Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 18:20:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282535 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1275 Dátum: 2009. Február 25. - 12:26:59 »

Sajna már nem törésmentes az autóm...
Történt ugyanis, hogy szombaton, Dobogókőn egy jobbra lehúzódó szlovák busz mellett (mint kiderült balra nagyívben óhajtott volna bekanyarodni egy hotel udvarába, csak ezt elfelejtette egyértelműen jelezni...) elhaladtamban egyszercsak megindult a busszal az emberünk, fikarcnyit sem törődve azzal, hogy ott vagyok mellette.
Nem volt mit tenni - szűk út, mindenfelé hókupacok -, így elkapta a jobb hátulját: dísztárcsának annyi, megütötte a kereket, meg a sárvédő ív rendesen leamortizálódott. Mint utóbb kiderült kapott egy kisebb pofont a jobb hátsó kilincs is..., de szerencsére az ajtónak nem lett különösebb baja...

Most már csak a szokásos hercehurca - biztosító, kárfelvétel, javítás, stb. - van hátra 


Hasonló sérülést szedett össze az asszony egy busztól - csak az elején kb másfél éve. Márkaszervízben csinálták kifogástalan lett 200E alatti számlával.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1276 Dátum: 2009. Február 25. - 14:10:06 »

Sajna már nem törésmentes az autóm...
Történt ugyanis, hogy szombaton, Dobogókőn egy jobbra lehúzódó szlovák busz mellett (mint kiderült balra nagyívben óhajtott volna bekanyarodni egy hotel udvarába, csak ezt elfelejtette egyértelműen jelezni...) elhaladtamban egyszercsak megindult a busszal az emberünk, fikarcnyit sem törődve azzal, hogy ott vagyok mellette.
Nem volt mit tenni - szűk út, mindenfelé hókupacok -, így elkapta a jobb hátulját: dísztárcsának annyi, megütötte a kereket, meg a sárvédő ív rendesen leamortizálódott. Mint utóbb kiderült kapott egy kisebb pofont a jobb hátsó kilincs is..., de szerencsére az ajtónak nem lett különösebb baja...

Most már csak a szokásos hercehurca - biztosító, kárfelvétel, javítás, stb. - van hátra 


Hasonló sérülést szedett össze az asszony egy busztól - csak az elején kb másfél éve. Márkaszervízben csinálták kifogástalan lett 200E alatti számlával.
Hasonlót csináltam egy Aveonak a busszal, de ott ő volt a hibás, mert együtt kanyarodtunk én a sávomban, ő meg vegyesen.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1277 Dátum: 2009. Február 25. - 16:02:52 »

Sajna már nem törésmentes az autóm...
Történt ugyanis, hogy szombaton, Dobogókőn egy jobbra lehúzódó szlovák busz mellett (mint kiderült balra nagyívben óhajtott volna bekanyarodni egy hotel udvarába, csak ezt elfelejtette egyértelműen jelezni...) elhaladtamban egyszercsak megindult a busszal az emberünk, fikarcnyit sem törődve azzal, hogy ott vagyok mellette.
Nem volt mit tenni - szűk út, mindenfelé hókupacok -, így elkapta a jobb hátulját: dísztárcsának annyi, megütötte a kereket, meg a sárvédő ív rendesen leamortizálódott. Mint utóbb kiderült kapott egy kisebb pofont a jobb hátsó kilincs is..., de szerencsére az ajtónak nem lett különösebb baja...

Most már csak a szokásos hercehurca - biztosító, kárfelvétel, javítás, stb. - van hátra 


Hasonló sérülést szedett össze az asszony egy busztól - csak az elején kb másfél éve. Márkaszervízben csinálták kifogástalan lett 200E alatti számlával.
Hasonlót csináltam egy Aveonak a busszal, de ott ő volt a hibás, mert együtt kanyarodtunk én a sávomban, ő meg vegyesen.

Én sajátmagamnak csináltam ilyen sérülést, mármint az én hibánm volt. Javítás nem márkaszervízben, de  megbízható emberkénél, 60eHUF
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1278 Dátum: 2009. Február 25. - 20:08:59 »

Ma a hóesés miatt a személykocsik fele furgonná változott, csak elől volt ablakuk, a többi be volt hóval falazva, ja, és soknak a lámpája is elől- hátul.
Ők radarral vették a környezeti infókat, biztos a Barmok Bolygójáról jöttek közénk földi halandókhoz, akik még hagyományosan szemel néznek, a primitívek.

Sajnos minden nap láttam tisztelt Hölgyvezetőket, akik 10 cm széles jégkaparóval estek neki a 15 cm leesett friss hónak!
No comment... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1279 Dátum: 2009. Február 26. - 07:18:50 »

Ma a hóesés miatt a személykocsik fele furgonná változott, csak elől volt ablakuk, a többi be volt hóval falazva, ja, és soknak a lámpája is elől- hátul.
Ők radarral vették a környezeti infókat, biztos a Barmok Bolygójáról jöttek közénk földi halandókhoz, akik még hagyományosan szemel néznek, a primitívek.

