Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 14:23:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282399 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1215 Dátum: 2009. Január 08. - 18:49:02 »

Ma haladok nyugiban haza felé. Menetirányban 2 sáv, szemből 1. Látom nekem piros lámpa és szemből előttem balra szeretnének kanyarodni a gyógyszertárhoz. Másfél kocsinyi távolságban megállok a lámpánál várakozó sor mögött, villantok, beengedem a srácot, hogy tudjon haladni a szembe forgalom. Gurulok előre, erre egy népautó Passat agyagedény sofőrrel bevág elém úgy, hogy ha nem nyomok satut, leviszi a kocsim jobb elejét. Rávillantottam, hogy mégis ezt ő hogy gondolta? Legalább lereagálta az elakadásjelzővel...
Aztán 400 méter múlva kiállt a benzinkútra... Gondolom azért sietett, mert félt, hogy nem marad neki nafta.
Jah... Házunk előtt 100 méterre egy másik népautó Passat próbált az életemre törtni. Eddig sem szerettem ezt a típust, most meg kimondottan utálom.

Nekem évek óta fóbiám van ezzel a tipussal! Vagy egy bizonyos embertipus válsztja ezt a márkát vagy a tipus változtatja meg az embert?? Nem tudom, de a kollégák pár hónapig röhögtek rajtam, ha megláttam egy golfost, akkor dupla szenzorral figyeltem mit fog kavarni. Mióta ők is többet vannak közúton már nem röhögnek...ők is figyelik a 'márkásokat'!
A roncs Lada generáció most a roncs Golf generációra váltott mióta kihalt a Lada. Nem ragozom! dettó Giovanni  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1216 Dátum: 2009. Január 14. - 12:43:00 »

Na megjött a beígért jég.
Nem irigylem azokat, akiknek most autózniuk kell.
Neki sem jött össze: http://www.rtlhirek.hu/kep/37086

Meg ez sem kispályás, bár nem mai eset: http://www.rtlhirek.hu/cikk/240066http://www.rtlhirek.hu/kep/37014

Mindenki vigyázzon magára!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1217 Dátum: 2009. Január 14. - 13:18:05 »

Most voltam a lányomért az oviban, gyalog. A járdákon tükörjég az úttest pedig csak vizes. Úgyhogy inkább autóval megyek dolgozni.
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1218 Dátum: 2009. Január 18. - 14:55:35 »

Ma éjszaka egy HKP majdnem lenullázta szeretett autómat.
A helyszín egy "picike" kis kereszteződés: Dózsa György út/ Váci út. Működő közlekedési lámpák. Időpont: vmikor hajnalban.
Két taxi áll a Dráva utca felől a piros lámpánál (én elől, egy kolléga mögöttem), balra nagy ívben kanyarodnánk a Vácira.
Zöldre vált a lámpa, elindulunk.
Egyszer csak látom, hogy bal kéz felől, a Váciról érkezik a kislány, és elkezd ráfordulni nagy ívben a Dózsára. Nem különösebben izgatta fel sem az, hogy NEKI piros a lámpa, sem az, hogy kereszt irányban autók közlekednek.
Ment nagy bátran.
Fékezni, elfordulni már semmi esélyem, nyomtam a gázt, hogy kihúzzam a gépet az eszement elől. Persze mit tud gyorsulni az autó 5 m-en?
A mögöttem jövő kolléga persze fékez.
Kicsi lány autója felől semmi reakció, kanyarodik, mintha csak ő lenne az úton.
Megúsztuk, bár tényleg csak centiken múlott. Szerintem szegény Lacetti  behúzta a fenekét, másként nem sikerülhetett.
Mindenki ment tovább egy hang nélkül. Még dudálni sem volt érkezése senkinek, annyira ledöbbent mindenki (utasok is, mert persze tele voltak az autók. Mintha csak egy jól szervezett karusszel bemutató lett volna.

A Vácin egymás mellé csorgunk a kollégával, homlokát törölgetve mutatja, hogy nagyon meleg volt a helyzet. Utasok is néznek nagy szemekkel.
Megyünk tovább, dolgozunk. Ezt is megúsztuk.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1219 Dátum: 2009. Január 18. - 15:12:21 »

