Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 16:26:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282457 alkalommal)
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1230 Dátum: 2009. Január 22. - 14:51:51 »

A Nemzeti Közlekedési Hatóság ( a következőkben NKH), rászállt a BKV-ra. Mindkét végállomásunkra kijöttek ellenőrizni a buszokat, és lássatok csodát, intézkedtek is! Csak néhány példa: vezető ülés szintszabályozó karja szétesett, utasok nélkül be a garázsba, más: szélvédőn repedés 48 órán belül újra leellenőrzik, hogy cserélték-e, más: 30 napra lerövidítették a forgalmiját, mert szakadt volt a harmonikája, más: füstölés miatt ki a forgalomból! Szóval kezdik látni, hogy mire megy ki a nagy spórolás, iszonyú állapotba kerültek a buszok, és ezzel megyünk naponta a forgalomba, ha van egyáltalán mivel, mert sokszor a később kezdőknek már nem is jut kocsi. Az enyém meg ugyebár átment Flintstonosba, mert a dekliknél, ha belép az ember, hajthatja lábbal, mert nincs benne motor, igaz azóta nem is okádja a füstöt, igazi "zöld" busz lett! Persze az utasokon cattan az ostor, mert a 9000 Ft-os bérletért még többet kell várni a buszra, mert kevés üzemképes van, és napi átlagban 300 (!!!) esetben jelentünk hibát, amit a vonali szerelőknek kell megjavítani, ha tudják, vagy beküldenek a garba, ha megy egyáltalán, esetleg a vontató bevonszolja, mert kilehelte műszaki lelkét a matuzsálem- korú busznak látszó tárgy. Hajrá 4-es metró, mert az kell! Minden pénzt visz, és soha nem lesz kész, és addigra utasok sem lesznek, mert úgysem kell munkába menniük, mert nem lesz már nekik. Majd sétálnak, hiszen ráérnek!
Nagyon helyes,hogy elkezdtek intézkedni és végre nem fordítják más felé a fejüket. Azért van 1 olyan érzésem,hogy minden csoda 3 napig tart és akkor az egyik fejes átszól a másik fejesnek,hogy ezért ezt mégse kéne és akkor mindketten jól járnak.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1231 Dátum: 2009. Január 26. - 09:24:26 »

Tegnap érdekes emberek, akarom mondani nők vezettek autót Budapesten. Az első tömegszerencsétlenség a Lágymányosi hídon történt Buda felé. Látom Hogy a Soroksáriról 3 autó akar becsatlakozni, ezért behúzódok a belső sávba. A becsatlakozásuk úgy történt, hogy az első autó a külső sávba sorolt be, a másik 2 pedig őt előzni akarván egyből a belsőbe. Végül is elfértek 3-an két sávban de elég szánalmasak voltak. Aztán megállt a tudomány és mindenki megállt én meg rájuk dudáltam, hogy azé haladjunk már tovább, ha mindenki túlélte, mert közeleg a kocsisor. Ja, mind a 3 nő volt. Hihetetlen, de autópályán is ezt csinálják, hogy egyből a belső sávba sorolnak be, ami kicsit veszélyesebb, mert nagyobb a sebességkülönbség.
A másik tömegszerencsétlenség nem sokkal messzebb történt, amikor egy hosszú utcában kívántam előzni az előttem haladót. Láttam, hogy 150-200 méterre jön valaki szembe, ezért nyomtam neki, de ekkor (pont mikor az előzendő autó mellé értem) balról egy utcából kikanyarodik egy audi jobbra kis ívben úgy, hogy nem néz jobbra. ÉRTED! Na mondom anyukádat! Satufék-abs minden. Szerencsére észrevett mikor félig velem szemben volt, de már az egész sávot elfoglalva. Ő megállt, a mellettem lévő is és nekem is sikerült, bár én bíztam is benne, mert új fékbetéteim vannak. Még az audis sznob nőnek állt feljebb, ezúttal is gratulálok neki. Nyilván nem kezdek előzésbe, ha látom hogy kijön. De mivel én hamarabb megkezdtem a cselekményt, talán adhatott volna elsőbbséget. Hihetetlen, hogy mennyien nem ismerik a szabályokat és ezek többsége sajnos nő, mert ők nem olvasnak autós oldalakat a neten és nem okulnak hibáikból.

Ja és ráadásul előző éjjel álmodtam is egy satufékeset, csak álmomban nem fogott a fék. Jó vicc mi? Remélem nem vagyok boszorkány!

