Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 20:30:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284224 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #390 Dátum: 2008. Március 15. - 19:12:56 »

Fura tapasztalatom van az autópályával (M6!). Több alkalommal mentem óra130/GPS120 és a pályán levők 75%-t így is megelőztem. Kb 15% megelőzött ennél a tempónál ( amaradék valszeg velem egy tempót ment Vigyorog csak a számtan miatt). Ha a lehetőség szerinti óra140/GPS130 szerint mentem, akkor az arány 85/5 re módosult.
Itt van az autópálya, nem csak skoda120-k mennek rajta és mégsem használja ki 80%-uk a 130-t???
MIÉRT?? Miközben a belsőben 160-nal akarnak mások menni? De kik??
A többi pályán mi a helyzet?
Nem figyelted a rádiót: radearoztak v@zze!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #391 Dátum: 2008. Március 15. - 19:13:49 »

A héten 12.-én mentem Kaposvárról Pécsre. Szentbalázs és Gödre között utol értem 2 autót 1 VW Transportert és 1 Postás MAN tgk egy emelkedős kanyargós erdőközötti szakaszon a transpi meg tudta előzni a postás autót és enyhe nagy ívű kanyarban behuzódott a felezővonalra és jelzett,hogy az előtte levő általam nem belátható szakaszban nem jön senki megelőzhetem a postásautót, ezzel a jelenséggel a nem rövid pályafutásom során nemigen találkoztam! A VW Tatabányai halkereskedés üzletkötő utója volt, a srác elég jól elnyomta mert Sásdig nem tudtam utolérni, hogy megköszönjem a segítségét!
  Akkor már kettőt ismerhetsz, mert én is mindig segítem az előzést, inkább, mint bajba, életveszélybe sodorjanak egy türelmetlen, meggondolatlan előzéssel. Vigyorog

Csak egy baj van ritkán közlekedünk azonos útvonalon! Vigyorog
Így bajban lesz a BKV. Nagyon megnyúlik a piros hetes útvonala....
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #392 Dátum: 2008. Március 15. - 20:03:32 »

A maximális megengedett egy lehetőség. Nem kell élni vele mindenáron. Különbenis piszok drága az üzemanyag. Nem éri meg az a pár perc előny, a magasabb kútszámlát. Sokan gondolkodnak így. Kicsi az ország, nem kell száguldozni, mert túlfutunk! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #393 Dátum: 2008. Március 15. - 20:09:12 »

Én is gazdasági megfontolást látok a mérsékelt sebességben.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #394 Dátum: 2008. Március 15. - 20:11:20 »

Én be szoktam állni 140-re, azt próbálom tartani. Így ötödikben 4000-et fordul, van erő (na nem sok, de több, mint 3000-nél!) kiugrani ha kell, még nem büntis sebesség. Ha nem vacak MOL-os benyával megyek, akkor a fogyi is csak 7,5 ilyenkor.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #395 Dátum: 2008. Március 15. - 20:19:29 »

Szerintem is a fogyi miattés ez minden pályán tapasztalható. A német pályán sem tép mindenki padlógázzal csak azért mert lehet.
Naplózva
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #396 Dátum: 2008. Március 15. - 21:10:33 »

Kicsi ország kicsi tank Vigyorog
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #397 Dátum: 2008. Március 15. - 22:29:47 »

Lassan már annyi a kamion, hogy a pályán sem lehet tőlük haladni!Még ha felemelnék a sebességhatárokat sem lehet gyorsabban menni ,mert nincs hol.A kedvencem mikor a 0,123 km/h-val gyorsabb kamion előzésbe kezd és röpke 8 perc és 16 km megtétele után be is fejezi.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #398 Dátum: 2008. Március 15. - 22:35:25 »

Lassan már annyi a kamion, hogy a pályán sem lehet tőlük haladni!Még ha felemelnék a sebességhatárokat sem lehet gyorsabban menni ,mert nincs hol.A kedvencem mikor a 0,123 km/h-val gyorsabb kamion előzésbe kezd és röpke 8 perc és 16 km megtétele után be is fejezi.

