Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 20:22:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284884 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2895 Dátum: 2015. Február 10. - 14:59:57 »

Ma reggel munkába menet sorompót kaptam. Előttem állt egy autó, mögöttem is kettő. Elment a vonat, kezdett felemelkedni a sorompó és ekkor balról egy utcából kikanyarodott egy robogós és azzal a lendülettel ment is át a még felemelkedő sorompónál, piroson. Ez eddig, sajnos, szokványos is lehetne, de amikor elindultunk, láttam, hogy a sorompó másik oldalánál állt egy rendőrautó, benne ült két rendőr és az utat figyelte. Ezek szerint vagy nem vették észre (amit kétlek, mert arra felé néztek, amerről én is és a robogós is jött), vagy csak egyszerűe lesz*rták.  He
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2896 Dátum: 2015. Február 10. - 16:25:25 »

Hidegben nem volt kedvük kiszállni....

Én már láttam olyat, majd leesett az arcom, hogy az anyóson "ülő" rendőr feküdt az ülésben és a lábait feltette a műszerfalra, miközben haladtak a Hungárián 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
tacumás
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Hozzászólás #2897 Dátum: 2015. Február 12. - 20:32:00 »

Ma reggel munkába menet sorompót kaptam. Előttem állt egy autó, mögöttem is kettő. Elment a vonat, kezdett felemelkedni a sorompó és ekkor balról egy utcából kikanyarodott egy robogós és azzal a lendülettel ment is át a még felemelkedő sorompónál, piroson. Ez eddig, sajnos, szokványos is lehetne, de amikor elindultunk, láttam, hogy a sorompó másik oldalánál állt egy rendőrautó, benne ült két rendőr és az utat figyelte. Ezek szerint vagy nem vették észre (amit kétlek, mert arra felé néztek, amerről én is és a robogós is jött), vagy csak egyszerűe lesz*rták.  He
Csak találgatás: Felmérték, hogy ott, abban  a helyzetben esélyük sincs megállítani a robogóst, de hülyét csinálhatnak magukból, ahogy próbálják megállítani, és ma az a divat, hogy egy ilyen állítási kísérletet a fedélzeti kamerával rögzítve a netre teszi fel a jóember, mert szerinte ez humoros.
Vagy lehet a Te verziód is.
Vagy bármi más...
Naplózva

tacumás
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Hozzászólás #2898 Dátum: 2015. Február 12. - 20:32:53 »

Hidegben nem volt kedvük kiszállni....

Én már láttam olyat, majd leesett az arcom, hogy az anyóson "ülő" rendőr feküdt az ülésben és a lábait feltette a műszerfalra, miközben haladtak a Hungárián 
Ha a légzsák eltöri mindkét lábát, akkor többet nem teszi fel.
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2899 Dátum: 2015. Február 13. - 07:32:46 »

Ma reggel munkába menet sorompót kaptam. Előttem állt egy autó, mögöttem is kettő. Elment a vonat, kezdett felemelkedni a sorompó és ekkor balról egy utcából kikanyarodott egy robogós és azzal a lendülettel ment is át a még felemelkedő sorompónál, piroson. Ez eddig, sajnos, szokványos is lehetne, de amikor elindultunk, láttam, hogy a sorompó másik oldalánál állt egy rendőrautó, benne ült két rendőr és az utat figyelte. Ezek szerint vagy nem vették észre (amit kétlek, mert arra felé néztek, amerről én is és a robogós is jött), vagy csak egyszerűe lesz*rták.  He
Csak találgatás: Felmérték, hogy ott, abban  a helyzetben esélyük sincs megállítani a robogóst, de hülyét csinálhatnak magukból, ahogy próbálják megállítani, és ma az a divat, hogy egy ilyen állítási kísérletet a fedélzeti kamerával rögzítve a netre teszi fel a jóember, mert szerinte ez humoros.
Vagy lehet a Te verziód is.
Vagy bármi más...
Persze, igazad lehet, nem tudom, hogy a jelenlegi szabályok szerint hogyan kell bizonyítani egy ilyen esetet a rendőrségnek. Gondolom nem elég, hogy ketten látták, vagy ha igen, akkor sem egyszerű, ha a robogós tagad. Ekkor jönne mondjuk a bíróság és egy ilyen ügyért is sokat kellene utána járni. Csak egyszerűen felháborít, hogy egyeseket az sem zavar, ha rendőrautót lát, mert tudja (gondolja), hogy ilyen "pitiáner" ügyért úgy sem állítják le.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2900 Dátum: 2015. Február 13. - 20:47:37 »

