Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 18:15:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283253 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #765 Dátum: 2008. Július 19. - 17:01:21 »

Sőt, hogy kerülje az inzultust, le is húzódott, és csak azért szállt ki, hogy elmagyarázza, hogy miért tette ezt. Kacsint Vigyorog
Történt ilyen kiszállós dolog is? Én mindenről lemaradtam?
 
Szegény Weres mindenről lemaradtál. Csak két kiszállás volt, külön- külön, Kripic, és LadLac magyarázta el a dolgot, hogy a leállósáv mire is való. Kacsint Vigyorog Én még mindig indexelek, amikor elő van írva, vagy nem tudok róla, és közben eltörölték ezt a pontot? Kacsint  Nagyon cikis vagyok? He Kacsint Vigyorog
Na csak az inexelésről:
Tegnap a 24-es busz úgy indult el, hogy se index, se tükörbenézés. Mivel megállóbol indult ki /öböl nem volt/, Én meg kikerülni szerettem volna, igen érdekesen nézett ki a szitu. Közben meg így már szemből is jött a kocsi. Igy erős fék, majd megállás. Ekkor nézett a busz a tükörbe és azt sem tudta mit tegyen hirtelen. Én legszívesebben a kövi megállóban elmeséltem volna neki, hogy a tükör mire való, de neveltetésem ezt nem engedte most meg. Igy betudtam egy "Bunkó soför"-nek az egész történetet.
Gida bezzeg sosem csinált ilyet, pedig mentem vele 1-2 kanyart már...  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #766 Dátum: 2008. Július 19. - 17:12:46 »

Ma 1 szöke próbált meg letúrni az útról sávváltás címén amit satufékkel és kürtöléssel kerültem el.Naná,hogy utána mentem, de rövid menekülése egy piros lámpába fulladt ahol finoman elmagyaráztam neki a problémámat majd mégfinomabban rácsaptam az ajtót.Kb 500m múlva 1 másik autóval eljátszotta ugyanezt.Gondolom az autó tükrét is csak sminkelésre használja a napszemüveg pedig korlátozza az oldalra tekintésben.Bár nem tennék ilyet főleg nem hölggyel de szívesen bepancsoltam volna 1-et annyira felhúzott. He He He
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #767 Dátum: 2008. Július 19. - 17:13:25 »

Sok buszsofőr félreértelmezi az elindulás elősegítését! Index, tükörbenézés nélkül csak gáz... még akkor is, ha már mellette vagyok és lehetőségem sem lenne elengedni, mert satufékkel is lekerülném az orrát a busznak. Volt már egy-két afférom ilyenből...
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #768 Dátum: 2008. Július 19. - 17:18:42 »

Ma 1 szöke próbált meg letúrni az útról sávváltás címén amit satufékkel és kürtöléssel kerültem el.Naná,hogy utána mentem, de rövid menekülése egy piros lámpába fulladt ahol finoman elmagyaráztam neki a problémámat majd mégfinomabban rácsaptam az ajtót.Kb 500m múlva 1 másik autóval eljátszotta ugyanezt.Gondolom az autó tükrét is csak sminkelésre használja a napszemüveg pedig korlátozza az oldalra tekintésben.Bár nem tennék ilyet főleg nem hölggyel de szívesen bepancsoltam volna 1-et annyira felhúzott. He He He
Kollégám egyszer egy ilyen szituban kérdőre vonta a sofőrt, mire az közölte vele: "Igy jártál".
Erre Ő, mivel motorral /robogo/ volt kikapta a kocsiból a kulcsot és elszáguldott vele. Majd jóval odébb eldobta a kocsikulcsot ilyen kiáltással: "Te meg így"!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #769 Dátum: 2008. Július 19. - 17:56:57 »

Ez nagyon pazar ötleeeeeeeet!!!!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #770 Dátum: 2008. Július 19. - 19:06:14 »

Tanulságos történet!

"Szombaton délután egy kölcsönautóval indultam Sopronba a Volt fesztiválra keresztfiammal. A Dobozi úti lámpás kereszteződésből
kanyarodtam rá a főútra a Bazilika felé, miközben jobbra nézve láttam, hogy pár autó érkezik Visegrád felől, szerintem gyorsabban a megengedettnél,
de ezt egyrészt nem tudom, másrészt meg ne legyünk kicsinyesek. A mögém beérkező „kollegának” le kellett vennie a lábát a gázról, de egy városban normális sofőrrel ez elég gyakran előfordul. A WV Polós úrnak valószínűleg még valahol menet közben elgurult a gyógyszere, mert amit ezután művelt, szerintem bárkinél kiverné a biztosítékot. Előbb kielőzött, majd az autóban ülő két kislány és az asszony között elegánsan beintett, amit, valljunk be férfiasan, én viszonoztam is, de azért ügyeltem arra, hogy a két kiskorú lelkét apu után ne terheljem agyon. Ezzel még nem is lett volna baj, de a Sötétkapuhoz érve az Polós úrvezető olyannyira felhergelte magát valamin, - tán az asszony próbálta nyugtatni - hogy záróvonal ide, vagy oda, beletaposott a fékbe, elegánsan rükvercbe helyezte a sebváltót, majd se szó, se beszéd, vonóhoroggal felszerelt kocsijával lendületből beletolatott szerencsétlen kölcsön autómba. Ezek után mint aki jól végezte dolgát, beintett még begyszer egy izmosat, és angolosan magamra hagyott."

