Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 00:16:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283576 alkalommal)
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #615 Dátum: 2008. Május 01. - 16:39:39 »

Az való igaz, hogy, ha nincs bérlet, akkor adott esetben olcsóbb autóval menni, ezt elismerem , de csak részben. Mert van családi jegy is, de nem ez a lényeg. Ha már kocsival megy az ember ilyenkor, de lehet okosan is parkolni, példáúl úgy, hogy nem a liget közepéig megy, ahol úgysincs hely már, hanem mondjuk leparkol egy kis utcában, mondjuk fél kilóméterrel odébb. Ez vonatkozik, ha BNV-re, kiállításokra, spoteseményekre, stb. Nem kell félni egy kis sétától sem! Márcsak azért sem, mert belűl van rá esély, ha korán is ment ki az ember, és kapott parkoló helyet, hogy a később jövők egyszerűen "befalazzák", és meg kell várni, hogy együtt menjenek haza, holott nem is barrátok, sőt, most már különösen nem! De gondolom érthető, hogy miről beszéltem. (Nem a Jani ellen, Isten ments!)
Igen Apu én támogatnám, hogy mindenki tömegközlekedéssel menjen a dolgára.Akkor talán lenne annyi bevétel, hogy nem az én adómból tartanák el a BKV.-t
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #616 Dátum: 2008. Május 01. - 18:19:08 »

Kisétáltam a ligetbe. csak a fák tetején nem parkoltak az autók. 100 méteres út kb 15 perc, mégis csak jönnek, és jönnek autóval, pedig esélyük sincs a parkolásra. Állnak a járdán, fűvön, troli megallóban, kapubejárón, mindenütt, mert csak autóval szabad menni a lökötteknek úgy látszik. Gyalog, esetleg a messziről jövöknek ott a busz, troli, villamos, a kis földalatti, de nem, úgy jó a magyar virtus, hogy csak azért is kocsival kell menni, mert az jár a magyarnak! Elképesztő hülyeség! Mert megérdemlik! 300 forintos a benzin, de sebaj, nem égetjük magunkat, hogy tömegközlekedjünk! Tudtok egy lakatlan szigetet? Szóljatok, érdekelne! Uff, én szóltam!
Tudok. Nem is egyet.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #617 Dátum: 2008. Május 01. - 18:32:29 »

Az való igaz, hogy, ha nincs bérlet, akkor adott esetben olcsóbb autóval menni, ezt elismerem , de csak részben. Mert van családi jegy is, de nem ez a lényeg. Ha már kocsival megy az ember ilyenkor, de lehet okosan is parkolni, példáúl úgy, hogy nem a liget közepéig megy, ahol úgysincs hely már, hanem mondjuk leparkol egy kis utcában, mondjuk fél kilóméterrel odébb. Ez vonatkozik, ha BNV-re, kiállításokra, spoteseményekre, stb. Nem kell félni egy kis sétától sem! Márcsak azért sem, mert belűl van rá esély, ha korán is ment ki az ember, és kapott parkoló helyet, hogy a később jövők egyszerűen "befalazzák", és meg kell várni, hogy együtt menjenek haza, holott nem is barrátok, sőt, most már különösen nem! De gondolom érthető, hogy miről beszéltem. (Nem a Jani ellen, Isten ments!)
A parkolásban egyetértek, de a többiben nekem van igazam! Kacsint Vigyorog
Bent voltam  a Népstadionnál majálison és hát a sok eszetlen aki nem tud parkolni.
Ki van táblázva, hogy az útra merőlegesen kel a járdán parkolni, erre egy csomó agyatlan beáll párhuzamosan.
A lényeg, hogy neki van helye az nem számit, hogy ketten is elférnének ott ahol most ö áll egyedül!
Naplózva


LPG
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #618 Dátum: 2008. Május 01. - 19:46:20 »

