Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 22:32:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282678 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1050 Dátum: 2008. November 24. - 18:43:54 »

Igazából nem kerül semmibe a téli gumi, hiszen amíg azt használom nem kopik a nyári, kvázi annál később kell újat venni.Ami többletköltség a másik felni garnitúra, de az viszont nem kötelező csak ajánlott.Ha valaki akkor én tudom mit jelent 0,5 méterrel előbb megállni vagy nem megállni az akadályok előtt.**** érzés a pofánkba robbant légzsák simogatása.(legalább is eddig akiket így láttam egy se vigyorgott.)Egy lökhárító javítás kb.3 szorosába kerül , mint egy garnitúra téli gumi.
A mentőkre is mindig feltetetjük.A dolog szépséghibája, hogy a dolgozók adják össze és szerzik meg a rávalót!
Én már azt is nehezen nyelem be, hogy a Volánbuszok négyévszakos izén korcsolyáznak, de hogy a mentőautóra a mentősnek kelljen megvenni a téli szettet?!!!!!! Felháborító!!!!!
ma meg kellett állnom pár percre a gumisnál (nem a gumi miatt, boltoltunk) és következő párbeszéd zajlott le:
VW Sarahn-nal jólöltözött megál az úton (kb. tíz autó várakozott átgumizásra, + aki már előre bejelentkezett) és betipeg.
- Téli gumit szeretnék az autór.
-Persze van, használt vagy új, ár ettől eddig.
-Fel is szerelik?
-Igen, de váni kell, mert vannak ön elött.
-Mennyit?
- Hát, lehet, hogy 3- 4 órát, mert vannak előre bejelentett ügyfelek.
-Jó, akkor visszajövök.
-Mikor, mert akkor felírom és esetleg elrakjuk a kiválasztott gumit.
-Ja, nem ma, majd a jövő héten, addigra kevesebben lesznek. Addig meg majd picit lasabban megyek, mert aki tud vezetni, annak télen is jó a nyári gumi! Csak a feleségem divatozik.

Nem álltam meg, beszóltam. Durván, hangosan.
Mit mondtál a szaninak?
A csúnya szavakat kihagyjam? Tudod, szabályzat.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1051 Dátum: 2008. November 24. - 18:47:50 »

Hát akkor gondolom marad az és, ha, a te, a hó, a jég, a csúszás, a többi meg fütty, vagy pontozás. Cap! Tévednék?
Persze, ha irodalmi stilusban leírnád, amit nagyra becsülnénk, akkor rajta, legalább jókat nevethetünk szenvedéseden, és eredményén. Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1052 Dátum: 2008. November 24. - 18:48:39 »

Ma este 8-kor találkoztunk a jéggé fagyott Hungária krt-n egy motorossal.Persze feküdt az úton és és örült annak,hogy a mögötte jövök nem mentek át a fején.
Én is ma végre felpakoltam a téli papucsokat...
Itt volt az ideje.
Más még most sem. Bár a tízest letaakarították és a helyi utcák egy részét is, még mindig volt olyan idióta, aki a nyári gumival erőlködött!!! Tegnap Atheeval azon morfondíroztunk, hogy a nyári papucsokon erölködő 7-es bukó bömös tulajának fejét ki kéne ütni a fülei közül, pedagogice, de hát sok hasonló idióta volt.
Tegnap én este fél 11 körül értem haza. Azt nem is tudom, Diablo mikorra futott be Esztergomba. Papíron mindenki felkészült a télre....
Legyen kötelező nálunk is a téli gumi!!!!
Ezt én is támogatom, mert amíg a felelőtlenek mások életével is játszanak, nem csak a magukéval, addig ezt törvényben kell elrendelni.
Azért ez nem ilyen egyszerű.Előbb talán el kellene kezdeni a kamionokra és a teherautókra való téli gumi gyártását.Mert ami nincs azt nem lehet feltenni.Már azon is csodálkozom hogy a buszokra legalább van 4évszakos.
Nem gyártanak, vagy nem forgalmazzák? Akkor Ausztriában, ahol kötelező min járnak? De nem is rajtatok vagyok felháborodva. A magánautós meg vegye meg a télit. Ül a fazon egy több milliós verdában, én meg reszketek az életemerét, mert csúszik rám keresztben a nyári gumijain.
Tudtommal nem gyártanak.Esetleg a hóláncot írják elő kötelezőnek.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1053 Dátum: 2008. November 24. - 18:52:46 »

