Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 18:25:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282555 alkalommal)
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1110 Dátum: 2008. December 05. - 15:30:45 »

Így közlekedem :

jobbról ráfordulás a 2+2sávos útra - esőben - párás ablakokkal. Jobb oldalról halk mormogás, kicsi rázkódás. Ez helyre billentette agyacskámat (remélem van..), ÉS
leesett, hogy én marha úgy lepadkáztam a kereket, mint valami frissen vizsgázott zöldfülű!!!

Persze a parkolóba 200as vérnyomással megtekintettem az eredményt. A tárcsákon (elöl-hátul!) szépen körbeérő nyúzás + első felnin kb 4cm hosszú sérülés. Szegény muter biztos sokat csuklott, de nagyon pipa voltam magamra. Még jó, hogy nem lendületből, hanem álló helyzetből volt a malőr.

Na ennyi!

Ennél nagyobb baj sose érjen.
Javasolhatnám önmagad büntetésére a konnektorba való pisilést?! Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1111 Dátum: 2008. December 05. - 16:39:52 »

Így közlekedem :

jobbról ráfordulás a 2+2sávos útra - esőben - párás ablakokkal. Jobb oldalról halk mormogás, kicsi rázkódás. Ez helyre billentette agyacskámat (remélem van..), ÉS
leesett, hogy én marha úgy lepadkáztam a kereket, mint valami frissen vizsgázott zöldfülű!!!

Persze a parkolóba 200as vérnyomással megtekintettem az eredményt. A tárcsákon (elöl-hátul!) szépen körbeérő nyúzás + első felnin kb 4cm hosszú sérülés. Szegény muter biztos sokat csuklott, de nagyon pipa voltam magamra. Még jó, hogy nem lendületből, hanem álló helyzetből volt a malőr.

Na ennyi!

Nem ennyi! Miért voltak párásak az ablakok?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1112 Dátum: 2008. December 05. - 16:54:44 »

Szakadó eső. Pilisvörösvár kellős közepén laza nyolcvanas tempóval tyúksz@rzöld Corsa. Világítás nélkül. Biztos radarja vagy éjjellátó hemüvege van, különben el nem tudom képzelni, mit lát. Vagy a szembejövők fényét használja, csak az a baj, hogy Ő sem látszik.
Szintén fatornyosom, dugom az offtopick technika orrát a jobbkezesbe. Esküszöm a szemem kinéztem, de így is satufék, mert a szintén megengedettet jócskán túllépő kombi Astra kaméleon módban rontott rám. Teljesen beleolvadt az iskola 540 méter hosszú betonkerítésébe, mint háttérbe. Ja, természetesen világítás nélkül. Elvégre a szakadó eső nem korlátozza a látási viszonyokat.

A multkori buszos afférral kapcsolatban hétfőre idéztek be meghallgatásra, mint tanút.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1113 Dátum: 2008. December 05. - 16:57:33 »

Így közlekedem :

jobbról ráfordulás a 2+2sávos útra - esőben - párás ablakokkal. Jobb oldalról halk mormogás, kicsi rázkódás. Ez helyre billentette agyacskámat (remélem van..), ÉS
leesett, hogy én marha úgy lepadkáztam a kereket, mint valami frissen vizsgázott zöldfülű!!!

Persze a parkolóba 200as vérnyomással megtekintettem az eredményt. A tárcsákon (elöl-hátul!) szépen körbeérő nyúzás + első felnin kb 4cm hosszú sérülés. Szegény muter biztos sokat csuklott, de nagyon pipa voltam magamra. Még jó, hogy nem lendületből, hanem álló helyzetből volt a malőr.

Na ennyi!

Nem ennyi! Miért voltak párásak az ablakok?
A jó szellőzés ellenére előfordul. Múltkor pl hideg volt napokig. A garázsban is (mivel nincs ajtaja, csak fólia Vigyorog) és amikor kijártam a +10 fokos udvarra, egyből csupa homály lett minden! 3-ason ment a ventillátor (persze hidegen, mert a motor is az volt), meg első ablakok le és vagy 2 km-t mentem, mire enyhült a kocsiban, a levegő, a venti is kezdett meleget fújni és bezárkózhattam.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1114 Dátum: 2008. December 05. - 16:59:37 »

Így közlekedem :

jobbról ráfordulás a 2+2sávos útra - esőben - párás ablakokkal. Jobb oldalról halk mormogás, kicsi rázkódás. Ez helyre billentette agyacskámat (remélem van..), ÉS
leesett, hogy én marha úgy lepadkáztam a kereket, mint valami frissen vizsgázott zöldfülű!!!