Ma éjszaka egy HKP majdnem lenullázta szeretett autómat.
A helyszín egy "picike" kis kereszteződés: Dózsa György út/ Váci út. Működő közlekedési lámpák. Időpont: vmikor hajnalban.
Két taxi áll a Dráva utca felől a piros lámpánál (én elől, egy kolléga mögöttem), balra nagy ívben kanyarodnánk a Vácira.
Zöldre vált a lámpa, elindulunk.
Egyszer csak látom, hogy bal kéz felől, a Váciról érkezik a kislány, és elkezd ráfordulni nagy ívben a Dózsára. Nem különösebben izgatta fel sem az, hogy NEKI piros a lámpa, sem az, hogy kereszt irányban autók közlekednek.
Ment nagy bátran.
Fékezni, elfordulni már semmi esélyem, nyomtam a gázt, hogy kihúzzam a gépet az eszement elől. Persze mit tud gyorsulni az autó 5 m-en?
A mögöttem jövő kolléga persze fékez.
Kicsi lány autója felől semmi reakció, kanyarodik, mintha csak ő lenne az úton.
Megúsztuk, bár tényleg csak centiken múlott. Szerintem szegény Lacetti  behúzta a fenekét, másként nem sikerülhetett.
Mindenki ment tovább egy hang nélkül. Még dudálni sem volt érkezése senkinek, annyira ledöbbent mindenki (utasok is, mert persze tele voltak az autók. Mintha csak egy jól szervezett karusszel bemutató lett volna.

A Vácin egymás mellé csorgunk a kollégával, homlokát törölgetve mutatja, hogy nagyon meleg volt a helyzet. Utasok is néznek nagy szemekkel.
Megyünk tovább, dolgozunk. Ezt is megúsztuk.

Az a baj ezekkel a HKP-kal hogy fel sem fogják,hogy mit művelnek.Hiába is mennél utána hogy megkérdezd,hogy mi volt ez,azt mondaná hogy "de hát nem történt semmi".Ha meg történik akkor majd apuci intézkedik és vesz másik járgány,meg vesz hamis tanukat is a bíróságra,mert a hibáját úgysem ismerné el mivel ehhez lett hozzászoktatva.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1220 Dátum: 2009. Január 19. - 10:58:45 »

Mi az a HKP? H, mint hülye?
Mert akkor tudom a többit is.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1221 Dátum: 2009. Január 19. - 11:06:38 »

Mi az a HKP? H, mint hülye?
Mert akkor tudom a többit is.  Vigyorog
HKP: mozaikszó. Jelentése: Dilettáns Női Sofőr.
Ne lepődj meg, hogy nem stimmelnek a betűk. A rövidítés a fenti fogalom Észak-Csád-i fordításából ered!  Vigyorog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1222 Dátum: 2009. Január 19. - 11:13:41 »

Mi az a HKP? H, mint hülye?
Mert akkor tudom a többit is.  Vigyorog
HKP: mozaikszó. Jelentése: Dilettáns Női Sofőr.
Ne lepődj meg, hogy nem stimmelnek a betűk. A rövidítés a fenti fogalom Észak-Csád-i fordításából ered!  Vigyorog
Akkor értem. Szőke volt? Minimum látens szőke?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1223 Dátum: 2009. Január 19. - 11:17:49 »

Mi az a HKP? H, mint hülye?
Mert akkor tudom a többit is.  Vigyorog
HKP: mozaikszó. Jelentése: Dilettáns Női Sofőr.
Ne lepődj meg, hogy nem stimmelnek a betűk. A rövidítés a fenti fogalom Észak-Csád-i fordításából ered!  Vigyorog
Akkor értem. Szőke volt? Minimum látens szőke?
Nem szőke volt.
Sötét. Kacsint
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1224 Dátum: 2009. Január 19. - 13:55:01 »

Mi az a HKP? H, mint hülye?
Mert akkor tudom a többit is.  Vigyorog
HKP: mozaikszó. Jelentése: Dilettáns Női Sofőr.
Ne lepődj meg, hogy nem stimmelnek a betűk. A rövidítés a fenti fogalom Észak-Csád-i fordításából ered!  Vigyorog
Akkor értem. Szőke volt? Minimum látens szőke?
Nem szőke volt.
Sötét. Kacsint
Ma én is találkoztam két ilyennel az M3-on. Az első sárfelhőben napszemüvegben vergődött miss csipa a belső sávban, a második nyugdíjas néni kapaszkodva 120-al szintén a belsőben. Mivel üres volt a külső és senki nem volt közelben, így elhaladtam mellettük a saját sávomban kikerülés nélkül. Csak vicces volt, hogy a külső sávtól félnek, de miért?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1225 Dátum: 2009. Január 19. - 14:35:48 »