Forrás. HÍDLAP
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #771 Dátum: 2008. Július 19. - 19:34:24 »

Tanulságos történet!

"Szombaton délután egy kölcsönautóval indultam Sopronba a Volt fesztiválra keresztfiammal. A Dobozi úti lámpás kereszteződésből
kanyarodtam rá a főútra a Bazilika felé, miközben jobbra nézve láttam, hogy pár autó érkezik Visegrád felől, szerintem gyorsabban a megengedettnél,
de ezt egyrészt nem tudom, másrészt meg ne legyünk kicsinyesek. A mögém beérkező „kollegának” le kellett vennie a lábát a gázról, de egy városban normális sofőrrel ez elég gyakran előfordul. A WV Polós úrnak valószínűleg még valahol menet közben elgurult a gyógyszere, mert amit ezután művelt, szerintem bárkinél kiverné a biztosítékot. Előbb kielőzött, majd az autóban ülő két kislány és az asszony között elegánsan beintett, amit, valljunk be férfiasan, én viszonoztam is, de azért ügyeltem arra, hogy a két kiskorú lelkét apu után ne terheljem agyon. Ezzel még nem is lett volna baj, de a Sötétkapuhoz érve az Polós úrvezető olyannyira felhergelte magát valamin, - tán az asszony próbálta nyugtatni - hogy záróvonal ide, vagy oda, beletaposott a fékbe, elegánsan rükvercbe helyezte a sebváltót, majd se szó, se beszéd, vonóhoroggal felszerelt kocsijával lendületből beletolatott szerencsétlen kölcsön autómba. Ezek után mint aki jól végezte dolgát, beintett még begyszer egy izmosat, és angolosan magamra hagyott."

Forrás. HÍDLAP
 
Adatai? Tanú? Meg lehetne nagyon szívatni, ha volna. Megérdemelné!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #772 Dátum: 2008. Július 19. - 20:24:23 »

Tanulságos történet!

"Szombaton délután egy kölcsönautóval indultam Sopronba a Volt fesztiválra keresztfiammal. A Dobozi úti lámpás kereszteződésből
kanyarodtam rá a főútra a Bazilika felé, miközben jobbra nézve láttam, hogy pár autó érkezik Visegrád felől, szerintem gyorsabban a megengedettnél,
de ezt egyrészt nem tudom, másrészt meg ne legyünk kicsinyesek. A mögém beérkező „kollegának” le kellett vennie a lábát a gázról, de egy városban normális sofőrrel ez elég gyakran előfordul. A WV Polós úrnak valószínűleg még valahol menet közben elgurult a gyógyszere, mert amit ezután művelt, szerintem bárkinél kiverné a biztosítékot. Előbb kielőzött, majd az autóban ülő két kislány és az asszony között elegánsan beintett, amit, valljunk be férfiasan, én viszonoztam is, de azért ügyeltem arra, hogy a két kiskorú lelkét apu után ne terheljem agyon. Ezzel még nem is lett volna baj, de a Sötétkapuhoz érve az Polós úrvezető olyannyira felhergelte magát valamin, - tán az asszony próbálta nyugtatni - hogy záróvonal ide, vagy oda, beletaposott a fékbe, elegánsan rükvercbe helyezte a sebváltót, majd se szó, se beszéd, vonóhoroggal felszerelt kocsijával lendületből beletolatott szerencsétlen kölcsön autómba. Ezek után mint aki jól végezte dolgát, beintett még begyszer egy izmosat, és angolosan magamra hagyott."