Persze a parkolóba 200as vérnyomással megtekintettem az eredményt. A tárcsákon (elöl-hátul!) szépen körbeérő nyúzás + első felnin kb 4cm hosszú sérülés. Szegény muter biztos sokat csuklott, de nagyon pipa voltam magamra. Még jó, hogy nem lendületből, hanem álló helyzetből volt a malőr.

Na ennyi!

Nem ennyi! Miért voltak párásak az ablakok?
A jó szellőzés ellenére előfordul. Múltkor pl hideg volt napokig. A garázsban is (mivel nincs ajtaja, csak fólia Vigyorog) és amikor kijártam a +10 fokos udvarra, egyből csupa homály lett minden! 3-ason ment a ventillátor (persze hidegen, mert a motor is az volt), meg első ablakok le és vagy 2 km-t mentem, mire enyhült a kocsiban, a levegő, a venti is kezdett meleget fújni és bezárkózhattam.
Nem tudom ki tanácsolta, de esőben én beindítom a légkondit. Nem is párásodik az ablak.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1115 Dátum: 2008. December 05. - 17:01:22 »

Nálam sajnos nem válik be, mert rövid távokat megyek. Így nincs ideje kiszáradni neki, amikor pár km múlva leállok. Következő indítás után meg a dupláját nyomja be párából, mint amit leszedett előtte.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1116 Dátum: 2008. December 05. - 17:04:27 »

Ja, persze. Mi ilyen helyi rövid távokra a Miautónkat használjuk. Érdekes, annak milyen jó kis fűtése van. Még esőben sem párásodik, pedig noncs légkondi!
Én már csak biztonsági megfontolásból sem indulok el, amíg párás az ablak.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1117 Dátum: 2008. December 05. - 19:44:20 »

Na nem bírom ki, hogy ne pötyögjek ide. A párásodásra jó megoldás bekapcsolni a szélvédő figurájú gombot, és pillanatok alatt minden ablak átlátszó lesz tőle, lleszámítva persze a koszt, tehát mosni nem mos helyettünk- sajna. Mai nap, esős trutyis idő. Kétrészes számmal vert meg a sors, villamos pótlóval ráadásul. Szóval: láthatatlansági mellényben villamos pótlónak hiszi magát a tyúkeszű hölgy, és megy a busz előtt, mintha a ligetben lenne, de ez a Bartók Béla út! Nem ütöttem el, de nem sok hiányzott hozzá. Más: sport Merci öngyilkos- hajlamú sofőrje, túlsó oldalról a parkolóból balra befordul, a busz elé, de mellette takarásból mit sem sejtő autó jön jó tempóban, bátor kliensünk, mire észreveszi, vis****ántja kocsiját a buszom elé. Gondolta, én jobb reflexű vagyok, mint a másik ártatlan. Nyert a piszok, életem fékezését bemutatva a trutyis úton, sínen, megálltam előtte, úgy 10 centire. Se kiszállás, hogy köszi szépen, nagyot spóroltam neki, ezért befizet nekem egy kétszemélyes tengerparti nyaralásra, de nem, még csak a fakezét sem emeli fewl, a vészvillogóval se jelez hálát, pedig lehetne, mert néhány milcsit megúszott, és nem kellett befeküdnie a Koltóiba sem. Az csak hab a tortán, hogy minden nagyobb kereszteződésben harccal sikerült csak átkelnem az autó- barikádok miatt. Mindenki beült a négykerekű esernyőjébe, hogy ne ázzon meg. LadLac, Cap már voltak velem buszozni, azt hiszem ma levették volna nemlétező kalapjukat előttem, hogy mi mindent megoldottam, de bevallom, most inni fogok egy kis töményet, mert kikészültem!
Na még valamit fűznék hozzá: Astóriától- Kosztolányiig 21 szembejövő kocsinak volt a példaképe a jó öreg Jumurdzsák. A fényszórók beállítása miatt még a buszban is vakultam, pedig a talpam magasabban van, mint a személykocsik teteje. Most csak halkan említem meg, hogy a nem Sebijoe által beépített utólagos xenonok milyen jó hatással voltak a szememre, és egyben az idegeimre is. Egész délután egy rendőrt sem láttam! Lehet, hogy feloszlatták a rendőrséget?
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 06. - 19:03:39 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1118 Dátum: 2008. December 06. - 13:28:07 »

