Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 20:28:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283348 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #720 Dátum: 2008. Június 26. - 18:39:32 »

Ma délelőtt hazafelé az M3-on Budapesthez közel a sávelterelésnél mértek a rendőrbácsik. Mivel kanyarban kellett lassítani, gondoltam motorfékezek, mert nem volt senki a közelben, csak a belsőben két száguldozó 160-170 körül. Viszont én csak a 60-as táblánál vettem észre a mérőket, mert igen jól elbújtak a csíkos táblák közé, meg egyébként is sütött a nap ezerrel. Sajnos így is gyorsabban haladtam a táblákon szereplő értékeknél, de ugye voltak mások is akik gyorsabbak voltak nálam. Remélem csak a belső sávot mérték, hisz pont akkor ért utól engem az audis! Hogyan működik ez pontosan? Egyszerre ugye csak egy autót tudnak bemérni?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #721 Dátum: 2008. Június 27. - 16:34:03 »

Ma délelőtt hazafelé az M3-on Budapesthez közel a sávelterelésnél mértek a rendőrbácsik. Mivel kanyarban kellett lassítani, gondoltam motorfékezek, mert nem volt senki a közelben, csak a belsőben két száguldozó 160-170 körül. Viszont én csak a 60-as táblánál vettem észre a mérőket, mert igen jól elbújtak a csíkos táblák közé, meg egyébként is sütött a nap ezerrel. Sajnos így is gyorsabban haladtam a táblákon szereplő értékeknél, de ugye voltak mások is akik gyorsabbak voltak nálam. Remélem csak a belső sávot mérték, hisz pont akkor ért utól engem az audis! Hogyan működik ez pontosan? Egyszerre ugye csak egy autót tudnak bemérni?
Némelyik radar akár 3 sávot is tud mérni egyszerre!
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #722 Dátum: 2008. Június 27. - 19:01:27 »

Az komoly.Ezt Én sem tudtam.Egyszerre többet. He.hmmmm.Vigyázni kell. Kacsint
Naplózva

Zsuzsanna
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #723 Dátum: 2008. Június 29. - 14:01:40 »

Mai adalék: BMW: elől rendszám helyett, mert ő különb, mint a többi autós, ilyen tábla: Judit és Csaba. Világos, ő törvények feletti! Más, rosszabb: ma hajnalban Citroen Xsara hátúlról eltalált egy FIAT-ot, majd mintegy 70 (!) méterrel odébb a kórház falán megállt, miközben átment a villamos megálló járdaszigetén, magával vive a táblát, a FIAT meg összeroppanva kb 50 (!) méterrel odébb jelentősen megrövidülve, összeroppanva a járdára csapódva. Mentők dolgoztak rendesen, majd a rendőrök is, mert elterelték a Hungária kőrút forgalmát a helyszínelés végett, no meg a sok roncstöredék miatt is. Majd megtudakolom, hogy mi is történt, de vagy diszkózás utáni akció volt, vagy verseny, a lényeg az emberi őrültség. Sajnos mi is ki vagyunk téve az ilyen potenciális gyilkosok ámokfutásának. Vigyázzatok nagyon, nemcsak tőlünk függ a túlélés, de legalább mi ne keressük a bajt! Talán a Lánglovagoknál felteszik a képeket?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #724 Dátum: 2008. Június 29. - 17:31:22 »

Tegnap a 21es úton motorosok előztek Hatvan felé.Tudni kell róla,hogy iszonyú állapotban van az út,toldozva-foltozva van és csupa hepe meg hupa.95-el mentem,mikor az autó sort,hát gyakorlatilag nem előzték,hanem kerülgették.Az utolsó szerintem olyan 120-al ment el mellettem a tré úttesten,majd előttem kiemelte 1 kerékre,közben sebességet váltott!!NÓÓÓRMÁLIS?!
Volt 2 utasom +hangszerek.Bele se merek gondolni,mi lett volna,ha elbénázza...
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #725 Dátum: 2008. Június 29. - 18:19:26 »

Nekem sokkal fiomabb volt mintegy 2órával ezelött. Pécs belterület 40tábla 500méteren belül 3 gyalogos átkelő miatt. Utána lámpák balra külön sáv. Macsó gyerek optikai tuningos Opellel 2méteren belüli követési távolsággal a fenekemben. A bal oldalsó visszapillantóban látom az opel emblémát, tehát 'kicsit' kilóg a sorból. Várom, hogy 40-s tempómnál megelőzzön Balra sáv besorolás a lámpánál direkt korán a felfestést követve indexelve váltok sávot, de ő már ott van és mutogat, hogy miért vágok be elé... kicsit megrovom magam gondolatba, hogy nem vagyok elég figyelmes
EKKOR a macsó kölök ki jobbra az egyenes írányú sávba, jelentőséggel végigmérve engem beáll a lámpához! Akkor meg mit keresett a balra sávban??!!
Az oldalán ....Taxi... (és ezt nem általánosítás miatt írtam ide), hanem mert neki kéne több IQval erendelkezni, hiszen hivatásos....talán....vagy még, de nem sokáig.....
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #726 Dátum: 2008. Június 29. - 18:30:38 »