Forrás. HÍDLAP
 
Adatai? Tanú? Meg lehetne nagyon szívatni, ha volna. Megérdemelné!
Feljelentés lett a vége cserbenhagyás miatt.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #773 Dátum: 2008. Július 28. - 18:53:27 »

Ma hajnalban értem haza egy kb 2100 km-es túráról Ausztrián és Németországon keresztbe-kasul. Igazából nem volt semmilyen szégyenteljes dolog a három nap alatt. Csak kisebb dolgok, mint például az osztrákok nem használnak indexek, meg a németek nem használnak lámpát még hajnalban vagy szürköletkor sem. Viszont a sógorék hazsnálják a tompítottak és a nagytestvéreik folyamatosan indexelnek és ha 200-al is megy az autópályán, akkor is kiindexel a legkülső sávba (3-3 sáv) és pár másodperc múlva visszaindexel a belsőbe. Sehol egy dudálás vagy üvöltözés vagy mutogatás. Jó volt egy kicsit európában járni és a vérnyomásom sem ment fel egyszer sem, sőt a 12-ik búzasör után igencsak lent volt. Kívánom minden magyarnak, hogy látogasson sűrűbben nyugatra, mert hasznos lehet. A rend őrei is hihetetlenül kultúráltak és segítőkészek. A porsés nénik meg tudnak mosolyogni, ha veszed őket kamerával, bár először megdöbbennek, ha rájuk mosolyogsz és melléjük állsz 190-nel. Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #774 Dátum: 2008. Július 29. - 19:58:02 »

Hát a nyugati kiruccanásom után ma ért két érdekes dolog, amitől elszoktam. Az első, hogy a sznob passatos, öltönyös tahó rámvált sávot és az sem zavarta, hogy folyamatosan nyomom a dudát miközben fékezek. Végül megállás lett belőle, de még rám sem hederített, nemhogy bocs vagy valami. De később sem akart kommunikálni, pedig megkérdeztem volna, hogy ő melyik ország királya, hogy mindent megtehet. A másik, meg anyánk a kanyarodó főútvonalon átjött a sávomba szembe, mert telefonálás közben nem vette észre, hogy vele szemben jövök a sávomban. Ennek ABS teszt lett a vége. Mire hazaértem frankón rosszullettem a sok keleteurópaitól! 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #775 Dátum: 2008. Július 29. - 20:24:17 »

Weres! A legközelebb ne nyugatra menj, hanem inkább kelet felé, és akkor, ha hazajössz, nem kell átálnod, ami mint láthatjuk, komoly megpróbáltatásokkal jár. Kacsint Egy ideig arra hivatkoztunk, hogy nyugaton már megszokták a motorizációt, azért normális náluk a közlekedés. Azóta nálunk több az autó, mint volt régen a nyugaton, és láss csodát, nem tanultunk meg azóta sem kulturáltan közlekedni. Ön, és közveszélyes örültek tömkelege van nap, mint nap az utakon. Hiába zéro tolerancia, meg akciók, továbbra is életveszélyes a közlekedés, sajnos szó szerint. Maradj itthon, maradj edzésben! Kacsint Vigyorog (privi ment!)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #776 Dátum: 2008. Július 30. - 15:59:39 »

Hát a nyugati kiruccanásom után ma ért két érdekes dolog, amitől elszoktam. Az első, hogy a sznob passatos, öltönyös tahó rámvált sávot és az sem zavarta, hogy folyamatosan nyomom a dudát miközben fékezek. Végül megállás lett belőle, de még rám sem hederített, nemhogy bocs vagy valami. De később sem akart kommunikálni, pedig megkérdeztem volna, hogy ő melyik ország királya, hogy mindent megtehet. A másik, meg anyánk a kanyarodó főútvonalon átjött a sávomba szembe, mert telefonálás közben nem vette észre, hogy vele szemben jövök a sávomban. Ennek ABS teszt lett a vége. Mire hazaértem frankón rosszullettem a sok keleteurópaitól! 
Itthon csak helyrajzi szám szerint Európa van, közlekedésügyileg keményen Ázsiai a hangulat. Mint a sivatagban, a vad hordák... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #777 Dátum: 2008. Július 30. - 17:40:48 »

Ma a munkahelyem előtt a parkoló bejáratában állt egy biciklista 2 nővel. Etnikumára nem térnék ki...  Egy kislány próbált kikanyarodni az útra, de a tahójától nem tudott. Szólt neki, hogy ne haragudjon, de szeretne kimenni... Hát lehet szegény még most is sír, mert amit kapott attól a bunkótól, még nekem és a kollégáimnak is sok volt...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #778 Dátum: 2008. Július 30. - 17:50:53 »

Kérem az urakat, -hogy felindultságtól függetlenül- ebben a topicban is tartsuk be a kultúrált szóhasználatot!
Köszönöm  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #779 Dátum: 2008. Július 30. - 18:03:22 »

Kérem az urakat, -hogy felindultságtól függetlenül- ebben a topicban is tartsuk be a kultúrált szóhasználatot!
Köszönöm  Kacsint
Ha ez kultúrálatlan volt, akkor legközelebb lerajzolom Kacsint
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!