Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 00:28:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284352 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #300 Dátum: 2008. Március 05. - 20:04:56 »

MNT-nek most maximálisan igaza van! Mentősök mások, ezek betanított munkások csak! Egész nap járom a várost, mentőssel még sosem volt gondom!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #301 Dátum: 2008. Március 05. - 20:08:33 »

Megkülönböztető jelzés nem volt kiépítve rajta.Neki elég volt a vészvillogó meg a duda,hogy többnek képzelje magát.
Rohadt, mocskos állat.Az ilyenek miatt néznek minket le.Kikérem magamnak.(Bocs ha szabályt szegtem volna, de a felháborodásom mélységes)
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #302 Dátum: 2008. Március 05. - 20:16:59 »

Megkülönböztető jelzés nem volt kiépítve rajta.Neki elég volt a vészvillogó meg a duda,hogy többnek képzelje magát.
Rohadt, mocskos állat.Az ilyenek miatt néznek minket le.Kikérem magamnak.(Bocs ha szabályt szegtem volna, de a felháborodásom mélységes)
Talán ez így tényleg erős.
De a mentősök és a tüzoltók munkáját magam is nagyra értékelem.

És mielőtt még szó érné a ház elejét, egy buszvezetőjét is. Aki ezredesi rangban van egy ideje. Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #303 Dátum: 2008. Március 05. - 20:21:38 »

Megkülönböztető jelzés nem volt kiépítve rajta.Neki elég volt a vészvillogó meg a duda,hogy többnek képzelje magát.
Rohadt, mocskos állat.Az ilyenek miatt néznek minket le.Kikérem magamnak.(Bocs ha szabályt szegtem volna, de a felháborodásom mélységes)
Talán ez így tényleg erős.
De a mentősök és a tüzoltók munkáját magam is nagyra értékelem.

És mielőtt még szó érné a ház elejét, egy buszvezetőjét is. Aki ezredesi rangban van egy ideje. Kacsint
  Még hozzátenném a jó tgk vezetőket is, mint pl.: Jopek úr, és Meatloaf úr, de minden vezetőt, aki normálisan vezet. Köszi Jopek úr! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #304 Dátum: 2008. Március 05. - 20:25:02 »

Megkülönböztető jelzés nem volt kiépítve rajta.Neki elég volt a vészvillogó meg a duda,hogy többnek képzelje magát.
Rohadt, mocskos állat.Az ilyenek miatt néznek minket le.Kikérem magamnak.(Bocs ha szabályt szegtem volna, de a felháborodásom mélységes)
Talán ez így tényleg erős.
De a mentősök és a tüzoltók munkáját magam is nagyra értékelem.

És mielőtt még szó érné a ház elejét, egy buszvezetőjét is. Aki ezredesi rangban van egy ideje. Kacsint
Lehet, hogy erős, de azok akik így eljátszák a becsületet nem gondolnak arra, hogy a többi közlekedő megelégeli ezt és amikor én valóban nagyon beteg vagy sérült embert viszek, keresztbe tesznek nekem, mondván ezek a szemét mentősök!Én naponta kockára teszem a magam és a kollégáim testi épségét "csak" azért, hogy másokon segíthessünk.Ezért sem anyagi sem erkölcsi elismerést nem kapunk.Igaz én nem ezért csinálom!Nagyon bánt amikor az ilyen események tovább rombolják az amúgy sem magas presztizsét a hivatásomnak!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #305 Dátum: 2008. Március 05. - 20:38:22 »

Megkülönböztető jelzés nem volt kiépítve rajta.Neki elég volt a vészvillogó meg a duda,hogy többnek képzelje magát.
Rohadt, mocskos állat.Az ilyenek miatt néznek minket le.Kikérem magamnak.(Bocs ha szabályt szegtem volna, de a felháborodásom mélységes)
Talán ez így tényleg erős.
De a mentősök és a tüzoltók munkáját magam is nagyra értékelem.

