Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 20:17:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282566 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1305 Dátum: 2009. április 09. - 20:58:06 »

Kedves Weres! Csak azt tudom ismételten jó szívvel ajánlani, hogy higgadj le, mielőtt bajba sodrodnál! Nagyon nem szeretném!
Ésszel csinálom a dolgokat, nyugi!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1306 Dátum: 2009. április 10. - 06:21:46 »

Tegnap este hazafelé 9 után rákanyarodtam a Határ útra, látom, hogy a bal oldalon két autó mozgolódik. Az egyik be is lőtt padlógázzal az előttem haladó elé. Másik meg próbált felzárkózni mögöttem a haverjához végig a szembejövőben. Na mondom gratula, főleg mikor láttam, hogy a piros lámpához is padlóval érkezik, hogy még egyet előzhessen 20 m-rel a lámpa előtt. Aztán elindulunk, ekkor már mindkettő előttem volt, de a felzárkózónak nem volt elég, hogy utolérte a havert, őt is megelőzte, aztán rárántotta a szembejövőre a kormányt, pedig semmi oka nem volt rá, mert már a sávjában volt. Valszeg kissé túlszívta magát, az a szerencsétlen meg menekült a parkoló autók közé. De megúszta, viszont kellett pár perc, hogy összeszedje magát. Nagyon rossz volt végignézni, ahogy a kis cserépedény ilyenekkel szórakozik. Most már kezdek azon gondolkodni, hogy beszerelek egy kamerát és beviszem a felvételeket a rendőr őrsre, hogy ugyan intézkedjenek már. Van bizonyíték és jó lenne az ilyen felelőtlen és önző emberkéket visszafogni az utakon. Nem ott kéne szívózni.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1307 Dátum: 2009. április 10. - 11:13:12 »

Tegnap este hazafelé 9 után rákanyarodtam a Határ útra, látom, hogy a bal oldalon két autó mozgolódik. Az egyik be is lőtt padlógázzal az előttem haladó elé. Másik meg próbált felzárkózni mögöttem a haverjához végig a szembejövőben. Na mondom gratula, főleg mikor láttam, hogy a piros lámpához is padlóval érkezik, hogy még egyet előzhessen 20 m-rel a lámpa előtt. Aztán elindulunk, ekkor már mindkettő előttem volt, de a felzárkózónak nem volt elég, hogy utolérte a havert, őt is megelőzte, aztán rárántotta a szembejövőre a kormányt, pedig semmi oka nem volt rá, mert már a sávjában volt. Valszeg kissé túlszívta magát, az a szerencsétlen meg menekült a parkoló autók közé. De megúszta, viszont kellett pár perc, hogy összeszedje magát. Nagyon rossz volt végignézni, ahogy a kis cserépedény ilyenekkel szórakozik. Most már kezdek azon gondolkodni, hogy beszerelek egy kamerát és beviszem a felvételeket a rendőr őrsre, hogy ugyan intézkedjenek már. Van bizonyíték és jó lenne az ilyen felelőtlen és önző emberkéket visszafogni az utakon. Nem ott kéne szívózni.
Nem kell kamera, elég két tanu feljelentése is, hogy közúti veszélyeztetés büntette miatt elvegyék a "cserépedény" jogsiját. Biztos volt Rajtad kívül is ott valaki, aki adta volna a nevét, címét, mert felháborodott az aljas dolgon, és innen csak egy levél a Hungáriára, és a többit a rendőrség intézi hivatalból. A feljelentéshez rá kell írni, hogy zárt adatvédelmet kértek, hogy ne tudja meg, ki volt a bejelentő, ne állhasson bosszút. Ennyi. Venni kell a fáradságot, meg kell írni ezeket!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1308 Dátum: 2009. április 11. - 11:43:38 »

Nem konkrét példa, mert nem is lehetne részletezni, csak általánosítás...
Nagyon jó összhangba került most a jó idő előjötte + fizetésnap + Húsvét.
Hát gyerekek, mindenki meg van őrülve!!!
Drágám leleményességének köszönhetően végigkolbászoltunk 3 tecskófélét + a közbeeső útvonalat, de azt hiszem erősen odavágott amúgy is magas vérnyomásomnak!
Általánosságban véve is hülye a nép, de ami most történik, az valami észveszejtő!
Úgy voltam kénytelen közlekedni, mintha "kengurubenzint" tankoltam volna, de legalább is mint egy tanulóvezető! Érezte Lacsi is, hogy ezt az utat ki kellett volna hagynia. Vagy előbb kellett volna megejteni!
De hát az ő gazdijának is egybeesett minden.
Viszont van az őrült állat, és van a szenvedő alany!
Na hát én a második kategóriába tartozom!
+ nem tudom, ez pszichológia-e, de úgy tűnik számomra, hogy minden Lacsis abba sorolható.
Elfogult lennék? Nem hiszem! Ez a tapasztalat!
Suzukis néni, és kalapos bácsi esetét sem az űrből merítették! Sajnos, én is megtapasztaltam!