Ma sem voltak semmik az emberkék. Irányjelzőt nem használnak kanyarodáskor, tehát találjam ki, hogy jobbra vagy balra kanyarodnak fékezéskor, esetleg megállnak. Jajjdejó!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 26. - 12:06:18 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1232 Dátum: 2009. Január 26. - 15:49:48 »

Weres Úr! Felhívom figyelmed arra, hogy útkereszteződésben alapból előzni tilos! Persze vannak kivételek is. Te vajon melyikbe tartoztál, ha tartoztál? Nézz utána mikor szabad, és milyen feltételekkel előzni útkereszteződésben! Ha nem sikerül rájönnöd, szólj, és kapsz segítséget! De lehet, hogy az már a KRESZ rovatban lesz...Nem bántani akartalak, hidd el, de már megint közelébe kerültél a bajnak, megúsztad, de meddig? Vigyázz nagyon Magadra, és egyúttal a Lacettidre is! Tényleg sok szerencsét Neked, és persze minden cartársnak, mert az is kell, nem kicsit, nagyon, hogy szerencsésen megérkezzünk bárhová is.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1233 Dátum: 2009. Január 26. - 16:34:57 »

Weres Úr! Felhívom figyelmed arra, hogy útkereszteződésben alapból előzni tilos! Persze vannak kivételek is. Te vajon melyikbe tartoztál, ha tartoztál? Nézz utána mikor szabad, és milyen feltételekkel előzni útkereszteződésben! Ha nem sikerül rájönnöd, szólj, és kapsz segítséget! De lehet, hogy az már a KRESZ rovatban lesz...Nem bántani akartalak, hidd el, de már megint közelébe kerültél a bajnak, megúsztad, de meddig? Vigyázz nagyon Magadra, és egyúttal a Lacettidre is! Tényleg sok szerencsét Neked, és persze minden cartársnak, mert az is kell, nem kicsit, nagyon, hogy szerencsésen megérkezzünk bárhová is.
Nem kereszteződés volt, hanem csak egy mellékutca, ahol elsőbbséget kell adnia a becsatlakozónak jobbra-balra. Én a főútvonalon jöttem és csak a bal oldalon voltak mellékutcák. Én csak annyiban lehettem hibás, hogy nem 50-nel mentem, de nem is 80-nal. Nem volt előzni tilos tábla. Persze aki a hungárián lakik az nem szokott látni 1-szer 1 sávos utcákat.  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1234 Dátum: 2009. Január 27. - 08:32:49 »

Milyen a video trafipaxos kocsi Pécsen?? ------------- > Piros Lacetti HB  Vigyorog
Mennyivel könnyebb észrevenni ha márkatárs... Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #1235 Dátum: 2009. Január 27. - 13:22:23 »

Milyen a video trafipaxos kocsi Pécsen?? ------------- > Piros Lacetti HB  Vigyorog
Mennyivel könnyebb észrevenni ha márkatárs... Vigyorog

Fehér HB Lacetti KBT....,  HB Lacetti piros, kék, fekete színben KKE....-s rendszámmal mind rendőrségi járgány!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1236 Dátum: 2009. Január 27. - 13:35:02 »

Ma állok be a megállóba, és észrevesszük egymást Kripic mester feleségével, Incivel. Integetek, hogy szálljon fel, de ő nem akar. Felelőségteljes édesanya, még három gyermeket kell felnevelnie, és ebben tevékenyen akar részt venni, nem hagyja csak Kripicre a gyerekek érdekében jól döntött, maradt, megvárt egy másik buszt, azt nem én vezettem. Kacsint Vigyorog Hiába egy anyának sok mindenre kell gondolnia. Kacsint Amúgy szerencsésen végeztem ma, utólag mondhatom, jöhetett volna velem, de nem jós ő sem. Kacsint A mai nap csak néhány életet, és kocsit mentettem meg, nyugodt napom volt. Bár LadLac ölt volna biztosan. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #1237 Dátum: 2009. Január 27. - 15:57:33 »

Ma állok be a megállóba, és észrevesszük egymást Kripic mester feleségével, Incivel. Integetek, hogy szálljon fel, de ő nem akar. Felelőségteljes édesanya, még három gyermeket kell felnevelnie, és ebben tevékenyen akar részt venni, nem hagyja csak Kripicre a gyerekek érdekében jól döntött, maradt, megvárt egy másik buszt, azt nem én vezettem. Kacsint Vigyorog Hiába egy anyának sok mindenre kell gondolnia. Kacsint Amúgy szerencsésen végeztem ma, utólag mondhatom, jöhetett volna velem, de nem jós ő sem. Kacsint A mai nap csak néhány életet, és kocsit mentettem meg, nyugodt napom volt. Bár LadLac ölt volna biztosan. Kacsint
Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Válasz inkább itt... Kacsint
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1238 Dátum: 2009. Január 29. - 13:02:18 »