Kollégám mesélte a sztoriját. Piros lámpa, villamos járdasziget, de szűkül. BMW-s tini, jobb ablak le, átszól a buszoshoz emigyen, kulturáltan, béemwés módon: "köcsög", busz áll, én megyek! Közben rágózik veszettül. Lámpa vált, busz rögtön kilő, BMW felakad a járdaszigeten, kereke törik. Nos, hát a tanulság: talán meg kéne kérdezni anyukát, hogy kell szívességet kérni, ha már annyira nem ér rá, hogy megvárja míg elhagyják a járdaszigetet, ami ugyebár rövidebb, mint pl a szentendrei, vagy a Margit. Lehet, hogy a megszólítás túl bizalmas volt? Vajon tanul belőle? He Azóta gondolom már piros- sárgára kilő, mert okosodott. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #727 Dátum: 2008. Június 29. - 18:59:52 »

Nekem erről az jutott eszembe, mikor kb 12 éve nyíl egyenes szakaszon, az ónos esőtől jégpáncéllá vált úton kollégámmal megálltunk, mert katonák segítettek ki az árokból egy kocsit. Aztán csak arra eszméltünk, hogy hátulról belékcsúszott egy 18 éves gyerek a mama Fiestájával. Félreálltunk. Kollégám látva a fiatal srácot, egyből azzal kezdte, hogy nincs semmi baj, megtörténik az ilyesmi. Hozzá teszem, Fiestán egy karc sem, a Fiat 127-nek meg begyűrödött a hátulja. Mindjárt monduk, hogy akkor papírozzunk. Ő inkább fizet. Oké, akkor felírjuk az adatait, és fizeti a javítást. Ő erre közölte, hogy ad 5000 Ft-ot!!! Monduk, hogy az nem lesz elég, viszont ha nem tudunk megegyezni, akkor rendőrt hívunk. Na erre ő bepattant a kocsiba és "elviharzott". Érdekes volt látni, ahogy az összefüggő jégen nyomott egy padlógáz  Mosolyog Mire eltudott menni a kocsink mellett, addíg én lazán elővettem a papírt, tollat, és felírtam a rendszámát  Vigyorog Volt fél laktanya tanunk, plusz a helyszínre érkező rendőrök fel is vették az adatait. Eredmény: cserbenhagyás, 50E-t fizetett a biztosítójuk, srácot megbüntették...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #728 Dátum: 2008. Június 30. - 07:18:36 »

Nekem sokkal fiomabb volt mintegy 2órával ezelött. Pécs belterület 40tábla 500méteren belül 3 gyalogos átkelő miatt. Utána lámpák balra külön sáv. Macsó gyerek optikai tuningos Opellel 2méteren belüli követési távolsággal a fenekemben. A bal oldalsó visszapillantóban látom az opel emblémát, tehát 'kicsit' kilóg a sorból. Várom, hogy 40-s tempómnál megelőzzön Balra sáv besorolás a lámpánál direkt korán a felfestést követve indexelve váltok sávot, de ő már ott van és mutogat, hogy miért vágok be elé... kicsit megrovom magam gondolatba, hogy nem vagyok elég figyelmes
EKKOR a macsó kölök ki jobbra az egyenes írányú sávba, jelentőséggel végigmérve engem beáll a lámpához! Akkor meg mit keresett a balra sávban??!!
Az oldalán ....Taxi... (és ezt nem általánosítás miatt írtam ide), hanem mert neki kéne több IQval erendelkezni, hiszen hivatásos....talán....vagy még, de nem sokáig.....

Némelyik taxis /tisztelet a kívételnek/ a szabadjelzővel együtt az eszét is kiteszi a kocsitetőre. Bennt meg csak a nagy arc marad...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #729 Dátum: 2008. Június 30. - 08:48:17 »

Nekem sokkal fiomabb volt mintegy 2órával ezelött. Pécs belterület 40tábla 500méteren belül 3 gyalogos átkelő miatt. Utána lámpák balra külön sáv. Macsó gyerek optikai tuningos Opellel 2méteren belüli követési távolsággal a fenekemben. A bal oldalsó visszapillantóban látom az opel emblémát, tehát 'kicsit' kilóg a sorból. Várom, hogy 40-s tempómnál megelőzzön Balra sáv besorolás a lámpánál direkt korán a felfestést követve indexelve váltok sávot, de ő már ott van és mutogat, hogy miért vágok be elé... kicsit megrovom magam gondolatba, hogy nem vagyok elég figyelmes
EKKOR a macsó kölök ki jobbra az egyenes írányú sávba, jelentőséggel végigmérve engem beáll a lámpához! Akkor meg mit keresett a balra sávban??!!
Az oldalán ....Taxi... (és ezt nem általánosítás miatt írtam ide), hanem mert neki kéne több IQval erendelkezni, hiszen hivatásos....talán....vagy még, de nem sokáig.....

