Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 10:37:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283854 alkalommal)
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #540 Dátum: 2008. április 12. - 22:20:29 »

Ma utasként az M3-on sikerült még jobban megtapasztalni a közlekedési morálunkat! 

Én utasként rosszabul tűröm és joban elfáradok.Nem szeretem!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #541 Dátum: 2008. április 13. - 01:39:06 »

Ma utasként az M3-on sikerült még jobban megtapasztalni a közlekedési morálunkat! 

Én utasként rosszabul tűröm és joban elfáradok.Nem szeretem!
Nem szeretnek utasként engem se állíndóan bele pofázok dudálj rá előzd meg stb Vigyorog
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #542 Dátum: 2008. április 13. - 08:01:21 »

Ma utasként az M3-on sikerült még jobban megtapasztalni a közlekedési morálunkat! 

Én utasként rosszabul tűröm és joban elfáradok.Nem szeretem!
Nem szeretnek utasként engem se állíndóan bele pofázok dudálj rá előzd meg stb Vigyorog

Na pont az ilyenek akadtam ki. Ha valaki betartja a szabályokat, miért kell ledudálni, mutogatni, no meg szerintem még a legközelebbi hozzátartozóink is csuklottak! 
Naplózva
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #543 Dátum: 2008. április 13. - 12:14:18 »

Ma utasként az M3-on sikerült még jobban megtapasztalni a közlekedési morálunkat! 

Én utasként rosszabul tűröm és joban elfáradok.Nem szeretem!
Nem szeretnek utasként engem se állíndóan bele pofázok dudálj rá előzd meg stb Vigyorog

Na pont az ilyenek akadtam ki. Ha valaki betartja a szabályokat, miért kell ledudálni, mutogatni, no meg szerintem még a legközelebbi hozzátartozóink is csuklottak! 
Azt ki mondta hogy betartotta a szabályokat,pl fő úton ne 60-70 guruljon hanem tarcsa be a 90-et nem gondolod??
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #544 Dátum: 2008. április 13. - 15:46:04 »

Ma utasként az M3-on sikerült még jobban megtapasztalni a közlekedési morálunkat! 

Én utasként rosszabul tűröm és joban elfáradok.Nem szeretem!
Nem szeretnek utasként engem se állíndóan bele pofázok dudálj rá előzd meg stb Vigyorog

Na pont az ilyenek akadtam ki. Ha valaki betartja a szabályokat, miért kell ledudálni, mutogatni, no meg szerintem még a legközelebbi hozzátartozóink is csuklottak! 
Azt ki mondta hogy betartotta a szabályokat,pl fő úton ne 60-70 guruljon hanem tarcsa be a 90-et nem gondolod??
Na azért ne egyszerűsítsük le a dolgokat. 
A 90 a maximális megengedett sebesség, nem a minimális! 
Ha valaki nem akkor spíler, hogy minden manővert megoldjon 90-el, akkor igenis mehet lassabban is. Azért még nem kell cikizni! Senki sem született jogsival, rutinnal, stb...   
Ha a "menők"  meg utolérik, elözzék le nyugodtan, persze ha tudják biztonságosan, minden mutogatás, patkánykodás nélkül!
Nagyon utálom amikor valaki szétgizdulja magát, mert már marha rutinosnak érzi magát! Ilyenek végzik a fákon!
Minek rohanni? Szép napsütés, tavasz! Élvezzük, hogy vége a télnek.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #545 Dátum: 2008. április 13. - 15:54:42 »

Még egy dolog amitől kimegy a bizti nálam: Gyalogosok tanítják az autósokat a Kresz-re!

A héten kétszer is láttam, hogy a csipás-kismacskák vergődnek át az úton. Persze piros a lámpa nekik, az autós meg indulna el, persze nem tud a vonuló csorda miatt, majd kapott az arcába középső ujjakat felfelé.

A másik eset, amikor megy a kocsisor, a gyalogos LIBA odaér a zebrához és már mutogat is, meg ordíbál hogy: ZEBRA. Szinte megállnia sem kellett, máris szabad volt az útja az üres kocsiúton. De akkor minek agressziózni? Hátha valaki eltángálja? Aztán kisirhatja kopasz barátja vállán magát, mert persze akkor nincs ott hogy megvédje, csak a megszokásból gizdul...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #546 Dátum: 2008. április 13. - 16:34:09 »

Ma utasként az M3-on sikerült még jobban megtapasztalni a közlekedési morálunkat! 