Ma is megtettem kis utamat Miskolcra, meg vissza. Odafelé egész jó volt minden leszámítva a gonosz öreglányt a corzával, aki bebörtönözte magát a belső sávba 112-vel, így hát .... Meg a kis suhanc a 206-ossal. Bár utóbbi rájött, hogy nem versenyezni akarok, hanem haladni, ezért kivánszorgott aztán egyből vissza mögém. (vicces emberek vannak)  Vigyorog
A többi főbérlő luxusautóval volt, biztos azért vették, mert így jogosan lehetnek antiszociális jobbágyok.
Aztán jött egy meganos (én ma scénikkel mentem) márkatárs és olyan jó volt vele haladni (egy idő után mögötte), mert végre egy normális ember (mint én  Vigyorog), hogy minden sávváltáskor indexel és 146-tal is képes kimenni a külsőbe, ha nem előz senkit. Aztán egyszer észrevettem, hogy levette a lámpát. Ekkor gondoltam, hogy a világosban biztos lekapcsolt az autómata fényérzékelője és lenéztem én is a műszerfalra. Rájöttem, hogy nekem jelzi, hogy kéne lámpa, mert nekem kapcsolt ki.  Vigyorog  Milyen figyelmes és rendes volt, hogy szólt. Szimpatikus emberke volt, pedig kopasz.  Vigyorog  Közben végig röhögtem a danubiuszon ezeken a hülye Balázsékon.
Visszafelé az új M0-ig minden oké volt. Ott viszont a külsőben haladván elkezdett elhaladni mellettem egy vectra pont olyan részen, ahol becsatlakozó is volt. Persze jött is a kamionos kolléga és indexelt is, meg egyből sávot is váltott elém, holott azon a szakaszon legalább 500-600 méter a felsorolósáv hossza. Épp annyi időm volt, hogy satufékezzek. Miután lelassultam 70-re nyomtam a dudát, visszament a gyorsítóba és elhaladtam mellette, a sokktól nem volt kedvem tovább nyomni, ezért üvöltöztem vele. Aztán rámvillantott és azért sem gyorsultam tovább (közben mindenki elhaladt mellettem, akit addig megelőztem), aztán szép lassan lemaradt és mentem tovább. Csak szerettem volna az arcába nézni, de nem láttam, olyan magasan volt. Remélem belátta milyen szemét gyilkos módon viselkedett. 
Tudom köztetek is van, aki tehergépet vezet, biztos nem könnyű, de nem hiszem, hogy nem érezte a közeledésemet (mármint a sebesség-különbözetet), meg biztos viccből van a gyorsító sáv olyan hosszan.

Kösziheó, túléltem!  Puszi
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1239 Dátum: 2009. Január 29. - 14:35:16 »

Kedves Weres Barátom! Kérlek higgadj le, ez a hosszú élet titka! Mert vagy belekerülsz egy balesetbe, vagy anélkül, de agyvérzést fogsz egyszer kapni. Kár lenne!
Ma nyugodt napom volt, relative, de egy barom azért bejött a keletinél a parkolóból elsőbbséget nem adva, kötelező haladás csak jobbra, ő erre balra, de nem a sávjába, ahol középen elválasztó van, hanem menetiránnyal szembe. Kipróbálta, hogy az öreg gidynek jók-e még a reflexei, Jók voltak, szerencséjére, bár nem érdemelte meg, kérdezzétek meg az utasaimat róla! Szóval túlélésre kell autózni manapság Magyarországon, és persze Budapesten! (Tudom Kinában is!) Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1240 Dátum: 2009. Január 29. - 15:01:58 »

Kedves Weres Barátom! Kérlek higgadj le, ez a hosszú élet titka! Mert vagy belekerülsz egy balesetbe, vagy anélkül, de agyvérzést fogsz egyszer kapni. Kár lenne!
Ma nyugodt napom volt, relative, de egy barom azért bejött a keletinél a parkolóból elsőbbséget nem adva, kötelező haladás csak jobbra, ő erre balra, de nem a sávjába, ahol középen elválasztó van, hanem menetiránnyal szembe. Kipróbálta, hogy az öreg gidynek jók-e még a reflexei, Jók voltak, szerencséjére, bár nem érdemelte meg, kérdezzétek meg az utasaimat róla! Szóval túlélésre kell autózni manapság Magyarországon, és persze Budapesten! (Tudom Kinában is!) Kacsint Vigyorog

