Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 18:24:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282554 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1260 Dátum: 2009. Február 13. - 13:16:28 »

Két újabb veszélyforrást lehet egyre többet látni Budapest útjain. Az egyik a menő üzletasszonyok, féltett újgazdag feleségek, és kitartott szeretők hatalmas luxusterepjárói, és főleg ahogy közlekednek velük, kézben a telefon, és a többi meneküljön, ha jót akar, mert úgyis az ellenfél fázik rá akármilyen incidensre is. A másik pedig amit az Al Khaida terrorszervezet öngyilkos merénylőiket előzetesen tesztelendő, jelentkezőket próbára indítják. Ez a próba két fokozatból áll. Az első, amikor csak egyszerűen, mint Hajtás- Pajtás munkát végeztetnek velük, rendes bringával. Itt kiesnek a piros lámpánál megijedő, megálló srácok, akik még a buszokat is elengedik a sávjukban, ahol persze semmi keresni valójuk úgy sincs. Ha ezen sikeresem túljutottak, akkor jön az igazi megmérettetés: örök-hajtós, fék nélküli biciklivel kell menniük, busz előtt, mellett, pirosban, Blahán balra kanyarodva autók, és villamosok közt, és közben nem rebbenhet szemük pillája. Ma láttam egy fix befutót, ha megéli, hogy hősként meghalhasson, mielőtt derekára kötnék a dinamit- övet. Nos, hát bajnokunk (illetve a Khaidáé), Blahán a síkos úton pirosban megcsúszva, csöpp híján befordult két zöldben menő Combino közé. A villamosok fékeztek, utasok előre mentek, nyilván csak az első ajtó működött, és így túlélte élete fő próbáját, de végleg bebizonyította, hogy nem fél a haláltól, tehát alkalmas! Oszama bin Laden most örülhet, újabb embere van! Kacsint Vigyorog De, kérdem én, ha nem merénylőnek készül, csak simán meg akar halni, akkor meg miért nem vesz be egy doboz altatót, és az nem is fog fájni, és boldogan elalszik.
Teheti, hiszen a bringán nincs rendszám, ami alapján azonosítani lehetne (hogy játszik az életével? A szívem szakad meg).
Minket meg sorban jelentenek fel a standard 30.000 Ft-ra a köztéri kamerák alapján(!), mert megállunk az utca sarkon felvenni az utast. Mondjuk ennyi erővel a kukás autót is lehetne büntetni. Az legalább tényleg feltartja a forgalmat.

A kamerákkal mindenki vigyázzon. Természetesen nem csak nekünk kedveskednek vele.
Szabálytalan parkolás, várakozás, szabálytalan közlekedés a belső kerületekben (jellemzően: V, VI, VII) súlyos pénzekbe kerülhet!
Nem számít, ha nem látod ott a rendőrt.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1261 Dátum: 2009. Február 13. - 22:37:31 »

No de ha utast veszel fel, akkor nem forgalmi célból állsz meg, mint a busz?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1262 Dátum: 2009. Február 14. - 16:28:41 »

No de ha utast veszel fel, akkor nem forgalmi célból állsz meg, mint a busz?
Fiam! Ne verj éket közénk!  BUSZ A MEGÁLLÓBAN VÉGZI AZ UTASCSERÉT. A taxi meg ott, ahol leintik, vagy ahol ki akar szállni a kuncsaft. Nem mindegy!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1263 Dátum: 2009. Február 14. - 19:15:31 »

No de ha utast veszel fel, akkor nem forgalmi célból állsz meg, mint a busz?
Fiam! Ne verj éket közénk!  BUSZ A MEGÁLLÓBAN VÉGZI AZ UTASCSERÉT. A taxi meg ott, ahol leintik, vagy ahol ki akar szállni a kuncsaft. Nem mindegy!
Hát a taxinak meg ott van a megállója!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1264 Dátum: 2009. Február 15. - 16:23:12 »

No de ha utast veszel fel, akkor nem forgalmi célból állsz meg, mint a busz?
Fiam! Ne verj éket közénk!  BUSZ A MEGÁLLÓBAN VÉGZI AZ UTASCSERÉT. A taxi meg ott, ahol leintik, vagy ahol ki akar szállni a kuncsaft. Nem mindegy!
Hát a taxinak meg ott van a megállója!  Vigyorog
Ver a fene! En csak azt mondom, hogy a taxi is tömegközlekedesi feladatot lat el, amikor utasert all meg. Ha szolin kivül "fentfelejtett" taxi jelzessel tesz, akkor persze meg kell büntetni.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1265 Dátum: 2009. Február 16. - 12:25:28 »