Én utasként rosszabul tűröm és joban elfáradok.Nem szeretem!
Nem szeretnek utasként engem se állíndóan bele pofázok dudálj rá előzd meg stb Vigyorog

Na pont az ilyenek akadtam ki. Ha valaki betartja a szabályokat, miért kell ledudálni, mutogatni, no meg szerintem még a legközelebbi hozzátartozóink is csuklottak! 
Azt ki mondta hogy betartotta a szabályokat,pl fő úton ne 60-70 guruljon hanem tarcsa be a 90-et nem gondolod??
Na azért ne egyszerűsítsük le a dolgokat. 
A 90 a maximális megengedett sebesség, nem a minimális! 
Ha valaki nem akkor spíler, hogy minden manővert megoldjon 90-el, akkor igenis mehet lassabban is. Azért még nem kell cikizni! Senki sem született jogsival, rutinnal, stb...   
Ha a "menők"  meg utolérik, elözzék le nyugodtan, persze ha tudják biztonságosan, minden mutogatás, patkánykodás nélkül!
Nagyon utálom amikor valaki szétgizdulja magát, mert már marha rutinosnak érzi magát! Ilyenek végzik a fákon!
Minek rohanni? Szép napsütés, tavasz! Élvezzük, hogy vége a télnek.
Ezt a szöveget add be a fönökömnek is és biztosan megértő lessz,mivel napi teljesítmény van aki nem tudja tartani a 90 az maradjon buszon a lassú tempó is baleset veszélyes mivel meg kell előzni  tehát amondó vagyok pancser maradjon a tömegközlekedésnél ennyi!!!!!!!!!!!!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #547 Dátum: 2008. április 13. - 20:01:42 »

Gondolom Zotya cartárs többszörös rallibajnok ezért zavarja a hétköznapi emberek óvatossága. Én túl vagyok egymillón, ebből busszal a fele, tehát némi rutinom már van mintegy 35 év után, mégsem szaguldozom, azt meghagyom a fiatal öngyilkosoknak, és idegbetegeknek! Én mindig haza akarok érni, nem kórházba, és nem trélerrel a kocsimmal, ha tőlem függ! Persze ezt megkaphatom más felelőtlen ámokfutótól is, de legalább ne keressem magamnak a bajt! Hát ez van!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #548 Dátum: 2008. április 13. - 20:08:28 »

Gondolom Zotya cartárs többszörös rallibajnok ezért zavarja a hétköznapi emberek óvatossága. Én túl vagyok egymillón, ebből busszal a fele, tehát némi rutinom már van mintegy 35 év után, mégsem szaguldozom, azt meghagyom a fiatal öngyilkosoknak, és idegbetegeknek! Én mindig haza akarok érni, nem kórházba, és nem trélerrel a kocsimmal, ha tőlem függ! Persze ezt megkaphatom más felelőtlen ámokfutótól is, de legalább ne keressem magamnak a bajt! Hát ez van!
Én is így látom a dolgokat. Régi magyar mondás: Lassan járj, tovább érsz/élsz. Mondjuk én amúgy is türelmes vagyok (kell is a diákokhoz) és csak ritkán megyek a megengedettnél gyorsabban. Sőt 90-nel is ritkán.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #549 Dátum: 2008. április 13. - 20:24:33 »

Annó én úgy tanultam...vagy legalábbis így emlékszem, hogy közúton legnagyobb megengedett sebesség a 90km/h. Törekedjünk ezt tartani, ha a látási, és útviszonyok megengedik. Ezzel fenntartjuk a folyamatos közlekedést. Indokolatlanúl lassú haladás ugyanúgy büntethető, mint a gyorshajtás. Bár erre még nem láttam példát Mosolyog
Egyéni tapasztalat: Sokat jártam Szombathely-Budapest távon, volt hogy egy nap kétszer is. A Győr-Szombathely úton a nagy forgalom miatt a 70-80-as haladás miatt feltorlódik a kocsisor, mindenki elkezd előzni, és előbb-utóbb megvan a baj. Az már más dolog, hogy ma már olyan pocsék az út, hogy gyakorlatilag végig 70-es tábla van kint. No comment.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #550 Dátum: 2008. április 13. - 20:41:58 »