Ma reggel munkába menet sorompót kaptam. Előttem állt egy autó, mögöttem is kettő. Elment a vonat, kezdett felemelkedni a sorompó és ekkor balról egy utcából kikanyarodott egy robogós és azzal a lendülettel ment is át a még felemelkedő sorompónál, piroson. Ez eddig, sajnos, szokványos is lehetne, de amikor elindultunk, láttam, hogy a sorompó másik oldalánál állt egy rendőrautó, benne ült két rendőr és az utat figyelte. Ezek szerint vagy nem vették észre (amit kétlek, mert arra felé néztek, amerről én is és a robogós is jött), vagy csak egyszerűe lesz*rták.  He
Csak találgatás: Felmérték, hogy ott, abban  a helyzetben esélyük sincs megállítani a robogóst, de hülyét csinálhatnak magukból, ahogy próbálják megállítani, és ma az a divat, hogy egy ilyen állítási kísérletet a fedélzeti kamerával rögzítve a netre teszi fel a jóember, mert szerinte ez humoros.
Vagy lehet a Te verziód is.
Vagy bármi más...
Persze, igazad lehet, nem tudom, hogy a jelenlegi szabályok szerint hogyan kell bizonyítani egy ilyen esetet a rendőrségnek. Gondolom nem elég, hogy ketten látták, vagy ha igen, akkor sem egyszerű, ha a robogós tagad. Ekkor jönne mondjuk a bíróság és egy ilyen ügyért is sokat kellene utána járni. Csak egyszerűen felháborít, hogy egyeseket az sem zavar, ha rendőrautót lát, mert tudja (gondolja), hogy ilyen "pitiáner" ügyért úgy sem állítják le.

Elég a videó is! Elmékezzetek, hogy néhány magyar hulladék tv/rádió majmot is megbüntettek, mert a tv-felvételen látszott, hogy a kocsiban menet közben nem voltak becsatolva. Mondjuk az gáz, hogy a robogósnak gondolom nem volt rendszáma, tehát az utólagos azonosítás szinte lehetetlen lenne.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2901 Dátum: 2015. Február 28. - 19:37:24 »

Ma lakásvásárlás kapcsán Veszprémbe kirándultunk. Az úton volt egy két érdekes szitu... vagy lehet már én öregszem... Mosolyog
https://www.youtube.com/watch?v=oJX-DLbQ8t4&feature=youtu.be
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2902 Dátum: 2015. Február 28. - 20:34:49 »

Nem tudom felétek milyen a közlekedés, de nekem semmi rendkívüli nem volt a videón. Vigyorog
Naplózva


LPG
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2903 Dátum: 2015. Február 28. - 20:46:06 »

Nem tudom felétek milyen a közlekedés, de nekem semmi rendkívüli nem volt a videón. Vigyorog
Az elején érdekes volt szemből az előzésből visszatérő autó, meg a fehér Ducatonak volt érdekes a sorelőzése.   
A többin tényleg semmi extra...  Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2904 Dátum: 2015. Február 28. - 20:56:08 »

Nem tudom felétek milyen a közlekedés, de nekem semmi rendkívüli nem volt a videón. Vigyorog
Az elején érdekes volt szemből az előzésből visszatérő autó, meg a fehér Ducatonak volt érdekes a sorelőzése.   
A többin tényleg semmi extra...  Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Sümegnél Suzi jött ki elém... mondjuk ő valszeg nem vett észre, mert mikor meglátott lehúzódott, meg felnyomta az elakadásjelzőt... Mondom, ok semmi gond... Herend előtt kihajtó Merci jobbról elém. Muszáj volt lassítani, mert belsőben jöttek, domb előtti lendületem oda De a végén a csoportos előzés... A Puntó bent volt a valagamba... elkezdett előzni, de őt meg tolta a Suzukis. Erre a Puntó húzta le jobbra, de már mellettem volt félig. Azt hittem belehúzza a bal hátjó ajtómba. Aztán folytatták az ámokfutást. Videón már nem látszik, de jött egy bal kanyar, ahol meg jöttek szemből.
Bár lehet picit feszültebb voltam a szerződés aláírása miatt Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2905 Dátum: 2015. Február 28. - 22:13:18 »

Nem tudom felétek milyen a közlekedés, de nekem semmi rendkívüli nem volt a videón. Vigyorog
Az elején érdekes volt szemből az előzésből visszatérő autó, meg a fehér Ducatonak volt érdekes a sorelőzése.   
A többin tényleg semmi extra...  Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Sümegnél Suzi jött ki elém... mondjuk ő valszeg nem vett észre, mert mikor meglátott lehúzódott, meg felnyomta az elakadásjelzőt... Mondom, ok semmi gond... Herend előtt kihajtó Merci jobbról elém. Muszáj volt lassítani, mert belsőben jöttek, domb előtti lendületem oda De a végén a csoportos előzés... A Puntó bent volt a valagamba... elkezdett előzni, de őt meg tolta a Suzukis. Erre a Puntó húzta le jobbra, de már mellettem volt félig. Azt hittem belehúzza a bal hátjó ajtómba. Aztán folytatták az ámokfutást. Videón már nem látszik, de jött egy bal kanyar, ahol meg jöttek szemből.
Bár lehet picit feszültebb voltam a szerződés aláírása miatt Mosolyog
Lehet, hogy egy picit kellene zoomolva venni a történéseket, mert sok látszik szerintem a műszerfalból.
Így meg a történések távolinak tűnnek.