No de ha utast veszel fel, akkor nem forgalmi célból állsz meg, mint a busz?
Fiam! Ne verj éket közénk!  BUSZ A MEGÁLLÓBAN VÉGZI AZ UTASCSERÉT. A taxi meg ott, ahol leintik, vagy ahol ki akar szállni a kuncsaft. Nem mindegy!
Hát a taxinak meg ott van a megállója!  Vigyorog
Ver a fene! En csak azt mondom, hogy a taxi is tömegközlekedesi feladatot lat el, amikor utasert all meg. Ha szolin kivül "fentfelejtett" taxi jelzessel tesz, akkor persze meg kell büntetni.
Cap! Szeretném, ha bekerülnél Budapest önkormányzatába. Vagy a parlamentbe. Én rád fogok szavazni, ha így alakul!
Sztem minden józanul gondolkodó ember erre a következtetésre jut. Kivéve a "hatóság". És itt most nem a rendőrökre gondolok, Ők próbálnak elnézőek lenni velünk - legalább is a legtöbbjük.
De akik az idióta szabályokat hozzák!
Vicces lenne, ha a kedves megrendelőt (járókeretes néni, gyerekes-bőröndös nyaralni induló család) elküldenénk a legközelebbi taxiállomásig, mondván sajnos csak ott tudunk utast felvenni. Mondjuk ott is csak szabálytalanul lehetne megállni (a civil autóktól, vagy az ott heverő ilyen-olyan kollégáktól úgyse lehet beállni).
Szóban (és írásban is!) persze elismert dolog, hogy a taxi a tömegközlekedés része, csak a cselekvésekben nem.
Mondjuk büntessük meg a kukás autót, amikor minden háznál megáll, és ott "molyol" a szeméttel. Ő legalább tényleg feltartja a forgalmat.
Ja, hogy CSAK ÍGY tudja a munkáját elvégezni? Számít?? (Nehogy ezt komolyan vegye valaki!!)
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1266 Dátum: 2009. Február 16. - 15:16:19 »

Koccintottam egy furgonnal bár nincs szilveszter. Egy körforgalomnál kellett fékezni (mivel a rendőr autó nem jött ki ahogy vártuk pedig, hoyg vártuk! Kacsint ) az elöttem lévő furgon vizes aszfalton fékezett és megállt. Nekem mögötte csak a letaposott hó maradt. Éreztem, hogy kevés a távolság ezért balra vittem az elejét, hogy a vonóhorog ne frontális legyen.
Kiálltunk, megszemléltük a kocsikat. Neki semmi baja a horog miatt -mondta. ÉS igen büszke mosolyt villantva nézte az autóm elejét. Lehet, hogy fekete lyukat várt, de csak a rendszámtartó és a rendszámtábla keret kisebb törését tudta felfedezni. Miután kárigény nem jelentkezett, már én is mosolyogtam neki. Jól gondoltam, hogy 10km/h alatt volt a találka...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1267 Dátum: 2009. Február 16. - 19:40:57 »

Koccintottam egy furgonnal bár nincs szilveszter. Egy körforgalomnál kellett fékezni (mivel a rendőr autó nem jött ki ahogy vártuk pedig, hoyg vártuk! Kacsint ) az elöttem lévő furgon vizes aszfalton fékezett és megállt. Nekem mögötte csak a letaposott hó maradt. Éreztem, hogy kevés a távolság ezért balra vittem az elejét, hogy a vonóhorog ne frontális legyen.
Kiálltunk, megszemléltük a kocsikat. Neki semmi baja a horog miatt -mondta. ÉS igen büszke mosolyt villantva nézte az autóm elejét. Lehet, hogy fekete lyukat várt, de csak a rendszámtartó és a rendszámtábla keret kisebb törését tudta felfedezni. Miután kárigény nem jelentkezett, már én is mosolyogtam neki. Jól gondoltam, hogy 10km/h alatt volt a találka...

...már megijedtem!    Azt hittem hogy...    Phúúú...    Akkor megúsztad szerencsésen!  Ügyi vagy és szerencsés!  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1268 Dátum: 2009. Február 22. - 11:12:28 »

Komis! Meg ne haragudj, de felelőtlen is. Nyári gumival, hóban... Piszok mákos vagy, küldök tésztát.
Kérlek ne sértőd meg!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1269 Dátum: 2009. Február 23. - 09:33:31 »

Komis! Meg ne haragudj, de felelőtlen is. Nyári gumival, hóban... Piszok mákos vagy, küldök tésztát.
Kérlek ne sértőd meg!
Miért? Mert igazad van? Azért soha nem sértődöm meg  Kacsint. Én is tudom, hogy nagy a rizikó. Sajna míg nem telik - addig marad az óvatosság és rutin ,végszükségben meg az otthon maradás!

A gond, hogy 2-3 nappal később dombnak felfele 30-nál is megcsúszott. Ez már gyanus volt, hogy kis hó, kis sebesség és mégis gond van. Nos alaposabb tanulmányozás után rájöttem a gond okára. Az első gumik középső része (össz profil kb fele) kopottas. Nem drasztikusan, de már látható. Mivel a hátsók profiljai tök jók valószínüleg megcserélem.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #1270 Dátum: 2009. Február 23. - 11:35:00 »

Sajna már nem törésmentes az autóm...
Történt ugyanis, hogy szombaton, Dobogókőn egy jobbra lehúzódó szlovák busz mellett (mint kiderült balra nagyívben óhajtott volna bekanyarodni egy hotel udvarába, csak ezt elfelejtette egyértelműen jelezni...) elhaladtamban egyszercsak megindult a busszal az emberünk, fikarcnyit sem törődve azzal, hogy ott vagyok mellette.
Nem volt mit tenni - szűk út, mindenfelé hókupacok -, így elkapta a jobb hátulját: dísztárcsának annyi, megütötte a kereket, meg a sárvédő ív rendesen leamortizálódott. Mint utóbb kiderült kapott egy kisebb pofont a jobb hátsó kilincs is..., de szerencsére az ajtónak nem lett különösebb baja...