Némelyik taxis /tisztelet a kívételnek/ a szabadjelzővel együtt az eszét is kiteszi a kocsitetőre. Bennt meg csak a nagy arc marad...
Ja, ezt én is tanusíthatom. A múltkor majdnem kiszálltam, mert igen nagy volt az arca a csávónak az új passatban. Hihetetlen, hogy ilyen suttyókat hogy engedhetnek hivatásoskodni!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #730 Dátum: 2008. Június 30. - 12:40:42 »

Kollégám mesélte a sztoriját. ....
Nekem erről az jutott eszembe, mikor kb 12 éve ...
Vizuális tipus vagyok, 3szor olvasom őket, nagyon jókat röhögök magamban Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #731 Dátum: 2008. Július 04. - 19:12:54 »

Ma egy olyan dolog történt meg velem, ami még eddigi vezetői pályafutásom alatt nem esett meg velem. Közlekedek nagy vígan Szombathelyen a Pelikán szálló előtt... Sávomban parkol egy kocsi, kikerülöm, közben látom, hogy a tőlem 50 méterre lévő zebrán megy át egy nő... Elveszem a lábam a gázról, hogy míg átér, ne kelljen fékeznem sem. Amúgy 40-el mentem.
Látom ám, hogy a nő menetközben kalimpál, és magyaráz valamit, majd megáll a felezővonalon, ott mutogat és kiabál.... Nézek, hogy na most akkor mi van, mit akar  He Lassan oda érek...ő közben már az én sávomban áll és üvölt. Félig letekert ablaknál annyit hallottam: "...A K***A ANYÁD..." Itt vettem észre, hogy talán nem teljesen beszámítható, illetve az sem biztos, hogy józan. Úgy hogy erre röhögve csak annyit tudtam válaszolni, hogy: "Te hülye vagy, b**d meg" Na persze ettől még idegesebb lett, főleg, hogy látta, röhögök 1000L  Vigyorog   Szemből jövő autós is csak lesi, néz rám kérdőn, én meg mutatom neki, hogy dilis Vigyorog
Erre tova haladtunk mindketten. A women meg valszeg még mindíg ott csápol Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #732 Dátum: 2008. Július 04. - 19:28:53 »

A fogyatékosokra különösen kell figyelni! Előírja a KRESZ, hogy aki láthatóan nem képes jó döntést hozni, vagy mozgásában korlátozott, gyerek, stb, akkor fokozatos óvatossággal kell vezetni, hogy a normálistól eltérő viselkedésből adódóan se következzék be baleset! Ebbe beletartozik az öregség, sőt még a részegség is! Nagyon kell vigyázni, mert utólag nehéz bizonyítani, hogy mindent megtettünk-e a baleset elkerülése végett. (Elég egy tanú, aki állítja, hogy az illető ott gomolygott már percek óta, és látszott, hogy viselkedése elüt a normálistól)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #733 Dátum: 2008. Július 04. - 19:33:07 »

Borzasztó!Mik vannak.Hát sajna,egyre több az őrült.meg kell tanulnunk velük együtt élni.Vigyáznunk rájuk,mert Ők,már nem tudnak magukra.Pusi
Naplózva

Zsuzsanna
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #734 Dátum: 2008. Július 04. - 19:49:34 »

Én a zebra előtt megálltam.... Muszáj volt, mert a röhögéstől, úgy sem tudtam volna vezetni Mosolyog Amúgy az idiótákról annyit, hogy az ominózus Shell kútról, ahol 2 hete majdnem frontálisan ütköztem, egy a kútról kikanyarodó egysejtű miatt....most egy Suzuki jött ki, és 50-el poroszkált tovább (fő út, 90km/h) Én követési távolságot bőven betartva poroszkáltam mögötte. Körforgalomba beérve csikorgó kerekekkel kihajtott egy Toyota elé... én még 4 kocsival mögötte folytattam utam, mint kiderűlt pont arra, amerre ő is ment. A forgalom miatt utolértem.
Én közlekedtem mögötte, mint ahogy máskor is szoktam....Most nem tudom, hogy ő ezt hogy vette versenyzési szándéknak, de látszott a vezetésén, hogy valami változott (megbolondult Mosolyog ) Az elkerülő út 4 sávos hídjára olyan tempóban ment fel, hogy a dobbantó átrakta a belső sávba... Apám meg is jegyezte, hogy ez normális e. Látszott rajta, hogy le akar rázni. A következő 2 sávos körforgalomban egy kamion alá akart begyűrődni, de megúszta... Tuti front van
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!