Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 06:24:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282914 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #915 Dátum: 2008. Október 28. - 16:00:41 »

Ma a Fény utcában várakoztam a lámpánál, másodikként. Elöttem egy Taxi. A gyalogosok tömött sorokban keltek át a zebrán, zöld jelzésre. Amikor a lámpa zöldre váltott a taxit követve indultam - volna. Ugyanis a gyalogosok a PIROS jelzés ellenére továbbra is nekivágtak a zebrának. Türelmes voltam, mivel a láttam, hogy a taxi nem fért át a kereszteződésen, mivel a 1200-as merdzót vezető amőba beállt a közepére, ugyanis gondolkodni, lélegezni és mobiltelefonálni az egysejtű nem tud egyszerre.
Node, a következő zöldnél csak folyamatos dudálásomra kaptam csak utat és Hajtás Pajtás így is alig bírt megállni. A fröcsögő anyázás hatására lehúztam az  ablakot megragadtam a sisakja szíját (ilyen közel volt!!) és felhívtam a figyelmét a rá vonatkozó lámpa színére. Mielött továbbhaladtam - mögöttem már dudáltak - elengedtem a tudatlant.
Tudjátok az a szomorú, hogy a többi ember közlekedési morálja egy idő után enegemet is agresszívá tesz.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #916 Dátum: 2008. Október 28. - 17:46:28 »

Látod cap. mennyivel nyugisabb egy nagy hajóval csónakázgatni?Ott nincsenek gyalogosok meg biciklisek és neked megadják ott még a jobbkézszabályt is. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #917 Dátum: 2008. Október 28. - 18:08:10 »

Látod cap. mennyivel nyugisabb egy nagy hajóval csónakázgatni?Ott nincsenek gyalogosok meg biciklisek és neked megadják ott még a jobbkézszabályt is. Vigyorog
Sajnos nem mindig....
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #918 Dátum: 2008. Október 28. - 19:23:51 »

Ma a Fény utcában várakoztam a lámpánál, másodikként. Elöttem egy Taxi. A gyalogosok tömött sorokban keltek át a zebrán, zöld jelzésre. Amikor a lámpa zöldre váltott a taxit követve indultam - volna. Ugyanis a gyalogosok a PIROS jelzés ellenére továbbra is nekivágtak a zebrának. Türelmes voltam, mivel a láttam, hogy a taxi nem fért át a kereszteződésen, mivel a 1200-as merdzót vezető amőba beállt a közepére, ugyanis gondolkodni, lélegezni és mobiltelefonálni az egysejtű nem tud egyszerre.
Node, a következő zöldnél csak folyamatos dudálásomra kaptam csak utat és Hajtás Pajtás így is alig bírt megállni. A fröcsögő anyázás hatására lehúztam az  ablakot megragadtam a sisakja szíját (ilyen közel volt!!) és felhívtam a figyelmét a rá vonatkozó lámpa színére. Mielött továbbhaladtam - mögöttem már dudáltak - elengedtem a tudatlant.
Tudjátok az a szomorú, hogy a többi ember közlekedési morálja egy idő után enegemet is agresszívá tesz.
Sajnos tényleg ez a megszokott tendencia. 
Gyalogosok mehetnek zöldnél, sárgánál, pirosnál. Ha meg rádudálsz jogosan, még Ő csapkod, meg mutogat.
Egyébként az autósok sem voltam ma normálisak. Voltam Fóton, egy kis utcából akartam kikanyarodni, persze percek alatt sikerült csak. Viszont keresztforgalomban ment a "kö__ögözés, ba__dmegozás, anyázás". Pedig csak sokan voltak és lassan haladt a sor. Még a jobb oldalon ülők is agresszívak. Mutattam Páromnak, hogy nézd, ez is "kö__ögözik" mert leolvastam a szájáról, a mellette ülő már felém fordulva ordított, hogy "baj van, mi van, he?". 
Elkeseredtem egy kicsit... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #919 Dátum: 2008. Október 28. - 20:17:00 »