Sajnos minden nap láttam tisztelt Hölgyvezetőket, akik 10 cm széles jégkaparóval estek neki a 15 cm leesett friss hónak!
No comment... 
De legalább letakarították és nem csak lőrést vágtak bele.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1280 Dátum: 2009. Március 01. - 10:18:44 »

Sajnos minden nap láttam tisztelt Hölgyvezetőket, akik 10 cm széles jégkaparóval estek neki a 15 cm leesett friss hónak!
No comment... 

Ilyet én is láttam, de előtte még rányomott egy flakon jégoldó spray-t.
Kapaszkodj meg, nem nő volt!!!
Le kellett volna videóznom...
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1281 Dátum: 2009. Március 01. - 16:30:23 »

Én legszívesebben azt videóztam volna le amikor a "nagytudású" csak az első szélvédőről takarította le a havat a kocsi többi részén pedig ott figyelt a 15centi hó. A móka akkor kezdődött amikor vélhetően a fűtéstől a tetőn egy kicsit megolvadt a hó és az első nagyobb fékezéskor a szélvédőre zúdúlt az egész. Hősünk persze egyből nem látott semmit és néhány méter vakvezetés után megállt. Azonban még ekkor is a lustaság dolgozott benne, mert megpróbálta a havat az ablaktörlővel elhessegetni,de ez nem segített mert a hó teteje is össze lehetett állva ugyanis a lapát a szélvédőre esett hóban csak egy alagutat vájt,így kénytelen-kelletlen kiszállt eltávolítani a havat, persze a nézősereg nevetése közepedte.

Más:
Pénteken az ütő is megállt bennem mert egy másik nagytudású miatt majdnem csonkára tettem szegény Lacsit.Egy egyirányú utcában haladtam ahol a külső sávban (amit egyébként parkolásra is szoktak használni) araszoló autó mellett haladtam volna el amikor a deikvens úgy gondolta, hogy a belső sáv melletti kapualjnál remek parkoló ígérkezik és körültekintés helyett célirányosan befordult. Az út is elég nyálkás volt egy remek ABS teszthez és amikor úgy éreztem kész, ez már megvan valami isteni szél megfoghatta az autót mert az ujjam nem fért volna a két kocsi közé.Az úr felé elmondtam egy rövid imát és úgy folytattam az utam. Phúú..
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1282 Dátum: 2009. Március 02. - 08:05:24 »


Pénteken az ütő is megállt bennem mert egy másik nagytudású miatt majdnem csonkára tettem szegény Lacsit.Egy egyirányú utcában haladtam ahol a külső sávban (amit egyébként parkolásra is szoktak használni) araszoló autó mellett haladtam volna el amikor a deikvens úgy gondolta, hogy a belső sáv melletti kapualjnál remek parkoló ígérkezik és körültekintés helyett célirányosan befordult. Az út is elég nyálkás volt egy remek ABS teszthez és amikor úgy éreztem kész, ez már megvan valami isteni szél megfoghatta az autót mert az ujjam nem fért volna a két kocsi közé.Az úr felé elmondtam egy rövid imát és úgy folytattam az utam. Phúú..
Ilyen velem is megtörtént sokszor. Igen nagy boldogsághormon mennyiséget szabadít fel a tudat, hogy nem volt reccs.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1283 Dátum: 2009. Március 03. - 10:21:01 »


Pénteken az ütő is megállt bennem mert egy másik nagytudású miatt majdnem csonkára tettem szegény Lacsit.Egy egyirányú utcában haladtam ahol a külső sávban (amit egyébként parkolásra is szoktak használni) araszoló autó mellett haladtam volna el amikor a deikvens úgy gondolta, hogy a belső sáv melletti kapualjnál remek parkoló ígérkezik és körültekintés helyett célirányosan befordult. Az út is elég nyálkás volt egy remek ABS teszthez és amikor úgy éreztem kész, ez már megvan valami isteni szél megfoghatta az autót mert az ujjam nem fért volna a két kocsi közé.Az úr felé elmondtam egy rövid imát és úgy folytattam az utam. Phúú..
Ilyen velem is megtörtént sokszor. Igen nagy boldogsághormon mennyiséget szabadít fel a tudat, hogy nem volt reccs.
Ezt nagyon szépen írtad! Még a végén irodalmár lesz belőled! (És akkor majd Te kezeled Cap emlékiratait. Mosolyog)
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1284 Dátum: 2009. Március 03. - 13:26:26 »


Pénteken az ütő is megállt bennem mert egy másik nagytudású miatt majdnem csonkára tettem szegény Lacsit.Egy egyirányú utcában haladtam ahol a külső sávban (amit egyébként parkolásra is szoktak használni) araszoló autó mellett haladtam volna el amikor a deikvens úgy gondolta, hogy a belső sáv melletti kapualjnál remek parkoló ígérkezik és körültekintés helyett célirányosan befordult. Az út is elég nyálkás volt egy remek ABS teszthez és amikor úgy éreztem kész, ez már megvan valami isteni szél megfoghatta az autót mert az ujjam nem fért volna a két kocsi közé.Az úr felé elmondtam egy rövid imát és úgy folytattam az utam. Phúú..
Ilyen velem is megtörtént sokszor. Igen nagy boldogsághormon mennyiséget szabadít fel a tudat, hogy nem volt reccs.
Ezt nagyon szépen írtad! Még a végén irodalmár lesz belőled! (És akkor majd Te kezeled Cap emlékiratait. Mosolyog)
Édesanyám újságíróként kezdte, lehet jutott nekem is az örökségből. Sőt fiatal koromban(18-21) még verseket is írtam. Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1285 Dátum: 2009. Március 19. - 18:16:46 »