Akinek "nagyobb" van azért keménykedik, akinek alsóbb kategóriás, az azért.
Azt hiszem, mi vagyunk az Arany Középút!!!  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 11. - 11:51:17 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1309 Dátum: 2009. április 11. - 16:51:33 »

Nem konkrét példa, mert nem is lehetne részletezni, csak általánosítás...
Nagyon jó összhangba került most a jó idő előjötte + fizetésnap + Húsvét.
Hát gyerekek, mindenki meg van őrülve!!!
Drágám leleményességének köszönhetően végigkolbászoltunk 3 tecskófélét + a közbeeső útvonalat, de azt hiszem erősen odavágott amúgy is magas vérnyomásomnak!
Általánosságban véve is hülye a nép, de ami most történik, az valami észveszejtő!
Úgy voltam kénytelen közlekedni, mintha "kengurubenzint" tankoltam volna, de legalább is mint egy tanulóvezető! Érezte Lacsi is, hogy ezt az utat ki kellett volna hagynia. Vagy előbb kellett volna megejteni!
De hát az ő gazdijának is egybeesett minden.
Viszont van az őrült állat, és van a szenvedő alany!
Na hát én a második kategóriába tartozom!
+ nem tudom, ez pszichológia-e, de úgy tűnik számomra, hogy minden Lacsis abba sorolható.
Elfogult lennék? Nem hiszem! Ez a tapasztalat!
Suzukis néni, és kalapos bácsi esetét sem az űrből merítették! Sajnos, én is megtapasztaltam!

Akinek "nagyobb" van azért keménykedik, akinek alsóbb kategóriás, az azért.
Azt hiszem, mi vagyunk az Arany Középút!!!  Vigyorog
Nyilvánvalóan, mert a Lacetti tulajdonosok normális emberek, akik jó ár/értékben vettek megfontoltan autót, és nem kivagyiságból, de azért igényesen. Ezért aztán szeretik, vigyáznak rá, mert eleve olyanok, akik nem az elvárásoknak, felvágásoknak, de még csak a kisebbségi érzésnek sem a szenvedély rabjai. Ez különösen érvényes a Lacetti Klub tagjaira! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1310 Dátum: 2009. április 11. - 20:44:37 »

Nem konkrét példa, mert nem is lehetne részletezni, csak általánosítás...
Nagyon jó összhangba került most a jó idő előjötte + fizetésnap + Húsvét.
Hát gyerekek, mindenki meg van őrülve!!!
Drágám leleményességének köszönhetően végigkolbászoltunk 3 tecskófélét + a közbeeső útvonalat, de azt hiszem erősen odavágott amúgy is magas vérnyomásomnak!
Általánosságban véve is hülye a nép, de ami most történik, az valami észveszejtő!
Úgy voltam kénytelen közlekedni, mintha "kengurubenzint" tankoltam volna, de legalább is mint egy tanulóvezető! Érezte Lacsi is, hogy ezt az utat ki kellett volna hagynia. Vagy előbb kellett volna megejteni!
De hát az ő gazdijának is egybeesett minden.
Viszont van az őrült állat, és van a szenvedő alany!
Na hát én a második kategóriába tartozom!
+ nem tudom, ez pszichológia-e, de úgy tűnik számomra, hogy minden Lacsis abba sorolható.
Elfogult lennék? Nem hiszem! Ez a tapasztalat!
Suzukis néni, és kalapos bácsi esetét sem az űrből merítették! Sajnos, én is megtapasztaltam!

Akinek "nagyobb" van azért keménykedik, akinek alsóbb kategóriás, az azért.
Azt hiszem, mi vagyunk az Arany Középút!!!  Vigyorog
Nyilvánvalóan, mert a Lacetti tulajdonosok normális emberek, akik jó ár/értékben vettek megfontoltan autót, és nem kivagyiságból, de azért igényesen. Ezért aztán szeretik, vigyáznak rá, mert eleve olyanok, akik nem az elvárásoknak, felvágásoknak, de még csak a kisebbségi érzésnek sem a szenvedély rabjai. Ez különösen érvényes a Lacetti Klub tagjaira! Kacsint Vigyorog

Kivétel a yard.... :S Mármint a vigyázásra reagálva.Az itteniek gyilkolják szegényeket...