Na nem bírom ki, hogy ne pötyögjek ide. A párásodásra jó megoldás bekapcsolni a székvédő figurájú gombot...
Tegnap óta ezen gondolkodtam, de leesett végül....székvédő=szélvédő... Vigyorog
Naplózva
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #1119 Dátum: 2008. December 06. - 14:15:05 »

Tizenkét napja, hogy balszerencsém miatt (bal láb térdkalács törése) nem vezethettem.
A mai nap beügyeskedtem magam fekvőgipszel a vezető ülésbe, teljesen hátraállított üléspozíció, nyujtott
lábas vezetés, irány az Euronics üzlet.
Amijen balszerencsés sorozatom van, tegnap este nejem észrevette hogy a fagyasztóládának a piros lámpája
világít. A húsz év folyamatos üzeme elhasználta, igy a Mikulás és a Jézuska hozott egy fagyasztószekrény.
De jó hogy ekkora hely van az utastérben, ezt a mutatványt a Mi autónkban megcsinálni képtelenség lett volna. Az asszonnypajtást meg egyedül készüléket választani elengedni badarság lett volna, Nála a külcsín a
fontos, a paraméterek számára semmit nem jelentenek.
Jó hogy rendőr nem látott, amikor két mankóval szálltam ki az autóból és vissza.
A kényszer nagy Úr, meghát szivességet kérni sem akartam senkitől szombat reggel.
A dolog is sürgős volt, ugyanis a portékák a szomszédoknál szétrakva.
Így utólag, a vezető pozíció gyors reagálást nem tett volna lehetővé.De hát nagyon szeretek vezetni. Kacsint Kacsint
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1120 Dátum: 2008. December 06. - 14:50:12 »

Tizenkét napja, hogy balszerencsém miatt (bal láb térdkalács törése) nem vezethettem.
A mai nap beügyeskedtem magam fekvőgipszel a vezető ülésbe, teljesen hátraállított üléspozíció, nyujtott
lábas vezetés, irány az Euronics üzlet.
Amijen balszerencsés sorozatom van, tegnap este nejem észrevette hogy a fagyasztóládának a piros lámpája
világít. A húsz év folyamatos üzeme elhasználta, igy a Mikulás és a Jézuska hozott egy fagyasztószekrény.
De jó hogy ekkora hely van az utastérben, ezt a mutatványt a Mi autónkban megcsinálni képtelenség lett volna. Az asszonnypajtást meg egyedül készüléket választani elengedni badarság lett volna, Nála a külcsín a
fontos, a paraméterek számára semmit nem jelentenek.
Jó hogy rendőr nem látott, amikor két mankóval szálltam ki az autóból és vissza.
A kényszer nagy Úr, meghát szivességet kérni sem akartam senkitől szombat reggel.
A dolog is sürgős volt, ugyanis a portékák a szomszédoknál szétrakva.
Így utólag, a vezető pozíció gyors reagálást nem tett volna lehetővé.De hát nagyon szeretek vezetni. Kacsint Kacsint
Fagyasztóládát utastérbe? Hmmm..mekkora láda az? SW-ben még csak-csak, de egy sedanban?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1121 Dátum: 2008. December 06. - 16:54:16 »

Én annó a mosógépet a Miautónkkal vittem haza. Gond nélkül .

Más. Ma a 10-es úton próbáltam átkellni. Gyerekkel a kezemben, kitáblázott - felfestett átkelőhelyen. (Naponta ott járok el, ezért óvatos voltam).
A balról jövő autó megállt és jelezte, menjek. A közepén kinéztem és belémfagyott a ..... Jobbról Toyota avensis, szőke tehénnel a volánnál kb. 70-vel söpört át a zebrán. Pedig látnia kellett, hogy ott vagyok. Mit tesz az ég, kb. 10 méterrel odébb satu fékkel kellett megállnia, mert utolérte az álló sort. Nem álltam meg, odamentem. Beszóltam. Keményen, durván, anyázva. És NEM szégyenlem magam miatta. A nő még most is meg van győződve, ogy a zebrán csak a kamionnak van előnye vele szemben.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1122 Dátum: 2008. December 06. - 17:33:14 »

Én annó a mosógépet a Miautónkkal vittem haza. Gond nélkül .