Ma majdnem belémtolatott egy nagy 500-as Merga bálna.
Német rendszámmal. Csak akkor vette észre, hogy ott vagyok, amikor rádudáltam.
Fószer ki a kocsiból és németül Was is los-olni kezdett. Pukit fogott, mert hasonló nyelven kérdeztem, hogy a seggét átültették a nyakára? Ha nem telefonálna tolatás közben, akkor látna is.
Magyarra vátott és szabadkozott, hogy magas a csomagtartó, nem látott.
Hát miért nincs radarja? Nekem van!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1286 Dátum: 2009. Március 19. - 18:58:43 »

Ma majdnem belémtolatott egy nagy 500-as Merga bálna.
Német rendszámmal. Csak akkor vette észre, hogy ott vagyok, amikor rádudáltam.
Fószer ki a kocsiból és németül Was is los-olni kezdett. Pukit fogott, mert hasonló nyelven kérdeztem, hogy a seggét átültették a nyakára? Ha nem telefonálna tolatás közben, akkor látna is.
Magyarra vátott és szabadkozott, hogy magas a csomagtartó, nem látott.
Hát miért nincs radarja? Nekem van!

Azért megnéztem volna a meglepődött fejét...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1287 Dátum: 2009. Március 19. - 19:35:02 »

Ma majdnem belémtolatott egy nagy 500-as Merga bálna.
Német rendszámmal. Csak akkor vette észre, hogy ott vagyok, amikor rádudáltam.
Fószer ki a kocsiból és németül Was is los-olni kezdett. Pukit fogott, mert hasonló nyelven kérdeztem, hogy a seggét átültették a nyakára? Ha nem telefonálna tolatás közben, akkor látna is.
Magyarra vátott és szabadkozott, hogy magas a csomagtartó, nem látott.
Hát miért nincs radarja? Nekem van!

Azért megnéztem volna a meglepődött fejét...  Vigyorog
Hát pislogott, amikor mondtam, hogy nekem van radarom, mert rá kellett jönnöm, hogy nem érzem tolatáskor az autó hátulját."Egy dévúban radar?"
Hát egy: nem dévú, már Sevi, de mindegy, lényeg, hogy nem béemvéódimerdzsó. Kettő, meg van benne légzsák, ABS, 100+ paci, stb., stb., stb., szériában.
Végül is békében váltunk el, mert én nem hangoskodtam, ő agresszívult alapból.
Ja, a klubbos sapi volt rajtam.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1288 Dátum: 2009. Március 20. - 07:19:54 »

Én meg tegnap szemtanúja voltam egy "megelőzöm beláthatatlan emelkedőn és mutogatásra befékezek a teherautó elé" műsort, mindez két autónyival előttem. Először nem értettem miért satuzik a tehergép füstölgő gumikkal, aztán rájöttem. Mindez Miskolc külterületén volt. Aztán utolértem a primkó szanit, és egy 40-es úr vezette a **** krájzlert hátul a gyerekkel. Van az ilyennek felelősségérzete? Ha nem áll meg a teher, akkor a gyerek palacsinta. Az eszem megáll! Az autópályán öntörvényűen belsősávban haladókat meg sem említem.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1289 Dátum: 2009. Március 20. - 18:34:02 »

Én meg tegnap szemtanúja voltam egy "megelőzöm beláthatatlan emelkedőn és mutogatásra befékezek a teherautó elé" műsort, mindez két autónyival előttem. Először nem értettem miért satuzik a tehergép füstölgő gumikkal, aztán rájöttem. Mindez Miskolc külterületén volt. Aztán utolértem a primkó szanit, és egy 40-es úr vezette a **** krájzlert hátul a gyerekkel. Van az ilyennek felelősségérzete? Ha nem áll meg a teher, akkor a gyerek palacsinta. Az eszem megáll! Az autópályán öntörvényűen belsősávban haladókat meg sem említem.
Nos nagy figyelmet kérek! Ha ilyen történik, és van rá semleges tanú, akkor, ha megírjátok a rendőrségnek a pontos adatokkal, akkor veszélyeztetésnek minősül az eset, és a baromarcú jogsiját veszélyezés büntette miatt BEVONJÁK már az első rendőrségi meghallgatáson! Mostanában 3 ilyen esetet is hallottam, és az én baromarcú tgk-s befékezősöm is így járt, megspékelve 120 ezres minusszal, és 1 év felfüggesztett szabadságvesztéssel, másfél év jogsi bevonással. Az állatoknak karámban, meg ólban a helyük, nem a közúton!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!