És mielőtt még szó érné a ház elejét, egy buszvezetőjét is. Aki ezredesi rangban van egy ideje. Kacsint
Lehet, hogy erős, de azok akik így eljátszák a becsületet nem gondolnak arra, hogy a többi közlekedő megelégeli ezt és amikor én valóban nagyon beteg vagy sérült embert viszek, keresztbe tesznek nekem, mondván ezek a szemét mentősök!Én naponta kockára teszem a magam és a kollégáim testi épségét "csak" azért, hogy másokon segíthessünk.Ezért sem anyagi sem erkölcsi elismerést nem kapunk.Igaz én nem ezért csinálom!Nagyon bánt amikor az ilyen események tovább rombolják az amúgy sem magas presztizsét a hivatásomnak!
Megértelek, de azért az se normális aki a mentőnek keresztbe tesz. Mondjuk csak azért mert negatív tapasztalata volt valamikor is az efféle szervezetekkel kapcsolatban. Én inkább ezt tartom aggasztónak. A közönyt, meg az "Én bármit megtehetek" hozzáállást. A leckéztetőket. Mondjuk ha megfigyelted csak addig bátor a legtöbb kekec, ameddig a kocsiban ül. Sajnos ez van. Tisztelet meg nincs.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #306 Dátum: 2008. Március 05. - 20:48:19 »

Hát a közlekedési morálról biztos tudnék egyet s mást, de nem érdemes belelovallnom magam, hiszen Ti is itt éltek és látjátok.
Sajnos nincsenek az emberek felkészítve és felkészülve arra, hogy mi a teendő akkor ha egy megkülönböztető jelzést használó járművel találkozik.Nagyon sok nehéz pillanatot tudnak okozni!Igaz sokszor nem csak az Ő hibájuk.Sokszor a mentős is türelmetlen és ideges, de ezt nagyon nehéz kezelni, hiszen ilyenkor nagyon nagy stressznek vagyunk kitéve.Akinek van kis gyermeke az át tudja érezni mit érezhetünk akkor például, ha bejelentenek egy 3 éves gyermeket aki nem vesz levegőt.Neki 10 mp. is az életet jelenheti.Nem egyszerű higgyétek el.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #307 Dátum: 2008. Március 06. - 19:13:08 »

Állok a piroslámpánál,gyalogosok kelnek át a zöldön.Látom jön szemből egy Ford transit reflektorral vészvillogóval dudálva a piroshoz.Lassítás nélkül be a gyalogosok közé,szerencsére nem volt köztük idős ember így félre tudtak ugrálni.A másik szerencse,hogy a mellékutcából sem jött ki a zöldön senki.Ahogy elhúzott mellettünk annyit bírtam leolvasni az oldaláról,hogy valami mentőszolgálat(nem autómentő).Kérdem én,hogy ezeknek a mentősöknek mindent szabad?Egy megkülönböztető jelzésekkel fel NEM szerelt autóval száguldozni és emberek életét veszélyeztetni!!Mit képzel némelyik magáról?
ŐŐŐŐŐŐ.
Pl.: Isten utánam az első?

IGEN MÉLY TISZTELETTEL KÉREK ELNÉZÉST MOSTNEMTOMTÓL. TERMÉSZETESEN NEM VESZLEK EGY KALAP ALÁ AZOKKAL. MINDEN KOLLÉGÁD BIZTOS LEHET BENNE, HOGY MEGKÜLÖNBÖZTETŐ JELZÉS NÉLKÜL IS ELENGEDEM, SEGÍTEM ŐKET.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #308 Dátum: 2008. Március 06. - 19:17:32 »

Állok a piroslámpánál,gyalogosok kelnek át a zöldön.Látom jön szemből egy Ford transit reflektorral vészvillogóval dudálva a piroshoz.Lassítás nélkül be a gyalogosok közé,szerencsére nem volt köztük idős ember így félre tudtak ugrálni.A másik szerencse,hogy a mellékutcából sem jött ki a zöldön senki.Ahogy elhúzott mellettünk annyit bírtam leolvasni az oldaláról,hogy valami mentőszolgálat(nem autómentő).Kérdem én,hogy ezeknek a mentősöknek mindent szabad?Egy megkülönböztető jelzésekkel fel NEM szerelt autóval száguldozni és emberek életét veszélyeztetni!!Mit képzel némelyik magáról?
ŐŐŐŐŐŐ.
Pl.: Isten utánam az első?