Ma a Fény utcában várakoztam a lámpánál, másodikként. Elöttem egy Taxi. A gyalogosok tömött sorokban keltek át a zebrán, zöld jelzésre. Amikor a lámpa zöldre váltott a taxit követve indultam - volna. Ugyanis a gyalogosok a PIROS jelzés ellenére továbbra is nekivágtak a zebrának. Türelmes voltam, mivel a láttam, hogy a taxi nem fért át a kereszteződésen, mivel a 1200-as merdzót vezető amőba beállt a közepére, ugyanis gondolkodni, lélegezni és mobiltelefonálni az egysejtű nem tud egyszerre.
Node, a következő zöldnél csak folyamatos dudálásomra kaptam csak utat és Hajtás Pajtás így is alig bírt megállni. A fröcsögő anyázás hatására lehúztam az  ablakot megragadtam a sisakja szíját (ilyen közel volt!!) és felhívtam a figyelmét a rá vonatkozó lámpa színére. Mielött továbbhaladtam - mögöttem már dudáltak - elengedtem a tudatlant.
Tudjátok az a szomorú, hogy a többi ember közlekedési morálja egy idő után enegemet is agresszívá tesz.
Sajnos tényleg ez a megszokott tendencia. 
Gyalogosok mehetnek zöldnél, sárgánál, pirosnál. Ha meg rádudálsz jogosan, még Ő csapkod, meg mutogat.
Egyébként az autósok sem voltam ma normálisak. Voltam Fóton, egy kis utcából akartam kikanyarodni, persze percek alatt sikerült csak. Viszont keresztforgalomban ment a "kö__ögözés, ba__dmegozás, anyázás". Pedig csak sokan voltak és lassan haladt a sor. Még a jobb oldalon ülők is agresszívak. Mutattam Páromnak, hogy nézd, ez is "kö__ögözik" mert leolvastam a szájáról, a mellette ülő már felém fordulva ordított, hogy "baj van, mi van, he?". 
Elkeseredtem egy kicsit... 
Ez ilyen nagyvárosi betegség lesz, nem csak budapesti jelenség.
Pár éve Brüsszelben autóztunk egy belga ismerőssel, a belső kerületek egyikében. A forgalom viszonylag nagy volt, de lehetett haladni. Mi a középső sávban ereszkedtünk, mellettünk a külsőben Vectra B haladt, hátulja kb. a jobb első sárvédőnk vonalában. Egyszer csak úgy döntött a "kedves" autós, hogy szeretne a helyünkön közlekedni ezért hipp-hopp ránkhúzta a vasat....Na lett nagy fékezés meg dudálás részünkről, de ezzel megsértettük "őkelmét" szerintem, mert nagyon hadonászott azzal a pisztollyal ami a kezében volt...
Nem csodálkoznék azon sem, ha ezzel a jelenséggel lassan itthon is találkoznék...
Úgyhogy lehet, hogy ezek a boldog békeidők és nosztalgiával gondolunk egyszer még a mai állapotokra...?
( A kérdés költői, persze tudom, hogy nem ... )
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #920 Dátum: 2008. Október 28. - 21:02:29 »

Én azt szeretném tudni, hogy Gidy és Stocz hogyan képes ezt kibírni?
Jopek, én haladok a korral, beszerzek egy 9mm-est.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #921 Dátum: 2008. Október 29. - 08:09:09 »

A jó Isten áldja meg azt a Rigipses szánalmat, meg a családját! Simán rámváltott sávot a rosszindulatú .... Még a dudálásra sem reagált, még jó hogy fékezés közben volt menekülési útvonalam. És még volt pofája flegmán visszadudálni. Szemét egy ember lehet az ilyen. Dehát APU tanácsára nem mentem utána, ez a szerencséje, meg nekem is. HIHETETLEN! 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #922 Dátum: 2008. Október 29. - 12:14:37 »