Engem vasúti átjáró kellős közepén előzött ma egy hófehér A6 kombis kölök.Gyerkőccel voltam,olyan ideges lettem,hogy csuhaj!És ha épp' kikerülöm a gödröt,akkor mivan?Kiszáll és lelő,gondolom....Hihetetlen!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1311 Dátum: 2009. április 14. - 15:18:17 »

Ma a Károly krt-n szerettem volna átkelni a zebrán. Kezemben a 2 és fél éves fiammal. Jó nagy foralom volt, rengeteg gyalogos, főleg túristák.
Zöldre váltott a lámpa, elindultam, a túristák elött eg lépéssel. Már a sáv közepén jártam, amikor elhúzott elöttem egy bringa. Majd egy másik is, de ez már meg is lökött, majdnem elestem. Úgy meglepődtem, hogy még káromkodni sem volt időm, azután nagyon megijedtem, mert a fiam bömbölni kezdett. Szerencsére csak ijedtében, nem ütötték meg Őt a seggfejek.
Ami pozitív,hogy a kereszteződés túloldalán álló rendőrautó azonnal kilőtt és keresztbe állt a kerékpárosok elött és két rendőr azonnal intézkedni kezdett. A harmadik pedig hozzám futott, megsérültünk-e.
Feljelentést nem kell tennem, azt elintézik Ők, mert hárman látták, hogy a bringások nagyívben ****va a kőrút piros lámpájára tekertek, majdnem elütöttek. Kimerítve ezzel a közúti veszélyeztetés bűntettét. Mivel az egyik bringásnál nem volt személyi, csak a futárszolgálatos igazolványa, Ő egyébb büntire is számíthat. A bringások fel voltak háborodva, mondván én nem néztem körül, "rájuk a piros lámpa nem vonatkozik"! Megjegyzem, a keresztező forgalom épp zöldet kapott, ha két másodperccel lassabbak, ki is vasalják őket (kár, hogy nem).
Csak azt sajnálom, hogy a rendőrök nem engedték, hogy az engem meglökő faxkalapot nem engedték pofán csapni, bár az én érdekemben.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1312 Dátum: 2009. április 14. - 21:30:34 »

Most így estére, hogy a családom is rendben megérkezett lehiggadva elmondom a történetem. Persze ehhez nem árt ismerni a helyszínt a Thököly útat a Hungáriától a Baross térig. Na szóval a megállóban álltam, majd zöldre elindultam a Stefánis felé, a megálló a régi villamos megállóban, a síneken van, amiről a kereszteződésnél kettős záróvonal vezet le. Így is mentem , majd a Stefániánál úgy van, hogy a járdasziget és a járda közt a belső sáv egyenesen haladóké, a külső a jobbra fordulóké, míg a sziget belső oldalán a sínről balra kell kanyarodni. Nos, pirosat kaptunk, megálltunk. A sínen egy Lada Nivából kiszállt egy középkorú civil, és felelőségre vont, hogy nem indexeltem, amikor a sínekről lejöttem, majd közölte, viccesen (Ő  gondolta így), hogy ő már több, mint két hete vezet, tehát tudja  a dörgést. Amikor visszament láttam, hogy a Niva rendőrségi autó, de nem felfestett. Szóval jól kioktatott az agrár (érthető?) rendőr, aki nyilván valami vidéki tanyasi felügyelő, hogy ilyen terepjáróval teszi dolgát. Nos, hát zöldet kaptunk, erre a balra kanyarodó sávból elsüvített egyenesen, majd végig hajtott a Thökölyn a Baross tér felé, útközben nem botránkozott meg a két sávban parkoló kocsik láttán, majd a Baross téren két záróvonalat átlépve távozot, miközben a civil autók nem zavarták ott, ahol behajtásukat tábla tiltja. Csak én voltam a közlekedés imposztora, mert nem indexeltem, amikor a kettős záróvonal mentén mentem. De, hogy ő, mint a rendőrség éber, stréber őre, hogy mi mindent megengedett magának, az biztos nem akadályozta meg abban, hogy éjszaka elégedetten térjen jól megérdemelten nyugovóra, hiszen ő mindent megtett a közlekedés biztonságáért, intézkedett, és jó példát mutatott, mert ő aztán már tudja a tutit.
Hozzátenném még, hogy "természetesen" nem köszönt sem előtte, sem utána. A felfestés kopottságát sem említette, igaz az a fővárosnak a dolga volna. Az egészet még megtetézte azzal, hogy kollégának szólított, ami nyilvánvaló sértés számomra. Nem vagyok ugyanis bugris rendőr, aki nem ismeri, és főleg nem tartja be az előírásokat, vagyis a jó modort, és a Kreszt. Szóval ez bosszantott fel tegnap.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 15. - 06:33:44 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1313 Dátum: 2009. április 15. - 14:57:58 »

Együttérzésem az elöttem szólóknak!!