Weres! Már megint előztél a külső sávban! Nem lesz jó vége, meglátod, majd jön a számla. Egyre több kamera veszi az autópályát, és büntetik a külső sávban előzőket, szóval vigyázz Magadra! Inkább hajtsd le a belsőből a lassabban haladókat! Kacsint
Más: ma a Baross téren a parkolóból kihajtott elém egy úr, aki eltévedt, és menekülni akart a tilos helyről, nem vette figyelembe a macisajtot, és egyszerre érkeztünk egy koordinátához. Még a busz jobb eleje is csúnyán benyomódott, az első ajtó hátrébb jött 10 centivel, a VW Passát Combi bal első sarkától az első ajtóig kakukk lett, beleértve a gumit, és futóművet, és ezt még überelte a peche azzal, hogy a jobb elejét rányomta a betonkorlátra a busz, ami szerencsére nem az enyém volt, így nem történt személyi sérülés. (Agyvérzésre gondoltam, ha az enyém lett volna). Több, mint 20 éve vezető férfi volt, de rögtön elismerte, hogy súlyosan hibázott, nem kekeckedett, ezért megúszta rendőr nélkül, és még segítettem is neki, hogy mozgás képessé tegyük a verdáját. Egy úr volt, aki hibázott, és nem kereste másban a hibát, nevezzük "Fehér Hollónak"! Szóval jó napom volt megint... Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1226 Dátum: 2009. Január 19. - 19:38:18 »

Weres! Már megint előztél a külső sávban! Nem lesz jó vége, meglátod, majd jön a számla. Egyre több kamera veszi az autópályát, és büntetik a külső sávban előzőket, szóval vigyázz Magadra! Inkább hajtsd le a belsőből a lassabban haladókat! Kacsint
Más: ma a Baross téren a parkolóból kihajtott elém egy úr, aki eltévedt, és menekülni akart a tilos helyről, nem vette figyelembe a macisajtot, és egyszerre érkeztünk egy koordinátához. Még a busz jobb eleje is csúnyán benyomódott, az első ajtó hátrébb jött 10 centivel, a VW Passát Combi bal első sarkától az első ajtóig kakukk lett, beleértve a gumit, és futóművet, és ezt még überelte a peche azzal, hogy a jobb elejét rányomta a betonkorlátra a busz, ami szerencsére nem az enyém volt, így nem történt személyi sérülés. (Agyvérzésre gondoltam, ha az enyém lett volna). Több, mint 20 éve vezető férfi volt, de rögtön elismerte, hogy súlyosan hibázott, nem kekeckedett, ezért megúszta rendőr nélkül, és még segítettem is neki, hogy mozgás képessé tegyük a verdáját. Egy úr volt, aki hibázott, és nem kereste másban a hibát, nevezzük "Fehér Hollónak"! Szóval jó napom volt megint... Kacsint
Szegény Gida!
Törik, zúzzák a népek a munkaeszközeidet?
Legalább nem a sajátodat, így talán a fejed sem fáj annyira.
Pláne nem a Lacsit! Attól meg 1 hónap álmatlanság lenne...  Vigyorog  / megjegyzem: Nekem is/
Személyi sérülés nem történt, ez a lényeg.
Vasat meg a lakatos kiüti...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1227 Dátum: 2009. Január 19. - 20:40:26 »

Weres! Már megint előztél a külső sávban! Nem lesz jó vége, meglátod, majd jön a számla. Egyre több kamera veszi az autópályát, és büntetik a külső sávban előzőket, szóval vigyázz Magadra! Inkább hajtsd le a belsőből a lassabban haladókat! Kacsint
Más: ma a Baross téren a parkolóból kihajtott elém egy úr, aki eltévedt, és menekülni akart a tilos helyről, nem vette figyelembe a macisajtot, és egyszerre érkeztünk egy koordinátához. Még a busz jobb eleje is csúnyán benyomódott, az első ajtó hátrébb jött 10 centivel, a VW Passát Combi bal első sarkától az első ajtóig kakukk lett, beleértve a gumit, és futóművet, és ezt még überelte a peche azzal, hogy a jobb elejét rányomta a betonkorlátra a busz, ami szerencsére nem az enyém volt, így nem történt személyi sérülés. (Agyvérzésre gondoltam, ha az enyém lett volna). Több, mint 20 éve vezető férfi volt, de rögtön elismerte, hogy súlyosan hibázott, nem kekeckedett, ezért megúszta rendőr nélkül, és még segítettem is neki, hogy mozgás képessé tegyük a verdáját. Egy úr volt, aki hibázott, és nem kereste másban a hibát, nevezzük "Fehér Hollónak"! Szóval jó napom volt megint... Kacsint
Szegény Gida!
Törik, zúzzák a népek a munkaeszközeidet?
Legalább nem a sajátodat, így talán a fejed sem fáj annyira.
Pláne nem a Lacsit! Attól meg 1 hónap álmatlanság lenne...  Vigyorog  / megjegyzem: Nekem is/
Személyi sérülés nem történt, ez a lényeg.
Vasat meg a lakatos kiüti...  Vigyorog
Lakatos kiüti és egy hónap múlva sérülésmentesen árulja a becsületes kereskedő.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1228 Dátum: 2009. Január 21. - 17:37:46 »