Hát akkor gondolom marad az és, ha, a te, a hó, a jég, a csúszás, a többi meg fütty, vagy pontozás. Cap! Tévednék?
Persze, ha irodalmi stilusban leírnád, amit nagyra becsülnénk, akkor rajta, legalább jókat nevethetünk szenvedéseden, és eredményén. Vigyorog
Akkor nem mondtam semmit.
Illetve: Te felelőtlen ********************. Hány ember életét akarod kockáztatni? Jégen senki nem vezet te **********************************!!!!!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1054 Dátum: 2008. November 24. - 18:55:13 »

Ma este 8-kor találkoztunk a jéggé fagyott Hungária krt-n egy motorossal.Persze feküdt az úton és és örült annak,hogy a mögötte jövök nem mentek át a fején.
Én is ma végre felpakoltam a téli papucsokat...
Itt volt az ideje.
Más még most sem. Bár a tízest letaakarították és a helyi utcák egy részét is, még mindig volt olyan idióta, aki a nyári gumival erőlködött!!! Tegnap Atheeval azon morfondíroztunk, hogy a nyári papucsokon erölködő 7-es bukó bömös tulajának fejét ki kéne ütni a fülei közül, pedagogice, de hát sok hasonló idióta volt.
Tegnap én este fél 11 körül értem haza. Azt nem is tudom, Diablo mikorra futott be Esztergomba. Papíron mindenki felkészült a télre....
Legyen kötelező nálunk is a téli gumi!!!!
Ezt én is támogatom, mert amíg a felelőtlenek mások életével is játszanak, nem csak a magukéval, addig ezt törvényben kell elrendelni.
Azért ez nem ilyen egyszerű.Előbb talán el kellene kezdeni a kamionokra és a teherautókra való téli gumi gyártását.Mert ami nincs azt nem lehet feltenni.Már azon is csodálkozom hogy a buszokra legalább van 4évszakos.
Nem gyártanak, vagy nem forgalmazzák? Akkor Ausztriában, ahol kötelező min járnak? De nem is rajtatok vagyok felháborodva. A magánautós meg vegye meg a télit. Ül a fazon egy több milliós verdában, én meg reszketek az életemerét, mert csúszik rám keresztben a nyári gumijain.
Tudtommal nem gyártanak.Esetleg a hóláncot írják elő kötelezőnek.
A hólánc a kötelező, de egyébként gyártanak téligumit kamionméretben is.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1055 Dátum: 2008. November 24. - 18:56:29 »

Ma este 8-kor találkoztunk a jéggé fagyott Hungária krt-n egy motorossal.Persze feküdt az úton és és örült annak,hogy a mögötte jövök nem mentek át a fején.
Én is ma végre felpakoltam a téli papucsokat...
Itt volt az ideje.
Más még most sem. Bár a tízest letaakarították és a helyi utcák egy részét is, még mindig volt olyan idióta, aki a nyári gumival erőlködött!!! Tegnap Atheeval azon morfondíroztunk, hogy a nyári papucsokon erölködő 7-es bukó bömös tulajának fejét ki kéne ütni a fülei közül, pedagogice, de hát sok hasonló idióta volt.
Tegnap én este fél 11 körül értem haza. Azt nem is tudom, Diablo mikorra futott be Esztergomba. Papíron mindenki felkészült a télre....
Legyen kötelező nálunk is a téli gumi!!!!
Ezt én is támogatom, mert amíg a felelőtlenek mások életével is játszanak, nem csak a magukéval, addig ezt törvényben kell elrendelni.
Azért ez nem ilyen egyszerű.Előbb talán el kellene kezdeni a kamionokra és a teherautókra való téli gumi gyártását.Mert ami nincs azt nem lehet feltenni.Már azon is csodálkozom hogy a buszokra legalább van 4évszakos.
Nem gyártanak, vagy nem forgalmazzák? Akkor Ausztriában, ahol kötelező min járnak? De nem is rajtatok vagyok felháborodva. A magánautós meg vegye meg a télit. Ül a fazon egy több milliós verdában, én meg reszketek az életemerét, mert csúszik rám keresztben a nyári gumijain.
Tudtommal nem gyártanak.Esetleg a hóláncot írják elő kötelezőnek.
De személyautóra igen és kötelező. Megjegyzem, szerintem a balesetket százalékosan kimutathaó, hogy főleg NEM a hivatásos sofőrök okozzák.
Mondjuk a hátulütő: a sofőrök nagy része olyan, már alkatilag, hogy beül egy jobb autóba és elhiszi, hogy tud vezetni. Ugyanez téli gumira: azt hiszi, hogy téli gumival ugyanúgy megáll a tükörjégen. Pedig nem.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1056 Dátum: 2008. November 24. - 19:02:17 »