Héten kíváncsi szemlélődője voltam egy közlekedési próbálkozásnak Kacsint Előttem poroszkált egy új "mini" Skoda Fóbia Mosolyog Megálltunk az útkereszteződésben, majd kitette az indexet jobbra, hogy ő most akkor bekanyarodik az egyirányú utcába...de a forgalommal szembe. Na mondom ebből mi lesz? Mosolyog Na... neki is feltűnt, hogy minden autó orra mi felénk állt, és valami furcsa tábla is ki volt téve Mosolyog Na gondolta magában, ez így nem lesz jó, és kitette az indexet balra. Gondoltam is, okos kislány, elhúz előlem...Ahha...szépen elment egyenesen Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #551 Dátum: 2008. április 13. - 21:21:33 »

Gondolom Zotya cartárs többszörös rallibajnok ezért zavarja a hétköznapi emberek óvatossága. Én túl vagyok egymillón, ebből busszal a fele, tehát némi rutinom már van mintegy 35 év után, mégsem szaguldozom, azt meghagyom a fiatal öngyilkosoknak, és idegbetegeknek! Én mindig haza akarok érni, nem kórházba, és nem trélerrel a kocsimmal, ha tőlem függ! Persze ezt megkaphatom más felelőtlen ámokfutótól is, de legalább ne keressem magamnak a bajt! Hát ez van!
Nem ralizom de mivel nekem van 1 napi limit amit el kell érnem mind ez nem áll meg napi 2-300km alatt 2 éve folyamatosan elötte is vezettem 4 évig szállítmányozási cégnél dolgoztam országon belül,nem mondtam hogy profi vagyok de kicsit uncsi mikor a hölgyemény bele van simúlva a kormányba és abba sem biztos hogy a féket vagy a gázt nyomja.Ja és előjöttek a szezon söfőrök akik a hideg idő beálta után előszedik féltve örzött kocsijukat és próbálnak közlekedni
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #552 Dátum: 2008. április 14. - 08:03:18 »

Ma utasként az M3-on sikerült még jobban megtapasztalni a közlekedési morálunkat! 

Én utasként rosszabul tűröm és joban elfáradok.Nem szeretem!
Nem szeretnek utasként engem se állíndóan bele pofázok dudálj rá előzd meg stb Vigyorog

Na pont az ilyenek akadtam ki. Ha valaki betartja a szabályokat, miért kell ledudálni, mutogatni, no meg szerintem még a legközelebbi hozzátartozóink is csuklottak! 
Azt ki mondta hogy betartotta a szabályokat,pl fő úton ne 60-70 guruljon hanem tarcsa be a 90-et nem gondolod??

mi tartottuk be a sebességhatárt. (Tudod, az S-Klasse Mercedesben már olyan technika van, hogy beállítod a tempomatot, és gázt sem kell adni, sőt fékezni sem, mert mindent az elektronika csinál.) És igen, ha lehet menjen 90-el, de főút vonalon ne 130-al!

Gondolom Zotya cartárs többszörös rallibajnok ezért zavarja a hétköznapi emberek óvatossága. Én túl vagyok egymillón, ebből busszal a fele, tehát némi rutinom már van mintegy 35 év után, mégsem szaguldozom, azt meghagyom a fiatal öngyilkosoknak, és idegbetegeknek! Én mindig haza akarok érni, nem kórházba, és nem trélerrel a kocsimmal, ha tőlem függ! Persze ezt megkaphatom más felelőtlen ámokfutótól is, de legalább ne keressem magamnak a bajt! Hát ez van!
Nem ralizom de mivel nekem van 1 napi limit amit el kell érnem mind ez nem áll meg napi 2-300km alatt 2 éve folyamatosan elötte is vezettem 4 évig szállítmányozási cégnél dolgoztam országon belül,nem mondtam hogy profi vagyok de kicsit uncsi mikor a hölgyemény bele van simúlva a kormányba és abba sem biztos hogy a féket vagy a gázt nyomja.Ja és előjöttek a szezon söfőrök akik a hideg idő beálta után előszedik féltve örzött kocsijukat és próbálnak közlekedni


És mennyi a Diginél a napi limit? Nembaj! Mindenki másképp látja a dolgokat (??), de majd egyszer TE is megtanulod (ahogy én is megtanultam egy életre).
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #553 Dátum: 2008. április 14. - 09:42:04 »

Hogyan tanultad meg Ati?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #554 Dátum: 2008. április 14. - 09:45:34 »

Hogyan tanultad meg Ati?

Majd egyszer elmondom, személyesen.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!