De ez csak az ÉN véleményem. (Én így használom).  Kacsint Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2906 Dátum: 2015. Február 28. - 22:33:16 »

Nem tudom felétek milyen a közlekedés, de nekem semmi rendkívüli nem volt a videón. Vigyorog
Az elején érdekes volt szemből az előzésből visszatérő autó, meg a fehér Ducatonak volt érdekes a sorelőzése.   
A többin tényleg semmi extra...  Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Sümegnél Suzi jött ki elém... mondjuk ő valszeg nem vett észre, mert mikor meglátott lehúzódott, meg felnyomta az elakadásjelzőt... Mondom, ok semmi gond... Herend előtt kihajtó Merci jobbról elém. Muszáj volt lassítani, mert belsőben jöttek, domb előtti lendületem oda De a végén a csoportos előzés... A Puntó bent volt a valagamba... elkezdett előzni, de őt meg tolta a Suzukis. Erre a Puntó húzta le jobbra, de már mellettem volt félig. Azt hittem belehúzza a bal hátjó ajtómba. Aztán folytatták az ámokfutást. Videón már nem látszik, de jött egy bal kanyar, ahol meg jöttek szemből.
Bár lehet picit feszültebb voltam a szerződés aláírása miatt Mosolyog
Lehet, hogy egy picit kellene zoomolva venni a történéseket, mert sok látszik szerintem a műszerfalból.
Így meg a történések távolinak tűnnek.

De ez csak az ÉN véleményem. (Én így használom).  Kacsint Kacsint
Zoomolni nem tudok rajta, max a felbontást állítani kisebbre
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2907 Dátum: 2015. Március 01. - 11:51:45 »

Érdekes hosszú sorelőzések voltak. Ennyire lassan mentél, hogy előzgettek vagy mindenki sumaher volt aznap?  Mondjuk így a felvétel nem adta át annyira a dolgokat, főleg mivel csak előre látunk és a fékezést sem érzékelni.
Volt pár meleg előzés és a suzukisnak én sem örültem volna, de végül is korrekt volt, viszonylag hamar felvette a tempót is. A mercissel sem lett volna gond, ha a golfos nem relatíve ész nélkül jön.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2908 Dátum: 2015. Március 01. - 11:58:06 »

Giovanni!
Ha ezek az esetek problémát okoztak neked, akkor baj van. Több, mint egy millió km után, és nem láttam kirívó dolgot a videódban, de egyet mégis megjegyeznék, remélem nem sértődsz meg nagyon. Országúton mentél, tiszta időben, jó minőségű úton. A felvételed alapján 70-75 km/h-s sebességgel, ahol a megengedett 90 km/h, így tulajdonképpen előzésre kényszerítetted a normális sebességgel haladókat, ezzel olyan helyzetbe hoztad magad, és a nálad gyorsabbakat, amit akár feltartásnak is nevezhetnénk, vagyis felesleges kockázatot teremtettél mindenki számára. Természetesen nem kötelező kihasználni a megengedett sebességet, de te jóval alatta mentél látszólag indokolatlanul. Szerintem a legkevésbé balesetveszélyes sebesség az, amikor az ember a forgalom ritmusával halad. Nem előz feleslegesen, és nem előzteti magát lassúságával. Nem véletlen, hogy igen sok kocsi megelőzött ebben a néhány percben, amit felvettél. Hangsúlyozom, ez az én véleményem, nem kell elfogadni, lehet másnak más a véleménye, lehet vitatkozni, és abból tanulni. De le kellet írnom ezt.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2909 Dátum: 2015. Március 01. - 12:51:18 »

Giovanni!
Ha ezek az esetek problémát okoztak neked, akkor baj van. Több, mint egy millió km után, és nem láttam kirívó dolgot a videódban, de egyet mégis megjegyeznék, remélem nem sértődsz meg nagyon. Országúton mentél, tiszta időben, jó minőségű úton. A felvételed alapján 70-75 km/h-s sebességgel, ahol a megengedett 90 km/h, így tulajdonképpen előzésre kényszerítetted a normális sebességgel haladókat, ezzel olyan helyzetbe hoztad magad, és a nálad gyorsabbakat, amit akár feltartásnak is nevezhetnénk, vagyis felesleges kockázatot teremtettél mindenki számára. Természetesen nem kötelező kihasználni a megengedett sebességet, de te jóval alatta mentél látszólag indokolatlanul. Szerintem a legkevésbé balesetveszélyes sebesség az, amikor az ember a forgalom ritmusával halad. Nem előz feleslegesen, és nem előzteti magát lassúságával. Nem véletlen, hogy igen sok kocsi megelőzött ebben a néhány percben, amit felvettél. Hangsúlyozom, ez az én véleményem, nem kell elfogadni, lehet másnak más a véleménye, lehet vitatkozni, és abból tanulni. De le kellet írnom ezt.


Lájk ;-)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!