Arra a kérdésére, hogy a Skodás nőnek nézték e már az életfunkcióit? Az volt a válasz, hogy hiszen véres, halott   
Ő megnézte a pulzusát, az volt, viszont nem lélegzett, a feje elég életszerűtlen helyzetben volt, valamint a jobb halántékánál roncsolódott az arca, a szeme félig kint  Már akkor látszott rajta, hogy nem sok az esélye  . A Daewoos fazon sokkot kapott. Próbálta kérdezi tőle, hogy látott e gyerek kiesni a kocsiból, de csak azt hajtogatta, hogy miért jött nekünk?
Úgy hogy a rendőrök kiérkezéséig ő kereste a gyereket, mert addig senkinek nem tűnt fel a kis ülés.
Amúgy az ütközés helyétől nem messze egy frissen elütött nyúltetem hevert. Valószínű a nő ütötte el, és rántotta félre a kormányt...

Ehhez hasonló történt az öcsém sógorával. Ott a nő azért ment át a másik sávba, és neki a srác ladájának, mert egy kutya kiugrott elé. Ő meg inkább a szembe sávba rántotta a kocsit, mint hogy a kutyát üsse el, vagy a 20 centis árokba menjen. Szerencsére senki nem sérült meg, de a nő kocsijában 3 gyerek is utazott. Ja, ráadásul vihatrban amikor mindfenki 30cal ment, és normál sebességgel. Persze nem akarta elismerni a felelősségét...
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1377 Dátum: 2009. Június 08. - 19:02:18 »

Ez a "nem ismerem" el dolog ismerős. Az egyik barátom (akinek a Kalosát karácsonykor összetörték Dobogókő felé menet és áprilisra lett kész) jött hozzám üzleti ügyben meg dumálni egyet. Rögtön észrevettem, hogy a jobb első sárvédő megint össze van törve. Kérdezem mi történt, erre ő: Szüleim mentek a kocsival a Bánomi áttörésen felfelé, ahol 2 sáv van. Mivel egy mellékútról kanyarodtak ki, a belsőbe érkeztek (szabályosan oda kell sorolni). Nem is mentek át a külsőbe, mert látták, hogy ott jön egy kocsi. Közben elértek az emelkedő végére, ahol elfogy a külső sáv, amit észrevett a külsőben érkező is és szépen a barátom szüleire rántotta a kormányt. Persze megálltak és persze a másik nem akarta elismerni a felelősségét. Rendőrt hívtak, akinek a másik azt a mesét adta be, hogy a barátom szülei megijedtek a szemből érkező autótól és ők rántották félre a kormányt. Mindezt úgy, hogy mióta megvan ez az út, ők azon közlekednek le-fel (másfelé nem is tudnának) a telkük felé.  Ekkora pa****tot!
Másik. Tesco parkolóban nekimentek a nővérem kocsijának. De nemcsak picit, hogy esetleg lejön a festék. Á dehogy! Szépen összetört. Persze betétlap, telefonszám nuku. Egyszerűen nem tudom felfogni, miért ilyenek az emberek. Ha balf*** vagyok, legalább ismerjem el. De sajnos ez a "minden alól kibúvót keresünk" nagyon magyar hozzáállás.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1378 Dátum: 2009. Június 08. - 19:11:36 »

Ez a "nem ismerem" el dolog ismerős. Az egyik barátom (akinek a Kalosát karácsonykor összetörték Dobogókő felé menet és áprilisra lett kész) jött hozzám üzleti ügyben meg dumálni egyet. Rögtön észrevettem, hogy a jobb első sárvédő megint össze van törve. Kérdezem mi történt, erre ő: Szüleim mentek a kocsival a Bánomi áttörésen felfelé, ahol 2 sáv van. Mivel egy mellékútról kanyarodtak ki, a belsőbe érkeztek (szabályosan oda kell sorolni). Nem is mentek át a külsőbe, mert látták, hogy ott jön egy kocsi. Közben elértek az emelkedő végére, ahol elfogy a külső sáv, amit észrevett a külsőben érkező is és szépen a barátom szüleire rántotta a kormányt. Persze megálltak és persze a másik nem akarta elismerni a felelősségét. Rendőrt hívtak, akinek a másik azt a mesét adta be, hogy a barátom szülei megijedtek a szemből érkező autótól és ők rántották félre a kormányt. Mindezt úgy, hogy mióta megvan ez az út, ők azon közlekednek le-fel (másfelé nem is tudnának) a telkük felé.  Ekkora pa****tot!
Másik. Tesco parkolóban nekimentek a nővérem kocsijának. De nemcsak picit, hogy esetleg lejön a festék. Á dehogy! Szépen összetört. Persze betétlap, telefonszám nuku. Egyszerűen nem tudom felfogni, miért ilyenek az emberek. Ha balf*** vagyok, legalább ismerjem el. De sajnos ez a "minden alól kibúvót keresünk" nagyon magyar hozzáállás.
Bezzeg amikor még az üzemanyag árába volt beépítve a biztosítás,akkor nem volt gond a betétlap adás.Régi szép idők,ha az IFÁm beszélni tudna! Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1379 Dátum: 2009. Június 08. - 19:31:29 »

Nyugati tudósítónk jelenti Mosolyog

A Vas megyei gyorshajtók májusi helyezései

Három autót tolt össze a zebránál az osztrák
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!