Az való igaz, hogy, ha nincs bérlet, akkor adott esetben olcsóbb autóval menni, ezt elismerem , de csak részben. Mert van családi jegy is, de nem ez a lényeg. Ha már kocsival megy az ember ilyenkor, de lehet okosan is parkolni, példáúl úgy, hogy nem a liget közepéig megy, ahol úgysincs hely már, hanem mondjuk leparkol egy kis utcában, mondjuk fél kilóméterrel odébb. Ez vonatkozik, ha BNV-re, kiállításokra, spoteseményekre, stb. Nem kell félni egy kis sétától sem! Márcsak azért sem, mert belűl van rá esély, ha korán is ment ki az ember, és kapott parkoló helyet, hogy a később jövők egyszerűen "befalazzák", és meg kell várni, hogy együtt menjenek haza, holott nem is barrátok, sőt, most már különösen nem! De gondolom érthető, hogy miről beszéltem. (Nem a Jani ellen, Isten ments!)
A parkolásban egyetértek, de a többiben nekem van igazam! Kacsint Vigyorog
Bent voltam  a Népstadionnál majálison és hát a sok eszetlen aki nem tud parkolni.
Ki van táblázva, hogy az útra merőlegesen kel a járdán parkolni, erre egy csomó agyatlan beáll párhuzamosan.
A lényeg, hogy neki van helye az nem számit, hogy ketten is elférnének ott ahol most ö áll egyedül!
Velem is megesett egy sztori. Beállok egy üzletház tetőparkolójába. A mellettem lévő két helyen átlósan egy BMW állt be. Gondoltam, hogy a hölgy ritkán jut papa autójához még gyakorlatlan és így biztosítja a kihajtási helyet magának...
Jövünk ki a kocsihoz, hát a BMW-nél ott a tulaj pasi és családja! Asszonykám teszi be a babát arra az oldalra ahol a BMW áll. Persze a srég beállás miatt épp elég a hely. Én pakolom a csomagot hátra és látom, hogy pasas fogja a Lacsi ajtaját segít az asszonynak. Milyen kedves gentlemanus Vigyorog Ekkor a pasi mondja az asszonynak:
"Így mindketten jobban járunk, mert múltkor is valaki ellökött a bevárásló kosarat és ki tudja milyen autót karcolt meg..."
Ahogy száll be a kocsijába esett le, hogy ez azért ilyen előzékeny mert félti az a XXXX kocsiját, amivel még parkolni se tud!! Innen is csókoltatom főbunkóságát Puszi
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #619 Dátum: 2008. Május 01. - 19:58:43 »

Csak annyit tennék hozzá, hogy én legszívesebben letenném Budaörsnél a kocsit egy parkolóba és tömegközlekedve mászkálnék mocsokfalván....
DE!  miután leteszem a kocsit, el kéne jutni a déliig valahogy...útközben fennáll a veszély, hogy már a déliben lenyúlják a pénztárcámat, esetleg leütnek. Ha ezen az akadályon átjutnék, nézhetem a sok koldust, színes bőrűt és próbálhatom őket szallomozva kikerülni, hogy ne kelljen mindegyiknek perkálnom. Beszállhatok egy koszos, büdös metrókocsiba, ahol kis szerencsével nem hánynak, köhögnek, prüszkölnek rám. Kijáratnál sorban állhatok 10 percet, mert az ellenőrök szerint mindenki lop, csal, hazudik, így tételes motozást tartanak. Valahol aztán átszállhatok egy másik tömegközlekedési eszközre, ami tisztaságra kb ugyanaz. Elérem uticélom, már csak abban reménykedem, hogy visszafelé is ilyen "simán" mennek a dolgok! Közben adakoztam jó ezer forintot az utazásért....feltéve ha egyedül megyek, mert meggondolandó, hogy az aluljárók, metróállomások feelingjét kisfiamnak is bemutassam-e.
Ja és a slusszpoén: elélvezek az örömtől, ha úgy találom autómat visszaérkezésemkor, hogy csak megnyomták....hisz nem törték fel és nem pakolták ki, sőt el sem vitték!!! Hisz ez egy őrzött, bekamerázott parkoló, amiért megint csak elkérnek pár ezrest egy fél napra. Sima parkoló esélytelen....
De hol is van ilyen jó kis parkoló, támogatva  a mocsokfalvára utazók tömegközlekedését? Hmmmmm
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #620 Dátum: 2008. Május 02. - 07:06:27 »

Cápa! Hát elég negativ vagy! Viszont van egy jó hirem a számodra: nem kell sehol otthagynod gyönyörű, és féltve örzött Cettidet, mert, ha hozzánk jönnél végre, akkor a kocsidat egy védett, zárt udvarban el tudjuk helyezni, ahol a garázsom is van. Nem kell parkolást, jegyeket fizetned, minden megúszol, ráadásul csak 200 méterre van tőlünk, szemben a közlekedési múzeummal. A lényeg, hogy ezen nem múljon mocsokfalvi kirándulásod. Sajnos sok mindenben igazad volt, ha egy kicsit sűrítve is, de itt vagyok Neked, biztos megoldásnak, ne aggódj! Szóval gyertek minél előbb! Mikor is?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #621 Dátum: 2008. Május 02. - 07:49:50 »

