Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 16:32:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284092 alkalommal)
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #450 Dátum: 2008. Március 23. - 18:24:30 »

A tompítottat tuti nem válthatod ki a ködfényszóróval. Már csak azért sem, mert sokaknak nem gyári, hanem gányolt a ködlámpa, és olyan magasra teszik, hogy az már bántó!!! Lakott területen nem használhatsz ködlámpát, kívül meg balesetveszélyes tompított nélkül (sötétben).
A gyári ködlámpák engem sose zavartak, de ha én bekapcsolom (gyári) mindenki villogtat...
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #451 Dátum: 2008. Március 23. - 19:22:24 »

Én azon csodálkozom, hogy anno "gyermekkoromban" mikor akkora köd volt a városban, hogy az orromig sem láttam...felcsaptam a ködlámpát. Persze a rendőr meg is büntetett. Bár az is igaz, hogy behajtottam a tilosba, és az övem sem volt bekötve, de ez már mellékes Vigyorog Most meg fényes nappal ködlámpával rohangál sok idióta, és a kutyát nem érdekli. Nekem meg a retinámat égetik ki vele 
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #452 Dátum: 2008. Március 23. - 19:37:30 »

Én azon csodálkozom, hogy anno "gyermekkoromban" mikor akkora köd volt a városban, hogy az orromig sem láttam...felcsaptam a ködlámpát. Persze a rendőr meg is büntetett. Bár az is igaz, hogy behajtottam a tilosba, és az övem sem volt bekötve, de ez már mellékes Vigyorog Most meg fényes nappal ködlámpával rohangál sok idióta, és a kutyát nem érdekli. Nekem meg a retinámat égetik ki vele 
Ezért egyszer fizettem Én is 2 rugót, pedig tök sötétből jöttem ki olyan gidres-gödrös utcából, hogy csoda hogy kiért a Wartburg...
Kiértem, lekapcsoltam, de szemből jött a szerv és már le is csapott.
Úgy tanultam  /régen/ , hogy ha 25 Km/h-nál gyorsabb haladást a látási viszonyok nem engednek meg, akkor használható a ködlámpa és városon belül is lehet.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #453 Dátum: 2008. Március 23. - 19:52:37 »

44.§ 4.: Tompított vagy távolsági fényszóró helyett, vagy mellettködfényszórót, továbbáhátsó helyzetjelző ködlámpátabban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják. Magyarázat hozzá: A távolsági fényszóró, a ködfényszóró, és a hátsó helyzetjelző ködlámpa használatánál figyelemmel kell lenni az indokolatlan zavarás tilalmára. (3.§(1)c)
Szóval ez azt jelenti, hogy egyértelműen nem lehet megállapítani használatának jogosságát. De nyílvánvaló, hogy pl.: nappali tiszta időben, városban nehéz elhítetni, hogy szükséges volt használata. Indokoltnak vehető: ködben, hóesésben, esetleg esőben (?), de sohasem szabad használni: 45.§ (2): Álló járművön- a forgalmi okból megalló járművet kivéve- tompított fényszórót csak erős ködben, vagy sűrű hóesésben szabad használni, távolsági fényszórót, ködfényszórót használni tilos.
Szóval ennyít ir a Kresz.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #454 Dátum: 2008. Március 25. - 19:07:46 »

Sikerült ma is defektet kapnom. Most az M5-ön hazafelé telibekaptam egy követ, ami gondolom valamelyik igényesen megrakott kamionról került az útra. Már nem tudtam kikerülni a tömegnyomulásban, így a gumi belső peremét vágta szét. Még jó, hogy a múltkori eset óta magammal hordom a kompresszort és így két fújtatás után hazaértem kerékcserére. 
 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #455 Dátum: 2008. Március 25. - 20:05:52 »

Szombat reggel, Bartók Béla út, kb 08:30. Arculatos BPO 437. Nem zártam a szívembe. Éppen ott és akkor élte ki agresszív hajlamait. Minimum 70-el ment a belső sávban!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #456 Dátum: 2008. Március 25. - 20:17:19 »

Szombat reggel, Bartók Béla út, kb 08:30. Arculatos BPO 437. Nem zártam a szívembe. Éppen ott és akkor élte ki agresszív hajlamait. Minimum 70-el ment a belső sávban!
  Utánanéz, megdorgál, meglegyint, megfenyeget, megfenyít! Tőlünk volt a gazfickó, de megbánja! Sajnos egyébként gyakorlatilag a Bartók Bélán csak a belső sávban tudunk végigmenni az elszúrt átépítés miatt! Mindig van a külsőben parkoló kocsi, és nem könnyű sávot változtatni, mert a maszekok beledöglenének, ha egy buszt be kéne engedniük. Tisztelet a kevés, de valós kivételnek! Vigyorog Ezért ajánlottam fel a cartársaknak, hogy jöjjenek velem egy kis tanulmányútra, hogy lássák a mi helyzetünben is a közlekedést. Kacsint LadLac modiezredes már élt vele többször, hát már ő is tudna mesélni... Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #457 Dátum: 2008. Március 25. - 20:23:13 »

Aha. Csakhogy szombaton, a fent említett időpontban én pont a külső sávban haladtam. Egészen a Gellért térig, ahol jobbra el...
A delikvenst a kőrtér megállójában hagytam le, kb 50-60 km/h sebességgel. Kettő lámpával odébb picit el kellett vennem a gázból, mert váltott a lámpa. Amikor bezöldült, gyorsítottam. Ekkor sepert el mellettem. Az említett helyen kanyarodik az út és ott a villamos megálló. Félre kellett kapnom a kormányt, mert az utánfutó bizony csapódott jobbra! Még szerencse, hogy éppen volt ott hely! De picit felszökött az adrenalim szintem, ugyanis a fiam ott ült mögöttem. Szóval a fickót javallanám némi továbbképzésre!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #458 Dátum: 2008. Március 25. - 20:34:16 »