A Nemzeti Közlekedési Hatóság ( a következőkben NKH), rászállt a BKV-ra. Mindkét végállomásunkra kijöttek ellenőrizni a buszokat, és lássatok csodát, intézkedtek is! Csak néhány példa: vezető ülés szintszabályozó karja szétesett, utasok nélkül be a garázsba, más: szélvédőn repedés 48 órán belül újra leellenőrzik, hogy cserélték-e, más: 30 napra lerövidítették a forgalmiját, mert szakadt volt a harmonikája, más: füstölés miatt ki a forgalomból! Szóval kezdik látni, hogy mire megy ki a nagy spórolás, iszonyú állapotba kerültek a buszok, és ezzel megyünk naponta a forgalomba, ha van egyáltalán mivel, mert sokszor a később kezdőknek már nem is jut kocsi. Az enyém meg ugyebár átment Flintstonosba, mert a dekliknél, ha belép az ember, hajthatja lábbal, mert nincs benne motor, igaz azóta nem is okádja a füstöt, igazi "zöld" busz lett! Persze az utasokon cattan az ostor, mert a 9000 Ft-os bérletért még többet kell várni a buszra, mert kevés üzemképes van, és napi átlagban 300 (!!!) esetben jelentünk hibát, amit a vonali szerelőknek kell megjavítani, ha tudják, vagy beküldenek a garba, ha megy egyáltalán, esetleg a vontató bevonszolja, mert kilehelte műszaki lelkét a matuzsálem- korú busznak látszó tárgy. Hajrá 4-es metró, mert az kell! Minden pénzt visz, és soha nem lesz kész, és addigra utasok sem lesznek, mert úgysem kell munkába menniük, mert nem lesz már nekik. Majd sétálnak, hiszen ráérnek!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1229 Dátum: 2009. Január 21. - 18:01:38 »

A Nemzeti Közlekedési Hatóság ( a következőkben NKH), rászállt a BKV-ra. Mindkét végállomásunkra kijöttek ellenőrizni a buszokat, és lássatok csodát, intézkedtek is! Csak néhány példa: vezető ülés szintszabályozó karja szétesett, utasok nélkül be a garázsba, más: szélvédőn repedés 48 órán belül újra leellenőrzik, hogy cserélték-e, más: 30 napra lerövidítették a forgalmiját, mert szakadt volt a harmonikája, más: füstölés miatt ki a forgalomból! Szóval kezdik látni, hogy mire megy ki a nagy spórolás, iszonyú állapotba kerültek a buszok, és ezzel megyünk naponta a forgalomba, ha van egyáltalán mivel, mert sokszor a később kezdőknek már nem is jut kocsi. Az enyém meg ugyebár átment Flintstonosba, mert a dekliknél, ha belép az ember, hajthatja lábbal, mert nincs benne motor, igaz azóta nem is okádja a füstöt, igazi "zöld" busz lett! Persze az utasokon cattan az ostor, mert a 9000 Ft-os bérletért még többet kell várni a buszra, mert kevés üzemképes van, és napi átlagban 300 (!!!) esetben jelentünk hibát, amit a vonali szerelőknek kell megjavítani, ha tudják, vagy beküldenek a garba, ha megy egyáltalán, esetleg a vontató bevonszolja, mert kilehelte műszaki lelkét a matuzsálem- korú busznak látszó tárgy. Hajrá 4-es metró, mert az kell! Minden pénzt visz, és soha nem lesz kész, és addigra utasok sem lesznek, mert úgysem kell munkába menniük, mert nem lesz már nekik. Majd sétálnak, hiszen ráérnek!
Na végre,ilyen intézkedések kellenek,ne legyenek kivételek.Az,hogy a négyes metró még nem épült meg,azt tudjuk kiknek köszönhető,kik miatt csúszik 4 évet a megépítése,mert ők is csak a saját zsebük tömésével voltak elfoglalva.Ha akkor nem torpant volna meg az építés akkor már készen lenne és most már lehetne a buszokra is költeni.De inkább ne politizáljunk,ez nem az a fórum.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Oldalak: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!