Ma hosszabb utazás a családdal időre oda, időre vissza, de roppant óvatosan mivel front és meleg van...
Az egész út oda-vissza 200km. 199.5 km-nél balra fordulok a főúton külön sávból, amikor a balról derékszögben csatlakozó utról egy szuzukis nő becsorog. Ez megszokott ebben a kereszteződésben, tehát kissé nagyobb ívű befordulást terveztem, hogy a szuzut megkerülve beforduljak.
2 méterre vagyok tőle, amikor mér vagy fél métert becsorgat totál lezárva az ívet előlem!!   Nos, most először hallottam a lacsi gumiját megcsikordulni mióta megvan!!! A hölgy készségesen jelezte, hogy mégis megadja az elsőbbséget. Én készségesen jeleztem, hogy nincs hova befordulnom, ekkor elhajtott... A mögötte lévő kocsiban is csápoltak a hülyeségén.... Vigyorog

Kisértetiesen hasonló esetem volt 1 hete. Akkor egy német rendszámú autóban ülő ÚR Puszi probált 1,5 méterről balról kihajtva megakadályozni a balra fordulásban. Szerencsére elkésett - a belémjövetellel is. Amikor rádöbbent, hogy egy egész autó van elötte, összekulcsolt kézzel kért elnézést a bakija miatt. Gondoltam megáldom szegényt (mivel öszinte volt az ijedsége), de a kezem foglalt volt a kanyarodás miatt. Vigyorog

Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1314 Dátum: 2009. április 15. - 15:05:59 »

Az egyikkel fordultál, és a másikkal táraztál? He Kacsint
Komis! Beírtalak! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1315 Dátum: 2009. április 16. - 07:03:21 »

Az egyikkel fordultál, és a másikkal táraztál? He Kacsint
Komis! Beírtalak! Kacsint Vigyorog

Indulás előtt csőre kell húzni! Én is így csinálom...
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1316 Dátum: 2009. április 16. - 07:56:26 »

.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1317 Dátum: 2009. április 16. - 11:38:56 »

Ma is volt egy-két szívós arc az előzősávban, bár ők gondolom még belsőként ismerik, ami jár nekik a matricáért. Ismét egy opelos bácsi, aztán egy szőke csipa az 1-es bömösben. Sikerült kivárnom, hogy kimenjenek előlem. Aztán az új M0-n a román kamionos elfelejtett kimenni, miután megelőzte egy társát, vicces volt. Később jött két nagy audi, mindkettő mint állat. Gondolom haverok voltak, persze kopasz-ingerült-izomgolyók. Az előbbi elég tahó módon cikázott az autók között, a másik normálisan várt a sorára. Aztán egy lengyel kamionos gondolta, hogy végigelőzi a külsőt úgy, hogy egyszer sem megy ki senki elől, pont annyi hely volt néha, hogy szabálytalanul jobbról esetleg kielőzni lehet 1 autónak és annyi. Na az idegbeteg ódis ki is kerülte kívülről, aztán befékezgetett előtte km-eken keresztül, persze mindezt az előző sávban. Jó volt a játék, főleg, hogy így még ő is feltartott vagy 20 autót, nem volt elég a suttyó lengyel. Aztán elment a másik ódis srác is és kivágódott a külsőbe a lengyel elé az is fékezgetni. Ekkor már elmosolyodtam. Aztán nyomta neki megint vagy 200-al. Mondjuk nem értettem, hogy ha annyira siettek, minek álltak be 80-al szívózni.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1318 Dátum: 2009. április 16. - 13:28:06 »

Weres! Egyre jobban féltelek. Nem neked való az M3-as. Előbb- utóbb beleörülsz, vagy beleesel valami gubancba. Hagyd a francba a hülyéket, szakadj le róluk addig, míg lehet! Többet ér az egészség, és a szép fekete autó, de még a másik is, mint belemenni az idétlen harcba. Maradj ki belőle!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1319 Dátum: 2009. április 16. - 14:14:24 »

Weres! Egyre jobban féltelek. Nem neked való az M3-as. Előbb- utóbb beleörülsz, vagy beleesel valami gubancba. Hagyd a francba a hülyéket, szakadj le róluk addig, míg lehet! Többet ér az egészség, és a szép fekete autó, de még a másik is, mint belemenni az idétlen harcba. Maradj ki belőle!
Én most csak végignéztem, nem kakaskodtam nyugi. Néha túlreagálod a dolgokat. Ennyire kikészítene a bp-i közlekedés?

Ja, ráadásul a nem feleségem két napja autóbaleseteket álmodik! LOL
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 16. - 14:16:33 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!