Ma este 8-kor találkoztunk a jéggé fagyott Hungária krt-n egy motorossal.Persze feküdt az úton és és örült annak,hogy a mögötte jövök nem mentek át a fején.
Én is ma végre felpakoltam a téli papucsokat...
Itt volt az ideje.
Más még most sem. Bár a tízest letaakarították és a helyi utcák egy részét is, még mindig volt olyan idióta, aki a nyári gumival erőlködött!!! Tegnap Atheeval azon morfondíroztunk, hogy a nyári papucsokon erölködő 7-es bukó bömös tulajának fejét ki kéne ütni a fülei közül, pedagogice, de hát sok hasonló idióta volt.
Tegnap én este fél 11 körül értem haza. Azt nem is tudom, Diablo mikorra futott be Esztergomba. Papíron mindenki felkészült a télre....
Legyen kötelező nálunk is a téli gumi!!!!
Ezt én is támogatom, mert amíg a felelőtlenek mások életével is játszanak, nem csak a magukéval, addig ezt törvényben kell elrendelni.
Azért ez nem ilyen egyszerű.Előbb talán el kellene kezdeni a kamionokra és a teherautókra való téli gumi gyártását.Mert ami nincs azt nem lehet feltenni.Már azon is csodálkozom hogy a buszokra legalább van 4évszakos.
Nem gyártanak, vagy nem forgalmazzák? Akkor Ausztriában, ahol kötelező min járnak? De nem is rajtatok vagyok felháborodva. A magánautós meg vegye meg a télit. Ül a fazon egy több milliós verdában, én meg reszketek az életemerét, mert csúszik rám keresztben a nyári gumijain.
Tudtommal nem gyártanak.Esetleg a hóláncot írják elő kötelezőnek.
A hólánc a kötelező, de egyébként gyártanak téligumit kamionméretben is.
Esetleg tudsz boltot is mondani,mert én még nem találtam és érdekelne.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1057 Dátum: 2008. November 24. - 19:08:37 »

Nem tom, hogy van ez, de a mi céges iveco-nkon is téli gumik vannak. Szerintem is beszerezhető, de tudtommal nagyon drága. Persze lehet, hogy csak némelyik gumis foglalkozik teherautókra és buszokra való méretekkel. Nálunk a szomszédban pl egy pont ilyen van. Ha gondolod, kérdezd meg, hogy van-e nekik a méretedben.
http://www.cserepgumi.szerszamoslada.hu/?p=1&m=0
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #1058 Dátum: 2008. November 24. - 22:30:59 »

Van teherautó méretben is téli gumi és a választék is elég bőséges.Csak baromi drága, és mindjárt 6,8,12 stb. kellene belőle!!!!
Itt nálunk sok gondot okoznak a kamionok (dimbes-dombos Bakony) hiszen már 2-3 centi hóban is elekadnak ,mert nem tud felmenni az emelkedőn.Miattuk rendszeresen járhatatlanok a főutak.Anno a honvédségi teherautókkal tartottunk "ügyeletet" az ilyen nagyobb emelkedők mellett és csak azért, hogy ne bénuljon meg a forgalom, húzkodtuk fel őket a dombtetőre.(természetesen az adózók pénzéből)Gondolom ha ki kellett volna fizetniük a mentési költségeket,inkább beruháztak volna egy garnitúra téligumiba.Na de eddig és valószínűleg ezután sem vonnak felelőségre senkit, hogy alkalmatlan gumikkal elakadt.Ugyanez Ausztriában vagy Németo. is így van?
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1059 Dátum: 2008. November 25. - 17:13:54 »

Na akkor egy kis kitérőt tennék a kamionos téliguma felé.
Biztos, hogy a téligumi jobb tapadást ad mondjuk a normál (téli) útviszonyok közt, ez nem kétséges. Sík terepen még a nagyobb hóban is jól jöhet. Csahogy a dimbes-dombos, ne adj isten hegyes utakon nem sokat ér. A gumi mintái eltömődnek ugyanúgy, mint a nyári keréken. A dombon felfelé haladva elfogy a lendület (ha volt egyátalán), egyre nagyobb az az erő ami visszafelé húzza a szerelvényt. És mondjuk ez egy rakott kamion esetében 35-38 tonna felfeléhúzását jelenti egyetlen hajtott tengellyel. A súlypont szépen elkezd a húzóról egyre jobban a pótkocsi vége felé tolódni, elmegy a tapadás a hajtott kerékről és már csak a nyomaték lehető legjobb beosztása illetve egy gyönge ima segíthet.( Lehet hangosan ordítani is, le-föl ugrálni az ülésben de ez nálam nem vált be. Az én trükköm a kormányszorítós, felenként visszaváltós, feszültenfigyelős, lélegzetvisszatartós fogcsikargatós volt, ha jól emlékszem?! Vigyorog )
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1060 Dátum: 2008. November 25. - 17:20:18 »