Most az M1 és az M3 egy részén megtiltották a kamionoknak, hogy előzzenek.
Naplózva


LPG
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #399 Dátum: 2008. Március 15. - 22:43:13 »

Lassan már annyi a kamion, hogy a pályán sem lehet tőlük haladni!Még ha felemelnék a sebességhatárokat sem lehet gyorsabban menni ,mert nincs hol.A kedvencem mikor a 0,123 km/h-val gyorsabb kamion előzésbe kezd és röpke 8 perc és 16 km megtétele után be is fejezi.

Most az M1 és az M3 egy részén megtiltották a kamionoknak, hogy előzzenek.
Hát pont arra járok ritkán.Az én utam az M7 en vezet hetente.Miért kellett a vasútat szétverni?Ezt a rengeteg kamiont én vonatra raktam volna, ahogy tőlünk nyugatra teszik.Jó bevétel, nem mennek sz@rrá az utak, nem dőlnek össze az út menti házak stb.Miért van, hogy minden csak nyugaton működik normálisan?
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #400 Dátum: 2008. Március 15. - 22:47:29 »

Lassan már annyi a kamion, hogy a pályán sem lehet tőlük haladni!Még ha felemelnék a sebességhatárokat sem lehet gyorsabban menni ,mert nincs hol.A kedvencem mikor a 0,123 km/h-val gyorsabb kamion előzésbe kezd és röpke 8 perc és 16 km megtétele után be is fejezi.

Most az M1 és az M3 egy részén megtiltották a kamionoknak, hogy előzzenek.
Hát pont arra járok ritkán.Az én utam az M7 en vezet hetente.Miért kellett a vasútat szétverni?Ezt a rengeteg kamiont én vonatra raktam volna, ahogy tőlünk nyugatra teszik.Jó bevétel, nem mennek sz@rrá az utak, nem dőlnek össze az út menti házak stb.Miért van, hogy minden csak nyugaton működik normálisan?
Ha jól tudom, akkor ezt csak akkor engedné az EU, ha az utak x %-a jó minőségű lenne. Ráadásúl asszem Magyarországon talán 2-3 olyan hely van határ közelében, ahol a kamcsikat fel tudnák pakolni 
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #401 Dátum: 2008. Március 15. - 22:49:33 »

Országúton mindig 90-100-110km/h-val közlekedek. Múltkor anyóstól hazafelé csak 80km/h-val jöttem, autópályán is csak 100km/h.
Lehet kezdek öregedni?  Mosolyog
Naplózva


LPG
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #402 Dátum: 2008. Március 15. - 22:54:39 »

Lassan már annyi a kamion, hogy a pályán sem lehet tőlük haladni!Még ha felemelnék a sebességhatárokat sem lehet gyorsabban menni ,mert nincs hol.A kedvencem mikor a 0,123 km/h-val gyorsabb kamion előzésbe kezd és röpke 8 perc és 16 km megtétele után be is fejezi.

Most az M1 és az M3 egy részén megtiltották a kamionoknak, hogy előzzenek.
Hát pont arra járok ritkán.Az én utam az M7 en vezet hetente.Miért kellett a vasútat szétverni?Ezt a rengeteg kamiont én vonatra raktam volna, ahogy tőlünk nyugatra teszik.Jó bevétel, nem mennek sz@rrá az utak, nem dőlnek össze az út menti házak stb.Miért van, hogy minden csak nyugaton működik normálisan?
Ha jól tudom, akkor ezt csak akkor engedné az EU, ha az utak x %-a jó minőségű lenne. Ráadásúl asszem Magyarországon talán 2-3 olyan hely van határ közelében, ahol a kamcsikat fel tudnák pakolni 
Hát még mindig olcsóbb lenne ilyeneket építeni, mint azt a rengeteg kárt elviselni.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #403 Dátum: 2008. Március 16. - 09:45:30 »

Oké, hogy spórolás... Szerintetek egyenletes haladásnál mi a fogyasztási különbözet 110/120/130 nál??
Szerintem röhejesen elenyésző vagyis egész évben így kell autózni, hogy kimutatható valós megtakarítás legyen. Ennek valószínüsége Lacsetti érzés esetén tuti 0% Vigyorog
Nekem marad a 130 meg egy kicsivel több Vigyorog Vesszen a benya! Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #404 Dátum: 2008. Március 16. - 09:48:16 »

Tényleg érdemes valahol tankolni pl Ausztiába valahol? Mert tőlünk kb 100km a határ akkor kimennék .
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!