Úgy néha álmodozom... Mi lenne, ha egy Kraz-ban ülnénk, de hasonló dinamikával? Akkor is ránkváltanának?
Anyum egyébként a multkoriban nem zavartatta magát, merdzsós kihanemén ráhúzta a volánt, koccanás, rendőr. Mit ád az Ég, a rendőr ismerte anyut - munkaügyileg már találkoztak -, így a merdzsós Főmanager (valami banki vezéraligazgató) igencsak elcsodálkozott, hogy a helyszínelés nem az ő javára döntött, sőt még meg is büntették.
Más, másik topikról való kedves ellenségem (a Mercis hölgy) még szerdán belefutott az egyirányban a kifejezetten rá várakozó rendőrbe. Mint kiderült neki és férjurának is be van vonva jelenleg a jogsija, az övé most még további 1 évre + ha még egyszer elkapják, akkor még csüccs is lehet belőle. A körzeti megbízott most nagyon oda fog figyelni az autóikra, mert gyanúja, hogy a férj is toszik a bevont jogsira és vígan furikáz.
Ja, hogy miért vették el? Mert a nőnek rendszeresen fogalma sem volt a KRESZ-ről és egy év alatt 6 balesetet okozott. A férjnek ittas vezetésért. Egyébként "menő" vállalkozók a szomszédos faluból...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #923 Dátum: 2008. Október 29. - 12:21:25 »

Úgy néha álmodozom... Mi lenne, ha egy Kraz-ban ülnénk, de hasonló dinamikával? Akkor is ránkváltanának?
Anyum egyébként a multkoriban nem zavartatta magát, merdzsós kihanemén ráhúzta a volánt, koccanás, rendőr. Mit ád az Ég, a rendőr ismerte anyut - munkaügyileg már találkoztak -, így a merdzsós Főmanager (valami banki vezéraligazgató) igencsak elcsodálkozott, hogy a helyszínelés nem az ő javára döntött, sőt még meg is büntették.
Más, másik topikról való kedves ellenségem (a Mercis hölgy) még szerdán belefutott az egyirányban a kifejezetten rá várakozó rendőrbe. Mint kiderült neki és férjurának is be van vonva jelenleg a jogsija, az övé most még további 1 évre + ha még egyszer elkapják, akkor még csüccs is lehet belőle. A körzeti megbízott most nagyon oda fog figyelni az autóikra, mert gyanúja, hogy a férj is toszik a bevont jogsira és vígan furikáz.
Ja, hogy miért vették el? Mert a nőnek rendszeresen fogalma sem volt a KRESZ-ről és egy év alatt 6 balesetet okozott. A férjnek ittas vezetésért. Egyébként "menő" vállalkozók a szomszédos faluból...
Golyó általi megkönnyebbülést az IQ betyároknak!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #924 Dátum: 2008. Október 29. - 15:31:41 »

Úgy néha álmodozom... Mi lenne, ha egy Kraz-ban ülnénk, de hasonló dinamikával? Akkor is ránkváltanának?
Anyum egyébként a multkoriban nem zavartatta magát, merdzsós kihanemén ráhúzta a volánt, koccanás, rendőr. Mit ád az Ég, a rendőr ismerte anyut - munkaügyileg már találkoztak -, így a merdzsós Főmanager (valami banki vezéraligazgató) igencsak elcsodálkozott, hogy a helyszínelés nem az ő javára döntött, sőt még meg is büntették.
Más, másik topikról való kedves ellenségem (a Mercis hölgy) még szerdán belefutott az egyirányban a kifejezetten rá várakozó rendőrbe. Mint kiderült neki és férjurának is be van vonva jelenleg a jogsija, az övé most még további 1 évre + ha még egyszer elkapják, akkor még csüccs is lehet belőle. A körzeti megbízott most nagyon oda fog figyelni az autóikra, mert gyanúja, hogy a férj is toszik a bevont jogsira és vígan furikáz.
Ja, hogy miért vették el? Mert a nőnek rendszeresen fogalma sem volt a KRESZ-ről és egy év alatt 6 balesetet okozott. A férjnek ittas vezetésért. Egyébként "menő" vállalkozók a szomszédos faluból...
ű

Kíváncsi voltam az egyirányú "hölgy" történetének a végére, reménykedtem egy ilyen befejezésben. MEGABRUTLOL
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #925 Dátum: 2008. Október 29. - 16:17:17 »