Na akkor egy kis kitérőt tennék a kamionos téliguma felé.
Biztos, hogy a téligumi jobb tapadást ad mondjuk a normál (téli) útviszonyok közt, ez nem kétséges. Sík terepen még a nagyobb hóban is jól jöhet. Csahogy a dimbes-dombos, ne adj isten hegyes utakon nem sokat ér. A gumi mintái eltömődnek ugyanúgy, mint a nyári keréken. A dombon felfelé haladva elfogy a lendület (ha volt egyátalán), egyre nagyobb az az erő ami visszafelé húzza a szerelvényt. És mondjuk ez egy rakott kamion esetében 35-38 tonna felfeléhúzását jelenti egyetlen hajtott tengellyel. A súlypont szépen elkezd a húzóról egyre jobban a pótkocsi vége felé tolódni, elmegy a tapadás a hajtott kerékről és már csak a nyomaték lehető legjobb beosztása illetve egy gyönge ima segíthet.( Lehet hangosan ordítani is, le-föl ugrálni az ülésben de ez nálam nem vált be. Az én trükköm a kormányszorítós, felenként visszaváltós, feszültenfigyelős, lélegzetvisszatartós fogcsikargatós volt, ha jól emlékszem?! Vigyorog )
Ez így helyes!És ilyenkor a hólánc sem ér igazán sokat.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1061 Dátum: 2008. November 25. - 17:37:48 »

No né. Akkor nem csak nálam hatástalan a radart / vezérlőpultot/ matróz fejét órdítva ököllel ütő manőverezgetés? **** érzés, amikor a rád bízott pár tonna nem azt csinálja, amit akarsz.
Pedig a firtató kérdésekre szoktam válaszolni: azért szeretem csináni, mert bitangos érzés, amikor pár ezer tonna engedelmeskedik az akaratomnak. Amikor meg nem, akkor találom az új és egyre több ősz hajszálakat.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1062 Dátum: 2008. November 25. - 17:41:25 »

Ja és, hogy egy kamion mennyire tehetetlen tud lenni!?
Akadtam el rakott nyergessel 5 centis vizes fűben, nyáron! Mindenki jót röhögött aki látott, csak az én mosolyom volt kissé erőltetett. Vigyorog
A reggeli harmat kifogott a 430-on, meg a 36 tonnán. Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1063 Dátum: 2008. November 25. - 20:00:54 »

Ja és, hogy egy kamion mennyire tehetetlen tud lenni!?
Akadtam el rakott nyergessel 5 centis vizes fűben, nyáron! Mindenki jót röhögött aki látott, csak az én mosolyom volt kissé erőltetett. Vigyorog
A reggeli harmat kifogott a 430-on, meg a 36 tonnán. Vigyorog
A tonna kicsit kevesebb (de beszólni bezzeg tudó!), a lőerő (kW), meg sokkal kevesebb, de pont ezért nem megyek soha a parkba a busszal!  Kacsint Vigyorog Meg hát szeretem a természetet is, nem kicsit, nagyon!  Vigyorog Tanulságként ajánlom a kiépített utat a rövidebb parkon átvezető helyett a legközelebbre! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Megjegyzem ping- pongoztam két évig, és ott azt mondtak, hogy a ziccert le kell kegyetlenül ütni. Kacsint Ezt annak véltem... Kacsint Tévedtem volna? He Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1064 Dátum: 2008. November 25. - 20:15:42 »

Ja és, hogy egy kamion mennyire tehetetlen tud lenni!?
Akadtam el rakott nyergessel 5 centis vizes fűben, nyáron! Mindenki jót röhögött aki látott, csak az én mosolyom volt kissé erőltetett. Vigyorog
A reggeli harmat kifogott a 430-on, meg a 36 tonnán. Vigyorog
A tonna kicsit kevesebb (de beszólni bezzeg tudó!), a lőerő (kW), meg sokkal kevesebb, de pont ezért nem megyek soha a parkba a busszal!  Kacsint Vigyorog Meg hát szeretem a természetet is, nem kicsit, nagyon!  Vigyorog Tanulságként ajánlom a kiépített utat a rövidebb parkon átvezető helyett a legközelebbre! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Megjegyzem ping- pongoztam két évig, és ott azt mondtak, hogy a ziccert le kell kegyetlenül ütni. Kacsint Ezt annak véltem... Kacsint Tévedtem volna? He Kacsint Vigyorog
Bizony nagyot tévedtél, kedves aszfalthoz szokott barátom.  Kacsint Sajnos a kamionosok nem csak aszfaltot látnak, ha érdekel egyszer szívesen elmesélem Neked néhány élményemet a fuvarozás rejtelmeiről. Csak jó sok időd legyen, meg türelmed, meg capuccinód... Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!