IGEN MÉLY TISZTELETTEL KÉREK ELNÉZÉST MOSTNEMTOMTÓL. TERMÉSZETESEN NEM VESZLEK EGY KALAP ALÁ AZOKKAL. MINDEN KOLLÉGÁD BIZTOS LEHET BENNE, HOGY MEGKÜLÖNBÖZTETŐ JELZÉS NÉLKÜL IS ELENGEDEM, SEGÍTEM ŐKET.
Én is. Bár, ha gyorsabb vagyok, azért megelőzöm (persze csak autópályán).
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #309 Dátum: 2008. Március 06. - 19:42:52 »

Állok a piroslámpánál,gyalogosok kelnek át a zöldön.Látom jön szemből egy Ford transit reflektorral vészvillogóval dudálva a piroshoz.Lassítás nélkül be a gyalogosok közé,szerencsére nem volt köztük idős ember így félre tudtak ugrálni.A másik szerencse,hogy a mellékutcából sem jött ki a zöldön senki.Ahogy elhúzott mellettünk annyit bírtam leolvasni az oldaláról,hogy valami mentőszolgálat(nem autómentő).Kérdem én,hogy ezeknek a mentősöknek mindent szabad?Egy megkülönböztető jelzésekkel fel NEM szerelt autóval száguldozni és emberek életét veszélyeztetni!!Mit képzel némelyik magáról?
ŐŐŐŐŐŐ.
Pl.: Isten utánam az első?

IGEN MÉLY TISZTELETTEL KÉREK ELNÉZÉST MOSTNEMTOMTÓL. TERMÉSZETESEN NEM VESZLEK EGY KALAP ALÁ AZOKKAL. MINDEN KOLLÉGÁD BIZTOS LEHET BENNE, HOGY MEGKÜLÖNBÖZTETŐ JELZÉS NÉLKÜL IS ELENGEDEM, SEGÍTEM ŐKET.
Én is. Bár, ha gyorsabb vagyok, azért megelőzöm (persze csak autópályán).
Az is szabálytalan azt tudod ugye?Ha lassan megy a mentő nem biztos azért ,mert ráér hanem olyan sérült van akivel nem lehet száguldozni(pl. újszülött).Ilyenkor az egyenletes állandó tempóra törekszünk, de ha folyamatosan megelőznek minket ez nem lehetséges.Te megelőzől és valami oknál fogva fékezned és megállnod kell, minek következtében nekem útban vagy és nagyot kell fékeznem.Egy néhány hetes-hónapos babának ha nagyot fékezek a vér azonnal az agyába tódul és agyvérzést kap.Ha agyvérzést kap egy életre sérült lesz.Hát kb ennyi!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #310 Dátum: 2008. Március 06. - 19:45:48 »

Úgy tudom, megkülönböztetettet SOHA nem lehet megelözni. Ez olyan, mint a vasuti átjáró, még a kéklámpás rendőr is megáll. Jól tudom?  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #311 Dátum: 2008. Március 06. - 19:51:11 »

Úgy tudom, megkülönböztetettet SOHA nem lehet megelözni. Ez olyan, mint a vasuti átjáró, még a kéklámpás rendőr is megáll. Jól tudom?  Kacsint
Megkülönböztetett jelzést használó járművet megelőzni soha, kikerülni is csak fokozott óvatossággal és körültekintéssel lehet.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #312 Dátum: 2008. Március 06. - 20:11:04 »

Úgy látszik át kell néznetek a KRESZ- könyvet időnként! Bár ez mindig is úgy volt, hogy TILOS megelőzni, ha használja a megkülönböztető jelzést, és nincs kivétel!..., és illik segíteni is őket bármilyen szituban, ha kell fedezni is lehet továbbhaladásukat! (ez példa volt)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #313 Dátum: 2008. Március 06. - 20:20:09 »

Úgy látszik át kell néznetek a KRESZ- könyvet időnként! Bár ez mindig is úgy volt, hogy TILOS megelőzni, ha használja a megkülönböztető jelzést, és nincs kivétel!..., és illik segíteni is őket bármilyen szituban, ha kell fedezni is lehet továbbhaladásukat! (ez példa volt)
És ha előre engedted, akkor tapadj apám! Mert csatár mögött könnyebb kapura törni!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #314 Dátum: 2008. Március 06. - 20:21:13 »

Úgy látszik át kell néznetek a KRESZ- könyvet időnként! Bár ez mindig is úgy volt, hogy TILOS megelőzni, ha használja a megkülönböztető jelzést, és nincs kivétel!..., és illik segíteni is őket bármilyen szituban, ha kell fedezni is lehet továbbhaladásukat! (ez példa volt)
Igen ez bizony sokszor nagy segítség lenne, bár én már azzal is megelégednék, ha nem nehezítenék a dolgomat.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Oldalak: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!