Más. Ma a 10-es úton próbáltam átkellni. Gyerekkel a kezemben, kitáblázott - felfestett átkelőhelyen. (Naponta ott járok el, ezért óvatos voltam).
A balról jövő autó megállt és jelezte, menjek. A közepén kinéztem és belémfagyott a ..... Jobbról Toyota avensis, szőke tehénnel a volánnál kb. 70-vel söpört át a zebrán. Pedig látnia kellett, hogy ott vagyok. Mit tesz az ég, kb. 10 méterrel odébb satu fékkel kellett megállnia, mert utolérte az álló sort. Nem álltam meg, odamentem. Beszóltam. Keményen, durván, anyázva. És NEM szégyenlem magam miatta. A nő még most is meg van győződve, ogy a zebrán csak a kamionnak van előnye vele szemben.

Sajnos ez mindennapos dolog. Az a szégyen, hogy a gyalogos megköszöni, ha az átkelőn a kb. 10 autó átengedi. És ez alól a kamion és a busz sem kivétel. Sőt elrettentő példa, hogy a busz egyáltalán nem áll meg. A másik pedig, (Kapitány tudja miről beszélek), hogy van olyan része Vörösvárnak, ahol 100 méterenként van zebra, és van, ahol 2 km-en keresztül nincs. Nem lehet átjutni az út másik felére egyszerűen.
Naplózva
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #1123 Dátum: 2008. December 06. - 17:55:59 »

Tizenkét napja, hogy balszerencsém miatt (bal láb térdkalács törése) nem vezethettem.
A mai nap beügyeskedtem magam fekvőgipszel a vezető ülésbe, teljesen hátraállított üléspozíció, nyujtott
lábas vezetés, irány az Euronics üzlet.
Amijen balszerencsés sorozatom van, tegnap este nejem észrevette hogy a fagyasztóládának a piros lámpája
világít. A húsz év folyamatos üzeme elhasználta, igy a Mikulás és a Jézuska hozott egy fagyasztószekrény.
De jó hogy ekkora hely van az utastérben, ezt a mutatványt a Mi autónkban megcsinálni képtelenség lett volna. Az asszonnypajtást meg egyedül készüléket választani elengedni badarság lett volna, Nála a külcsín a
fontos, a paraméterek számára semmit nem jelentenek.
Jó hogy rendőr nem látott, amikor két mankóval szálltam ki az autóból és vissza.
A kényszer nagy Úr, meghát szivességet kérni sem akartam senkitől szombat reggel.
A dolog is sürgős volt, ugyanis a portékák a szomszédoknál szétrakva.
Így utólag, a vezető pozíció gyors reagálást nem tett volna lehetővé.De hát nagyon szeretek vezetni. Kacsint Kacsint
Fagyasztóládát utastérbe? Hmmm..mekkora láda az? SW-ben még csak-csak, de egy sedanban?


A fagyasztószekrényt az üzlet autója hozta haza, a nagy helyet az autóban, a nyujtott lábbal való vezetésre értettem.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1124 Dátum: 2008. December 07. - 10:34:29 »

Én annó a mosógépet a Miautónkkal vittem haza. Gond nélkül .

Más. Ma a 10-es úton próbáltam átkellni. Gyerekkel a kezemben, kitáblázott - felfestett átkelőhelyen. (Naponta ott járok el, ezért óvatos voltam).
A balról jövő autó megállt és jelezte, menjek. A közepén kinéztem és belémfagyott a ..... Jobbról Toyota avensis, szőke tehénnel a volánnál kb. 70-vel söpört át a zebrán. Pedig látnia kellett, hogy ott vagyok. Mit tesz az ég, kb. 10 méterrel odébb satu fékkel kellett megállnia, mert utolérte az álló sort. Nem álltam meg, odamentem. Beszóltam. Keményen, durván, anyázva. És NEM szégyenlem magam miatta. A nő még most is meg van győződve, ogy a zebrán csak a kamionnak van előnye vele szemben.

Sajnos ez mindennapos dolog. Az a szégyen, hogy a gyalogos megköszöni, ha az átkelőn a kb. 10 autó átengedi. És ez alól a kamion és a busz sem kivétel. Sőt elrettentő példa, hogy a busz egyáltalán nem áll meg. A másik pedig, (Kapitány tudja miről beszélek), hogy van olyan része Vörösvárnak, ahol 100 méterenként van zebra, és van, ahol 2 km-en keresztül nincs. Nem lehet átjutni az út másik felére egyszerűen.
Igen. Sajnos a 10-es túloldalára születni kell. Én át szoktam engedni a járda szélén várakozó gyalogost, persze nem vészfékezés árán. Ne tudjátok meg, hogy milyen dudálást szokott ez kiválltani, főleg Pesten.
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 07. - 10:46:43 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!