Ma a Fény utcában várakoztam a lámpánál, másodikként. Elöttem egy Taxi. A gyalogosok tömött sorokban keltek át a zebrán, zöld jelzésre. Amikor a lámpa zöldre váltott a taxit követve indultam - volna. Ugyanis a gyalogosok a PIROS jelzés ellenére továbbra is nekivágtak a zebrának. Türelmes voltam, mivel a láttam, hogy a taxi nem fért át a kereszteződésen, mivel a 1200-as merdzót vezető amőba beállt a közepére, ugyanis gondolkodni, lélegezni és mobiltelefonálni az egysejtű nem tud egyszerre.
Node, a következő zöldnél csak folyamatos dudálásomra kaptam csak utat és Hajtás Pajtás így is alig bírt megállni. A fröcsögő anyázás hatására lehúztam az  ablakot megragadtam a sisakja szíját (ilyen közel volt!!) és felhívtam a figyelmét a rá vonatkozó lámpa színére. Mielött továbbhaladtam - mögöttem már dudáltak - elengedtem a tudatlant.
Tudjátok az a szomorú, hogy a többi ember közlekedési morálja egy idő után enegemet is agresszívá tesz.
Sajnos tényleg ez a megszokott tendencia. 
Gyalogosok mehetnek zöldnél, sárgánál, pirosnál. Ha meg rádudálsz jogosan, még Ő csapkod, meg mutogat.
Egyébként az autósok sem voltam ma normálisak. Voltam Fóton, egy kis utcából akartam kikanyarodni, persze percek alatt sikerült csak. Viszont keresztforgalomban ment a "kö__ögözés, ba__dmegozás, anyázás". Pedig csak sokan voltak és lassan haladt a sor. Még a jobb oldalon ülők is agresszívak. Mutattam Páromnak, hogy nézd, ez is "kö__ögözik" mert leolvastam a szájáról, a mellette ülő már felém fordulva ordított, hogy "baj van, mi van, he?". 
Elkeseredtem egy kicsit... 
Ez ilyen nagyvárosi betegség lesz, nem csak budapesti jelenség.
Pár éve Brüsszelben autóztunk egy belga ismerőssel, a belső kerületek egyikében. A forgalom viszonylag nagy volt, de lehetett haladni. Mi a középső sávban ereszkedtünk, mellettünk a külsőben Vectra B haladt, hátulja kb. a jobb első sárvédőnk vonalában. Egyszer csak úgy döntött a "kedves" autós, hogy szeretne a helyünkön közlekedni ezért hipp-hopp ránkhúzta a vasat....Na lett nagy fékezés meg dudálás részünkről, de ezzel megsértettük "őkelmét" szerintem, mert nagyon hadonászott azzal a pisztollyal ami a kezében volt...
Nem csodálkoznék azon sem, ha ezzel a jelenséggel lassan itthon is találkoznék...
Úgyhogy lehet, hogy ezek a boldog békeidők és nosztalgiával gondolunk egyszer még a mai állapotokra...?
( A kérdés költői, persze tudom, hogy nem ... )
Ez a pisztolyos dolog előfordult már itthon is.
Mondjuk ezt nem láttam, csak hallottam - szerencsére.
De miután az én fejemhez is nyomtak már ilyen tárgyat, hiszékeny vagyok.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #926 Dátum: 2008. Október 29. - 16:48:00 »

Stocz, sajnos nálatok ez foglalkozási ártalom. 
Én egyébként nem röhögtem a Mercis csaj sztori végén. És a rendőrök sem, mert hiába vonják be a jogsit, a delikvens tovább vezet. Ergo: nincs tekintélyük, akkor meg minek intézkedjen? Itt vörösváron kiáll az út mellé szolgálata lejárta után, hogy az isklások baj nélkül mehessenek át a zebrán, de mintha ott sem lenne!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #927 Dátum: 2008. Október 29. - 18:28:10 »

Ez ma előttem történt 20mp-el és 250 méterrel! 
Még füstöltek a járművek és kezdtek kiszállni a sofőrök, utasok...

http://index.hu/politika/bulvar/bulvarhirek/367723/?main&rnd=630
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #928 Dátum: 2008. Október 29. - 22:00:35 »

Ez ma előttem történt 20mp-el és 250 méterrel! 
Még füstöltek a járművek és kezdtek kiszállni a sofőrök, utasok...

http://index.hu/politika/bulvar/bulvarhirek/367723/?main&rnd=630
Ahogy elnézem pár milla elmorzsolódott!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #929 Dátum: 2008. Október 30. - 13:47:59 »

Ide tart a közlekedési morál?

http://www.youtube.com/watch?v=5WU8hilbN9Y&feature=related
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!