Cápa! Hát elég negativ vagy! Viszont van egy jó hirem a számodra: nem kell sehol otthagynod gyönyörű, és féltve örzött Cettidet, mert, ha hozzánk jönnél végre, akkor a kocsidat egy védett, zárt udvarban el tudjuk helyezni, ahol a garázsom is van. Nem kell parkolást, jegyeket fizetned, minden megúszol, ráadásul csak 200 méterre van tőlünk, szemben a közlekedési múzeummal. A lényeg, hogy ezen nem múljon mocsokfalvi kirándulásod. Sajnos sok mindenben igazad volt, ha egy kicsit sűrítve is, de itt vagyok Neked, biztos megoldásnak, ne aggódj! Szóval gyertek minél előbb! Mikor is?
Köszi Gidy, az autót jó biztonságban tudni! Még nem tudom.
Viszont amit írtam, azt csak az alapján, hogy én vagyb kétszer megyek fel egy évben. El tudom képzelni, mit lát és tapasztal az, aki nap mint nap megfordul ott és így jár!
Nálunk is meghírdettek most egy akciót, kínomban nevettem is rajta!
"Közlekedj kerékpárral a munkahelyedre!"
Namost aki jár errefelé, az a következőt tapasztalja: Tömegközlekedés nem létezik Keszthelyen, mert van 3 buszvonal, azokon naponta 4 időpontban megy busz! Belvárosban egy nyamvadt kerékpárút sincs. Balatonparton van, de az is kényszerűségből, mert muszáj volt a parti önkormányzatok kezdeményezéséhez csatlakozni és megépíteni a bringa körutat a tó körül! Városon kívül is csak egy, ami átvezet hévízre. Viszont a munkahelyek jó része olyan külső iparterületeken van, amerre nemhogy bicikliút, de még járda sem vezet! Viszont arra vannak a környék bányái is, tehát sóderszállítók nyomulnak kikötött szabályozással, 40 tonnás rakománnyal 80-90-nel! Nemhogy a biciklist, de még az autót is letolják!!
Az akciót egy hónapra hírdették, értékes nyereményekért. Persze biztosak a dolgukban, hogy sokat nem kell majd átadni, mert egy hónap múlva ha mindenki bicajjal megy dolgozni, akkor nem lesz biciklis, akit addigra nem vasalnak ki a kamionok! Hmmmm....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #622 Dátum: 2008. Május 04. - 19:34:44 »

Így közlekedünk- azaz konvolyban! Lakott területen kívül is meg belül is. A bátor megy elől. Ma pl. előbb egy Maserati utána BMW 645 CI volt a radarernyőm, igaz 150-nél nem mentünk többet. Da a BMW mögé vagyis elém beelőzött egy Honda Civic, olyan háromszög alakú likak voltak a seggén kétoldalt. Nézem- hát'nincs is rajta R bötű, akkó meg mit akar? Mingyá'nézte ő az enyimet. Majd elaprult a visszapillogón...
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #623 Dátum: 2008. Május 04. - 19:42:36 »

Így közlekedünk- azaz konvolyban! Lakott területen kívül is meg belül is. A bátor megy elől. Ma pl. előbb egy Maserati utána BMW 645 CI volt a radarernyőm, igaz 150-nél nem mentünk többet. Da a BMW mögé vagyis elém beelőzött egy Honda Civic, olyan háromszög alakú likak voltak a seggén kétoldalt. Nézem- hát'nincs is rajta R bötű, akkó meg mit akar? Mingyá'nézte ő az enyimet. Majd elaprult a visszapillogón...


Hol szabad MO-on 150-el menni?He He Vigyorog Kacsint
Naplózva
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #624 Dátum: 2008. Május 04. - 22:51:22 »

Így közlekedünk- azaz konvolyban! Lakott területen kívül is meg belül is. A bátor megy elől. Ma pl. előbb egy Maserati utána BMW 645 CI volt a radarernyőm, igaz 150-nél nem mentünk többet. Da a BMW mögé vagyis elém beelőzött egy Honda Civic, olyan háromszög alakú likak voltak a seggén kétoldalt. Nézem- hát'nincs is rajta R bötű, akkó meg mit akar? Mingyá'nézte ő az enyimet. Majd elaprult a visszapillogón...