Most már csak a szokásos hercehurca - biztosító, kárfelvétel, javítás, stb. - van hátra 

Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1271 Dátum: 2009. Február 24. - 07:52:42 »

Sajna már nem törésmentes az autóm...
Történt ugyanis, hogy szombaton, Dobogókőn egy jobbra lehúzódó szlovák busz mellett (mint kiderült balra nagyívben óhajtott volna bekanyarodni egy hotel udvarába, csak ezt elfelejtette egyértelműen jelezni...) elhaladtamban egyszercsak megindult a busszal az emberünk, fikarcnyit sem törődve azzal, hogy ott vagyok mellette.
Nem volt mit tenni - szűk út, mindenfelé hókupacok -, így elkapta a jobb hátulját: dísztárcsának annyi, megütötte a kereket, meg a sárvédő ív rendesen leamortizálódott. Mint utóbb kiderült kapott egy kisebb pofont a jobb hátsó kilincs is..., de szerencsére az ajtónak nem lett különösebb baja...

Most már csak a szokásos hercehurca - biztosító, kárfelvétel, javítás, stb. - van hátra 


Te szegény... 
Én ilyenkor napokig nem alszom... 
Reméljük szakszerű javítás után, teljes fényében ragyog majd...  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #1272 Dátum: 2009. Február 24. - 08:18:34 »

Sajna már nem törésmentes az autóm...
Történt ugyanis, hogy szombaton, Dobogókőn egy jobbra lehúzódó szlovák busz mellett (mint kiderült balra nagyívben óhajtott volna bekanyarodni egy hotel udvarába, csak ezt elfelejtette egyértelműen jelezni...) elhaladtamban egyszercsak megindult a busszal az emberünk, fikarcnyit sem törődve azzal, hogy ott vagyok mellette.
Nem volt mit tenni - szűk út, mindenfelé hókupacok -, így elkapta a jobb hátulját: dísztárcsának annyi, megütötte a kereket, meg a sárvédő ív rendesen leamortizálódott. Mint utóbb kiderült kapott egy kisebb pofont a jobb hátsó kilincs is..., de szerencsére az ajtónak nem lett különösebb baja...

Most már csak a szokásos hercehurca - biztosító, kárfelvétel, javítás, stb. - van hátra 


Te szegény... 
Én ilyenkor napokig nem alszom... 
Reméljük szakszerű javítás után, teljes fényében ragyog majd...  Kacsint



Szakszervízben csináltasd a javítást, az ott kiállított számlát a külföldi biztosító nem faragja meg.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1273 Dátum: 2009. Február 24. - 14:53:26 »

Ma a hóesés miatt a személykocsik fele furgonná változott, csak elől volt ablakuk, a többi be volt hóval falazva, ja, és soknak a lámpája is elől- hátul.
Ők radarral vették a környezeti infókat, biztos a Barmok Bolygójáról jöttek közénk földi halandókhoz, akik még hagyományosan szemel néznek, a primitívek.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1274 Dátum: 2009. Február 24. - 19:31:10 »

Sajna már nem törésmentes az autóm...
Történt ugyanis, hogy szombaton, Dobogókőn egy jobbra lehúzódó szlovák busz mellett (mint kiderült balra nagyívben óhajtott volna bekanyarodni egy hotel udvarába, csak ezt elfelejtette egyértelműen jelezni...) elhaladtamban egyszercsak megindult a busszal az emberünk, fikarcnyit sem törődve azzal, hogy ott vagyok mellette.
Nem volt mit tenni - szűk út, mindenfelé hókupacok -, így elkapta a jobb hátulját: dísztárcsának annyi, megütötte a kereket, meg a sárvédő ív rendesen leamortizálódott. Mint utóbb kiderült kapott egy kisebb pofont a jobb hátsó kilincs is..., de szerencsére az ajtónak nem lett különösebb baja...

Most már csak a szokásos hercehurca - biztosító, kárfelvétel, javítás, stb. - van hátra 


Én is nagyon sajnálom. Hasonlóképpen tört össze  barátom Kalosa is szintén Dobogókő felé menet, csak ott annyi volt még ráadásul, hogy a fazon ijedtében a fék helyett a gázra lépett, így mindkét kocsi oldala végig lett húzva és be is horpadt rendesen. Kár kb 500e, a kocsi ér nagyjából 1 milliót. A biztosító csak a felét akarja fizetni, mert a másik fél csak 50%-ban ismerte el tettét.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!