Szombat reggel, Bartók Béla út, kb 08:30. Arculatos BPO 437. Nem zártam a szívembe. Éppen ott és akkor élte ki agresszív hajlamait. Minimum 70-el ment a belső sávban!
  Utánanéz, megdorgál, meglegyint, megfenyeget, megfenyít! Tőlünk volt a gazfickó, de megbánja! Sajnos egyébként gyakorlatilag a Bartók Bélán csak a belső sávban tudunk végigmenni az elszúrt átépítés miatt! Mindig van a külsőben parkoló kocsi, és nem könnyű sávot változtatni, mert a maszekok beledöglenének, ha egy buszt be kéne engedniük. Tisztelet a kevés, de valós kivételnek! Vigyorog Ezért ajánlottam fel a cartársaknak, hogy jöjjenek velem egy kis tanulmányútra, hogy lássák a mi helyzetünben is a közlekedést. Kacsint LadLac modiezredes már élt vele többször, hát már ő is tudna mesélni... Kacsint
Néha szállítok a Bartók B. úr utcába egy lépcsőházi irodába cuccost. Na most az van, hogy megállni rakodás céljából nem lehet, csak a külsősávban (főleg tgk.val, mondjuk eztet nem tiltja semmi)! De kéremszépen mér' jó az, hogy halálra rémítjük a dolgozó emberfiát? Ott állok a nyitott plató hátúljánál és a főlművese meg csak jön ezerrel fékezés nélkül és az utolsó pillanatban vagy sikerül sávot váltania vagy meg lefékez a cipőm sarkánál ! Na most nekem lapossan nem jó vezetni, mer' lecsúszok az ülésbe! Ezért kérdem sokszor kéremszépen hangossan az illetőtől, hogy NOOORMÁÁLIS ? Jó a börtönbe? Hát nem? De!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #459 Dátum: 2008. Március 25. - 20:38:04 »

Kiemelten rühhelem a BB-t. Meg még a Lánymányosit, a Margit hidat- a szigeti kanyarodásnál miért csak ÉN szoktam lassítani? Meg am-block egész Nagyfalu közlekedését hétköznapokon!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #460 Dátum: 2008. Március 25. - 20:58:17 »

Kiemelten rühhelem a BB-t. Meg még a Lánymányosit, a Margit hidat- a szigeti kanyarodásnál miért csak ÉN szoktam lassítani? Meg am-block egész Nagyfalu közlekedését hétköznapokon!
  ..., és vagyunk úgy még pár ezren! De lehetne még sorolni további helyeket is, dögivel.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #461 Dátum: 2008. Március 25. - 21:33:00 »

A tompítottat tuti nem válthatod ki a ködfényszóróval. Már csak azért sem, mert sokaknak nem gyári, hanem gányolt a ködlámpa, és olyan magasra teszik, hogy az már bántó!!! Lakott területen nem használhatsz ködlámpát, kívül meg balesetveszélyes tompított nélkül (sötétben).
A gyári ködlámpák engem sose zavartak, de ha én bekapcsolom (gyári) mindenki villogtat...
A szabályzat szerint használhatod bármikor és bárhol, ha ez indokolt.Aztán a rendőr vagy elfogadja az indokod vagy nem.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #462 Dátum: 2008. Március 25. - 22:46:32 »

A tompítottat tuti nem válthatod ki a ködfényszóróval. Már csak azért sem, mert sokaknak nem gyári, hanem gányolt a ködlámpa, és olyan magasra teszik, hogy az már bántó!!! Lakott területen nem használhatsz ködlámpát, kívül meg balesetveszélyes tompított nélkül (sötétben).
A gyári ködlámpák engem sose zavartak, de ha én bekapcsolom (gyári) mindenki villogtat...
A szabályzat szerint használhatod bármikor és bárhol, ha ez indokolt.Aztán a rendőr vagy elfogadja az indokod vagy nem.
Fater rendör ilyenekkel nem foglalkoznak .
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #463 Dátum: 2008. Március 25. - 23:38:13 »

A tompítottat tuti nem válthatod ki a ködfényszóróval. Már csak azért sem, mert sokaknak nem gyári, hanem gányolt a ködlámpa, és olyan magasra teszik, hogy az már bántó!!! Lakott területen nem használhatsz ködlámpát, kívül meg balesetveszélyes tompított nélkül (sötétben).
A gyári ködlámpák engem sose zavartak, de ha én bekapcsolom (gyári) mindenki villogtat...
A szabályzat szerint használhatod bármikor és bárhol, ha ez indokolt.Aztán a rendőr vagy elfogadja az indokod vagy nem.
Fater rendör ilyenekkel nem foglalkoznak .
Nekem is azt mondta a rendőr ismerősöm, hogy van ennél nagyobb gondjuk is.Én kifejezetten utálom, ha valaki státusszimbólumként használja és ezt a refimmel honorálom 2x100 W, elég büntetős!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #464 Dátum: 2008. Március 26. - 10:02:29 »

Fater rendör ilyenekkel nem foglalkoznak .
Nekem is azt mondta a rendőr ismerősöm, hogy van ennél nagyobb gondjuk is.
Például micsoda? Mert a múltkor szlalomozott egy rönós index nélkül, a rendőrt is kikerülte és láthatóan folytatta a dolgot. A Rendőrök rá sem hederítettek. Így hogy várjunk morál-javulást, ha még ők sem tanítják meg neki az illendőt?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!