Hát ezaz, hogy nehéz úgy közlekedni, hogy ne történjen semmi izgalmas, dehát te ezt pontosan tudod, mint rangidős sofőr. Az agyvérzés már messze van, hála a pozitív gondolkodásnak és az agykontrollnak.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1241 Dátum: 2009. Január 29. - 21:19:47 »

WERES ez jó ízű hozzászólás volt! Vigyorog

Én Pécs-Bp távolságot mértem le. Pécs Kertváros szemerkélő eső, belváros erős szél és esik, Komló-i út havas esőcske. Kilépve a városból ezútán a remény maradt nem a fekete aszfalt... A szél VIZSZINTESEN hordta a havas esőt, havat. A gumim által kicsapott latyak a saját első szélvédőmön landolt!! Ilyet még nem pipáltam A Mecsek 40-50km/hval teljesítve, de az utolsó visszaforduló kanyarnál az elöttem lévő kivágta a vészvillogót és fékezz. Mivel egy sávon nem turták el a havat kiraktak egy forgalom írányítólámpát a kanyarba!!! Semmi előjelző tábla! Hát volt zabszem rendesen, mivel én is fékeztem és reméltem, hogy a távolsági busz mögöttem is ezt teszi időben.
A nagy kaland ebben az, hogy nyári gumival....
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1242 Dátum: 2009. Január 29. - 21:25:53 »

Milyen a video trafipaxos kocsi Pécsen?? ------------- > Piros Lacetti HB  Vigyorog
Mennyivel könnyebb észrevenni ha márkatárs... Vigyorog

Fehér HB Lacetti KBT....,  HB Lacetti piros, kék, fekete színben KKE....-s rendszámmal mind rendőrségi járgány!

A fehéreket tudtam, a többit felénk ritkán látni.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1243 Dátum: 2009. Január 30. - 07:08:22 »

WERES ez jó ízű hozzászólás volt! Vigyorog

Lehet, örököltem valamit édesanyámtól.  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #1244 Dátum: 2009. Február 02. - 10:20:22 »

Tegnap érdekes emberek, akarom mondani nők vezettek autót Budapesten. Az első tömegszerencsétlenség a Lágymányosi hídon történt Buda felé. Látom Hogy a Soroksáriról 3 autó akar becsatlakozni, ezért behúzódok a belső sávba. A becsatlakozásuk úgy történt, hogy az első autó a külső sávba sorolt be, a másik 2 pedig őt előzni akarván egyből a belsőbe. Végül is elfértek 3-an két sávban de elég szánalmasak voltak. Aztán megállt a tudomány és mindenki megállt én meg rájuk dudáltam, hogy azé haladjunk már tovább, ha mindenki túlélte, mert közeleg a kocsisor. Ja, mind a 3 nő volt. Hihetetlen, de autópályán is ezt csinálják, hogy egyből a belső sávba sorolnak be, ami kicsit veszélyesebb, mert nagyobb a sebességkülönbség.
A másik tömegszerencsétlenség nem sokkal messzebb történt, amikor egy hosszú utcában kívántam előzni az előttem haladót. Láttam, hogy 150-200 méterre jön valaki szembe, ezért nyomtam neki, de ekkor (pont mikor az előzendő autó mellé értem) balról egy utcából kikanyarodik egy audi jobbra kis ívben úgy, hogy nem néz jobbra. ÉRTED! Na mondom anyukádat! Satufék-abs minden. Szerencsére észrevett mikor félig velem szemben volt, de már az egész sávot elfoglalva. Ő megállt, a mellettem lévő is és nekem is sikerült, bár én bíztam is benne, mert új fékbetéteim vannak. Még az audis sznob nőnek állt feljebb, ezúttal is gratulálok neki. Nyilván nem kezdek előzésbe, ha látom hogy kijön. De mivel én hamarabb megkezdtem a cselekményt, talán adhatott volna elsőbbséget. Hihetetlen, hogy mennyien nem ismerik a szabályokat és ezek többsége sajnos nő, mert ők nem olvasnak autós oldalakat a neten és nem okulnak hibáikból.

Ja és ráadásul előző éjjel álmodtam is egy satufékeset, csak álmomban nem fogott a fék. Jó vicc mi? Remélem nem vagyok boszorkány!

Ma sem voltak semmik az emberkék. Irányjelzőt nem használnak kanyarodáskor, tehát találjam ki, hogy jobbra vagy balra kanyarodnak fékezéskor, esetleg megállnak. Jajjdejó!       Drága Ákosom!Merem igérni,hogy az elkövetkezendő találkozásunknál ezért a nem volt kivétel női szidalmazások,KICSINÁLLAK!! Mosolyog
Naplózva

Zsuzsanna
Oldalak: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!