Hol szabad MO-on 150-el menni?He He Vigyorog Kacsint
Igen ez 1 bevált praktika Vigyorog
Naplózva
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #625 Dátum: 2008. Május 05. - 03:57:59 »

Így közlekedünk- azaz konvolyban! Lakott területen kívül is meg belül is. A bátor megy elől. Ma pl. előbb egy Maserati utána BMW 645 CI volt a radarernyőm, igaz 150-nél nem mentünk többet. Da a BMW mögé vagyis elém beelőzött egy Honda Civic, olyan háromszög alakú likak voltak a seggén kétoldalt. Nézem- hát'nincs is rajta R bötű, akkó meg mit akar? Mingyá'nézte ő az enyimet. Majd elaprult a visszapillogón...


Hol szabad MO-on 150-el menni?He He Vigyorog Kacsint
Kétszámjegyű úton biztos nem...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #626 Dátum: 2008. Május 05. - 07:52:45 »

Így közlekedünk- azaz konvolyban! Lakott területen kívül is meg belül is. A bátor megy elől. Ma pl. előbb egy Maserati utána BMW 645 CI volt a radarernyőm, igaz 150-nél nem mentünk többet. Da a BMW mögé vagyis elém beelőzött egy Honda Civic, olyan háromszög alakú likak voltak a seggén kétoldalt. Nézem- hát'nincs is rajta R bötű, akkó meg mit akar? Mingyá'nézte ő az enyimet. Majd elaprult a visszapillogón...
Büszke vagyok rád! 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #627 Dátum: 2008. Május 06. - 16:05:29 »

Így közlekedünk- azaz konvolyban! Lakott területen kívül is meg belül is. A bátor megy elől. Ma pl. előbb egy Maserati utána BMW 645 CI volt a radarernyőm, igaz 150-nél nem mentünk többet. Da a BMW mögé vagyis elém beelőzött egy Honda Civic, olyan háromszög alakú likak voltak a seggén kétoldalt. Nézem- hát'nincs is rajta R bötű, akkó meg mit akar? Mingyá'nézte ő az enyimet. Majd elaprult a visszapillogón...
Büszke vagyok rád! 
Senki ne kövesse a példát, nem kellett volna leírnom! Inkább csak annyit: az'istennek'se akar menni hiába ostorozom!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #628 Dátum: 2008. Május 06. - 19:00:19 »

Így közlekedünk- azaz konvolyban! Lakott területen kívül is meg belül is. A bátor megy elől. Ma pl. előbb egy Maserati utána BMW 645 CI volt a radarernyőm, igaz 150-nél nem mentünk többet. Da a BMW mögé vagyis elém beelőzött egy Honda Civic, olyan háromszög alakú likak voltak a seggén kétoldalt. Nézem- hát'nincs is rajta R bötű, akkó meg mit akar? Mingyá'nézte ő az enyimet. Majd elaprult a visszapillogón...
Büszke vagyok rád! 
Senki ne kövesse a példát, nem kellett volna leírnom! Inkább csak annyit: az'istennek'se akar menni hiába ostorozom!
Úgyis mindenki maga dönti el, mit mikor tesz. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod e miatt. Kevesen vagyunk, akik szeretnek kormolni. Ennyi még belefér, csak résen kell lenni. Szerintem.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #629 Dátum: 2008. Május 07. - 18:33:03 »


Ma ezt az emilt kaptam. Lehet, hogy már nem aktuális, nem tudom. Nem ismerem a mocsokfalvai történéseket. Vigyorog
Azért talán hasznos!
Automata traffipaxokat szereltek az alábbiakban felsorolt helyeken lévő közlekedési jelzőlámpákba Budapest területén.  Az alábbi lista tuti, mivel a felszerelő cégtől jött:

 

a Róbert Károly krt-on a Róbert Károly krt. és a Reitter Ferenc utca sarok után következő első lámpasor

Ferenc krt. - Üllői út sarok

Rákóczi tér, József krt. (Nyugati felé)

Attila utca - Alagút sarok

Hegyalja út - Jagelló út sarok

Fehérvári úti piacnál

Budafoki út

Margit krt. - Bimbó utca sarok

Moszkva tér

Kőbányai út (Egészségháznál)

Kőbányai út - Könyves Kálmán krt.

Szentendrei út felüljáró + minden lámpasor

Csillaghegyi elágazásig

Flórián tértől a Tímár utca irányában három lámpasor

Szamuely utca - Petofi híd felhajtónál

 

Az automata traffipax lényege, hogy piros lámpánál lefotózza a tilos jelzésen áthaladó járművet, zöld jelzésnél pedig a kereszteződésen  (mért szakaszon ) az áthaladási sebességet.

 

A sebességmérő műszer három fotót készít és rögzít a kereszteződésben.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!